Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
jakos nie mialam czasu ( wczoraj pisac, strasznie duzo biegania, jeszcze troche popracowalam, pozniej papiery, sklepy 🙂)itd. wieczorem padlam, ale oczywiscie spania nie bylo, wszystko mnie bolalo, a do tego te milion dziwnych mysli w glowie ( kilka dobrych pomyslow, reszta jakies herezje! 🤢 🙃 )i tak cala noc, dzisiaj za to spalam pol dnia, ale jakos bez mocy jestem, ciezko mi utrzymac rece na klawiaturze. teraz przy okazji moczenia coraz bardziej puchnacych stop, w soli nadrobilam posty 🙂).
Jestem tez po tel. konsultacji z polozna i juz wiem, ze T.moze byc ze mna caly czas, bez wzgledu na to czy sn czy cc ( chociaz to akurat mi obojetne, bo chyba wole aby siedzial na korytarzu, zobaczymy), jak bedzie porod sn, to do szpitala mam nie brac nic...wode mineralna, recznik dla siebie ( nawet daja saszetki z mydlem i szamponem) i jakis wygodny dres, bo rodzi sie w ich papierowej koszuli, daja jednorazowe poporodowe majty na tylek i do domu jak wszystko jest ok. dla dziecka tez tylko rzeczy na wyjscie jak sie okazuje, bo ta moja polozna jest zwolennikiem utzrymywania dziecka bez kapieli przez kilka dni nawet, tylko obmywanie wacikami i sama woda, nawet mnie przekonala, ze ta naturalna maz i moje bakterie sa najlepsza ochrona dla niemowlaka. 🥴
milego wieczorku zycze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja na chwilke bo uciekamy do sklepu po jedzonko. Sibi Twoje wyniki nie sa za ciekawe 😞
Hemoglobine ma 9.9 co swiadczy o anemii... masz tez bardzo malo krwinek czerwonych 😞 powinnas jak najszybciej przejsc na dodatkowe zelazo!!!!Bierzesz cos wogole??? nie mowa tylko o witaminach. masz zelazo dodatkowo???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo polozna ma racje nawet jest wzmianka w ksiazce o ciazy ktora mam ze nawet do 10ciu dni nie trzeba kapac. Oczywiscie przemywac gazikiem pupcie buzke raczki ale ze nie trzeba wkladac do wanny bo dziecko ma wlasnie ta naturalna maz. Ale ja Rybcia wykapie jakos po 1-2dniach sie zobaczy 🙂
kurcze nadal mnie boli brzusio i podwozie i te kosci pochwy 😠
musialam wziasc nospe bo juz nie dalam rady.
No i doczekalam sie ze tak powiem kopniakow pod zebra oj Wam powiem ze boli boli... 🤔 no ale coz trzeba wytrzymac :P
Jutro na 14sta mam wizyte u swojej prowadzacej pewnie nic nowego zmierzy cisnienie sprawdzi mocz zwolnienie i do domu :P
Nadal leje deszcz i juz niektore drogi sa pozamykane po podtopilo 🤨 ech ta pogoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek nic nie dostalam!! a najlepsze jest to ze 2 dni przed pojsciem do szpitala wyniki mialam zupelnie inne hb 11,8 a plytki 176 jest mozliwa taka duza roznica?????????? to mnie wlasnie zastanawialo!!!!!
szukam gdzies postu na temat wymiarow dziecka któras z Was pisała i zna;ezc nie moge!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziwne
wyniki z 28.12 z 31.12
wbc-leukocyty 10,5 ; 7,6
rbc-erytrocyty 3,9 ; 3,32
hb- hemoglobina 11,8 ; 9,9
hct- hematokryt 35 ; 29,7
plytki-176 ; 138


ktores labolatorum dalo d....y bo raczej taka zmiana w 3 dni raczej nie jest mozliwa-chyba!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ja idę w czwartek do lekarza, to też będę wiedzieć jakie mam wyniki, od dwóch czy trzech miesięcy hemoglobina utrzymuje się na poziomie 11,5 to chyba nie jest tak źle. Problem u mnie polega na tym że mój organizm nie toleruje żelaza.
A w ogóle chciałam się pochwalić że ja dziś zaczynam 34 tydzień 🙂, coraz bliżej już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie.. więc tak.. mam skierowanie do szpitala na 22.01 (na ściągnięcie szwu) albo natychmiast jak zacznie się coś dziać, a dzieje się bo mi brzuch twardnieje od paru dni a to oznacza, że mam skurcze.. szyjki jak to mój gin powiedział "już nie ma" i gdyby nie szew to Synuś dawno byłby już z Nami 🤪 zostało mi dokładnie 4 mm szyjki 🤪
Morfologię krwi mam do bani 😞 hemoglobina na poziomie 6,9 (a norma zaczyna się od 7,5), kazał mi zażywać więcej żelaza, jeść brokuły, jajka i znowu tą nieszczęsną wątróbkę 😞

I dodał, że mój poród to będzie pikuś 🙂 żebym nawet nie myślałam o ZZO, bo u mnie nie ma sensu, bo pierwszą fazę porodu mam już w tej chwili za sobą, tak jest szyjka rozwarta.
No i Synuś jest tak nisko (poniżej kości biodrowych), że nawet nie dało rady Go dokładnie zmierzyć i obejrzeć! Waży 2500gram.

Poczytam o czym dziś pisałyście..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi bardzo możliwe, że jak ściągną szew to Mały wyleci 🤪 i przetrę Wam lutówkom szlaki porodowe:P
Na poważnie zaczynam mieć stracha! On jest jeszcze taki malutki!
Oczywiście mój gin dodał, że mogę sobie marzyć, że dotrwam do lutego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia ja z jednej strony sie ciesze że nie musze czekac do tego 4 lutego albo i dluzej a z drugiej str wole zeby byla tam jeszcze, a jak dzisiaj sobie pomyslalam ze to ostatnie "takie" moje noce to mam nadzieje ze dostane termin jak najpozniej 😉

Darusia ty jestes w tym samym dniu co ja tez ci tak ciezko zmieniac pozycje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi koniecznie bierz zelazo!!!!!!!! przeciez potrzebujesz dobrych wynikow do porodu bo powiklania niestety sa nieciekawe. Ja mam hemoglobine ostatnio 12,7 i wszyscy happy na maxa ale niestety nie mam zapasow zelaza w organizmie...
Widze ze plytki u Was to granica 120 u mnie jest ponizej 5ciu...Mam podwojna dawke zelaza az do porodu na szczescie nie powoduje u mnie zaparc 🙂
a Ty Sibi kiedy masz wizyte??? powinnas pokazac te wyniki bo naprawde nie sa zadawalajace...
Martus ale jaja 😁 🤪 4mm szyjka no to niezle ciekawe jak ja zmierzyl jak taki kikucik hehe 😁
no to Kochana chyba bedziesz pierwsza 😁
wogole fajnie ze wszystko ok z Dzidzia 🙂
Sibi wymiary brzuszka wcale nie sa takie male Kochana 🙂
a my wlasnie wrocilismy i zjadlam 2puszki sledzi w pomidorach a do tego jakies 6malych kanapek swiezego chlebka z maselkiem 😁 ale bylam glodna hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo problemy z przewracaniem sie w nocy??? Kochane ja od jakis 2-3tyg jak taki wieloryb mam straszny problem sie odwrocic z boku na bok co ja sie musze nasilowac oj nawet nie wiecie...
Mam dzis jakas awarie podwozia...nie przeszlo ani po nospie ani po magnezie...no coz mam nadzieje ze jak jutro wstane to bedzie lepiej bo jak narazie mam problem z chodzeniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Anitek, wiem że niezłe jaja, i mam już niemałego stracha.. A najpierw mnie zbadał i już widziałam po jego minie, że jest coś nie tak, a potem szyjkę mierzył poprzez USG dopochwowe, i najpierw powiedział, że szyjka ma 2 mm a potem jak spytałam z niedowierzaniem ile, to powiedział "no może 4mm!!":laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boje sie o zeby mojej malej bo slyszalam ze po zelazie bardzo sie psuja!!!!!!
mnie zastanawi ta ogromna roznica w moich wynikach bo to tylko 3 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miedzy badaniami!!!!
ja mam wizyte w poniedzialek!! zastanawiam sie czy nie zrobic raz jeszcze morfologi przed porodem- zobacze co powie lekarka!! ale najlepsze jest to ze tydzien temu wyszlam ze szpitala i przy wypisie mi nikt nic na temat wynikow nie powiedzial!!!!!!!!!!!bylam do dzis nieswiadoma!!!!!! a do dzis moglam juz troche zelaza lykna a ja zylam w przekonaniu ze mam super wyniki ( na podstawie tych z 28.01)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś to dobrze że pierwszą fazę masz już za sobą, przynajmniej poród będzie szybki 🙂
A co do żelaza to dziwne że gin Ci kazał jeść wątróbkę bo ona ma dużo wit. A która jest szkodliwa.
Super Ci z kolei bo już niedługo będziesz miała dzidzie przy sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...