Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Klaudia86 napisał:
Dodi ale jestes optymistka z tym weselem :P 5000 zl na przyjecie, no moze przy bardzo malej ilosci gosci :P Mnie cale wesele wyniesie okolo 20.000 tysiecy moze sie zamknę no ale same obraczki 3000 tylko że to juz mam 😁 Zreszta jak widac na suwaczku 😁

A co do terminow nie wiem jak w Wawie ale u nas na conajmniej rok wczesniej trzeba zamowic wszystko bo pozniej sa problemy. Ja zamawialam sale w pazdzierniku 2008 i juz byl problem z terminem 🙂

Oto ona 🙂
http://restauracjanaskarpie.pl/



Klaudia od mojego M. jest 10 osób, ode mnie moze tez tyle, mysląc o 5000 tys myślałam tylko o lokalu, jakims na pare godzin, i jedzeniu, sądze ze to wystarczy.

Kochana tylko ze Ty robisz weselicho, a ja jak pisałam obiad dla rodziny ,wiec koszta są zupelnie inne 🙂

p.s ale zescie nadrukowały, zdazylam isc do sklepu, wstawic jabłka i wywiesic pranie a tu 8 stron 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Sibi nie denerwuj sie tam 🙂 aaaa i zebym nie musialam tam przyleciec i dac Ci klapsa z tego co wiem mialas sie oszczedzac??!! 🙂
Klaudio Dodi suwaczka juz rozpracowalam :P jej wg okresu wychodzi termin na 11luty a nie na 14sty ale ginek jej dal 14luty i tym sie sugeruje.
Wlasnie sie jej pytalam czemu tak ma bo miedzy nami 10dni roznicy a w suwaczkach 13dni :P
no i wlasnie dala mi date ostatniego okresu i z kalkulatorow wychodzi ze 11luty stad suwaczek pokazuje jak pokazuje 🙂
ale bys musiala sie Dodi zapytac czemu jej ginek dal termin na 14luty bo nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo widzisz o wilku mowa :P
Klaudia jestes normalna tak samo jak Twoje cycochy :P nie kazdy ma wycieki siary ja tam nie mam Dodi tez nie ma i wiele Mam tutaj nie ma 🙂 wszystko z Nami jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 napisał:
Eh Anitka te suwaczki itd to są jakies dziwne patrz dzis u mnie na profilu pojawil sie 37 TC, a na suwaczku co innego. Ale najlepsze ze Darusia ma termin 2 dni przede mna a roznica miedzy nami na suwaczkach jest chyba 5 dni. A Dodi ma termin na 14 tego a ja na 7 ego i roznica miedzy naszymi suwaczkami to 4 dni :/

Klaudia ja wlasnie nie wiem tez, wiem jedynie ze mi jakos dziwnie gin date porodu wyznaczył chyba według regyły Naegelego
bo mi równe 40 tygodni od miesiaczki wychodzi na 11 luty 🙂
ale mam tak w karcie na 14 i juz sie przyzwyczailam ze termin to 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalam na styczniowkach jak cierpia z powodu bolacych sutkow od karmienia 😞 nic nie pomaga ani kapusta ani krem...ech ja tez wlasnie przez to nakladki bede zakladac od pierwszego karmienia zeby mam nadzieje udalo mi sie tego uniknac...straszne to musi byc 😞 taka rana na sutku a dziecko jeszcze ciagnie bo chce piciu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia Anitek dobrze mówi, nie przejmój sie brakiem siary , ja tez nic nie mam, cos mi tam sie pokazało jak cycka mocno nacisnełam ale zeby samo wypływalo to nie .

Rozpracowalam mojego gina i te termin ,wyliczył według tej metody i wszystko sie zgadza, macie definicje nizej

Reguła Naegelego
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Reguła Naegelego – metoda określenia terminu porodu, licząc czas trwania ciąży od 1. dnia ostatniej miesiączki. Opisał ją niemiecki położnik Franz Naegele (1778–1851).

Wzór reguły Naegelego brzmi:

Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok.
Średni czas ciąży obliczony tą metodą wynosi ok. 280 dni (40 tygodni). Reguła ta nie sprawdza się przy cyklach nieregularnych.

Przeprowadzone obliczenia wyznaczają tzw. środkowy czas trwania ciąży. Biologiczny czas trwania ciąży, który jest okresem biologicznego życia łożyska, jest indywidualnie zróżnicowany i zależy od momentu uzyskania przez dziecko takiego wieku biologicznego, który pozwala mu na samodzielne życie poza organizmem matki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia:
no wlasnie juz czytalam ostatnio ze niektore z Was maja takie duze wyplywy tej siarki. Ale u mnie jest sucho jak na pustyni, nic nie leci. Moze to jakos nienormalne ?


u mnie było suchutko do dzisiaj 🙂 to był mój pierwszy raz 🙂

Idę coś zjeść 🙂

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy raz hahahah ale sie usmialam :P
i napisala to kobieta w prawie 9tym miesiacu ciazy 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Dodi to mi wychodzi 27luty...hehe no ale wg okresu mam 24 i lekarze tez mi tu wyliczyli na 24luty wiec moze inna metode stosowali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 napisał:
Hm no a mi wedlug kalkulatorow to i tak daty czasami rozne wychodza nawet gdzies mi wyszlo ze na 12.02 :/ Osz w mor** jakiej reguly 😁 ? Hm ja OM mialam 3.05 esz poddaje sie 😁

A to dobrze ze cycuszki mam wporzadku 😁



Klaudia ja mialam 7 maja OM, ( 4 dni róznicy w takim razie mieszy nami )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W napisał:
Klaudia Anitek dobrze mówi, nie przejmój sie brakiem siary , ja tez nic nie mam, cos mi tam sie pokazało jak cycka mocno nacisnełam ale zeby samo wypływalo to nie .

Rozpracowalam mojego gina i te termin ,wyliczył według tej metody i wszystko sie zgadza, macie definicje nizej

Reguła Naegelego
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Reguła Naegelego – metoda określenia terminu porodu, licząc czas trwania ciąży od 1. dnia ostatniej miesiączki. Opisał ją niemiecki położnik Franz Naegele (1778–1851).

Wzór reguły Naegelego brzmi:

Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok.
Średni czas ciąży obliczony tą metodą wynosi ok. 280 dni (40 tygodni). Reguła ta nie sprawdza się przy cyklach nieregularnych.

Przeprowadzone obliczenia wyznaczają tzw. środkowy czas trwania ciąży. Biologiczny czas trwania ciąży, który jest okresem biologicznego życia łożyska, jest indywidualnie zróżnicowany i zależy od momentu uzyskania przez dziecko takiego wieku biologicznego, który pozwala mu na samodzielne życie poza organizmem matki.






no to mi wychodzi na 10.02 wrrr jeszcze pozniej :d ale ja nie mialam az tak super regularnych miesiaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
luzik najgorsze za mna!! mialam sie oszczedzac do zakonczenia 37tyg i lakow a ze juz wszystko za mna to teraz trzeba chociaz kurz z mebli zetrzec!!! musze sobie jakies zajecie znalezc bo zwariuje w tym domu sama!!!!!!!!

u mnie leci siara od 25 tyg na tyle ze ze stanikiem sie nie rozstaje!! a marze juz o tym zeby sie wyspac bez a tu wszystko przede mna :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dodi wychodzi ze 11sty 🙂 mi np zgadzaja sie suwaczki z aktualnym czasem ciazy tylko ten przy mojej fotce pokazuje o 3dni predzej :P ale sie tym nie przejmuje :P
dla mnie i tak magiczna cyfra to 37 😁 reszta sie nie liczy :P
a ostatniego zonka mialam 20maja :P
Sibi Ty tam uwazaj na siebie...
Kurcze ma ktos wiesci od Darusi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie brak wiesi od Darusi. Zaraz jej naskrobie smska 🙂

A no i najlepsze teraz jeden kalkulator pokazal mi ze jestem w 34 TC+2 dni 😁 tez dobre 😁 a termin wyliczyl na 8.02 Hmmm a przy zdjeciu tez mi pokazuje o 3 dni predzej.

ja wcinam prince polo 🙂 a zaraz kurczaczek z rozna i moze pozniej jakis wyjazd do marketu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Sibi, odoczywaj kochana a nie za kurzami biegasz, dzidzia sie urodzi to wtedy bedziemy mialy tyle roboty ze pomarzymy o takiej NUDZIE 🙂

Ja nie mam do niej numeru ani nic, moge sprawdzic tylko bo czasem jest na NK zalogowana.

Kurde ja pojutrze wizytka i mam nadzieje ze usg 🙂 ciekawe ile mała warzy ?? 🤨

Klaudia moze i tak byc ze wczesniej urodze niz Ty hihi , ehhh te terminy są zwariowane jednak 🙂

Anitek ma racje ze byle przeszedł 37 tydzien i juz bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na jednym wyszlo 28luty 🤔 hehe nieprawda :P wychodzi 24luty i koniec :P sprawdzilam juz kilka razy :P
no dobra Brzuchate ja zawijam na kanape sie polozyc i wlacze jakis film 😁 Maly gielaski wklada pod zebra 😁
do spisanka pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamy,

a u mnie noc znowu do niczego, doskwierał mi ból na wysokości pępka po prawej i lewej stronie. Do teraz nadrabiałam zarwaną nockę 🙂 ale i tak rewelacyjnie się nie czuję.
Poleżę chwilę i pakuję torbę do szpitala, to nie żarty.

A co jest z Darusią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ano pewnie tak 😁

Ja wyslalam smska ale nie wiem bo jak narazie to brak raportu.

Martus, Darusi dzisiaj mogly odejsc wody bo mowila ze wstala rano i cos cieklo jej po nogach ale to nie byl zwykly uplaw. O 12 stej miala isc do lekarza. Czekamy na info 🙂


Eeee Dodi tez moze tak byc jak mowisz 🙂
Dajcie mi przepis na te jablka bo juz wszytskie je robily tylko nie ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski ja jednak jeszcze w dwupaku 🙂
byłam u gina i wszystko ok poprostu mam nadmierne upławy... czego nie powinno byc i dostałam tabletki dowcipne 🤨
jak narazie malutkiej sie ponoć nie spieszy 🙂 i chyba dobrze 🙂słuchałam seducha małej i w sumie to wszystko. dzieki za troske:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...