Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ale się wnerwiłam, zrobiłam pranie i mi pralka nie odwirowała. No to ustawiłam ja na samo wirowanie i znowu nie odwirowała, i tak dwa razy, jeszcze mi teraz naprawy pralki brakuje wrr...

A wogóle to od niedzieli robi mi się coś w kąciku oka, jakby jęczmień czy coś takie, już mam stracha, że to jakieś dziadostwo co dzidzi może zaszkodzić 😞 na początku ciąży też mi się takie coś zrobiło ale szybko zeszło, a teraz robi się coraz większe..

Dzięki CandyMonka, mam nadzieję, że ten czas Nam szybko minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus powodzonka na badaniu 🙂
CandyMonka oliwka??? yyyyy to nie jest chyba dobry pomysl co????
pamietam jak kiedys cos byla mowa o uzywaniu oliwki jak lubrykantu zamiast durex play czy tam innych wymyslow i zaleceniem ginka jest nie stosowanie zwyklej oliwki nie przeznaczonej do czesci intymnych z racji tego ze zawieraja w sobie skladnki ktore podrazniaja pochwe a w efekcie prowadzi to do infekcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek..noo zwykłą oliwką nasmaruję albo mam jeszcze krem sudokrem, nic mi nie będzie 🙂

Martuś ja tez miewam często jęczmienie, nacieram je wtedy złota obrączką i pomaga troszkę.

Właśnie patrze w necie na pieluchy wielorazowego użytku, te co można prac. Niby się na nich oszczędza kasę ale to chyba z czasem bo patrzę że za jedną pieluchę chcą ok50zł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał:
Cześć dziewczynki 🙂
Nam nocka minęła wyjątkowo przyjemnie.O 5 rano dostałam pierwsze życzenia urodzinowe od mężusia,a chwilkę potem mały też się dołączył,bo tak zaczął brykać jakby tańczył 🤪
Dzień niby jakiś inny ale nie robię sobie nadziei na nie wiadomo co,bo przez ten remont i mój przymus leżenia nie da się świętować jakoś szczególnie 😞
Marzy mi się tylko,aby mały pojawił się dokładnie za miesiąc 😉 calutki i zdrowiutki:laugh:



Ja dopiero doczytałam ze masz dzis urodzinki, wiec STO LAT STO LAT, duzo zdrówka i pieknego dzidziusia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek kompletnie się na tym nie znam, i wolę nie kombinować z filtrem, M. wróci z pracy dopiero o 23-ciej, kurde, może sąsiada poproszę żeby zobaczył do pralki, dzięki za podsunięcie pomysłu z przyczyną 🙂 Nasza pralka ma 3 lata więc na emeryturę nie powinna się raczej jeszcze wybierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ale to proste jest hehe 😁 na dole w prawym lub lewym rogu od przodu pralki masz klapke musisz i tam jest filter wystarczy podlozyc recznik bo na pewno jest w nim woda i odkrecic 😁 wody moze byc duzo stad proponuje wiekszy recznik 😁 i wystarczy go przemyc bo czasem nawet jakies smieci wlosy itd. i pozniej pralka szaleje..ja ostatnio znalazlam 5centow i nie pytajcie skad sie tam znalazlo bo nie wiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez masaz krocza podobno pomaga i zmniejsza ryzyka naciecia lub pekniecia krocza...Dodi moze idz do apteki i kup durex play 🙂 lubrykant 🙂 bedzie na pewno bezpieczny 🙂
a ten masaz mozna zaczac od 34tyg ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka trę mężula obrączką (bo jest większa 🙂 ) to miejsce ale jak narazie nic nie pomogło, zresztą ja nie jestem pewna w 100% czy to jęczmień. Bardzo mnie to swędzi, jest czerwone i takie delikatnie napuchnięte.

Wiecie co ja to jestem chyba 100lat za murzynami, bo pierwszy raz słyszę od CandyMonki o takich pieluchach, ale zaraz sobie wrzucę w ne i poczytam trochę o nich..

A to oliwkowanie psitki to naprawdę pomaga??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi u mnie mówili o oliwie z oliwek ale tak owej nie posiadam na razie, więc zastąpię ją zwykłą oliwką 🙂

Anitek, no to są pieluchy wielorazowego użytku do prania.
Tu jest stronka o tym http://www.pieluszkarnia.pl/

titinka właśnie Wszystkiego Najlepszego również nie doczytałam 🙂 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masowanie krocza 🙂
te technike mozesz stosowac codziennie zaczynajac od 34tyg ciazy , zeby rozciagnac tkanke w rejonie pochwy i krocza przygotowujac je na porod. Zawsze myj dlonie przez i po wykonaniu tego cwiczenia. Uzyj lusterka trzymanego w reku zeby umiejscowic wejscie do pochwy, krocze i cewke moczowa.
Usiadz lub poloz sie wygodnie na plecach podkladajac recznik pod biodra. Wsun nawilzony kciuk do pochwy na glebokosc 3-4cm. Masuj lagodnie u dolu oraz po bokach. Naciagaj sciany pochwy az poczujesz lekkie mrowienie. Wytrzymaj to napreznie przez 2minuty.
Utrzymujac naprezenie lagodnie masuj ruchem posuwistym dolna czesc pochwy przez 3-4minuty. W trakcie masazu staraj sie nie dotykac ujscia cewki moczowej gdyz moze to grozic infekcja drog moczowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek fajny opis hehe..ja myślałam aby masować tylko tą ściankę na zewnątrz miedzy wejściem do pochwy a "anusem" hehe. No ale skoro profesjonalnie również trzeba zająć się środkiem, to nie będę się oszczędzać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to info ode mnie z ksiazki o ciazy 🙂
Dodi poradz sie lepiej lekarz swojego bo Ty mialas jakas bakterie i te wyniki moczu nie byly za ciekawe wiec lepiej upewnij sie ze mozesz takie cwiczenia robic.
Martus ja pracuje w optyku no i studiuje optyke i procz jeczmienia moze to tez byc blokada kanalika lzowego.
Mialam to w zeszlym roku wyglada to jak jeczmien boli jak siniak ja to mialam na gornej powiece i czula az jak mi po oku jezdzi jak mrugalam 😞 ja mialam na to krople i przeszlo po 2dniach.
Tak sie czasem dzieje. Moglo sie to zatkac z wielu przyczyn czasem nawet niewielka ilosc oleju ze skory badz kawalki skory albo zwykla blokada lzy no i nie wiem czy wiecie ale wasze rzesy tez maja lupiez hehe 😁 i czasem to wlasnie przez lupiez sie kanalik moze zatkac.
Nie pamietam nazwy kropli a i nie jestem pewna czy mozesz uzywac ich w ciazy ale mozesz sprobowac przemywac rumiankiem ale od zewntrzenej do wewnetrznej strony. czyli od boku w kierunku nosa.
dziekuje za oklaska choc nie wiem komu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałam z pralką, jednak trochę krzepy w ręce mi brakuje, bo nie mogę tego odkręcić. Daję sobie spokój, wróci M. to coś zdziała.

Nieźle z tym masażem, ale ja wolę nie próbować ze wzg na ten szew..

O Boże! To jeszcze to dziadostwo ma pęknąć?? Tak się zastanawiam jak ja mam jechać do gina taka nieumalowana..ale wolę tego oka nie drażnić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus no ja to dalam rade reka odkrecic ale jest do tego taki specjalny klucz 😁 powinien byc zalaczony do pralki. pewnie nie pamietasz gdzie go wlozylas hehe 😁
Ja masowac sie nie bede bo jeszcze sie podniece i co ? ☺️ 🙃 hahaha :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Maruś lepiej go nie maluj. To dobrze, że pęknie bo wtedy zacznie się goić 🙂 Biedna jesteś, oby szybko sobie poszedł od Ciebie wstręciuch!

Właśnie przeczytałam maila, że moje rzeczy z allegro koleś dzisiaj wyśle. To chyba jeszcze dziś powinnam je dostać co nie? Jak to kurierem idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anitek za opis co to może być. Spytam gina czy mogę cokolwiek użyć żeby to zniknęło.
Znowu robi się tu "seksowato" tylko teraz sama na sam bez partnera hehe:P

Nie pomaluję się wcale, bo głupio nawet bym wyglądała z pomalowanym jednym okiem:P jakoś przeżyję, wskoczę w autko przed domem, wyskoczę przed poradnią, szybko myknę do gabinetu i już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Anitek, że nie pamiętam gdzie ten klucz jest wsadzony 🙂 ta pralka jest z Nami na 3 mieszkanku także miał prawo gdzieś wsiąknąć. A już kiedyś próbowałam odkręcić ten filtr i też był tak mocno zakręcony.

CandyMonka co dobrego jest w tej paczuszce? Pochwalisz się prawda 🙂 paczka powinna być dziś a najpóźniej jutro jak poszła kurierem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...