Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry,

Ja na nogach, poszłam spać chyba koło o 23. Zaczęliśmy oglądać film po Mam talent i się oczywiście w trakcie ululałam na kanapie, więc poszłam do łóżka.

Noce są ciężkie, ale trzeba pocierpieć. Wczoraj nie miałam siły ćwiczyć tego co nam na szkole rodzenia pokazali, ale dzisiaj już się zmobilizuję. Jednak jest takie jedno ćwiczenie, które powoduje u mnie straszny ból bioder, położna powiedziała, że to u niektórych Pań się zdarza.

Wiecie wczoraj robiłam porządek i chowałam letnie ciuchy, większości i tak nie włożyłam. Powyjmowałam jesienne i zimowe. I tak jak w telewizji są takie reklamy po tabletkach odchudzających o jakie ja duże spodnie nosiłem, tak ja mogłabym w takiej reklamie odwrotnej brać udział. Przyłożyłam do siebie swoje spódnice ( z nadzieją, że po ciąży je włożę), no przynajmniej w grudniu, mój mąż się ubawił po pachy i stwierdził kochana zapomnij. Fakt teraz to mniej więcej połowa mnie 😁 Zobaczymy jestem jednak dobrej myśli. Będę walczyć, podobno największy problem to brzuch! Ale co tam damy radę, prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jasne, że damy 🙂

Ja wczoraj wieczorem tez ubawiłam się nieźle. Otóż mój maż założył moje legginsy ciążowe.... wepchał w ta przestrzeń na brzuch dwie poduszki i przyszedł do mnie.... najpierw zaczął naśaldować mnie.... ja siadam, jak chodze i jak wyglądam rozmawiając.... śmiałam się do łez 😁 😁 😁 a potem udawał, że jest jedną z koleżanek moich z brzuszka i jakbyśmy wyglądały na spotkaniu 😁 😁 😁

No mówię ubaw po pachy 😁 😁 😁

🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
ja niedawno wstałam. Wróciliśmy od znajomych o 1. Było bardzo głośno i ciągle przeciąg. Stwierdziłam że nie nadaję się już na imprezy. Dobrze że Andrzejki i Sylwestra spędzimy już z naszym maleństwem w domku. Okazało się że znajomi też będą mieli Maluszka, fasolka ma już 8 tyg 🙂
Tez mi się coraz trudniej śpi. Jak spię cały czas na lewym boku to nad ranem mnie boli i muszę zmieniac pozycję, a to wymaga wysiłku.
Na tej imprezie była dziewczyna która w lipcu urodziła chłopczyka i śmiali się, że do końca miała być dziewczynka, wszystkie badania USG tak pokazywały. Ciekawe ile u nas będzie niespodzianek 🙂 🙂 🙂 🙂
Co do figury po porodzie to ta dziewczyna miała rewelacyjną figurę w niecałe 2 mies po porodzie. Mówiła żebyśmy korzystały teraz bo potem tylko pieluchy, karmienie itp. i nie ma na nic czasu i ze nie śpi nawet do 4 w nocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 🙂
u mnie piekna pogoda 🤪 cieplo sie zrobilo 🙂 nareszcie!

nocka tez nieprzespana do konca, bo jak tu spac, kiedy trzeba sie co chwila przekrecic z jednego boczku na drugi 🤢

a i jesli chodzi o ciuszki to wszystkie bluzki juz sa za krotkie 🤔 i zimno mi w brzuszek 🤨
jesiennej kurtki tez juz nie wsadze, zadnego plasza tez, wiec nie bede chyba wychodzic na dwor, ewentualnie trzeba bedzie sobie sprawic jakiegos łaszka, ale zebym jeszcze po ciazy mogla go schodzic 🤨 zobaczymy jak to bedzie... niby juz nieduzo czasu zostało bo tylko jakis 50 dni... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mrinel hehhe no właśnie ciekawe jak to będzie.... A z tymi niespodziankami to ja mówię do męża... ciekawe c by było jeśli Kacper okazałby się Kacperką 😁 Mąż stwierdził że była by Kacperka i tyle hehehe 😁 😁 😁 A tak na poważnie to przede mną jeszcze min. 2 usg więc będziemy jeszcze podglądać hihi 😁 😁 😁

Mnie biodro napitala strasznie. Mam wrażenie, że wypadło... jednak próby nastawiania sie nie powiodły po południu spróbujemy jeszcze raz. Te moje nastawianie nie boli - tylko mąż potrafi ułożyć mi noge tak że wpada na swoje miejce po czym jest natychmiastowa ulga a jak będzie to zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już od 7 na nogach... nie dość, że się w nocy obudziłam i z niewiadomych przyczyn zasnąć nie mogłam, to jeszcze o 7 już mi się spać nie chciało... Za to jak spojrzałam na swój brzuch to wyglądał po prostu śmiesznie 🙂 Cała calusieńka Ninka chyba przeniosła się na prawą stronę, bo czułam ją od okolic pepka aż do boku, za to po lewej stronie zupełnie miękko i pusto... Ja nie wiem, jak ona to zrobiła 😜

Mi na wszelkie bóle pomagają ćwiczenia. Odkąd je wykonuję (a nie należę do osób lubiących sporty jakiekolwiek, więc ćwiczę 1-2 razy w tygodniu) bóle bioder i pleców są o wiele słabsze i do wytrzymania 🙂 Ale Tobie, Gosiu, to pewnie by się bardziej odpoczynek przydał najpierw porządny.

Zakaz karmiania od mamy to dla mnie też coś dziwnego. Ale skoro mama chce się z tym "problemem" udać do lekarza, to ja bym jeszcze ją do tego namawiała. Przecież chyba każdy lekarz powie, że mleko matki jest najlepsze i może wymienić całą listę plusów karmienia piersią.

Cherry, brzuszek masz śliczny i wcale nie jakiś ogromny, bo mój podobnej wielkości. Chociaż przyznam, że kiedyś pewnie sama myślałabym, że to już tuż tuż do porodu. A teraz jak zauważę, że ktoś mi się zbyt mocno przygląda, to jeszcze bardziej brzuch do przodu wypinam, a co!

W Lidlu mają być teraz fajne piżamki 3-częściowe. Niestety zauważyłam je jak już kupiłam coś podobnego, a te lidlowe bardziej mi się podobają. Mam nadzieję, że coś takie sprawdzi się przy karmieniu, bo te typowo do karmiania strasznie mi się nie podobają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem po sniadanku i za chwilę miną dwie godziny od jego spozycia co oznacza że będę wreszcie mogła coś zjeść co aż tak bardzo mi cukru nie podniesie.... 🙂 🙂 🙂

Jak ja się cieszę... 🙂 🙂 🙂

Kochane któraś z Was pisała o kocyku polarowym z Ikei pamiętacie po ile one są ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry prosze:
http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=koc+polar
z tych mam ten zielony i biały
jest jeszcze taki błękitny kocyk polarowy (bez obszycia itp za 5,79 - mam też taki.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00070489

Miałam już takie(te za 9,99) wcześniej z których ja się przykrywam jak mi zimno 🙂 Nic się nie dzieje z nimi w praniu, nie zajmują dużo miejsca - są fajne i praktyczne. Dla córci dostałam od mamy tez polarkowy, ale z obszyciem i ten polar grubszy jest no i w identycznym kolorze jak pościel 😁
Musze kupić jeszcze na zime taki grubaśny do wózka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak Cherry, jest dobrej jakości - taki zwykły polarek. Jak pisałam wcześniej mam już wszystko poprane dla dziecka, te kocyki też. W praniu nic się nie stało, nie zmiechacił się itd. Dodam tylko że prałam w bardzo małej ilości płynu do prania a w większej do płukania (ale też bez przesady bo potem trzeba płukać jeszcze raz 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzięłam się za porządki w szafie i znalazłam 3 bluzki koszulowe, które są jeszcze dobre. Akurat z długim rękawem więc na jesień będą 🙂 No i mam tez satynowy szlafrok z krótkim rękawem ale nei wiem czy nie będzie za cienki na listopad do szpitala bo ja straszny zmarzluch jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widziałam te piżamki - śliczne są 🙂 W ogóle oferta mi sie podoba bo są w promocji te środki do sprzątania W5. Ja z całą świadomością mogę niektóre z nich polecić. Tańsze i lepsze. No i do tego ten silan za 5,49 ! to jest promocja 🙂 🙂 🙂

Lala zadziwiasz mnie 🙂 Ta kaczucha.... matko jedyna.... wow. Jestem pod wrażeniem 🙂 🙂 🙂
To chyba wyższa szkoła jazdy 🙂 🙂 🙂

Ja dziś piekę tylko kurczaka bez tłuszczu.

p.s. Marinel to super zawsze jesteś o parę ciuszków do przodu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie,
dla nas dzisiaj baaaardzo ważny dzień, bo moje dziecko poszło pierwszy raz do szkoły 🤔
Stres dla rodziców większy niż dla tych maluchów. Dziecko moje już wróciło, wychowawczyni upewniała, że angielski złapie w mig, bo jest szalenie otwarta. Hmmm zadziwiające, nie wiedziałam,że aż tak 🙂 Żal mi tej mojej małej królewny, bo musi nosić mundurek, bo wczesne wstawanie, bo to zawsze jakiś obowiązek, a przecież ma dopiero 4 latka. Ale wiem, że plusów jest więcej, więc zaciskam zęby i trudno.
Lala taki obiad to ostatnio jadłam w Polsce na Święta. Niezła uczta Cię czeka 🙂
Shelby, biały ser wyszedł! Udało się! Żal mi go do leniwych, zjem go soute, a wieczorem nastawiam drugi na leniwe 🙂 Nieźle,co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Dzień dobry Mamusie,
dla nas dzisiaj baaaardzo ważny dzień, bo moje dziecko poszło pierwszy raz do szkoły 🤔
Stres dla rodziców większy niż dla tych maluchów. Dziecko moje już wróciło, wychowawczyni upewniała, że angielski złapie w mig, bo jest szalenie otwarta. Hmmm zadziwiające, nie wiedziałam,że aż tak 🙂 Żal mi tej mojej małej królewny, bo musi nosić mundurek, bo wczesne wstawanie, bo to zawsze jakiś obowiązek, a przecież ma dopiero 4 latka. Ale wiem, że plusów jest więcej, więc zaciskam zęby i trudno.
Lala taki obiad to ostatnio jadłam w Polsce na Święta. Niezła uczta Cię czeka 🙂
Shelby, biały ser wyszedł! Udało się! Żal mi go do leniwych, zjem go soute, a wieczorem nastawiam drugi na leniwe 🙂 Nieźle,co?



No pewnie.... Ja bym taki zjadła z miodem lub ewentualnie ze szczypiorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry! a tu jak zwykle rozmowy o jedzeniu hihihi! ja wczoraj pobiłam chyba wszystkie rekordy obżarstwa! nie mogłam się niczym najeść.... skończyłam o 22 dwoma pajdami z serem żółtym (ale za to miałam siłę kibicować Adamkowi :lol 🙂.
Lenymamo! nic się nie martw swoją Leną! teraz dzieciaki takie dojrzalsze jakieś, a z pewnością jesteś dla niej dużą podporą i zawsze możecie oplotkować co w szkole, wystroić się pięknie etc. I cieszę się, że moje leniwe mają takie powodzenie! Aniu! dodaj ubitej piany z białek mniej więcej połowę z tego, co Ci wyjdzie, bo inaczej ciasto będzie za rzadkie (zresztą, ja najczęściej dodaję na oko, więc jak tu wytłumaczyć?). Ja generalnie chyba słabowata w kuchni jestem, więc jak mnie się udaje, to wszystkim innym też 😜
Cherry! Zrobiłam sobie wizualizację Twojego męża i o mały włos bym się posikała! Hahahaha! Się dobrali z poczuciem humoru!
U n as dzisiaj baaardzo ciepło i przyjemnie 🙂 Chłopaki właśnie wyskoczyły na rower (znaczy Maciek jedzie, a Tomek biegnie z boku hihihi taki trening). Na obiad dzisiaj polędwiczki drobiowe (Maciek smażone, my na parze), ziemniaczki z pary i brokuły (my), a Maciek buraczki. Mniam! Po obiadku krótki odpoczynek i basen! mam nadzieję, że nic się nie przypałęta do mojej "dolnej" części 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek Brzuszki 🙂

A my jeszcze w wyrku jak ja uwielbiam czasem takie lenistwo 😁 😁 😁 😁 😁.
dziewczyny ja cos ostatnio cierpie na bezsennosc normlanie nie moge spac 2 3 w nocy a ja leze
za to rano ledwo oczy otwieram 😮 😮 😮 Wczoraj była u nas piekna zorza polarna 🙂 🙂 🙂 🙂
Gosia miłego dnia na basnie!!!!!! Udanego relaksu zyczymy 😉 😉 😉
Lenymamo- Twoja córcia na pewno DA RADĘ!!!!!!!Trzymamy za nia mocno kciuki 😉 😉 Nawet sie nie obejrzysz kiedy angielski opanuje!!!! A to sama korzyść 🙂 🙂 🙂 No i bedzie z dziećmi!!!!!!
Cherry--- fajnego masz mężulka!!!!!!!!!!! I kurcze super pomysl posunelas z ta lampka nawet nie pomsylalam o tym - a przeciez nie ma nic gorszego nic zapalic duuuuze swiatło w srodku nocy 😮 😮 😮 😮.
Kurcze juz jutro wizyta 🙂 🙂 🙂 Juz nie moge sie doczekac 🤪 🤪
A dzis sniło mi sie ze wody mi odeszly....matko kochana czy juz te sny beda takie do porodu??!!! 😮
Miłego dnia brzuszki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mamuśki!!!
od jakiegoś czasu tak was podczytuję i muszę wam pogratulować ślicznych brzuszków. życzę miłego dnia i oczywiście chętnie przyłączę się do waszej rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...