Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No my już po codziennym basenie, dzisiaj dałam sobie karę i przepłynęłam 11 długości. Kara za słodycze oczywiście. Musi być. Zebym ja taka konsekwentna w stosunku do córki była...

Ella fajnie, że humor wrócił. A "bzyczenie" albo w moim przypadku coś gorszego zdarza się każdej, ja właśnie też jestem na tym etapie 😞
Co do biszkpta, robię identycznie jak Shelby tylko dodaję jedno jajo więcej. Ten przepis jest genialnie prosty i skuteczny. Robię go z jabłkami, więc z galaretką suchy tym bardziej nie będzie 🙂
Ella ja też marzę już o tym listopadzie, tylko w moim przypadku - końcówce. Co niektóre Mamy będą miały już wtedy miesięczne maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu, ja też mam łóżeczko 120/60. Nie mamy jeszcze pokoiku dla córeczki (musimy przebić się do mieszkania obok żeby połączyć te dwa w jedno. Póki co mamy dwa pokoje, kuchnie łazienke, duuży przedpokój, i dwa pomieszczenia składzikowe. Ogólnie to jest 90m2, więc póki co nam starcza całkowicie, obok mieszkanie ma 30, więc jak połączymy je w jedno to będziemy mieć 120m. Taki remont planujemy na roczek naszego maleństwa. Bo teraz i tak łóżeczko stałoby w sypialni, a w styczniu skończyliśmy remont całego mieszkania więc chcemy sobie troszeczke sapnąć. Najlepsze jest to, że nie mamy żadnych kredytów, rat itd. Mieszkanie jest naszą własnością, mamy ogródek dwa garaże. Także taki start w życiu to jak wygrana w totka. Takze dziewczynki, póki co my też będziemy spać w tójke w jednym pokoiku.. a właściwie w czwórke bo nasz psiuncio też spi w sypialni. 🙂

Co do pościeli, ja już mam jeden komplet: przescieradło, ochraniacz na całe ł. pościel i wypełnienie, rożek. Planuje dokupic jeszcze dodatkowe poszewki na poduszke i kołdre na zmiane i przescieradelko. Bez baldachimu itd.. Chce jeszcze ewentualnie dokupic jeden rozek.

Shelby kochanie, czytałam o jakimś fajnym linku do pościeli, ale nie umiem go znalezc.

Ogólnie mam humorek dobry. Pogoda fajna, bo jest ciepło ale nie duszno. Dziś wybrałam się na zakupy, kupiłam sobie spodnie jeansowe na gumke. Buty i torebke. A w lumpku dorwałam swietny sweterek no i dla malej dresik z welurku itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):
Cześć dziewczynki.
Teraz troszeczkę rzadziej tu do Was zaglądam bo męża mam w domu. Jest na L4- główny powód kaszel, gardło, katar, ale myślałam że dostanie góra tydzień zwolnienia, ale lekarz wypisał mu 2 tyg, do 12 września. Fajnie bo 10 września mamy wesele i przynajmniej poniedziałek po poprawinach sobie odpocznie, a od wtorku do pracy.
Wczoraj czytałam forum wrześniówek i normalnie się rozbeczałam po przeczytaniu dwóch postów jakie napisała ta kobieta 😞 to coś strasznego i niewyobrażalnego!
Dziś przyszło zamówione łóżeczko- nie wiem jeszcze jakie jest, dowiem się dopiero jak wrócę z dzidzią do domu bo mój mąż powiedział, że go rozłoży jak będę w szpitalu. Ja bym już chciała, ale on myśli rozsądniej. Wiem że niektóre z Was mają już rozłożone np. Lala, ale my nie mamy pokoju dziecięcego tylko nasza mała rodzinka musi się pomieścić w jednym pokoiku. Wymiar łóżeczka- 120/60. A wy jakie kupujecie?
14A11 pytałaś gdzie będę rodzić- zamierzam na Ujastek w Krakowie i chciałabym żeby moja gin odbierała poród. A ty wybrałaś już szpital?


Zaniu ja sie zdecydowałam na Kopernika. Powód- mój mąż pracuje po drugiej stronie ronda wiec w każdej chwili gdy tylko zapragnę może do mnie wpaść i to nawet z jakimś smakołykiem 🙂 Kochana ja też mam jeden pokoik i też jeszcze nie rozkładamy łóżeczka chociaż chciałabym mieć już wszystko przygotowane tak ja lala.

Kupiłam sobie dzis na targu rewelacyjną piżamkę do karmienia za 15 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo- Ty w czujesz sie jak ryba w wodzie co???
11 długosci !!!!!!!!!!!!!!!-matko kochana dla mnie to maraton... 😁 😁 😁 😁

A co do porodów to bedzie ruletka 🤪 🤪 zobacz np ja urodze 2 tygodnie po terminie ty 2 wczesniej i nasze najukochanesze babelki moga sie urodzic w tym samym dniu 🙂
U ciebie upał a ja dzis w kominku przepalilam bo jakos mi zimno bylo- zreszta co sie dziwic 12 stopni na dworze.........Jesien jesien idzie.

Dziewczyny wiecie co mi sie marzy........ spacer z mężem synkiem i wózeczkiem po parku pełnym kolorowych lisci w piekny słoneczny jesienny dzien.........ale sobie wymarzyłam?????? 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, poczytałam sobie Wasze dzisiejsze ploteczki i co do kawy to na początku ciąży odrzuciło mnie od niej, ale ostatnio już wszystko wróciło do normy i raz lub dwa razy w tyg wypijam sobie kawkę z mleczkiem...co do alkoholu to zdarzyło mi się kilka razy łyknąć po łyczku piwka , bo tak mi się chciało...ale za to uwielbiam jak nigdy napoje gazowane. Staram się z nimi nie przesadzać, ale 7 up lub coca cole to często sobie popijam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
oto i link do pościeli 🙂 http://allegro.pl/przesylka-gratis-komplet-poscieli-2-elementy-i1775637946.html

lenymamo - hahahahahahahahha 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 świnie i pies podobają mi się najbardziej 😁


Mnie zdecydowanie też świnie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenymamo świetne zdjęcia 🙂
wyprałam dzisiaj drugą turę maskotek i stwierdziłam że mam ich grubo ponad 50. Mam nadzieję że goscie nie bedą przynosili misiów dla małej 🙂
byłam u lekarza i wszystko dobrze. Szyjka w porządku, serduszko pieknie bije, nawet kruszynka kopnęła w to urządzenie do pomiaru bicia serca 🙂 Już nie muszę robić badania na toksoplazmozę do końca ciazy. W sumie zostało tylko 12 tyg. Na niską hemoglobinę mam dalej brac żelazo.
Zapytałam lekarza o farbowanie włosów i kategorycznie zabronił. Powiedział że nigdy nie mam gwarancji że to nie zaszkodzi i mam nie ryzykować.
Co do wydzieliny to powiedział że tak juz pozostanie do porodu, rano jak wstaje to jest jej naprawdę dużo, ale sprawdził na jakimś paseczku, że to na pewno nie wody płodowe, więc jest ok.
Kolejną wizytę mam też za 3 tyg więc chyba tak już pozostanie do końca ciąży. Pytałam o monitorowanie ruchów i lekarz powiedział że nie musze jakoś specjalnie tego notować ale żebym była czujna.
Dzisiaj troche się zmartwiłam tym że Zus tak się ociąga z wypłatą zasiłku za L4. W sumie to do października chyba muszę czekać albo nawet do listopada. Pomyślałam że chyba będę musiała wziąc pożyczkę w banku żeby pokupować to wszystko dla dzidzi 😞 bo nie chcę czekać z zakupami do listopada i kupowac na szybko byle jakie byleby było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...