Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie wiem czy macie takie dni, ale ja jaką pozycję nie przyjmę to czuję brzdąca swojego , to nogi jak mi się w żebra wbijają itp, a jak przywali w żebra to prawie gwiazdy przed oczami, chyba bardzo mu tam niewygodnie. Dla mnie to całkiem nowe uczycie, nie są to takie kopniaki jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Nie wiem czy macie takie dni, ale ja jaką pozycję nie przyjmę to czuję brzdąca swojego , to nogi jak mi się w żebra wbijają itp, a jak przywali w żebra to prawie gwiazdy przed oczami, chyba bardzo mu tam niewygodnie. Dla mnie to całkiem nowe uczycie, nie są to takie kopniaki jak wcześniej.


Oj Madzia dokładnie wiem o czym piszesz dla mnie najbardziej bolesne kopniecia sa w żebra 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki!
to my 🙂 Filip dzisiaj cichutki, bo emocji było sporo, więc nie przeszkadzał 🙂 na rozpoczęciu Maciek był bardzo przejęty, nawet parę łez mu poleciało...potem już wyluzował, więc będzie chyba dobrze, co?
Na pierwszej focie z tyłu ja-wieloryb w okularach hihihi, na drugim z moim mężem 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1082/f42225e4a61bfb24med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/1039/c2877401439fbdf7med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa u nas w drogerii promocja pampersów: 94 szt "2" i 82 szt "3" za 43,97 zł każda, więc kupiłam po jednej paczce 2 i 3 i tym sposobem mam w domu 340 szt pieluch, bo wcześniej kupiłam dwie małe paczki "1" i jedną dużą "2" 🙂 zapas pewnie na ok. 1,5 miesiąca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu, ja czasem tak mam w nocy.. Lubię spać na lewym boku, zadkiem do męzulka.. ale!
Jak leże na lewym boku a dzidziuś oczywiście zaczyna prowadzić nocny tryb życia, to przyjmuje dość mocne kopniaczki - bolące które odbjają się od materaca.Natomiast jak leże na prawym i przytulona do męża, wtedy boli mnie mniej.. bo kopniaczki przejmuje mąż 🙂 i ja już prawie mam odlot, a on marudzi ''ała'' ''jejciu'' 😁

Gosiu, ja też do szpitala nie mam jeszcze praktycznie nic (tak mi się wydaje).. Bo dla maluszka mam pake pampersów huggies newborn 27szt. paczke husteczek tez z huggies'a.. wyprawke do szpitala dla maluszka obiecała mi moja mama bo teoretycznie to mam w domu ciuszki dla małej, ale w praktyce wyprawke dostanę. A dla siebie mam właśnie tylko te podkłady z belli i majteczki.. Nie wiem jaką koszule do porodu, jakie kosmetyki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu jeszcze wspomnienie lata... jakoś głupawo na zdjęciach wychodzę 😞 trudno 🤢

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/1063/e88960d9ac3b8862med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1082/ed2bc78cf2c66155med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq no to extra, ze rozpoaczecie roku szkolengo udało sie 😉 😉 😉 😉 😉

A zdjecia piekne-kochana a do wieeeeloryba to Ci jeszcze brakuje, ze........ ho ho ho 😆 😆.

A na tych dwoch fotkach Twoj mąż wcale do siebie nie podobny... jakiegos kameleona masz w domu..... 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

A na zdjeciach wychodzisz bardzo ładnie..... nie wiem co ty chcesz Mamuśko 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia zdjęcia sliczne a na tym ze szkoły jaki Maciek powazny prawdziwy uczeń!!
Ja już po szkole rodzenia. Dzisiaj było o odżywianiu w czasie ciązy i karmienia, o porodzie jakie pozycje i o wspólpracy z położną oraz łagodzeniu bólu. Nie należy bac się porodu bo wydziela się adrenalina która hamuje oksytocynę a to niekorzystnie wpływa na przebieg porodu. Wszystko nam panie powiedziały co ze sobą zabrac, kiedy się zgłosić, gdzie zapisac itd. Fajnie było.
Potem byliśmy zobaczyć oddział i bardzo mi się spodobało. Wszystko nowiutkie, czyściutkie, piekna sala do porodów rodzinnych z prysznicem i toaletą, oddzielnym łożkiem, najnowoczesniejsze fotele do porodu, noworodki bardzo blisko sal popoprodowych. Są tylko dwie sale poporodowe po 4 łóżka więc jest bardzo kameralnie. Ponadto dzięki temu że jest tak mało pacjentek a nie np. 60 położne znają problem każdej z nas i mogą pomóc w laktacji, pokazują jak kąpać, przewijac itp. podczas pobytu w szpitalu. Więc jestem zdecydowana na ten szpital 😁 Widziałam dzieciaczka urodzonego 2 dni temu u mamy na rękach taka kruszyneczka a miała 3500g i 54cm. No a jakie były cudne bliźniaki urodzone dzisiaj 🙂 Takie dwa małe zawiniątka opatulone. O mało się nie popłakałam, ale poczekam do listopada, niech moja kruszynka jeszcze rośnie w brzuszku.
Dostaliśmy listę co zabrać do szpitala, połozna kazała wziąc chusteczki dla niemowląt i mówiła, że w domu też ich używamy, więc widac są sprzeczne opinie co do chusteczek.

lala89 pytałas o koszule, ja widziałam na oddziale 3 pacjentki w tym jedną czekającą na poród w takich http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-s-m-i1776203572.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 pewnie. Tak w ogóle jak pani powiedziała co można a co nie to miałam wrażenie ze nie będe miała co jeść 🙂 i moje ograniczenia w ciązy to nic w porównaniu z tym co po porodzie, a myslałam że wtedy odrobie to czego mi nie wolno w ciązy 🙂
Najwazniejsze w prawodłowej laktacji sa 3 czynniki: odpowiednia dieta, nastawienie psychiczne i wlaściwe przystawianie dziecka. Nieprawda jest ze wypijanie litrów mleka zwiększa jego produkcje, nadmierna jego ilość moze uczulic dziecko.
Nalezy unikac do 6-8 tyg po porodzie warzyw wzdymających typu kapusta, groch, fasola, kukurydza konserwowa. Unikać marynat typu pieczarki czy ogórki w occie natomiast można ogórki kiszone. Unikać ostrych przypraw typu chilli i papryka, ale mozna jesc potrawy w przyprawami a nie jakieś jałowe i bez smaku.
Wycofać cytrusy i owoce pestkowe typu brzoskiwnie sliwki morele nawet w jogurtach.
Z owoców można jeść jabłka ale zaczynać np. od połówki jednego dnia i z czasem zwiekszyc ilość, ale nie np. 1kg dziennie.
Można jeść jajka, sery, jogurty, dżemy, parówki i mięsko pod każdą postacią tylko nie surowe 🙂
Unikać grzybów, cebuli i czosnku bo mleko ma inny smak. Można pić kawę i herbatki owocowe w małych ilościach.
Na poczatek nie jeść np. rodzynek i nie pić soku pomarańczowego za to wody mineralnej 3l.
To tyle co zanotowałam. Pani mówiła że tak naprawde trzeba obserwować maluszka jak mu mleko smakuje jakie robi stolce czy nie ma kolki, bo czasem np. po skórce pomidora dzieci mają kolkę a inne nie.
Mam kilka poradników o diecie mamy karmiącej wiec na bieżąco mogę informowac jak coś ciekawego przeczytam bliżej porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1: co do mojego domowego kameleona tzn. męża 🙂 zmiana wyglądu polegała pewnie na tym, że odwiedził fryzjera i zawsze jakoś inaczej wygląda po postrzyżynach 🙂 no i ubrał się godnie, chociaż walczył, żeby nie w koszuli i sztruksowych spodniach i marynarce.... oj nagadałam się od rana, ale udało się!
a z tym wielorybem to faktycznie może przesada, ale co tam! lubię tak o sobie mówić hehehe. Jak dzisiaj powiedziałam koleżance, że mam ok. 2 miesięcy do porodu, to się ciężko zdziwiła, że brzuch mały. No i dodała na "pocieszenie": pewnie Cię wywali w 9-tym miesiącu! hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nam powiedzieli, że można jeść wszystko ale w rozsądnych ilościach ( przed cytrusami ostrzegali). Jeśli masz ochotę na ptasie mleczko zjedz dwie kostki, nie zaszkodzi, jednego ogórka kiszonego też możesz zjeść, dwie śliwki też a nie całą miskę. Karmienie = jedzenie rozsądne. 5 posiłków w małych ilościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ja myślalam ze mam duży brzuch a jak zobaczyłam inne panie to się okazało że niektóre rodza już za miesiac i mają podobny a inne podobnie jak ja w listopadzie a mają dużo większe. Ta pani która czekała na poród miała niewele większy ode mnie, więc bardzo się zdziwiłam. I tak sobie chodziła w pidżamce i jeżdziła windą 🙂

madzia_m3 właśnie tak mi się wydaje że w małych ilościach nie powinno zaszkodzić i ta pani miała na mysli zjedzenie słoika ogórków w occie albo kilograma brzoskwiń.

Aha no i trzeba być gotowym i spakowanym jakieś 3 tyg przed terminem z ostatniej miesiączki 🙂 Załamałam sie że jeszcze nic nie mam z rzeczy potzrebnych mi do szpitala i maluszkowi po porodzie oprócz ciuszków i fotelika 🤢 Może w pażdzierniku zdążę to wszystko kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
A nam powiedzieli, że można jeść wszystko ale w rozsądnych ilościach ( przed cytrusami ostrzegali). Jeśli masz ochotę na ptasie mleczko zjedz dwie kostki, nie zaszkodzi, jednego ogórka kiszonego też możesz zjeść, dwie śliwki też a nie całą miskę. Karmienie = jedzenie rozsądne. 5 posiłków w małych ilościach.

święta prawda, Madziu! ja trzymałam dietę "pooperacyjną" tzn. lekkie zupki, śniadania to kanapaski z serem, drobiową wędliną, dżemem, płatki na mleku, ale niesłodzone, mięsko bez panierki (smażone jak były to ją ściągałam), mielone gotowane i generalnie bez cytrusów, bez kawy (bałam się, ale nie wiem czego?) i bez wzdymaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Tu wasz forumowy wieloryb 😁 😁 😁

Mam bardzo duży brzuszek co zauważyłyście na zdjęciu i zastanawiam się co bęzie dalej 😜 😜 😜 do jakich rozmiarów jeszcze dojdzie 😲 😲 😲

Wczoraj pisałam że schudłam i dziś u lekarza informacja się potwierdziła czyli od początku +4,5 kg na wadze.... Serduszko Kacperka bardzo silno i wyrażnie bije 🙂 🙂 🙂 Lekarz mnie opitolił za panikę i nawet nie chciał mi wypisać pasków do glukometru ponieważ stwierdził, że za dużo pomiarów robię... Mam teraz pomiary robić 1h po śniadaniu bo tylko wtedy przekraczam normę i nadal notować co jem. Kontrola za 1-2 tygodni. Jak zobaczył moją kartę ciążową i napisaną przeze mnie na niej informację o cukrzycy ciążowej to mnie opierdniczył i powiedział ,że po 1. pisać tam samemu nie można i po drugie nie mam cukrzycy tylko nietolerancje. Zabronił czytania info na necie i jak zadałam mu pytanie na podstawie tego co przeczytałam powiedział że nie będzie odpowiadał na pytania płynące z lektury osób niekompetentnych.... 😁 😁 😁 KTG będę miała ale w okolicach około terminowych więc spokojnie. Powiedział że na pewno da sobie ze mną radę 🙂 🙂 🙂 w sensie diety i obniżania cukru....

Wanlia ja myślę że będę rodzić w Oławie. W poniedziałek tam zadzwonię i zapytam się czy jest możliwość zobaczenia oddziału i się tam przejdę... w końcu do szpitala mam jakieś 800 metrów.
Oczywiście o moich obserwacjach Cię poinformuję. Chcę też iść do Madanowskiego na wizytę prywatną w celu konsultacji mojej słodkiej przypadłości i porodu.

Gosiaq pięknie zdjęcia 🙂 🙂 🙂

Madzia_m3 wychodzi na to że mi się strasznie fuksneło z tym holendrem bo właśnie ten model posiadam 🙂 Jeszcze nie wiem czy się przyda ale mam... skoro dawali to brałam. Jak będzie nie potrzebny to odsprzedam. Te urządzenie wydaje taki śmieszny dźwięk jakby ssania 🙂 🙂 🙂
Te akcesoria jeszcze nie wiem do czego służą ale wkrótce zapoznam sie z instrukcją.



zdjątko zrobione na mojej desce do prasowania - więc stąd te widoki hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...