Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi_W rzeczywiście po przeczytaniu tych informacji ja tych leków bym nie wzięła. Natomiast poprosiłabym lekarza, o nystatynę, która jest bezpieczna i jest jednym z zamienników tego leku.

Wstępnie zasugrowałam się Nystatyną, która jest w składzie tego leku, stąd wydał mi się bezpieczny. Ale jak zawsze to lekarz wie najlepiej co robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wlasnie nie wiem czemu to tak wyszlo, jakbym nie poczytala i nie zadzwonila do niego, to mogloby sie różnie skończyc..?
Wiem że walnął gafe, jest młody, ale bardzo miły i pozytywnie nastawiony do wszystkiego ,chociaz troche roztargniony.
Chodze do niego juz 4 miesiace i troszke szkoda byłoby go zmieniac,ja nie wiem sama juz mam metlik w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja Ciebie rozumiem, szkoda zmieniać lekarza po takim czasie, ale z drugiej strony nie podarowałabym takiego czegoś i pewnie straciłabym zaufanie.

Poprzednio jak byłam w ciąży mój lekarz też był młody, przy tym bardzo szybki i właśnie roztargniony. Tak naprawde musiałąm go o wszystko wypytywać bo sam nie wiele mówił. I wtedy też miałąm jakieś zapalenie i przepisał mi lek, którego z reguły nie przepisują w ciąży w I trymestrze.
Tamtą ciąże poroniłam i ten lekarz też nie zwrócił uwagi na czynniki zwiastujące poronienie o których ja mu mówiłam. Wtedy stwierdził, ze skoro bije serce to wszystko gra. Niestety6, ale parę dni później już nie biło 😞

No ale na szczęście teraz serduszko bije po raz kolejny. Tym razem tez mam lekarza młodego, ale jakże różniącego się od poprzedniego. Wszystko tłumaczy z najdrobniejszymi szczegółami w bardzo zrozumiały sposób. Pacjentki umawia tak, żeby każdej poświęcić odpowiednią ilość czasu, można do niego dzwonić 24h. Przepisując leki, tłumaczy co to za leki i jakie mają działanie. Jakiś czas temu miałam plamienia, jak go o tym poinformowałam to na drugi dzień sam do mnei zadzwonił z pytaniem czy wszystko jest ok.
Ufam mu, ale z racji poprzedniego doświadczenia i tak wszystko co przepisze analizuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiaA napisał:
......
dziewczyny napiszcie jak sprawdzają się wam pasy ciazowe bo zastanawiam sie nad zakupem i potrzebuje czyjejś opinii czy warto kupić taki pas
..........


co do pasów to ja kupiłam w tamtym tygodniu to powiem szczerze raz go miałam jest troche nie wygodny moze zle go zakładam bo sciagał mi sie jak siadałam to spod tego pasa wychodziły mi spodnie
sprobuje jeszcze na bluzke zobaczymy jak sie nosi

moze tez mi było nie wygodnie bo do konca spodni nie zapiełam tylko tym pasem zakryłam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wlasnie, od kiedy brzuch zaczal wygladac jak ciazowy a nie wzdety, ubieram sie tak aby podkreslic brzuszek 🙂) to jest fajne i ladniej wyglada (wg. mnie) taka hot mamuska niz zapakowana w luzne rzeczy kobieta, po ktorej i tak predzej czy pozniej widac, ze jest w ciazy... oczywiscie priorytet to wygoda, chociaz ja wysokich obcasow jeszcze nie odstawilam zupelnie 😉
buzka na mila niedziele!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_Ho ja podobnie jak Ty podkreślam brzuszek 🙂 Lubię tą swoją małą piłeczkę to czemu inni nie mieli by też jej podziwiać hihi 😉 Co do obcasów to masz u mnie podziw bo ja już nie daje rady w nich biegać heh.

Też zastanawiam się cały czas nad kupnem pasa, potrzebny mi jest aby zasłonić mój rozpięty rozporek hehe, uwielbiam dżinsy rurki a ciążowych jeszcze takich nie widziałam więc póki co muszę się kamuflować z moim przeciągiem 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,widzę,że o ciuszkach rozmawiacie...ja własnie wróciłam z polowania na ubrania 🙂)))
Kupiłam sobie leginsy z marszczeniami na dole (to do długich tunik),sukienkę z delikatnej dzianiny na krótki rękaw z fajnym wzorem na brzuszku i jeszcze jedna sukienkę (ta jest sexi) na długi rękaw z fajnej bawełenki-fioletowo siwa.taka przy ciele ale rozciągliwa,brzuszek sie jeszcze przez kilka miesięcy bedzie mieścił.... i do tego fioletowe rajstopy 🙂))
Musze jeszcze wymodzić jakieś kozaki.Mam z tamtego roku kozaki ale nie dopinam 😞(((
Ja obcasy juz pożegnałam!
Co do mojego brzuszka to też juz wygląda na ciążowy a nie przejedzony...tak od 15 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś próbowałam wstawić zdjęcie mojego brzuszka który w końcu choć coś wyszedł na wierzch mimo że bardzo niewiele ale mi się nie udało i nie wiem czy mam czekać na akceptacje przez moderatora czy co jest nie tak bo nie wyświetla mi się żaden komunikat a i zdjęcia nie mam w galerii 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malami spróbuj jeszcze raz dodać a jak Ci się nie uda to poczekaj może do jutra. Ja też mam czasami z tym problem a następnego dnia udaje mi się bez przeszkód 🙂 Sprawdź też wielkość fotki. Buzia 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już dwa tygodnie temu zaopatrzyłam się w spodnie ciążowe i kilka bluzek. Bluzki to raczej ze względu na piersi. Zawsze miałam spore, a teraz to już w ogóle.
Jest o wiele wygodniej i wcale nie trzeba wyglądac jak w worku 🙂
Zamierzam jeszcze kupić sobie dresy takie do domu, ale to już na allegro. Tam są nawet fajne i nie drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do moich wczorajszych plamień, dzisiaj też się pojawiły 😞
I nie wytrzymałam, pojechałam do szpitala. Na izbie przyjęć pomyślałam, że napiszę sms do mojego gina czy może ma dzisiaj dyżur i miałam szczęście, bo był więc nie musiałam czekac na Izbie przyjęć tylko od razu mnie przyjął.

Nie wiem od czego te plamienia. Wszystko jest w porządku. Ciąża rozwiaja się prawidłowo. Łożysko ok. Mój skarbek też ok.
Najprawdopodobniej to od wczorajszego sprzątania. W sumie jakoś się nie zmęczyłam tym sprzątaniem, ale zawsze to jakiś wysiłek.
Najważniejsze, żę wszystko jest w porządku 🙂 i serduszko mojej istotki dalej mocno bije 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miska82 jak nie ma żadnych przeciwksazań to można funkcjonować normalnie. Kiedyś już pisałam, ze moja przyjaciółka, która już jest mamą będąc w ciąży wyremontowała sama dwa pokoje, wszystko robiła sama (bo została sama) i cała jej ciąża była spokojna 🙂 czego i Tobie życzę.

Cholera jak bym mogła to bym Ci pomogła 🙂 lubię takie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małalena jak dobrze, że te plamienia to nic takiego 🙂 uff Tylko biedna się stresów najadłaś, dzięki Bogu nie potrzebnie. Cieszę się, że z Twoim dzieciątkiem wszystko w porządku 🙂

Teraz mnie czekają stresy. Jutro o 5 rano wyjeżdżam na lotnisko a przed 7 mam lot do Polski. Już dzisiaj spać z nerwów nie mogłam. Matko jak ja się boję latać 😞 Najgorsze, że lecę sama i nikt nie potrzyma mnie za rączkę 😞 buu
Na lotnisku odbierze mnie moja mamusia, tylko na to czekam 🙂 A potem do domku do mojej 14letniej psinki Kropci 🙂 Już nie mogę się doczekać kiedy je zobaczę. Oby dzisiaj szybko minęło 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podczas lotu najlepiej myśl tylko o tym co Cię czeka w Polsce a napewno nie będzie tak strasznie 🙂 w końcu jedziesz na spotkanie z ukochaną najbliższą Ci rodziną 🙂 🙂 której pewnie długo nie widziałaś 🙂 do tego te emocje, widok mamci uwielbiam takie chwile 🙂 zobaczysz będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo melisa dobra sprawa jak ktoś nie ma uczulenia na zioła hehe

noo dziś zdjęcie odrazu udało się wstawić 🙂 co do tłuszczyku to nie miał się kiedy zebrać przez te wymioty 😞 teraz na szczęście mam już od 2tyg z nimi spokój, no i też zgaga mniejsza więc zaczęłam wcinać i zapewne niedługo i mi się troszkę boczkami powylewa hehe 🙂
ja to bym chciała taką piłeczkę mieć jak ty fajną 🙂 🙂 mam nadzieje że teraz i mi zacznie taka rosnąć heh

a za 2 dni idę na usg i już nie mogę się doczekać aż podejrzę moje maleństwo które tak mnie kopie codziennie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze,że już masz spokój z wymiotami, mnie na szczęście to ominęło 🙂

Może już na tym usg będzie widać co będziesz miała 🙂 Chcesz wiedzieć? Fajowo, że czujesz ruchy maleństwa ja czasami mojego maluszka poczuję ale jeszcze tak słabiutko.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, mialyscie racje!
ruchy dziecka sa inne niz ,,mieszanie" w zoladku i nie da sie tego pomylic. wczoraj pierwszy raz poczulam i to dosc wyraznie! 🙂) a, ze bylo to podczas powtorki meczu moj T. stwierdzil, ze tam napewno jest chlopak- pilkarz 😉 (i sie poplakal ze szczescia) a pozniej oboje cieszylismy sie jak dwa glupki i co chwila czatowalismy czy male sie ,,odezwie" 🙂)

chce juz do Polski, do mojego lekarza i poogladac dziecko. hmm.. 🙂)

Malalena, ciesze sie, ze plamienia to nic groznego, dbaj o siebie! 🙂 ( moga tez byc od sexu, mi tak powiedzial gin jak plamilam bez powodu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...