Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anitek olafek słodziudki 🙂
Brzusie fantastyczne, może później dorzucę swój 🙂
Dziś do południa miałam jakieś ściśnięcia brzyszka, regularne choć mało bolesne i przeszło.
Za to ból kręgosłupa doskwiera dość boleśnie i nie chce przejść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka 🙂
własnie po obiadku jestesmy. Moja malutka spi jak susełek w nocy brzuszek chyba ja bolał bo sie bardzo wierciła i spać nie mogła i chyba nawet wiem co jej zaszkodziło bo wczoraj jadłam banana 😞 chciałam sprobować ale juz wiecej nie zjem. przeklinałam na siebie cała noc!!
Jak mijaja walentynki? miejmy nadzieje ze jakas dzidzia sie urodzi dziś nam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioletka a ja widzę, że na jednym suwaczku masz ten sam termin co ja 🙂 ciekawa która pierwsza się rozpakuje
U mnie podobnie skurcze są a potem się uspokajają i nic.
Ból pleców również doskwiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia widziałam twoje walentynki na NK 🙂 Super słodkie hehe
Z bananami masz spokój na jakiś czas mówisz, heh.
Kurcze dieta mamy karmiącej będzie mecząca.
Na Sz.R dali nam listę produktów, które możemy jeść i chudziutka ta lista ojj chudziutka 🙂

U mnie walentynki jak normalny dzień 🙂 Nadia dostała od babci słodka podusię, wkleiłam ją kilka postów wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak CandyMonka 🙂 jeden termin mam na dziś a 2 na 17 lutego i szczerze chciałabym juz się rozpakować nio ale cóż trzeba czekać.
Jutro na KTG i wizyte u Gina zobaczymy może wydaży się coś ciekawego.
Mój męzuś od początku ciązy mówił że urodze 13 bo to jego szczęśliwa liczba a tu lipa trzynasty minoł a ja dalej z brzuszkiem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioletka hehe no to na nos męża nie masz co liczyć heh :P
Ja nie chciałam rodzić dzisiaj i jak na razie myślę, nie urodzę. Jutro też jeszcze chce ominąć bo poniedziałki są podobno pechowe.
No ale od wtorku to już jakąś akcję chętnie widzę, fajnie by było urodzić właśnie wt-śr bo na weekend byłabym juz z małą w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta mamy karmiącej:
produkty dozwolone w czasie karmienia piersią przez pierwsze 6tyg. potem wprowadzamy powoli inne produkty najlepiej zapisując gdzieś na kartce by potem wiedzieć od czego dziecko ma kolkę.
Mięso: indyk, kurczak(tylko wiejski) królik, konina, wieprzowina, jagnięcina, baranina

Nabiał w ograniczonej ilości najlepiej ze sklepu ekologicznego:
jogurt naturalny jeden mały raz w tygodniu, kefir mały raz w tygodniu, mleko acidofilne raz w tyg., sery żółte 2 plasterki na tydzień, twaróg nie więcej niż 100g w tyg, masło fińskie, jajka tylko z oznaczeniem "1" 2-3 tygodniowo najlepiej żółtko bo mniej uczula

warzywa:
marchew, buraki, cukinia, kapusta pekińska, pietruszka, brokuły, bakłażan, dynia, por, groszek cukrowy, kukurrydza, fasolka szparagowa, seler dozwolony w niewielkich ilościach np jako dodatek do zupy ( nie surówka!)

owoce:
jabłka, winogrona, gruszki, cytryna tylko jako dodatek do potraw
po pierwszych 3 tygodniach:
banany, truskawki, porzeczki maliny

soki tylko 100% ( z sokowirówki):
jabłkowy, marchwiowy (300ml co drugi dzień) gruszkowy, aroniowy, czarna porzeczka

Dżemy domowej roboty, mogą być z Lidla( mają mało konserwantów):
jabłkowy, jagodowy, aroniowy, porzeczkowy, gruszkowy

ciasta domowe, nie ciepłe:
piaskowe, biszkoptowe, drożdżowe, herbatniki bez dodatków. Ciasta jemy tylko wczorajsze!!

Słodycze:
żelki z greenwaya, sorbety

kawa(z ekspresu, sypana) lub herbata:
nie więcej niż 3 szklanki dziennie łącznie

wędliny:
chude pieczone mięso

Można jeść makarony, kasze, ryże, ziemniaki

Przez pierwszych 6 tygodni nie jemy ryb.

Nie pić miodu przez pierwszy rok (jad kiełbasiany) dziecko dostaje kolek.

Profilaktycznie można stosować kropelki BIOGAJA ( 5 do buzi) przeciw kolkom. I mama i dzidziuś.

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mona mi kazali być na czczo , nie mówili nic, że nie mogę jeść od 22, ale chyba tak zrobię , żeby nie było żadnych niespodzianek 😉 mam się stawić na 6 rano do położniczej izby przyjęć, tam mnie zapiszą i badania krew mocz i może KTG i USG i o 8 CC 🙂
a zestresowana nie jestem, tylko dziś sen mnie zdenerwował, że zaspałam na CC i obudziłam się dopiero o 8 i nie zrobili mi CC 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monka dzięki 😘
Nawet nie wiedziałam, że ryby jeść nie można przez pierwsze 6 tyg., a ja już wcinałam, w jarzynach nie dużo 😉
iwiokej nawet pić nie mogłam od 22, ale nie wiem czemu, przecież i tak przed cc cewnik Ci podłączą 😉 Bałam się go jak cholera i odrazu pytałam kiedy to zdejmą, ale nie było tak źle 🙂
Ja to takiego nerwa miałam wieczorem przed cc, że ciśnienie mi skoczyło 170/110 i anastazjolog się wysraszył poleciał do dyżurki, zaraz przylecieli i dali mi zastrzyg,który obnizył mi ciśnienie i spałam po nim jak dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...