Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Darusia bialko w moczu zwieksza sie w bardzo szybkim tempie i jak nie wywolaja porodu to dojdzie do niewydolnosci nerek a do tego ten stan przedrzucawkowy moze nawet doprowadzic do spiaczki lub smierci gdy dojdzie do rzucawki.Lekarz powiedzial ze moze to byc tydzien moga byc dwa a moze byc pare godzin dlatego wazne jest zeby wywolac porod...to bialko jest polaczone z tym nadcisnieniem i bolami glowy...po porodzie zanika to po ok 6tyg. Na szczescie...
jesli nie wywolaja porodu to moze to doprowadzic do rzucawki porodowej wlasnie
http://portalwiedzy.onet.pl/38893,,,,rzucawka_ciazowa,haslo.html
Ma to ok 8-10% ciezarnych z czego w tych 8-10% jest 85% pierworodek. No i na szczescie bardzo rzadko pojawia sie to w nastepnych ciazach.
a zagrozeniem dla dziecka moze byc wlasnie ta rzucawka zreszta nie chce nawet o tym myslec bo na szczescie jestem pod opieka i na szczescie nikt czekac nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ech a u mnie znowu mama wchodzi mi na głowę. To kochana i dobra kobieta problem w tym że za bardzo! najchętniej to by za mnie urodziła i wychowała - qurcze to przecież Moje i męża chwile a ona się wpiep.... w dobrej wierze ale.... 😠

Anitek zazdroszczę trochę że też nie jestem za granicą bo miałabym spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni i szwagra brat mowia ze mam brac ZZO po pierwsze obnizy mi cisnienie po drugie na wypadek CC bede juz znieczulona...Bo tak gdyby podczas porodu zaczelo sie nie daj Boze dziac cos niedobrego musieli by sie wkuwac a do tego zanim zacznie dzialac to ok 10min a kazda minuta jest wtedy wazna...wiec mowia ze lepiej zabrac. No i ja w takim przypadku mysle ze maja racje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana no wlasnie ja sie ciesze ze jestem za granica bo mamy spokoj swiety. Moi rodzice sa super i nie wpierdzielaja sie ale za to tesciowa swoje 5groszy by wszedzie dorzucila i chyba bym ja...
a wogole moi rodzice przyleca ok marca bo tez mowie ze chce miec spokoj i chce te chwile spedzic z Mezem i Dzieckiem!
a Ty Aaana wytlumacz Mamie delikatnie...ja tak zrobilam...Bo moi rodzice mieli odrazu przyleciec i ja powiedzialam ze jednak wolalabym te chwile przezyc z Mezem i Synkiem...i oczywiscie Rodzice zrozumieli bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane wlasnie tez tak mysle...ze tutaj przewaza bezpieczenstwo wiec nie bede sie zastnawiac nad tym bo wiadomo.
Mam takiego stresa ech nawet nie wiecie 😞 wczoraj przeplakalam wiekszosc dnia dzis narazie 2placzki sie zdarzyly...to chyba za duzo emocji i strachu tak mysle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle ze inaczej jest jak jednak wezmie z nienacka a inaczej jak sie wie np o terminie CC albo takim wywolywaniu...to tez taki strach przed nieznanym troche...no ale kazda z Nas musi to przejsc zeby pozniej moc sie cieszyc najwiekszym szczesciem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to jest najgorsze. tylko że ja chce zeby moja mama przyjechała do mnie jak urodze i siostra też przydadzą mi sie ich dobre rady a pewnie narzucać tez sie nie beda pamietam jak moja siostra rodziła to przyjechała do mamy z małym na kilka dni to mama uczyła ja kapać i takie tam 🙂 ja nie chodziłam na szkołe rodzenia wiec mi sie to przyda 🙂 le problemem jest moja szwagierka. Mariusza siostra chce odrazu przyjechać jak urodze i najlepiej to odebrałaby nas ze szpitala!! 😠 i w dodatku ma taka 2.5 letnia córeczke która krzyczy drze sie ze tak powiem za kazdym razem jak jej cos nieprzypasuje. Mariusz juz delikatnie mówił im raz ze narazie nie ze tak za ok miesiac najszybciej ale ostatnio dzwoniła do mnie i znów ta sama gadka... ehhh sama ma dziecko i nie rozumie jak ważny jest spokój po porodzie... zeby nacieszyć sie w 3 sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek tłumaczyłam jej już 100 razy bardziej i mniej delikatnie a ona zawsze mówi tak, ale....

od kilku dni próbuje wyciągnąć ode mnie co jeszcze potrzebuję czego mi brak bo ona wszystko kupi i nie może zrozumieć że to ja chce kupić, ja zdecyduję co wybrać, jakie mleko ew podać z jakiej butelki itd
nie wytrzymała i przyznała się że kupiła mi już krem na bolące sutki...i szuka ładną piżamę do karmienia - to z 1 strony słodkie i właściwie jakby ktoś posłuchał z boku to powie że się głupio czepiam ale.. to mnie irytuje - w końcu to moje a nie jej dziecko!! a ja mam $$ i radzę sobie doskonale 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem jakie to uczucie mi tezmówili ze mi wywołają jak beda sie wyniki powtarzać i jużmiałam stracha! już myslałam co to bedzie jak to bedzie na prawde straszne uczucie , ja nie raz tam ryczałam ale wyniki sie poprawiły i jednak sie wycofali mimo ze byłam juz w 39 tyg prawie. ja tak samo w szpital;u sobie mówiłam ze chcialabym wrociic do domku i zeby tam mnie wzieło tak z nienacka i pożegnac sie jeszcze przed porodem z Mariuszem. nawet ksiądz do mnie przyszedł wyspowiadałam sie i komunie przyjełam hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w dodatku moja mama martwi się że nie znam dokładnego terminu porodu bo nie wie kiedy wziąć urlop żeby mi pomóc... jak to usłyszałam to szczęka mi opadła bo O NIC TAKIEGO JEJ NIE PROSIŁAM 😠

w dodatku coś przeczuwa i co chwila mówi że jak tylko się zacznie poród to mam dzwonić i ona przyjedzie - figa - zadzwonie jak już będzie po bo mnie wkurza:P i nie chcę żeby mi i mężowi przeszkadzała w takiej chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana no tak to jest z Mamami hehe 🙂
choc naprawde mile ze tak dba o Ciebie 🙂

Darusia ja bym szwagierce powiedziala wprost ze ma sie nie obrazic ale Wy chcecie te pierwsze tygodnie spedzic w wlasnym gronie...i wszystko w temacie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaana a mowilas jej to tak dokladnie tak jak Nam tutaj???
bo ja moim Rodzicom powiedzialam co i jak...i ze inaczej gdybym byla w PL bo mogli by wejsc i wyjsc a tu jednak musieliby z Nami mieszkac te 2tyg...i ja wiem ze bym sie wkurzala...
Darusia ja wlasnie tak samo sobie mysle hehe i Maz mowi wczoraj ze mielismy sie sexic do konca hehe a tu nici z sexu :P
no ale co tam najwazniejsze zeby i Dziecki i mi nic sie nie stalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia nie bylo latwo w ciazy wiec teraz na sam koniec trzeba sie zebrac w garsc i do roboty :P
a tak wogole kazdego dnia sie zastanawiam jak wyglada to Nasze Szczescie Najslodsze 🙂 ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek mówiłam na wszystie możliwe sposoby i mama mówi ok no i dalej zachowuje się tak samo... Najgorsze jest to że ona nie ma swojego życia tylko żyje moim i nie mam siły i serca jej spławiać ... ech....

Anitek za to szybciej będziesz mogła sexić się "po" - ciekawe czy będziemy miały wtedy ochotę bo ponoć mija... 😞

Darusia nawet tak nie mów - poród to czysta fizjologia - nic złego nie może się stać!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana no nie wiem co Ci doradzic Kochana 😞 wiadomo Twoja Mama wiec sie urazic nie chce ale rzeczywiscie bywa meczace takie cos...
co do sexy to ja w planach mam odczekanie 6tyg i sie zobaczy jak tam checi 😁
Darusia powodzonka na ktg :d zycze zeby sie cos zaczelo dziac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...