Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emilka7980 napisał(a):
Witajcie mamuśki!!!
od jakiegoś czasu tak was podczytuję i muszę wam pogratulować ślicznych brzuszków. życzę miłego dnia i oczywiście chętnie przyłączę się do waszej rozmowy.


Emilka witamy 🙂 🙂 🙂 i serdecznie zapraszamy 🙂 🙂 🙂

Napisz nam coś więcej o sobie. W sensie czy znasz już płeć a może masz wybrane już imię ?

Pisz, pisz jak najwięcej 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kochane,

Pogoda piękna, ale może jak się siedzi w domu.

U nas 26 stopni, mąż wyciągnął mnie nad morze i naprawdę nie ma czym oddychać. Ledwo się dotoczyłam z powrotem, strasznie się męczę. A po drodze się jeszcze popłakałam od tak coś mnie naszło. Jestem jakaś niezrównoważona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane,

Pogoda piękna, ale może jak się siedzi w domu.

U nas 26 stopni, mąż wyciągnął mnie nad morze i naprawdę nie ma czym oddychać. Ledwo się dotoczyłam z powrotem, strasznie się męczę. A po drodze się jeszcze popłakałam od tak coś mnie naszło. Jestem jakaś niezrównoważona.


Madzia ja się popłakałam w Tesco poniewaz nie było brązowych serwetek a na nich mi zależało jak robiłam obiad na który zaproszeni byli teściowie 😁 😁 😁

Ryczałam tak że szok, aż mój mąż nie mógł mnie uspokić hahaha.

A Ty miałaś jakiś konkretny powód czy tak po prostu za dużo łeż sie nagromadziło 😉 😉 😉 i trzeba było zmiejszyć poziom ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella, gosiaq - dzięki w imieniu mojej pociechy 🙂 Mówi, że było bardzo fajnie. No a skoro Ona tak mówi... 🙂
gosiaq - pamiętam, pamiętam pisałaś o tym dozowaniu białka, także wiem wiem, użyć połowę mniej więcej 🙂
No i do tej najmłodszej na forum Mamusi, Gosia734 - mnie te Twoje objawy zastanawiają. Czy Ty planujesz teraz jakąś wizytę u gina? Jeżeli objawy nie przejdą, to zastanów się, czy nie warto byłoby pójść i się pokazać. Mnie to zaraz na myśl przychodzi jakiś przedwczesny poród. Przepraszam Gosia734, nie chcę Cię straszyć, absolutnie, ale ciężko pracujesz, czasu na wypoczynek masz niewiele. A na tym etapie ciąży nie powinnaś robić już nic poza przygotowywaniem się do porodu. Zrób przynajmniej wszystko, żeby się trochę oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś nie mogę się powstrzymać od jedzenia od obiadu. Zjadłam zupkę, potem zaraz pół paczki orzeszków w karmelu, jabłko i drugie pół paczki i... mało mi... Wczoraj coś apetytu nie miałam i chyba dzisiaj nadrabiam 😉

Gosiu, ja Ciebie podziwiam... Może gdybym była w podobnej sytuacji i musiała znaleźć w sobie tyle sił, to bym je znalazła. Ale że właściwie nic nie muszę poza pójściem do lekarza czy przejściem się do sklepu, to naprawdę jestem pod wrażeniem. Mam nadzieję, że troszkę udaje nam się Ciebie wspierać 🙂 Bo to już niedługo, 5 tygodni i możesz rodzić 🙂

O! Chlebek się upiekł, idę kanapkę zrobić... albo 2... albo... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh niestety wizytę mam dopiero 6 października ale zastanawiam się czy nie pójść w czwartek (bo tylko wtedy przyjmuje mój lekarz) będę spokojniejsza....
Staram się wypoczywać ale wiadomo jak to w domu co chwilkę trzeba coś... A poza tym jeszcze szkoła która naprawdę daje w kość... Ale musze teraz przysiąść nad nauką bo później będzie jeszcze gorzej...
Dziękuje wam za wsparcie... Jak wiem że mogę na was liczyć to aż mi lżej... 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Lenymama ma rację jeśli nadal się źle czujesz nie odkładaj wizyty u lekarza.

Nam Położna, na szkole rodzenia powiedziała, że jeśli ból brzucha nie przejdzie po dwóch tabletkach Nospy to można spodziewać się ze bóle zwiastują poród. Podobno czasami też występują w przypadku problemów z wypróżnianiem, bo jelita ściśnięte, mało miejsca, ale po wypróżnieniu powinna nastąpić poprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ManaLoa przypomniałam sobie dzięki Tobie zapach domowego chleba. Nieporównywalny z niczym. W Polsce regularnie piekłam chleb żytni razowy na własnym zakwasie, tu niestety nie ma mąki żytniej, więc kupuję pieczywo w sklepie 😞 A jaki Ty chleb pieczesz? Pszenny, żytni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Nasza Ty Kochana dbaj o siebie- wiem, ze łatwo sie mowi ale teraz ty i dzidzius jestescie najwazniejsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak bym mogla wzielabym choc czesc Twoich obowiazkow na siebie 🙂 🙂 🙂 A z tą wizytą to uwazam ze jak najbardziej powinnas isc- a moze wybierz sie z mama moze jak lekarz powie o wiekszym odpoczynku to mama tez tak zdecyduje!!!!!!!
Lenymamo-to super, że Lence sie podobało 😉 😉 😉 😉 😉 a wczoraj zrobiłam zapiekanke(makaron swiderki + pieczarki+ cebulka+ miesako mielone+sos pomidorowy z warzywami+ ser żółty) wyszlo super -smakowało wszystkim takze suuuper 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Ale bym sobie zjadła takiego cieplego chlebka mniaaaaaam 😜 😜 😜 😜 😜
A ja dzisiaj nie moge sie najeść...... na coś mam ochote ale nie wiem na co 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨
Szkoda ze dzisiaj nie jest 11 października 🙃 🙃 🙃 juz by bylo tak bliziutko 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szkoda, że dziś nie jest 23 listopada.. Wiem, że te dwa miesiące szybko zlecą, ale chciałabym już przytulić swoje dziecko. Ogólnie samopoczucie też jakoś dziwne.. Wydaje mi się , że jestem pełna. Tak jakbym miała pęknąć za chwilke. Coraz częściej chce mi się spać. Teraz czuję, że jestem w ciąży.. Musze zwolnić tempo.
Jak coś zjem, to nie czuję się dobrze. Wolałabym to zwrócić. Dzidziuś musi coś jeść, inaczej chyba przeszłabym na jakąś diete. Teraz już wiem, koniec z colą, i słodyczami.. chociaż naprawde mało ich jem. Musz zacząć jeść mniej w różnych odstępachczasu, może wtedy będzie mi lepiej. Ehh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 doskonale Cię rozumiem, ja też już nie mogę doczekać się listopada, jak oglądam te wszystkie ubranka i przybory dla dzieciaczka, to już bym chciała ich używać 🙂 A co do słodyczy, to mnie ostatnio opętało i zjadam bardzo dużo...ale za to napoje gazowane też postanowiłam ograniczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lemymamo, najczęściej moja mama bierze się za pieczenie chlebka. I różnie to bywa, dziś akurat pszenny był, ale z dodatkami pestkowymi. A tak się nim dopchałam, że aż musiałam się położyć 🙂

Ja też coraz bardziej ograniczam gazowane i słodkiego staram się mało jeść (chociaż aż tak wielkiej ochoty nie mam na słodkie), bo w ostatnich dniach straszna zgaga mnie męczyła. Przynajmniej 2 godziny przed pójściem spać już nie jem, ale widocznie to za mało, bo jak tylko się kładę, to mnie pali przełyk i odbija mi się wszystkim, co wcześniej zjadłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłyśmy z niedzielnego długiego spacerku i zabaw na placu zabaw. Cherry ja mam termin na 22 listopada, w brzuszku rośnie mały facet, mojej córci podoba się Marcel i razem z mężem postanowiliśmy, ze tak już zostanie.
Już nie mogę się doczekać końca a to jak na złość czas się dłuży coś ostatnio. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka7980 napisał(a):
właśnie wróciłyśmy z niedzielnego długiego spacerku i zabaw na placu zabaw. Cherry ja mam termin na 22 listopada, w brzuszku rośnie mały facet, mojej córci podoba się Marcel i razem z mężem postanowiliśmy, ze tak już zostanie.
Już nie mogę się doczekać końca a to jak na złość czas się dłuży coś ostatnio. 🙂 🙂 🙂


Ja to jestem dziś straszliwie leniwa... wyszłam z domu ale na balkon hehehe 🙂 🙂 🙂 wywiesić pranie. Teraz zjadłam dozwolonego wafla ryżowego + kawa która za mną chodziła już dwa tygodnie 😜 😜 😜
Emilka można powiedzieć że termin mamy podobny 🙂 🙂 🙂


p.s. w tym tygodniu aż dwie wizyty u lekarzy... Jedna jutro na 10.00 rano u mojego ginekologa a druga w piątek lub w czwartek - zależy kiedy pojadę - wizyta u lekarza na patologi tego od mojej cukrzycy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, która pierwsza się rozsypie 🙂 ja ostatnio mam takiego lenia, nic mi się nie chce ale dzisiaj zostałam zmuszona i chyba na dobre mi to wyszło 🙂 idę jakąś kolacyjkę zrobię bo już w brzuszku burczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...