Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kikos napisał(a):
ja daje 2 razy po 50 ml

gdzies czytałam ze daje sie 120 ml dziennie (oczywiscie zalezy od wieku) bo juz od 4 miesiaca 150 ml czyli mozna rozłozyc sobie na kilka porcji i oczywiscie moze to zastapic posiłku

mój po tych herbatkach to by konia z kopytami zjadł 😜


No to ja dzisiaj trochę przesadziłam, ale to była sytuacja awaryjna 😉 Jutro może jeszcze jej dam rumianku i jak kupki będą, to przestanę już dawać.
Ja laktatoru też praktycznie nie używam. Parę razy po porodzie i osatatnio raz żeby pobudzić laktację w jednej piersi, ale to nic nie dało i chyba będę już karmić tylko jedną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka na na chwilke do Was dzis zagladam 🙂
o 20stej mam zabieg na ten palec prosze trzymac kciuki zebym nie zemdlala....
I tak jak pisalam bylismy dzis u nowego lekarza... no i wiecie co???
Doktor powiedziala ze to nie wyglada jej na skaze i wlasnie teraz Maly dostal normalne mleczko 🙂 jejkus ale pil 😁 i mamy obserwowac choc ona mowi ze to raczej nie skaza...
i UWAGA zaczela wazyc dziecko i mowi ze pewnie ok 4,5kg wazy ona kladzie Olafka na wage i mowi ze nie wierzy wlasnym oczom... Olaf wazy 6646g tak poszedl 😁
mowi ze do roku niech sobie przybiera i skoro chce tyle jesc to mamy mu dawac.
Ogolnie okresila ze Olaf jest przurocznym zdrowym dzieciaczkiem i mamy sie tylko cieszyc 🙂
paszport juz zalatwiony 🙂 i oficjalnie bedzie on irlandzki z irlandzkim obywatelstwem 🙂 wysla poczta 30kwietnia 🙂 jestem mega happy ze to wszystko zalatwilismy dzis 🙂
oki ja uciekam robic spaghetti i zajrze do Was po zabiegu jak przezyje 😉

p.s. Klaudia extra focia profilowa i Fifiego w hustawce 😁
p.s.2 Mona mi lekarka mowila ze dziecko na dobe powinno wypic tyle herbatki ile wypija mleka w ciagu jednego karmienia czyli ja daje ok 100-120ml na dobe.
Iwiokej dziekuje za info 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, dzięki 😘
Oczywiście trzymamy z Milenką kciuki za Ciebie, żeby nie bolało. Osobiście nie zazdroszczę też kiedyś miałam taki zabieg. Za bardzo już nie pamiętam, ale chyba nie bolało, bo było w znieczuleniu, później dopiero bolało, ale dostałam zastrzyki przeciwbólowe i było ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy wieczorowo 🙂
My za chwile bedziemy się pluskać :P
Fifi leży w hustawce i się buja 🙂 Smyk Mały
z meżem znowu jakieś zwary ahhh czasami już sił brakuje 😞 w sobote i w niedziele idzie do pracy i znów sama bede 😞

Fifi już ubranka na 74 🙂

Cruella przeslij mi mailem adres swoj 🙂

co do picia to też słyszałam o ok 120ml na dobę 🙂

Anitka trzymaj się tam dzielnie nasza Lwico 🙂 🤪
Bedzie dobrze 🙂
A Olafek ładny Pucolek 🙂 Ale Fifi go goni 🙂 Moje dziecko chyba jak na swoj wiek jest największe ze wszystkich lutowych dzieci 😮 hy hy hy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak byłyśmy na pierwszym spotkaniu to też nie mierzyła, ale teraz przed szczepieniem mierzyli ważyli i obwód główki i klatkę piersiową i wielkość ciemiączka
anitek trzyma kciuki, moja mama też miała taki zabieg i mnie też zaczynają paznokcie wrastać i to u 4 palców 😞 mam nadzieję, ze to mi przejdzie, bo to najczęściej jest przy szybkim wzroście wagi, a mnie spadła a pazury zaczęły wrastać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Fifi też kawał chłopa 😜
U mnie na każdej wizycie też robią takie pomiary jak u Ciebie Iwiokej, ale długości niestety nawet przy szczepieniu nie mierzyli.
Kurcze wypiłam dzisiaj herbatkę na laktację i ten mały cycek mi urósł, ale Milenka i tak nie chciała na niego patrzeć, a z drugiego jadła normalnie, musiałam ściągnąć mleczko nalałam do butli i też nie chce 🤨, poczekam i spróbuję może dać jej później jak zgłodnieje, bo chyba nie ma takiej możliwości żeby w jednym cycu było dobre mleczko, a w drugim ble? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Ja jakoś czasu na netaznaleśc nie mogę.
Mała dziś znowu miała kolkę taką, że nospa ją dopiero uspokoiła, wczoraj zjadłam łyżkę majonezu GLUPIA JA!!!!

Klaudia:
CMonka- właśnie miałam pisać że niezła z Ciebie dupa :P Mamuśka jak trzeba 😁
hehe..dziękuję łap oklaska za komplement już dawno takiego nie usłyszałam ;-) Ty też mi się podobasz heh!!!
Widzę, też że huśtawka się sprawdza;-) Ile za nią zapłaciłaś? Ja lictuje tą: http://allegro.pl/item992214315_hustawka_fisher_price_przytulne_gniazdko.html tylko nie wiem do jakiej sumy dojść aby nie przepłacić ????
a w ogóle to marzę o tej ale uważam, że cena trochę za wysoka
http://allegro.pl/item990423974.html
pinacolada :
Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.
popłakałam się!!!!

Anitek biedna trzymam kciuki za tego paluszka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Już pewnie nikogo nie ma o tej porze,ale trudno napiszę sobie monolog 😉

My też jesteśmy już po szczepieniu-mały dzielnie przetrwał i prawie nie płakał.Pomierzony został i urósł 6cm,niestety nie znamy wagi,bo nie było prądu(przy okazji spaceru podejdziemy się poważyć)
Niestety przy okazji badania okazało się,że niewielka wysypka która pojawiła się na klatce piersiowej to zaczątek skazy białkowej 😞-dostał nowe mleko przeciwko,ale martwi mnie fakt,że małemu wciąż się ulewa i się krztusi jeśli coś jest zbyt płynne a to niestety takie jest.Ostatnio spożywał przeciw ulewaniu i było super.Możliwe,że pisałyście coś o skazie białkowej ale nie nadrobiłam wszystkich postów więc proszę o streszczenie 🙂

Ja nadal dochodzę do siebie z tym cycem-już miałam założone 4 sączki,przy czym to co się zagoiło miałam ponownie nacinane i znowu ból.Już mam dość tego cierpienia 😞

Anitek ja też miałam wycinane paznokcie u stóp-to było w znieczuleniu i nic nie bolało,ból pojawił się jak wracało czucie ale wówczas zażyłam coś przeciwbólowego i było ok.Nie martw się będzie dobrze.Tak się robi jak źle się przycina paznokcie-u stópek powinny być na prosto,nie zaokrąglać brzegów.

Jutro postaram się tu zajrzeć i być bardziej na bieżąco
Pozdrawiam i życzę miłych snów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,
ostatnio wcale nie mam czasu żeby z Wami posiedzieć. Jakaś niezorganizowana się zrobiłam 🤨 do tego Mały śpi mi tylko na dworze i to jeszcze w jeżdżącym wózku, a jak tylko wózek stanie w miejscu to od razu oczy jak 5zł i grymasy na twarzy wrr..
Na to wszystko nakłada mi się zmęczenie, dziś od 1-wszej w nocy Mały dawał czadu, bo brzuszek Go bolał, spał po 15-20min i płacz i tak cały dzień aż padł dopiero o 21-wszej. Tak mi Go szkoda. A najgorsze, bo ja nie wiem od czego te Jego bączki.. No! to sobie ponarzekałam 😉

My na szczepienie idziemy 12 kwietnia, też wezmę tą skojarzoną 5w1. A 15 kwietnia mamy badanie słuchu (ponieważ Igor dostawał antybiotyk zaraz jak się urodził).

Mona, tak się zastanawiam co z tym Twoim cycem jest, że Milenka nim gardzi i nic mi do głowy nie przychodzi..

Anitek trzymam kciuka za Twój palec! Oby jak najmniej bólu!

CandyMonka to prawda - niezła dupa z Ciebie jak to już Klaudia napisała 🙂

Dobranoc kochane bo i tak widzę, że nikogo tu nie ma o tej godzinie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...