Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane,

Ja właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia, dzisiejszy temat to laktacja. Przy okazji kolejna siata różnych próbek tym razem NUK. Usłyszałam, że w szpitalach najbardziej cenione są butelki i produkty do laktacji firmy Medela. No i że każda kobieta może karmić, chyba, że przyjmuje sama jakieś poważne leki, które przenikają do pokarmu, również w przypadku problemów z tarczycą może być problem. Ogólnie trzeba tylko chcieć i się nie poddawać. Ja jestem ciekawa jak to będzie w moim przypadku bo miałam sporo zabiegów na piersiach i onkolog uprzedzał, że może być coś nie tak z przewodami mlekowymi, ale jak będę mogła karmić to jest to dla mnie lekarstwo. Dlatego bardzo, ale to bardzo chcę...


Tej firmy Medelea dostałam od tego holendra co pisałam laktator elektryczny taki że z dwóch piersi na raz może odciągać mleko... zestaw butelek i pozostałych akcesoriów w torbie przenośnej 🙂 ciekawe czy sie przydadzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do jazdy autobusem gosiu.. Moja dzidzia bardzo tego nie lubi, dlatego jak już jade gdzieś autobusem to staram się stać żeby nie odczuwała tych wibracji tak bardzo. Jeszcze kilka sytuacji które przytrafiły mi sie ostatnio i byłam mile zaskoczona:

Wybrałam się na zakupy do tesco.. ludzi ogrom. W pewnej chwili podchodzi do mnie babeczka i mówi ''prosze podejsc do pierwszej kasy, ciągnąc mnie ze sobą krzyczy do kasjera ; Krzysiu tu masz panią bez kolejki'' Byłam w wielkim szoku, bo naprawde jakoś nawet o tym nie myślałam żeby mieć jakieś ulgi. Tak więc pan mnie skasował.. ale wzrok ludzi stojących za mną... bezcenne - jak w horrorze. 🙃

Takie sytuacje zdarzają mi się też w biedronce, tyle tylko że to klienci mnie przepuszczają przed siebie. Nie powiem, miłe to jest. W autobusie też ustępują miejsca.. ale tak jak pisałam , wole stać bo mała wtedy się mniej stresuje.

Ale generalnie ludzie są różni.. Jak ktoś mnie przepuszcza w kolejce przed siebie jest mi miło, ale niektórzy jakby mogli to zjedliby mnie w całości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane,

Ja właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia, dzisiejszy temat to laktacja. Przy okazji kolejna siata różnych próbek tym razem NUK. Usłyszałam, że w szpitalach najbardziej cenione są butelki i produkty do laktacji firmy Medela. No i że każda kobieta może karmić, chyba, że przyjmuje sama jakieś poważne leki, które przenikają do pokarmu, również w przypadku problemów z tarczycą może być problem. Ogólnie trzeba tylko chcieć i się nie poddawać. Ja jestem ciekawa jak to będzie w moim przypadku bo miałam sporo zabiegów na piersiach i onkolog uprzedzał, że może być coś nie tak z przewodami mlekowymi, ale jak będę mogła karmić to jest to dla mnie lekarstwo. Dlatego bardzo, ale to bardzo chcę...


Hmmm, u mnie było tak, że niestety nie mogłam karmić, bo nie miałam czym. Biust ogromny a mleka zero. Piłam wszystko co można było, żeby zacząć własną produkcję mleka, nie wyłączając 3 litrów wody dziennie (!) no, niestety nie było mi to dane. teraz też się nie łudzę, choć chciałabym bardzo się pozytywnie rozczarować. Tobie madzia_m3 życzę żeby się udało, zresztą sobie też... To dziwne kobietom w ciąży siara leci od patrzenia na małe dziecko, a potem wielkie problemy z laktacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
ella1 napisał(a):
🙃 😁Lenymamo wiem wiem juz -poprostu pomyliłam gosie734 z druga naszza gosia 🙂
alez ja jestem zakrecona dzisiaj.................. 😁 🙃 😁 🙃 😁



No i niestety ta dwudziestka się zgadza, a już miałam nadzieję, że źle policzyłam 😉))))))


Kochaniutka nie wiek jest wazny tylko na ile czujemy sie w srodku- a po Twoich fotkach widze, ze niezła Dżaga z Ciebie jest 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja znam przypadki gdzie babeczki miały mleko tuz po porodzie a później traciły bo np. mdlały z wycieńczenia jeszcze przez 48 h po urodzeniu (moja przyjaciólka) lub kuzynka która tak sie psychicznie nastawiła że nic z tego nie wyszło.... więc ja stawiam na to że będzie jak będzie...a siara o niczym nie swiadczy,,,

pytałam o bioenergoterapi w ciązy co myslicie? Wierzycie w ogóle w taką metodę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella o nie - tylko nie to porównanie, mówiłam, że dzisiaj siedzę cały dzień w necie i czytałam różne głupoty i nie tylko. Między innymi a`propos "pewnej" Dżagi właśnie - że to ledwo tykająca seksbomba 🙂 😉

No dobra, żarty żartami ale nie jest tak źle, ja tam się cieszę, a czasy na szczęście się zmieniają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie tak się zastanawiam jak to jest że na każdym forum tylko nie tu dziewczyny w moim wieku jak są w ciąży są poniżane wyzywane i traktowane jak szmaty. Wiekszość twierdzi że takie młode osoby nie potrafią zająć się sobą a co dopiero dzieckiem. I zastanawiam się dlaczego tak jest... Jesteście bardziej wyrozumiałe czy jak?? Bardzo się cieszę że mam tu w was wsparcie i mogę o wszystkim pogadać. Dzięki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chery, ja chyba nie wierzę, choć jak mówią, tonący brzytwy się chwyta i niewykluczone, ze gdybym szukała pomocy to skorzystałbym i z tego.
Ale przytoczę coś z Wikipedii: "... Współczesna nauka nie potwierdza jednak istnienia wymienianych właściwości energetycznych bioenergoterapeuty, ani kanałów energetycznych (meridian)...."
Więc pewnie to kwestia bardziej wiary niż rzeczywistych możliwości. Ale może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo- aa wiesz, ze tak sobie pomyslalam ze moze lepiej nie pisac tego porownania- ale ma nadzieje ze cie to nie urazilo 😉 😉.


gosia734--Ty nawet tak nie mysl. Powiem ci ze czasem młode mamy radza sobie lepiej niz komukolwiek moze sie to wydawac.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A laski ktore wyzywaja powinny sie stuknac w ŁEB!!!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁. normlanie jak mnie cos takeigo irytuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Powiem ci ze ja w pierwsza(nieplanowana) ciaze zaszlam w wieku 21 lat i dla niektorych bylo to tez nie do zaakceptowania. Niemile słowa tez mnie nie ominely..... ale kochana teraz mam 4 letniego super synnka ktory jest najwspanialszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A jeszcze a propos wieku kochana ty jeszcze na disco bedziesz smiagała ze swoim synkiem albo córeczką 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Wiecie tak się zastanawiam jak to jest że na każdym forum tylko nie tu dziewczyny w moim wieku jak są w ciąży są poniżane wyzywane i traktowane jak szmaty. Wiekszość twierdzi że takie młode osoby nie potrafią zająć się sobą a co dopiero dzieckiem. I zastanawiam się dlaczego tak jest... Jesteście bardziej wyrozumiałe czy jak?? Bardzo się cieszę że mam tu w was wsparcie i mogę o wszystkim pogadać. Dzięki :*


Hej Gosiu, a niby jakim prawem miałybyśmy Cię źle traktować? Fajnie, że jesteś. Cieszę się, że mogę pogadać z tak młodą osobą i poznać Jej światopogląd na ten sam temat, ale przez inny pryzmat. I przeciwnie, mogę Ci tylko sekundować i trzymać kciuki!
I oby taki charakter (sama to dostrzegasz) naszego forum pozostał 🙂
A co jest przyczyną, że u innych jest gorzej? Hmmm nie dociekajmy, to ich problem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pytam bo mój Tata chce mnie zaciągnąć za wszelką cenę do bioenergoretapeuty z tą cukrzycą 🥴
Jest to sprawdzony facet pomógł mojemu bratu i to bardzo - nadal go prowadzi w zakresie diety już i powrotu do formy ! Bo nie wiem czy pisałam ale potwerdzono dwa tygodnie temu wyleczenie mojego brata! Badanie Pet potwierdziło brak komórek nowotworowych!

Facet ten też leczy mojego Tate z kamieni a ja nie wiem co mam sądzić na ten temat...

Aha a to my w dniu wczorajszym 😁 😁 😁

tylko się nie śmiejcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 dzięki za słowa otuchy z małą jeszcze pobawimy ba dyskotece 🙂 heh
Co do niemiłych komentarzy to podobno na weselu sąsiadki na którym nie byłam byłam numerem 1 do plotek. także jak się o tym dowiedziałam nie było mi zbyt miło. Mój dziadek podobno też ma do mnie pretensje że nie zapytałam go czy chce już być pradziadkiem...
Ale od jakiegoś czasu nie zwracam uwagi jak się ludzie na mnie patrzą. Nawet jak ostatnio szłam z koleżanką wieczorem stało parę osób mniej więcej wszystkich znałam bo z mojego wieku i jak żeśmy przeszły koło nich pytała czy widziałam jak się na mnie patrzyli a ja nawet nie zwróciłam na nich uwagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 kochana Ty się nie przejmuj a jak już tacy są to podejdź i im coś powiedz...!

Ja bym tak zrobiła bo tupecik i bezczelność czasami do tego mam!

Głowa Maleńka do góry !

To żaden wstyd mieć dziecko! Wręcz na przekór bądź dumną z tego że jesteś w ciąży!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 niektore dziewczyny/ kobiety sa wredne z natury, niektore zazdroszcza...... Nie wazne jest to, co uwazaja inni - pamietaj! Ciesz sie ciaza ile sie da, bo pozniej maluchy dadza nam popalic 😉

Cherry - brzunio ladny, taki pokazny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, no nie mogę a chciałam już iść spać. Jaki piękny pokaźny brzuszek. Oj masz się czym pochwalić, masz...
Co do tego bioenergoterapeuty, to może jutro wypowiedzą się dziewczyny, które wiedzą więcej, ja mało, ale skoro pomógł bratu (swoją drogą bardzo, bardzo, bardzo gratuluję i życzę dużo zdrowia), to może warto spróbować, zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi. Ale Cherry tak na dobrą sprawę zobacz jak dobrze radzisz sobie z tą cukrzycą. Sama po kilku dniach obserwacji wiesz co podnosi cukier, jakie produkty możesz a jakich nie. Czy on Ci jest naprawdę potrzebny? Pytam, bo nie wiem czy oby na 100% nie zaszkodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze słowo do Gosi i spadam.
Tego nie zmienisz, jak świat światem ludzie gadali, gadają i gadać będą. Teraz gadają o Tobie, potem przyjdzie czas na inny obiekt. Wiem, nie jest Ci łatwo się z tym pogodzić, ale uwierz mi to zainteresowanie za chwilę minie. W końcu mają nie lada sensację, więc muszą się napatrzeć, bo brzuch już widać, ale potem się znudzą. Głowa do góry! Masz dobrą taktykę, lekceważ to i nie skupiaj się na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...