Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj Gosiu, Gosiu! coś mi się zdaje, że się przeforsowałaś/przedźwigałaś.... leżenie na boku polecam i przydałoby się też masowanie przez kogoś tych obolałych miejsc... mnie to zwykle pomagało (nawet bez ciąży)... Podejrzewam, że trudno Ci znaleźć jakąś sensowną pozycję i do siedzenia i do leżenia, co? Przesyłam ciepłe myśli ku Tobie, niech rozgrzeją bolące plecki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia734 mnie się wydaje, że Ty chyba lekarza potrzebujesz. Może przesadzam, ale gdy zwykły ruch sprawia ból, to dziwne, ja bym chyba tego nie ignorowała. Pewnie nie masz dzisiaj gdzie pojechać. Połóż się w miarę możliwości wygodnie i nic, ale kompletnie NIC nie rób. No i oby tylko nie było gorzej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie przed chwilą wróciliśmy z centrum i kupiłam sobie dziś kapcie oraz dwie koszule do szpitala. Całe szczęście, że mamy tutaj Primark, gdzie tego typu rzeczy są bardzo tanie a są naprawdę fajne i dobrej jakości. jeszcze będę musiała sobie kupić coś na "po" do karmienia, ale dziś nic nie znalazłam, bo rozpinane koszule wyglądały jak dla starszej pani 😞 Teraz wcinam truskaweczki z malinami i cukrem...mniam 🙂 Zaraz "mam talent" i "the voice of Poland" to się zrelaksuję przed tv 🙂miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu no coraz bliżej porodu.

Ja spasowałam z zaproszeniem do znajomych. Nie mam po prostu nastroju. Zadzwoniłam i przeprosiłam. Wolę w domku spokojnie z mężem czas spędzić. Zresztą dzisiaj znowu te hemoroidy i nic nie pomaga. Najadłam się śliwek, zobaczymy czy się załatwię bezboleśnie. Kubuś kopie od godziny aż miło 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny wlasnie niedawno sie dowiedzialm ze zostane mama po raz 2.Mam juz 15m-cznego chlopca. Pisze z takim pytaniem czy moze ktoras z Was chcialaby moze odkupic wozek travel sytem Apollo 4 w stanie idelanym, bo teraz bede zmuszona do kupienia podwojnego i niestety musze sie pozbyc Haucka.pozdrawiam Was serdecznie przyszle mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również czekam z niecierpliwością na te programy... coś dziś naprawdę ze mną kiepsko.....
Byliśmy na mały zakupach i powiem szczerze, że mam tego dość! Ja wiem, że mam duży brzuch i dotego jestem pulchna albo jak kto woli przy kości ale do jasnej ciasnej nie jestem zadnym dziwnym zjawiskiem natury1 Jeszcze trochę a zacznę być bezczelna i gadać i pytać ludzi czy kobiety w ciąży nie widzieli..... Jestem ciekawa jak ja będę wyglądać za dwa miesiące 😮 😮 😮

Ja ma się nie pchać w kompleksy lub nie zamykać w domu skore te spojrzenia aż parzą! Doszłam do wniosku, że alternatywą dla niegrzecznego zachowania byłoby przyczepienie sobie kartki na plecach z napisem:

MAM DUŻY BRZUCH - ZA DWA MIESIĘCY BĘDZIE JESZCZE WIĘKSZY!
TERMIN TO 24.11.2011
W ŚRODKU MIESZKA KACPER A NIE BLIŹNIAKI!

Może wtedy się odwalą? Bo mam dość! Te spojrzenia mnie przerażają!
Gosia leż i proszę odpocznij a jak nie przejdzie to migiem do lekarza!
Po za tym to posprzątałam - mężuń większość. Dodatkowo zaczęłam robić mrożonki. Póki co zrobiłam mrożonki z papryki kolorowej, brokułów i fasoli szparagowej. Wszystko przebrałam, pokroiłam, popakowałam na woreczki i mam.... W tygodniu będę dalej działać. Po co mam w zimie przepłacać i mrożonki kupować które nie są zbyt tanie a tak w ten sposób wiem co jem 🙂 🙂 🙂

A to my dzisiaj.... Wiem 😉 trochę roznegliżowane ale cicho szaaaaaaaaaaaa już jest wieczór....
😁 😁 😁

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/1062/1ff3f5c6c4642711.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha miałam napisać, ze rozłożyliśmy łóżeczko i jest bardzo fajne - jeszcze nie stoi w miejscu gdzie chciałam.... ale zdążymy przestawić jeszcze 🙂 Teraz jak przechodzę koło pokoiku Kacperka to widze łóżeczko i jakoś głowa mi leci w tamta stronę ... jak bym patrzyła czy juz ktoś leży w łóżeczku 🙂 🙂 🙂 To samo zauważyłam u męża... cały czas podchodzi do tego łóżeczka i się patrzy.... aż miło się robi 🙂 🙂 🙂

p.s. mam juz swoich faworytów w mam talent - to ten czeski zespół !!! Jeeeeeeeeeee 😁 😁 😁
Czeskie piwo i tak jest najlepsze na świecie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki, mnie rodzinka odwiedziła dziś więc mnie wciągnęly sałatki itp. Teraz już poszli, posprzatałam i dycham w wyrku.. Maja szaleje, boziu co te dziecko tam robi..!

Madziu, ja mam już takie zakupy i dzisiaj dokupiłam sobie kilka rzeczy do porodu. Tzn mam kupione podkłady (te ogromniaste podpachy) z belli 3 paczki po 10szt (nie mam pojęcia czy to dużo czy mało :silly 🙂 ale jak braknie to mężuś dokupi. Mam kupione 5 par majteczek poporodowych z siateczki - niby wielorazowe ale wolałam kupić więcej żeby je zmieniać w razie potrzeby a nie prać! No i mam jeszcze jedną pare takich innych niby też z siateczi ale jakieś takie jak bandaż. Kupiłam też podkłady na łóżko rozm. 60x90 dwie paczki po 5szt. (gdyby mi zostało to przydadzą się przy dziecku - do przewijania , tak mi się wydaje ) Mam też dwie piżamki, jedną z guziczkami po jednej i drugiej stronie piersi.. kolor zajebiście żółty z żyrafą 😁 a drugą do porodu na ramiączkach, dużo przed kolano z takim słodziutkim misiakiem. Dziś kupiłam też takie miękkie staniki ala bokserki.. które wydają mi sie ze sprawdza sie przy karmieniu.. bo nigdy nie podobały mi się staniki do karmienia 😮 takie zboczenie mam.. a wydaje mi się że w tych staniczkach mi też będzie wygodnie karmić dziecko. tzn że szybko i łatwo dostane się do cyca 😁

Oj to prawda, że +- 30 tydzie i samopoczucie spada.. Czuję się słabo, tzn szybko się męcze. Łatwo mnie wkurzyć. Często w nocy nie umiem spać.. czuje że mi nogi drętwieją czasem i przez to żadna pozycja w spaniu mi nie pomaga. To takie dziwne uczucie, nie skurcz tylko dretwienie.


Chciałabym zrobic zdjecie brzusia i moich nowych nabytków dla małej, ale aparat szwankuje..

Tak się zastanawiam, co jeszcze potrzebuje do porodu, i po porodzie.

AA no i często zaczynam sobie uświadamiać że jeszcze 2 miesiące i będe prawdziwą mamą!
I wiecie.. to dziwne ale jak pojawiła mi się siara to poczułam ulge, że może uda karmic mi się małą, bo wcześniej to miałam jakies obawy ze pokarmu nie bede mieć - no nie wiem. Ale jest siara jest dobrze 🙃 szczegół że wypływa tylko jak balsamuje cycuszki ale i tak sie ciesze! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Martka kształt taki sam czy ogólnie wielkość ? Mi już obcy ludzie mówią, że wyglądam jak bym juz rodzić szła 😁 😁 😁

I kształt i wielkość i też niektórzy pytając się o termin sami sobie odpowiadają, że wrzesień 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Cherry napisał(a):
Martka kształt taki sam czy ogólnie wielkość ? Mi już obcy ludzie mówią, że wyglądam jak bym juz rodzić szła 😁 😁 😁

I kształt i wielkość i też niektórzy pytając się o termin sami sobie odpowiadają, że wrzesień 😁 😁 😁


Ehhh... Ci ludzie rozbrajają 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry w końcu jakaś nowa foteczka, bardzo fajna! Wcale na niej nie widać, że jesteś jak to określiłaś "pulchna". Może zbyt krytycznie do siebie podchodzisz? A ludźmi się nie przejmuj, a niech się gapią...masz dumnie paradować ze swoim brzuszkiem, bo jest czym się chwalić. W końcu niedługo zostaniesz mamą ,a to najpiękniejsze co może przytrafić się kobiecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry! a przepraszam, z której strony jesteś pulchna??? mój wielorybi brzuch jest podobnej wielkości 🙂 zresztą apetycznie Ci w tych rozbierańcach, wiesz? stringi dalej? bo u mnie tak. Mam tylko 2 pary takich "normalnych" 😁 😁 😁
A mnie się śniło, że miałam normalną wizytę u gina i zaczęłam mieć skurcze i podeszłam do takiego stołu jak w kuchniach restauracyjnych (blat metalowy) i tam miałam cesarkę i obserwowałam wszystko z góry. Potem miałam poprzeć, żeby urodzić łożysko (bez sensu, bo przy cesarce wyciągają przez powłoki brzuszne)... Dziwny to był sen, bo "poród" był na stojąco hihihi Ale byłam bardzo spokojna i przeszczęśliwa!!!
U mnie na liczniku równe 2 miesiące 🤪 🤪 🤪 Przerwy w spaniu mam tak jak Wy 🙂 ale to pewnie marna pociecha? Jutro wybieramy się na basen po obiedzie, czas młodego uczyć pływać (pozazdrościałam Eli), kamizelka kupiona, a w drugiej klasie będzie w szkole basen!
Mój Filip się rozpycha, że hoho! Czasem boleśnie, ale przynajmniej wiem, że jest tam we mnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Cherry w końcu jakaś nowa foteczka, bardzo fajna! Wcale na niej nie widać, że jesteś jak to określiłaś "pulchna". Może zbyt krytycznie do siebie podchodzisz? A ludźmi się nie przejmuj, a niech się gapią...masz dumnie paradować ze swoim brzuszkiem, bo jest czym się chwalić. W końcu niedługo zostaniesz mamą ,a to najpiękniejsze co może przytrafić się kobiecie!!!



Heh Kochana tak chyba wyszłam na zdjęciu... 🙂 🙂 🙂 Jestem klucha i zawsze byłam i odkąd pamiętam nosze rozmiar 44/46. I mam nadwagę stąd pewnie przypadłość cukrzycy. Powinnam była bardziej zadbać o siebie kiedyś.Ja jestem dumna.... a ciąża to naprawdę piękny czas, ale wykańczają mnie troszkę te spojrzenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff... nareszcie z Wami!!! 😁 😁
nie miałam przez jakis czas dostepu do neta i strasznie teskniłam... ☺️ nie wiedzialam co sie u Was kochane dzieje 🤨
na szczescie juz od dzis bede zagladac 🙂 🙂

pozno juz, a ja jeszcze chcialabym obejrzec walke Adamka z Kliczka- niestety nie mam jak 🤨

Dobrej Nocki Dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...