Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Uciekam ogladac Sex w wielkim miescie 🙂 🤪
Mezus sie zajmuje Olafkiem 🙂 a ja mam czas dla siebie i na piwko 😜
Dobranoc Mamuski 🙂
Napisze podwieczor bo jutro od rana lekarz a pozniej zalatwianie paszportu dla Malego...
z irlandzkim jest troszke biegania bo najpierw wniosek z poczty odebrac pozniej na policje (cala 3) potwierdzic ze My to naprawde My z policji do notariusza ktory podpisac musi ze dowod osobisty nasz to naprawde nasz 😜 a pozniej do urzedu zlozyc wniosek 😜
na szczescie zdjecia i potwierdzenie z pracy ze placimy podatki od 3lat juz sa zalatwione 😜
i tak oto Synus dostanie irlandzki paszport 🙂

Dobranoc raz jeszcze bo znow sie rozpisalam 😜 Gadula jestem 😉
Buziole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Mamuski 🙂

A u nas odziwo spokojnie 🙂 Po wczorajszym szczepieniu narazie brak skutków ubocznych. Filipo był dzielny i tylko zapłakał przy wkłuciu igły 🙂 Zuch facet 🙂
Teraz sie buja w huśtawce 🙂 Podałam mu zapobiegawczo Panadol wczoraj i jak narazie jest bez gorączki.
Waży już 6300 🙂 Mały Pudzian :P
No ale niestety Mamuska ma dietę nie mogę jeść nabiału bo MAły ma delikatną skazę.
Niech to szlak... No ale cóż ... najważniejsze że się Fifi dobrze rozwija - co do główki to mam go układać w drugą stronę - no ale to jest ciężkie bo ten Piernik nie chce tak leżeć :P

Ja ogarniam domek -ale jest taki syf że szok 🤪
już mi się odechciało na samą myśl :P

co do herbatki rumiankowej to ja wczoraj kupiłam właśnie z Hippa i też nie bardzo mu smakuje - pluję nią :/

zaraz nadrobię trochę postów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂)
Klaudia a moze lepiej bedzie tolerowal normalny rumianek, nie ten hippa ( zreszta tam jest malo rumianku a mnostwo glukozy 🥴 przynajmniej w koperkowej tak jest, a po co zasladzac dzieciaka? ) u mnie syn tez plul hippem, a normalny od czasu do czasu wypije, chociaz ja sporadycznie dopajam Victora, tylko jak go kreci w brzuchu a nic sie nie dzieje 🙂)

co do karmienia piersia i ochoty na sex to....hmmmm...chyba u mnie to nie dziala 🙃 a do tego T. tak sie spodobalo pozne ojcostwo, ze lazi za mna i caly czas sie pyta czy juz w brzuchu mam mala dziewczynke tym razem 🙃 chyba bym sie rzucila do morza 😉 🙂))

a tak poza tym to u nas wszystko dalej gladko i spokojnie, czego i Wam zyczymy na dzis! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NOOO WIDZE WOJNA BYŁA 🙂
Anita łap oklaska 🙂 Dzielnie Nas bronisz Lwico ! 🙂 🙃
tak nawiasem to jakaś głupota i dziecinada :/ Cóż :P

Co do ochoty na sex - hm u mnie też jej brak :/ Moze coś to karmienie piersią ma z tym wspólnego - ogolnie Moj Mąż jeszcze opija Syna co rusz wiec pewnie dlatego nie mam ochoty na ziejącego wódką alkoholika 🤪 😜

Jai_Ho - dziekuje za rade, spróbuje chociaz wczoraj lekarka mówiła ze lepiej podawać te herbatki specjalne dla Dzieci. Fakt są mega dosładzane, pewnie dlatego nie chce pić :P
Też bym się żuciła gdybym byla teraz w ciąży ale nie do moża tylko do mojej rzeczki koło domu :P ( czytaj ma 20 cm głęgokości) 😉

Dodinka - Moj też ma lekką skazę białkową i lekarka mówiła żeby odstawić nabiał ale nie definitywnie. Tzn jak zjem jogurt to nic innego juz z nabiału w ten dzien nie jesc , jak zjem plasterek sera żółtego czy innego nabiału to tez nic poza tym. Jedynie mówiła żebym piłą kawę zbożową z mlekiem bo jest b.dobra na laktacje i dziś juz strzeliłam filiżankę :P
Masłem też mogę smarować ale cienko. Myśle żebys faktycznie do maksa się nie ograniczała z jedzeniem wiadomo - u Ciebie jeszcze są kolki... Hm cieżko mi Tobie coś poradzić bo nie chcę zaszkodzić ale myśe ze mogłabyś stosowaćtą dietkę co ja 🙂

CMonka- właśnie miałam pisać że niezła z Ciebie dupa :P Mamuśka jak trzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂
U nas dalej bez kupki, no ale narazie czekamy z wytęsknieniem 😉
Dzięki Dodinka za rady, już wszystko jest ok 🙂.
Dzisiaj zrobiłam Milence rumianek i dodałam troszkę cukru i nawet popijając zasnęła, tylko niestety nie na długo bo jak ją odłożyłam to odrazu trzepanie rączkami i krzyk. Najlepiej jej w ramionach mamusi 🙂 Teraz leży sobie w wózeczku i mam nadzieję, że jeszcze przyśnie.
Co do szczepionek, to po pierwszej gorączka występuje bardzo rzadko, gorzej jest już podobno przy drugiej, bo tych szczepów bakterii jest już wtedy więcej i organizm zaczyna się bronić. My idziemy na kolejne szczepienie 27 kwietnia, ciekawe jak to będzie.
Klaudia może spróbuj zawieszać Fifiemu zabawki z drugiej strony, żeby odwracał główką w przeciwną stronę. Mi tak pediatra zaleciła na asymetrię główki i pomogło. Milenka już nie trzyma główki na jednej stronie tylko też obraca ją na lewo i leży też na wznak, a wcześniej to tylko w prawą stronę patrzyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂
U nas dalej bez kupki, no ale narazie czekamy z wytęsknieniem 😉
Dzięki Dodinka za rady, już wszystko jest ok 🙂.
Dzisiaj zrobiłam Milence rumianek i dodałam troszkę cukru i nawet popijając zasnęła, tylko niestety nie na długo bo jak ją odłożyłam to odrazu trzepanie rączkami i krzyk. Najlepiej jej w ramionach mamusi 🙂 Teraz leży sobie w wózeczku i mam nadzieję, że jeszcze przyśnie.
Co do szczepionek, to po pierwszej gorączka występuje bardzo rzadko, gorzej jest już podobno przy drugiej, bo tych szczepów bakterii jest już wtedy więcej i organizm zaczyna się bronić. My idziemy na kolejne szczepienie 27 kwietnia, ciekawe jak to będzie.
Klaudia może spróbuj zawieszać Fifiemu zabawki z drugiej strony, żeby odwracał główką w przeciwną stronę. Mi tak pediatra zaleciła na asymetrię główki i pomogło. Milenka już nie trzyma główki na jednej stronie tylko też obraca ją na lewo i leży też na wznak, a wcześniej to tylko w prawą stronę patrzyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂
U nas dalej bez kupki, no ale narazie czekamy z wytęsknieniem 😉
Dzięki Dodinka za rady, już wszystko jest ok 🙂.
Dzisiaj zrobiłam Milence rumianek i dodałam troszkę cukru i nawet popijając zasnęła, tylko niestety nie na długo bo jak ją odłożyłam to odrazu trzepanie rączkami i krzyk. Najlepiej jej w ramionach mamusi 🙂 Teraz leży sobie w wózeczku i mam nadzieję, że jeszcze przyśnie.
Co do szczepionek, to po pierwszej gorączka występuje bardzo rzadko, gorzej jest już podobno przy drugiej, bo tych szczepów bakterii jest już wtedy więcej i organizm zaczyna się bronić. My idziemy na kolejne szczepienie 27 kwietnia, ciekawe jak to będzie.
Klaudia może spróbuj zawieszać Fifiemu zabawki z drugiej strony, żeby odwracał główką w przeciwną stronę. Mi tak pediatra zaleciła na asymetrię główki i pomogło. Milenka już nie trzyma główki na jednej stronie tylko też obraca ją na lewo i leży też na wznak, a wcześniej to tylko w prawą stronę patrzyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie !!!
no w końcu Małalena odpisała 🙂
Cześć słońce. Nie mogę się zalogować na brzuszka. Napisałam do admina, czekam na info. Teraz już u Nas wszystko ok. Mały w dzień śpi tylko ok 3 godz. Więc nie mam za wiele czasu, za to nocki pięknie przesypia z małą przerwą na karmienie. Dziękuję za pamięć, jak tylko będę mogła sie zalogować na pewno się pojawię . Buziaki
mona rumianek jak jest mocy to nie musi go wypić wiele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam piatkowo mamusie!! Juz prawie poludnie a ja wyjatkowo jeszcze w pizamce mykam po domku ale co tam. 😜 Ja tez mialam ten problem z malym ze glowke odwracal ciagle w prawa strone ale jakos daje rade go zachecac do patrzenia tez w lewa choc na poczatku bylo ciezko. Wieszalam mu rozne ciekawe,jaskrawe rzeczy. Nawet telewizor go ciekawil przy przebieraniu a lezal tak ze zagladal na niego w lewa strone. Cwaniaczek maly 🙃
A z ciemieniucha tez walczymy a myslalam ze go to ominie jakims cudem. Moje serce kochane. Dodi mi lekarz tez kazal nie trzymac diety przy karmieniu piersia bo kobiety same sa sobie winne jak dzieci sa pozniej alergiczne. Jem wiec prawie wszystko. I malemu nic nie ma i to nawet bez kropli. Oczywiscie z umiarem.Jedyne co moge na prawde polecic na kolki to czopki. Moim zdaniem nie ma nic lepszego. Ja dostalam ale tylko z przepisu lekarza i na prawde dzialaja bo nas tez dopadly jakis czas temu bole.
Sloneczko dzis swieci i wypadaloby wybrac sie na spacerek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 napisał(a):
..... co do główki to mam go układać w drugą stronę - no ale to jest ciężkie bo ten Piernik nie chce tak leżeć :P
.....


ja byłam u neurologa i mam zlecone cwiczenia po kazdym przewiajaniu :-) ale moj to jeszcze główke oddchyla do tyłu (to wszystko po tym porodzie :unsure 🙂
najfajnejsze jest cwiczenie ze łapie go za nózki i rączki ze robi sie jak taka kuleczka i robie mu kołyske pozniej niezłe baki wali 😆
drugie cwiczenie to nosek musi byc na linii z pekiem i palce małe i sedreczne wkładam pod łoaptki środkowy i wskazujacy pod główke a kciuki na ramionach i poddosze mu lekko i nie za wsyko głowe tego cwiczenia nie znosi no coz ale trzeba aaaa i nogi musza byc zgjete wiec ja sobie opieram o mój brzuch
a trzecie cwiczenie to zgiete nogi i jego raczkami oczywiscie otwartymi klepiemy po kolanakch po brzuszku i po policzkach przy tym cwiczeniu zawsze mi gaworzy 😜

a co do ortopedy to bioderka sa ok ale powiedział ze mozna kłasc go na brzuszku i robic nozki w zabke 😜

a co do szczepionek to ja wziełam ta 5 w 1 i u mnie to kosztuje 110 zł no niestety mój troszke pokłakał i przeszło ale jak mu wbijała w ta chuda nózke to az mi dreszcze przechodziły 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane.
Mała w końcu się posrała 🙂 cały brzuszek odrazu i tak jak zwykle całe plecki. Pierwszy raz się nie wkurzyłam,że całe ciuszki zafajdane, nawet mnie to bardzo ucieszyło, bo już się martwić zaczęłam. Milenka wypiła rano 80ml rumianku i 80ml koperku 🤪 tak jej posmakowało.
Trochę płaczu było przy tej kupce,trochę się wystraszyłam,że może za dużo tego wypiła.
Atak wogóle to ile dziennie takich herbatek można podawać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja daje 2 razy po 50 ml

gdzies czytałam ze daje sie 120 ml dziennie (oczywiscie zalezy od wieku) bo juz od 4 miesiaca 150 ml czyli mozna rozłozyc sobie na kilka porcji i oczywiscie moze to zastapic posiłku

mój po tych herbatkach to by konia z kopytami zjadł 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam laktator reczny i jakos jak na razie mi sie nie przydaje 🙂 Ja to w ogole jakas dziwna jestem bo nawet mleko mi sie nie ulewa,cycki w miare i czasem myslalam ze moze mam za malo mleka ale maly wcina az mu sie uszka trzesa a rosnie jak na drozdzach. Ciesze sie ze karmie piersia. No a dzis kolejna niespodzianka od rana. Pojawila sie miesiaczka wiec wszystko wraca do normy 🤪. Chociaz myslalam ze troszke pozniej wroci bo karmie piersia ale trudno. 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...