Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
poczułam własnie pod koniec 17 tygodnia. Leżałam rano na plecach w bezruchu i tak sobie rozmyslałam o roznych rzeczach 🙂 no i poczułam ja to jest takie kopniecie ze nie wyczujesz tego reka na brzuchu to czuc tylko w srodku takie dziwne uczucie jakby ktoś cie ":P tycał" palcem od srodka hehe no inaczej nie potrafie wytłumaczyć. teraz tez czuje jak moja mała sie przekreca i jedno miejsce na brzuszku jest twardsze wtedy wiem gdzie moja kruszynka jest:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jest spora ale widze ze jestes szczuplutka osoba i mozliwe ze tez poczujesz tak szybko bo Twoja dzidzia na pewno nie jest malusia co? tez masz juz fajny duzy brzuszek hihi. Czasem niektorzy czuja ruchy dopiero po 20 tygodniu ale trzymam kciuki zebys poczuła lada chwila bo to takie wspaniałe uczucie 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
hmm.. a ja ciagle nie potrafie stwierdzic czy to co czuje w brzuchu to ruchy dziecka czy tez tylko praca zoladka lub tez innego organu... nasluchuje, wczuwam sie i za cholere nie wiem, czasem czuje takie ,,lubu du" od srodka, albo przemieszczanie sie i dalej nie wiem czy to juz to... 🥴

chociaz teraz od dwoch dni meczy mnie taki kaszel, ze juz mnie wszystko boli, wyobrazam sobie, ze dziecko tez juz ma dosc tego stalego podskakiwania..
chyba jednak nie obejdzie sie bez syropu.

milego weekendu zycze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie sie to powtarza dosc czesto, ale tak jakby dotykalo mnie 10 palcow i wcale nie tak delikatnie, dlatego wydaje mi sie, ze to za mocno jak na dziecko, chociaz 14.08. mierzylo juz 8cm. czyli spore i bardzo ruchliwe. juz chialabym miec kolejne usg zeby zobaczyc jak sie rusza i w koncu czy to on czy ona 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm najprosciej dziewczyny ja odrozniam ruchy dzidzi od ruchow np jelit tym ze ruchy dziecka czuc blizej skory i tak nizej dokładnie w tym miejscu gdzie jest macica. W 17 tygodniu macica jest chyba 4 palce poniżej pępka i tam doszukujcie sie ruchow:P a z tym przelewaniem to idzie odroznic ze np dzidzi zmienia pozycje czy to jelita czy cos tam.. na prawde inne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja byłam u lekarza 2dni temu i jak leżałam na badaniu to maleństwo tak kopnęło że aż było widać 🙂 nawet moja pani doktor się zdziwiła że tak szybko widać takie dokładne ruchy 🙂dobrze że maleństwo zrobiło ruch u ginekologa bo ja sama myślałam że to nie mogą być ruchy bo są zbyt wyraźne jak na tak wczesną ciąże, a jednak 🙂co prawda może to być spowodowane moim małym przyrostem wagi(wymioty dość długo nie odstępowały 😞).ja nie tyje zbyt dużo a dziecko rośnie i rozwija się tak jak powinno tak więc super 🙂 teraz idę 9 na usg i nie mogę się doczekać aż zobaczę to maleństwo, które tak żywiołowo się porusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zakupach 🙂 prezenty do Polski nakupowane, teraz odpocząć przy kompie można 🙂
Co do ruchów to u mnie też jeszcze słabiutko ale czekam cierpliwie 🙂
Wczoraj wrzuciłam na YouTube króciutki filmik z moim brzuszkiem 🙂 Jak chcecie możecie go obejrzeć pod tym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=RqT2mmwAM5I

Zapraszam 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mimo ze tego nie widac na zdjeciu, to dosc sporo juz przytyłam około 5kg i uda i pupa, i pewniedlatego jeszcze nie czuje ,bowcale taka szczupla nie jestem 😞




malami007 napisał:
a ja byłam u lekarza 2dni temu i jak leżałam na badaniu to maleństwo tak kopnęło że aż było widać 🙂 nawet moja pani doktor się zdziwiła że tak szybko widać takie dokładne ruchy 🙂dobrze że maleństwo zrobiło ruch u ginekologa bo ja sama myślałam że to nie mogą być ruchy bo są zbyt wyraźne jak na tak wczesną ciąże, a jednak 🙂co prawda może to być spowodowane moim małym przyrostem wagi(wymioty dość długo nie odstępowały 😞).ja nie tyje zbyt dużo a dziecko rośnie i rozwija się tak jak powinno tak więc super 🙂 teraz idę 9 na usg i nie mogę się doczekać aż zobaczę to maleństwo, które tak żywiołowo się porusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zawsze byłam i niska i szczupła, nigdy nie przekroczyłam wagi 54kg hehe i tyle ważyłam przed ciążą, później schudłam i w 15 tygodniu ważyłam 53kg 😞 teraz waże 56 tak więc prawie tyle co nic, brzuszek dopiero teraz zaczął mi troszeczkę wychodzić i zazdroszczę trochę tym które mają już takie fajne piłeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...