Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
po tygodniu nieobecnosci ( podrozuje jeszcze dopoki sie da i poki czuje sie swietnie tym razem zobaczylam Moskwe)mialam swietna lekture do sniadania.
Badanie mam dopiero 17.09. ale jak czesc z Was juz kombinuje czy nie pojsc sobie wczesniej na usg ( do tej pory juz mialam trzy).
a brzuch juz mi sie robi ciazowy a nie wygladajacy jak przekarmiony 😉 z czego sie ciesze.

jej, Wy juz robicie zakupy? u mnie pewnie wszystko bedzie na ostatnia chwile zakupy w trzy dni wszystko, tylko jeszcze plec musze znac hahaha
Teraz tylko chce pomalowac pokoj dla dziecka ( w Polsce) i przy okazji pewnie cale mieszkanie... ale uwielbiam remonty wiec juz sie ciesze. 🙂)

Pozdrawiam bardzo cieplo.

P.s UDALO MI SIE RZUCIC PALENIE 🙂) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej!!! myślałam że ciążowe humorki juz dawno mięły a tu ... niespodzianka 😞 od rana mam takie wahana nastroju że lepiej mnie nie zaczepiać,ju,ż nie wiem co mam ze sobą zrobić. w dodatku znowu boli mnie glowa. wyczerpały mi sie już wszystkieznane sposoby walki ztym bólem i nic,najgorsze jest to że jak sie połoze to robimi sie niedobrze iwymiotuję 😞 chyba łapię jaakąs depresję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!! 🤪 Widze ze jestescie juz w trakcie zakupow???? Ja juz tez ogladam rozne rzeczy potrzebne dla dzidziusia ale jeszcze sie wstrzymuje do czasu kiedy bede znac plec. Jeszcze niedawno czulam sraszny lek i niepewnosc jak to bedzie ale od jakiegos czasu wrocila mi energia i przewracam dom do gory nogami(oczywiscie nie dzwigam nic ciezkiego). Ciesze sie kazda drobnostka i zrobilam sie silniejsza. To dla mnie cos bo dlugi czas bylam jakas podlamana i nie do zycia. Mam nadzieje ze tak zostanie:laugh: Jai_ho gratuluje rzucenia palenia!!! Wiem cos o tym bo sama dzieki ciazy z tym paskudnym nalogiem wygralam!!! Myslalam ze nie dam rady ale nie mialabym sumienia truc dzidzi. Moj maz tez dla nas rzucil i to jest na prawde sukces! Za pare dni dostane wyniki badan i poznam na 100 procent plec dziecka i wtedy pomysle o czyms do dzidzi.Przyjda poczta wiec do skrzynki bede zagladac chyba co chwilke!!! 😉 MisiaA mnie tez od jakiegos tygodnia dzienne boli glowa i nie wiem dlaczego.(teraz tez siedze z bolem) Jakos musze sobie z tym dawac rady ale nie zawsze latwo. Nie poddawaj sie depresji i choc czasem ciezko to nie pozwol wpasc w to. Ja sama taki czas przeszlam ale tak na prawde nie warto. Wyjdz z domu pochodz troszke i zajmij sie tym czym lubisz byle nie miec czasu na myslenie. A jesli glowa boli tak bardzo ze nie dajesz rady to wez tabletke.I sprobuj wziac dziennie magnez. mi lekarz zalecil przy bolu glowy chociaz biore witaminy. Jesli zechcesz to sprobuj. Zycze powodzenia i dobrego nastroju wam wszystkim mamusie!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze dziewczyny chyba to ruchy!!!!! 🙂
ostatnio próbowałam przez kilka dni skupić się na brzuszku i poczuć to "łaskotanie" i nic ....a teraz właśnie usiadłam przed kompem i czuję nagle wyraźne wywracanie w brzuszku i jakby wierzganie nóżkami,aż się zdziwiłam i zamarłam w bezruchu 🙂 po sekundzie znów.To możliwe by od razu tak wyraźnie maluch dał znać???Jutro wkraczam w 16 tc...to moja druga ciąża więc ruchy mogą być wcześniej ale nadal jestem w szoku z uwagi na ich siłę..hehehheh Cudowne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

MISIA -pamiętaj to wszystko przejściowe,takie są "uroki" ciąży,pozwól sobie na te nastroje,to nic dziwnego,powoli zły nastrój minie i zapomnisz. Wypij meliskę,poczytaj coś na pół-leżąco skoro nie możesz się kłaść.Wieczorkiem proponuję jakiś seans komediowy 🙂

Dziś polatałam po mieście ojjj...nogi mnie bolą.Zrobiłam najazd na lumpy,jestem przeciwnikiem kupowania dla maluszków rzeczy używanych ...głównie body,koszulek i takich rzeczy blisko ciała ale.....oszalałam jak zobaczyłam piękne męskie ogrodniczki 0-3mies. Musiałam kupić ...cena 6zł
Babeczka jest spoko i powiedziała,że jeśli jednak okaże się że mam córkę to mogę je oddać.Są z milusiego jasnobrązowego sztruksiku z błekitnymi aplikacjami..bossskie
Ok rozpisałam się a tu czas gnać po małą do przedszkola!!!
Miłego popołudnia brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś2010 gratuluję ruchów! Musi to być super uczucie 🙂 U mnie jeszcze nic, ale czekam cierpliwie 🙂 W piątek badanie kontrolne, już nie mogę się doczekać:P

Wreszcie słońce u mnie wyjrzało, bo ostatnio pada tylko! Idę na zakupy, chyba kupię sobie nowy tel 🙂 Będzie czym robić foty brzuchala 🙂

Pozdrowionka kochane:*




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia27 dziękuję za radę z tym magnezem,jutro kupie i zaczne pić mam nadzieję ze pomoze,troche mi już lepiej, odwiedziłamnie koleżanka i mogłam sie wyżalić 🙂 🙂małz przyjechał z pracy, chyba muszę mieć kogoś przy sobie bo wtedy czuję sie lepiej 🙂 🙂 a nastroje przejdą i macie rację że tego akurat nie będe pamiętać 🙂
jutro jadę na zakupy bo idziemy na wesele i nie mam w co sie ubrać mam nadzieję ze cos fajnego znajde 🙂 🙂
Nikoś to cudownie że woja kruszynka już się wierci, moją ciagle leniwa choć czasem wydaje mi się zę mi sie w brzusiu rozpycha, ale wyraźnych ruchów nie czuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam powiem, że niedawno odkryłam super środek na ból głowy - przetestowany kilka razy 🙂
Ból głowy przechodzi po seksie!!! Więc jak tylko macie przy bólu choć odrobinę ochoty to spróbujcie, u mnie działa.
Odkryte przypadkiem a później gdzieś czytałam, że nie ja jedna to odkryłam 🙂)

Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia 🙂)
dokladnie to samo chcialam napisac,bol glowy, chandra i wszelkie dolegliwosci mijaja albo po kilku kostkach gorzkiej, dobrej czekolady (magnez) albo po dobrym seksie ( pomijajac strefe emocjonalna - bardzo pozytywna, to organizm sie dotlenia).
Moj T. odkryl to jeszcze wczesniej niz ja i skutecznie stosowal na moje zle nastroje 😉

nastroj poprawia mi takze gotowanie, chociaz nigdy za tym nie przepadalam... ale teraz nic mi tak nie smakuje jak domowa zupa lub salata z warzyw kupionych u rolnika, do ktorego zasuwam 5km w jedna strone, jak tylko pogoda pozwala na spacer, piechota. czasem warto odstawic auto.
ale jak juz wczesniej pisalam, teraz mam mnostwo wolnego czasu, wiem, ze wiekszosc z was pracuje nadal, jednak znajdzcie czas na spacer!pomaga tez poskladac mysli 🙂)

sa jeszcze jakies propozycje na poprawe nastroju? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA DOPÓKI MOGŁAM TO PRAWIE CODZIENNIE CHODZIŁAM NA DŁUGIE SPACERY TAKIE OK 5 KM SZYBKIM MARSZEM. BARDZO DOBRZE MI ROBIŁY. DOTLENIŁAM SIĘ, NIE TYŁAM I OCZYWIŚCIE ZAWSZE MIAŁAM DOBRA KOMPANKĘ DO SMIECHU PRZY SOBIE. POMAGA W 100 % NA WSZELKIEGO RODZAJU DEPRESJE, BO MIAŁAM PODOBNIE JAK MISIA, JAK BYŁAM SAMA TO OKROPNIE SIE CZUŁAM. A TERAZ JUZ JEST LEPIEJ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez chodze na spacerki ale najbardziej lubie wieczorkiem wtedy jest takie fajne letnie powietrze 🙂 teraz moge chodzic ale jeszcze z 3 tyg temu to mi sie nawet do sklepu nie chciało wyjsc;/ moze jest to zwiazane z tym ze teraz nie pracuje i jestem na zwolnieniu lekarskim a wtedy pracowałam i jak przychodziłam do domu to kompletnie na nic nie miałam ochoty a teraz jak nowonarodzona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi spacerami po pracy bywa ciężko 😉 Mi poprawia samopoczucie muzyka a najlepiej jak w jej rytm wyginam śmiało ciało hehe 🙂 takie wygibasy przed lustrem dobrze czasami robią 🙂 No i nie ma jak telefon do mamusi, ona zawsze wie jak pocieszyć 😁

Przed chwilką myślałam, że pomogą mi też zakupy ale tylko popsuły mi humor 😞 kiedyś wzięłam znajomym internet na moją kartę, naściągali filmów i przyszedł im rachunek na 600funtów długo go nie spłacali a teraz mi telefonu nie chcą sprzedać. 😞 i bądź tu dobrym! Sorka za nudy ale nie mam komu ponarzekać :/



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi po pracy też się nic niechciało, tylko do łóżka i spać, teraz mam zwolnienie i siedzę w domu muszę przyznać że odzyłam,awet taka blada nie jestem ,na sacerki też chodzę aletaki krótkie bo niedawno się przeprowadziliśmy i niebardzo znam okolicę i nie chcę sama daleko chodzić
no i na podły nastrój pmaga rozmowa z kimś bliskim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jak u was z jedzeniem??? bo ja muszę tak co 3-4 godziny cos zjeść bo robi nie niedobrze i zaczyna mnie boleć żołądek, najgorzej jest rano bo budzę sie o 6 ( zgłodu) i praktycznie od razu musze coś zjeść bo mnie skręca, co gorsza nie wystarczy jakaś tam przekąska tylko musi to być coś co mnie nasyci, mam tylko nadzieję że się nie roztyje 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też tak mam, że rano budzę się z głodu. Potrafię wstać o 6 i natychmiast muszę zjesć coś treściwego, w przeciwnym razie nie byłabym w stenie funkcjonować.
Nie ma możliwości zebym od razu jak się obudzę czegoś nie zjadła. To musi być dość syte śniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałam w pierwszych dwóch miesiącach taki wilczy apetyt właśnie, do tego przed ciążą nie piłam kawy a w tych pierwszych tygodniach normalnie przeżyć rano nie mogłam bez filiżanki kawusi słabiutkiej oczywiście 🙂
Teraz mi przeszło w sumie nie chce mi się już tak jeść ale na słodkie ciągnie mnie strasznie 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z jedzeniem to mam roznie chociaz teraz czasem sie hamuje jak wiem ze juz na prawde za duzo jem. niby dobrze jest jesc to na co ma sie ochote ale za duzo zjesc i duzo przytyc tez nie jest za fajnie:P 😠 ja czesto mam napady głodu i dopada mnie bol ale nie wiem czego i tak dziwnie mi burczy i sie cos tam w brzuchu przewraca ze czasem nie wiem czy to z głody czy po prostu tam sie cos jeszcze trawi hehe. teraz jak nasze narzady wewnetrzne zmieniły połozenie to w ogole mi czasem jest trudno rozpoznac czy jestem głodna hehe. staram sie jesc nie w duzych porcjach ale czesciej w ciagu dnia i wieczorem ciezkostrawnym dań juz nie jadam jak narazie pomaga 🙂 Narazie mało przytyłam a dzidzia jest zdrowa i wyrosnieta. To chyba tez przez to ze czesto jem duuuuzo owoców, teraz praktycznie zyłabym na samych owocach taka mam ochote ale wiem ze powinnam tez czasem urozmaicac moja diete.
Wiem ze zdrowa jest rybka dla dziecka ale po prostu teraz na nia wcale nie mam ochoty a czasem nie potrafie wcisnac w siebie czegos na co nie mam ochoty bleee tak samo jest z miesami 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,ja też czekam na kolejne kopniaki,wczoraj pięknie czułam brzdaca,dzis jeszcze cisza..
Kończę zaraz kawkę i sprzątam.Wieczorem jadę z córcia do ginekologa,ma 5,5 l a już problemy...ostatnio jak z nia byłam to pani gin zaproponowała mi sama podglądanie dzidziusia na USG.Jest znana z tego,że uwielbia robić USG.Nawet nic nie musiałam płacić...heheh potraktowała to również jako własną przyjemność.Dziś może to wykorzystam...może uda się zobaczyc kto się tam kryje...hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie mimo ze dziewczynka bedzie na 99 % to tez nie kazał ejszcze chwalic sie rodzinie mimo ze juz na dwoch usg potwierdziła sie płec ale na 100 procent bedzie wiadomo koło 24 tygodnia 🙂)wtedy bede mogła sie pochwalić 🙂 Moj chłopak ma jeszcze ten 1% nadziei ze bedzie synek ale ja mam przeczucie ze to coreczka. Ale co by nie bło i tak bedziemy sie cieszyć 🙂) juz nie mozemy sie doczekac kiedy ja przytulimy 🙂 Im dłuzej jestem w ciazy tym bardziej jest mi obojetna płeć 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...