Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie alimenty raczej nie wypalą bo nie mieszkam w Polsce i ojciec też nie jest Polakiem, zresztą później problemy z paszportem i inne. W moim przypadku będzie lepiej kiedy nie podam ojca. Młoda jestem więc z czasem znajdziemy sobie kogoś 😉 Jestem dobrej myśli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny!!! ale się rozpisałyście 🙂 nie bło mnie tydzień a od godziny nadrabiam braki i czytam wasze wpisy, ale i tak tego nie nadrobię.

cieszę się że jest nas coraz więcej, szkoda tylkoże nikogo z Lublina nie ma 😞

ja sobie przez ten tydzień poleniuchwałam u rodziców, mama dogadzała obiadkami więc pewnie kilogamów przybyło 🙂 (do17 tyg przytyłam 2,5 kg)zapewne przyb,ęxzie jeszcze kilka bo przedemna jeszcze 3 tyg leżenia, ale co tam...

mój brzusio już ciążowy, ale jeszcze mały, aczkolwiek zaczyna już troszeczkę przeszkadzać

gratuluję tym które pocuły ruchy maleństwa ja jeszcze nic... ale narazie się tym nie martwię 🙂 ależ wam zazdroszczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Chcę się pochwalić, że od ok. tygodnia (czyli 16 tc), podkreślam jendak, że rzadko, czuję naszego "glutka": takie jakby łaskotanie bibułową harmonijką czy rozpuszczanie granulek oranżady musującej w brzuchu. Skonsultowałam to z mama i z siostrą, i potwierdziły, że to bejbik 😁 Też tak czuły.
Fakt, byłam bardzo chuda i płaska, mało przytyłam, a brzuch wystaje, tak, że w metrze zawsze ktoś ustąpi miejsca 🙂 No i dzidziuś ulokował się na przedniej ściance i wysoko - lekarz mówił, że szybko będzie widać. I to prawda.

Mam pytanie do Was - czy też kiepsko znosicie upały?
Ja zawsze słońcu i w upale czułam się rewelacyjnie - a teraz spbotni deszcz i chłód mi najbardziej odpowiadały. Od ciepła i słońca mam krwawienie z nosa, boli mnie głowa i nic mi się nie chce... a jak się zrobi chłodno - to ożywam.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boroovka dla mnie upały to istny koszmar,nieustający ból głowy i krwotoki z nosa, na ostatniej wizycie powiedzialam o tym lekarzwi i trochę go to zaniepokoiło, ale bóle głowy u mnie w większości wynikają z niskiego ciśnienia więc doradził mi dosalać pokarmy i musze przyznać jest trochę lepiej( boli rzadziej 😉)
a co do krwotoków z nosa to jeślinie są obfite to nie ma sie co martwić,u mnie z nienacka wylatywały fontanny krwi z nosa więc mam trochę więcej wypoczywać a jeśli nieustana to mówił że można pobrać rutinoskorbin żeby uszczelnić naczynia, ja poleniłam się kilka dni bez wychodzenia na słńce i jak narazie mam spkój. trzymaj sie dzielnie, niedługo upały sie soczoł i będzie lepiej 🙂 🙂
gratuluje ruchów dzidziusia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie też teraz upały to masakra. Wcześniej to jak bym była stworzona do wylegiwania się na słońcu, a teraz odwrotnie. Co prawda nie mam takich objawów jak wy typu krwawienie z nosa, ale strasznie mnie to męczy. Dlatego chciałabym aby była już jesień i max 20 stopni.

Ja też mam bardzo niskie ciśnienie, w ogóle jestem niskociśnieniowcem, a ciąża jeszcze obniża, ale nia mam żadnych problemów z bólami głowy. Po za tym nigdy wcześniej nie miałam skłonności do bólów głowy.
Ogólnie chyba nie mam na co narzekać bo czuję się bardzo dobrze.

Miłego poniedziałku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie upały to koszmar i masakra razem wzięte,staram się nie wychodzić z domu ,na szczęście niedługo już będzie chłodniej.Też jestem niskociśnieniowcem,ale podobno lepiej mieć niskie w ciąży niż wysokie(podwyższyć zawsze może mąż 😉 )Czytam wasze wiadomości ,myślicie już gdzie będziecie rodzić a mnie jeszcze brzucha nie widać,tzn.ja widzę ,ale mieszkam w niewielkiej miejscowości i jeszcze nikt nie zauważył to chyba jest mały,mieszcze się jeszcze w spodnie dżinsowe,ale powiem wam ,że ruchy mojej kruszynki już czułam 🙃 super uczucie.Dzidziuś będzie malutki tak mi powiedziała moja ginekolog,ale urodziłam już trzy kruszynki i dwie już są większe od mamusi 🙂 Najmłodsza córka zawsze była najmniejsza w klasie,na bilansie 6 latków lekarz żartował ,że to miniaturka ,ale przyszedł czas ,że dogoniła rówieśników 🙂 Pocieszam się tym ,że małe szybciej wyjdzie:P Pozdrawiam was wszystkie i życzę miłego poniedziałku! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z kręgosłupem u mnie spoko, tylko w pracy krzyż mnie bardzo bolał bo pracę mam stojącą, czasami nawet ciężko było mi dojść do domu. Jednak dwa tygodnie temu poprosiłam o krzesełko i teraz jest o niebo lepiej! Bardziej męczą mnie nieustające zawroty głowy 🤨







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez jest ok . Fakt ze siedfze w domku bo jestem na zwolnieniu lekarskim ale to nie znaczy ze nic nie robie bo sprzatam w domku i mam teraz czas na wszystko. czesto mnie boli jak odkurzam czy myje podłoge.. (podkreslam ; MOPEM!) hehe pozniej sie czuje jakby miał mi normalnie w pol peknac;p 😁
a tak w ogole kobietki jak u was z piersiami bo u mnie juz taka wydzielina kapie z sutków:P biało -wodnista:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie po urlopie.

Musiałam cały wczorajszy wieczór poświęcić na nadrobienie zaległości!!!
Ja Wam powiem, że mnie nie boli nic i czuję się świetnie. Urlop spędzałam aktywnie - głównie łażenie po górach, spacery, basen i dużo świeżego powietrza. Doszłam do wniosku, że lepiej znoszę upały jak się zmuszę do aktywności. Przed urlopem, jak siedziałam w domu to upały znosiłam okropnie.
Plecy mi nie doskwierają na szczęście ale staram się chodzić na basen jak często się da, wyszukuję fitnesy i aquaaerobiki dla mamuś i to chyba mnie podtrzymuje w formie. Trzeba wykorzystać ten drugi trymestr jak najaktywniej bo później nie wiadomo co będzie 😉
A Wy dziewczyny z bolącymi plecami - macie jakiś ruch zapewniony?
My mamusie wcale nie jesteśmy skazane na ból pleców. Jest wiele sposobów żeby sobie pomóc. Trochę się może mądrzę.. ale jestem fizjoterapetką i coś o tym wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja coraz czesciej spaceruje bo dopiero mi minał ten leń z pierwszego trymestru i juz nie jest az tak gorąco jak w lipcu, najlepiej wieczorkiem.. a w sezonie korzystałam z morza i duzo pływałam bo była w mojej miejscowosci taka cieplutka woda ze az chciało sie w niej pluskac. Teraz chyba zaczne chodzic na basen chociaz ostatnio jak pływałam coraz szybciej sie meczyłam i doskwierał mi taki dziwny skurcz miedzy nogami ... ale opłaca sie chociazby przepłynac te 5 m hehehe dla samego zdrowia a potem zrelaksować sie w letnim jackuzzi 🙂) 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam z piersi jeszcze nic nie kapie ale bolą mnie mocno, najbardziej denerwują mnie sutki bo jak stwardnieją z zimna to szczypią strasznie hihi 😉
Dokładnie dwa miesiące przed ciążą miałam małe problemy z piersiami bo właśnie leciał mi z nich żółto-biały płyn, byłam z tym u lekarza ale nie mogli stwierdzić od czego to na szczęście odkąd jestem w ciąży wszystko powoli ustąpiło, mam nadzieję że nie będę miała przez to jakiś problemów z mlekiem karmieniem.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też tak mam z zakupami 🙂 ale się jeszcze wstrzymuję 🙂

Zobaczcie na ten kocyk z imieniem dziecka, datą urodzin wagą i wzrostem 🙂 sama słodycz

http://www.babymama.pl/vmchk/Kocyki/Kocyk-z-imieniem-dziecka/flypage.tpl.html



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rzeczywiście ciekawe rzeczy są na tej stronie, strasznie fajnesą te torty pieluszkowe 🙂 🙂ale ja zakupach jeszcze niemyśle, jakos sie tego boje... bratwa dała mi ubranka po swojej dziecince ale zostawiłam je u mamy nie chcę zapeszać, jak sobie tak zaczynammyśleć to jeszcze rózne rzeczy moga sie zdarzyć
narazie cieszę ię że brzusio rosnie...
co do pirsi to strasznie olał mnie w pierwszymtrymestrze czasem nawet nie mogłam sie umyćbo tak strasznie bolały teraz już nie bolą aczkolwiek sąbardziejwrażliwe, szczególnie sutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Jeżeli chodzi o rzeczy dla Maleństwa to też jeszcze się boję cokolwiek kupować! Ale od czasu do czasu przegladam sobie strony z wózkami, łozeczkami, itp.
Brzuszek własnie zaczął mi się zaokrąglać, przytyłam ok. 2 kg od początku ciaży 🙂 A piersi to baardzo urosły i nadal rosnął, ale to mi nie przeszkadza bo nie należr do osób z większym biustem 🙂(mąz jest zadowolony 🙂 🙂 )Kręgosłup też mnie troszkę pobolewa jak dłużej jestem w jednej pozycji.
ps. Darusia , tak będę rodziła w Koszalinie 🙂 a wybierasz się do szkoły rodzenia?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka napisał:

Dokładnie dwa miesiące przed ciążą miałam małe problemy z piersiami bo właśnie leciał mi z nich żółto-biały płyn, byłam z tym u lekarza ale nie mogli stwierdzić od czego to...


a miałaś robione badania hormonów? Konkretnie prolaktyny?
Wysoka prolaktyna między innymi tak może sie objawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...