Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiesz, że on powinien Ci zwrócić połowę kosztów jakie poniesiesz podczas ciąży?

Także moja rada, zachowuj wszystkie rachunki związane z zakupami ciążowymi, za kosmetyki, leki, wizyty u lekarza, nawet za taxi do gabinetu...

Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało. Jestem na bieżąco w tym temacie, jak wspominałam wcześniej moja przyjaciółka została właśnie samotną matką i wszelkie sprawy omawia z prawnikiem.

Uważam, że takich baranów trzeba tępić i zrobić wszystko, żeby nie czuli się lekko.

Miłej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co nie mam jeszcze rozstępów ale mam taka naciagnieta skóre na brzuszku ze az mnie boli jak dotykam

Kupiłam sobie krem Perfect mama na rozstępy zobaczymy czy pomoze siostra w czasie ciazy smarowała sie Mustela i była zadowolona

a wy jakich kremów używacie na swoj brzuszek? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu to super widze ze nie jestem sama 🙂 szkoda tylko ze mamy takie odległe terminy bo tak to moze spotkałybysmy sie w szpitalu hehe (ja mam na 5.02) ps. bedziesz rodzic tutaj w koszalinie?? 🙂
ja uzywam wszystkiego po trochu ale słyszałam ze najlepsza jest taka zwykła oliwka dla dzieci a oporcz tgo smaruje sie tez kremem z ziaji ("mama" czy cos takiego ) i kremem z dove do dekoldu, na jędrność i napiecie aleniestety w polsce tej serii kosmetykow z dove nie widzialam , mam ja z niemiec. ale jest super. I jak narazie ani jednego rozstepu a brzuszek mam spory 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie uzywam oliwki samej i balsamu na piersi. Tak zbieram wszystkie rachunki i nie tylko bo wiem ze pozniej moga mi sie przydac. No niestety nie sadzilam ze bede z tym sama ale coz w sumie nie ja pierwsza i nie ostatnia .... Choc powiem szczerze ze jest mi momentami bardzo ciezko plus nasze humorki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też używam samej oliwki.

miska82 doskonale Cię rozumiem i wiem co przechodzisz. Moja przyjaciółka za nim wróciła do siebie do miasta trochę mieszkała u mnie. Hormony działały, śmiała się a za chwilę łapała potwornego doła i większość jej ciążowych smutków było spowodowane obawą jak ona sobie sama poradzi. Jej ciąża była wpadką i to z facetem z którym nie była, spotykali się czasem bo dobrze im ze sobą było i tyle. A najlepsze jest to, że ona namawiała jego na zabezpieczenie ale on twierdził, że jest bezpłodny.
Nie chciała, żeby byli razem tylko, zeby jej pomagał chcoćby finansowo i uznał dziecko. Olał ją od samego początku.
Teraz jak juz urodziła napewno da mu popalić.

miska82 myślę, że w takim przypadku ważne jest choćby wsparcie przyjaciół, rodziny. Wierzę, że takie masz.
Jestem zdania, że z każdej anwet najgorszej sytuacji trzeba wyciągać same pozytywy. A Twoim pozytywem będzie dziecko, które nim się obejrzysz da Ci tyle miłości i szczęścia, że nic więcej nie będzie się dla Ciebie liczyć.

Buziaki wspieraki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczynki w ten sobotni deszczowy dzień,powietrze cudnie pachnie...mieszkanko wysprzątane i wywietrzone,luuuubię to...
chyba wyszykuję małą i skoczymy do ballandii,pobawi się ze 2h a my z męzulem kawkę wypijemy.Jutro nasza 6-sta rocznica ślubu 🙂))))cudownie!
Wczoraj wkroczyłam w 15 tc, czy Wasze brzuszki wygladaja już na ciążowe czy raczej wzdęte...? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój brzuszek wygląda na ciążowy, ale jak kiedyś pisałam, przez 5 miesięcy przed zajściem w ciążę byłam na zwolnieniu, trochę się zaniedbałam przez ten okres w związku z czym przytyłam no i trochę tłuszczyku się odłożyło na brzuszku, przez co wygląda na większy niż w rzeczywistości.

Jak mówię wszystkim, że to dopiero 4 miesiąc, to każdy jest zaskoczony.
Ostatnio kobieta w sklepie ciążowym powiedziała do mnie tak: "ooo a widzę, że u Pani to już niedługo rozwiązanie" - w szoku była jak jej powiedziałam, że dopiero w lutym, bo jej córka była w 5 miesiącu i brzusio miała mniejszy niż ja.

No ale co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O wlaśnie 54 kg to też moja waga.

U mnie to wyszło dlatego, że na początku stycznia zaszłam w ciążę, więc sobie odpuściłam jakie kolwiek diety, potem poroniłam, po zabiegu nie wskazane były ćwiczenia, no a później, z racji leczenia hiperprolaktynemii, gin mi powiedział, ze jak chce zajść w ciążę to żebym się nie głodziła itp, bo wtedy tez hormony inaczej funkcjonują. No i tak tyję od tego stycznia.

Ale tam obiecałam sobie, że po porodzie się za siebie wezmę, będę musiała bo mąż na mnie nie spojrzy 🙂

No ja przez mój tłuszczyk też jeszcze nie mogę zobaczyć ciążowego brzuszka, ale moje siostry, które mają już po kilkoro dzieci i mój mąż mówią, że już widać ciążowy.

Być może coś tam urosło, bo się nie dopinam w żadnych starych spodniach, praktycznie wszystkie spodnie, spódnice są za małe, ale nie wiem czy to przez brzusio, czy też przez rozejście się miednicy.

No nic tzreba żyć z tą wagą i później robić wszystko zeby wrócić do formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂
Mój brzuszek już też powoli widać, tydzień temu byłam na ważeniu i przybyło mi 5 kilo. Przed ciążą ważyłam tak z 60kg teraz moja waga wskazuje 65 kilo ale nie przejmuję się bo ogólnie to tylko właśnie w brzuszek mi poszło, kiedy założę bluzę to widać słabo ale jak mam obcisłą bluzkę to widać, że brzuch ciążowy 🙂 Nie mogę się doczekać kiedy w końcu zacznę czuć ruchy dziecka, niby czasami coś mi tam zastuka ale tak bardzo słabiutko 🤨 A jak u Was z ruchami?

Miśka85 nie przejmuj się, nie jesteś sama! Moja dzidzia też nie będzie miała tatusia i co gorsze pewnie nigdy go nie pozna! Tatuś powiedział, że to nie jego! Głupia byłam bo się w nim zakochałam na maksa, widziałam go innym człowiekiem niż jest naprawdę! Zamydlił mi oczka, byłam ślepa! Boli bardzo ale trzeba być silnym! Teraz już nigdy nie jesteś sama bo masz tą małą istotkę 🙂 Nie warto przejmować się "spermodawcami" bo na słowo tata trzeba sobie zasłużyć! he 😉




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny dołączam do Was,
ja mam termin ok. 20 lutego 🙂

Na razie brzuszka brak - no może troszkę wieczorami- taki jakbym się najadła 🙂 Ale za to piersi pięknie urosły, hihihi

Co do przytycia to może z 0,5 kg a baaaaardzo bym chciała przytyć, bo ważę tylko 48 kg (no teraz już pod 49 podchodzę. Mam nadzieję, że się niedługo zaokrąglę.

Na początku ciąży leżałam 2 razy w szpitalu i lekarz powiedział, że u takich szczupłych dziewczyn to brzuszki widać dopiero koło 20 tyg. , więc na razie spokojnie. W 12 tyg. miałam usg i wszystko rozwija się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE PRZYSZŁE MAMUŚKI.
PRZYTYŁAM PONAD 8 KG I JESTEM DOPIERO W 15 TYGODNIU.U NAS TO RODZINNE CHOĆ Z REGUŁY WSZYSTKIE KOBIETY U NAS SĄ CHUDE.RUCHÓW JESZCZE ŻADNYCH NIE CZUJĘ CHOĆ CZASEM WYDAJE MI SIĘ ŻE CZUJĘ COŚ W RODZAJU PRZESTAWIANIA SIĘ JELIT-ALE TO RACZEJ NIEMOŻLIWE ŻEBYM TAK WCZEŚNIE CZUŁA RUCHY ,WIEC POCZEKAM NA TE MOCNE KOPNIAKI.JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ TEGO CUUUDNEGO UCZUCIA.
P.S. DZIEWCZYNKI SAMOTNE NIE ŁAMCIE SIE DACIE SOBIE RADE,WIEM TO BO MOJA KOLEŻANKA TEŻ DAŁA SOBIE RADE I CO GORSZA NIE MIAŁA PRZY SOBIE MAMY CZY TEŚCIOWEJ KTÓRA MOGŁABY JĄ WSPIERAĆ I POMAGAĆ PRZY DZIECKU.WIEM ŻE NIE BYŁO JEJ ŁATWO ALE POMAGAŁAM JEJ STARAŁAM SIĘ ROBIĆ WSZYSTKO BY BYŁA SZCZĘŚLIWA.A PSEUDO "TATUŚ" TZW DAWCA SPERMY UCIEKŁ I PRZEZ 9 LAT NIE DAWAŁ ZNAKU ŻYCIA.TAKIM DUPKOM NIE MOŻNA POPUŚCIĆ-NIE PODDAWAJCIE SIĘ DZIEWCZYNKI .JESTEM Z WAMI .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za wsparcie.... to naprawde duzo, przynajmniej mam z kim porozmawiac 🙂 I nie zamierzam sie poddac. Teraz mam ogrom sprzatania bo mialam rozwalane stare meble w przedpokoju i wstawiane nowe. Porazka...Ja przytylam jak na razie 4kg hehehe i sie tym nie martwie teraz waze cale 56kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o wage to u mnie jest baardzo dziwna sprawa gdyz w pierwszym trymestrze przytylam 2 kg ktore w ostatnich tygodniach zgubilam, nie wiadomo z jakiej przyczyny 🙂 ale cos czuje ze teraz szybko nadrobie gdyz niestety okazuje sie ze musze lezec 😞( wiec z nudow non stop cos wcinam 🙂

pozdrowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,mam pytanie czy to wasza pierwsza ciąza?
Moja druga i powiem Wam,że te kilosy szybko po ciąży znikają,szczególnie jak się karmi małego ssaka piersią 🙂Ja w pierwszej ciązy utyłam 17,5kg ale po 4 może 5 miesiącach byłam szczuplejsza niż w czasach panieńskich..heheh
Oby tym razem też tak łatwo poszło chociaż.....jestem prawie 30-stką a z wiekiem te kiloski tak łatwo nie chcą spadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo kurcze czuje ruchy 🙂 .... super uczucie
w sumie nie wiem czy to nie zawczesnie bo to dopiero 17 tydzien hmmmm....ale chyba to sa ruchy bo wczesniej nie miałam takiego czegos

najbardziej czuje jak leże na plecach i trzymam rece na brzuszku i czuc takie przesuwanie 🙃


nikos2010 to moja pierwsza ciaza i powiem szczerze ze troszke sie boje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj w klubie kikos ja tez dzis poczułam pierwsze ruchy mojej kruszynki , to było cudowne i rowniez lezałam na plecach potem czułam jka cala dzidzia zminia pozycjcona jeeejcciue i nagle poczułam ja dotykajac brzuszka tak jakby pleckami byla odwrocoona. zycze wam abyscie poczuły ruchy tak szybko jak my 🙂)):laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki lutowe
Dawno się nie odzywałam,bo odpoczywam sobie nad morzem,ale z racji dzisiejszej pochmurnej pogody postanowiłam do was zajrzeć.
Widzę kilka poważnych wątków np.samotne mamusie
Oczywiście nie powinnyście dać się zbyć tak po prostu potencjalnym tatusiom.Ważne jest aby udokumentować w trakcie ciąży wszystkie wydatki i po rozwiązaniu zdobyć wyrok sądu na delikwenta.Z tym wyrokiem oraz nadaną mu klauzulą wykonalności udać się do komornika sądowego(ważne aby to był komornik najlepiej z okolic gdzie mieszka dłużnik czyli ten kto ma płacić)i złożyć wraz z oryginalnym wyrokiem wniosek o ściągnięcie poniesionych kosztów.Warto postarać się również o wyrok alimentacyjny dzięki któremu komornik może ściągnąć zaległe alimenty na dziecko.
To smutna sprawa samotnie wychowywać dziecko dlatego warto takim ewenementom dopiec.Choć zdanie mam różne w rozmaitych sytuacjach na ten temat.Pracuję w kancelarii komornika i w większości przypadków mam do czynienia z kobietami,które ewidentnie powiększanie rodziny traktują jako sposób na życie.To przykre,że dzieci stają się tu źródłem dochodu.
P.S.W razie niemożności ściągnięcia alimentów(bo "tatuś"nie jest zarejestrowany jako osoba pracująca,nie pobiera świadczeń ZUS,nadpłat w Urzędzie Skarbowym)można ubiegać się o fundusz alimentacyjny po 2 miesiącach bezskutecznej egzekucji komornika.Wszelkie informacje na ten temat dostępne w Ośrodkach Pomocy Społecznej w miejscu zamieszkania dla matki i dziecka.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za samotne mamusie-nie martwcie się,bo macie dla kogo ponieść tę walkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki gratuluje pierwszych ruchów 🤪 tak niedawno i ja to pierwszy raz poczułam 🙂 fakt że trochę pózniej bo dokładnie w 20tc2dz ale pamiętam to jak dziś,coś niesamowitego 🙂 wcześniej czułam bulgotanie,burczenie itp,ale to nie było to 🙃 no a na dzień dzisiejszy mam taniec brzucha bez poruszania nim 🤪 czego i Wam życzę 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...