Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Gosiaq promotorka powiedziała że w czerwcu nie było nic widac i potem zaczęła opowiadac jak sama była w ciązy i jadąc na porodówke miała 68cm w pasie bo jest drobną osobą i panie położne 3 razy ją mierzyły bo same w ciązy nie były a tak mało w pasie nie miały. Mówiła że jej córka tak głęboko się ułożyła. Jadąc autobusem musiała ustępować miejsca dziadkom bo brzydko komentowali że taka młoda i siedzi. Ale jak już była w ciąży z synem to od razu było widać. Później zaczęła opowiadać jakie to teraz sa fajne butelki że dzieci nie oduczają się piersi bo ma w rodzinie miesięczne dziecko i mimo że w dzień raz je z butelki to domaga się piersi w dzień i w nocy 🙂

Ja podczytuję pamiętnik dzidzi z tej stronki http://www.dlarodzinki.pl/kalendarz-ciazy/31-tydzien,223_2003.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!

Ja po wizycie. Córcia ma prawie 1,5kg. Nie wiem jak duża jest bo cięzko było ją zmierzyć. Szyjka ''pierwsza klasa''. Ogólnie wszystko jest dobrze. Mała odwrócona główą w dół.
U mnie waga podksoczyła 2kg do góry, z 56 na 58. Chyba skończe ze słodyczami.. 🙃

Wyniki badań ok, hbs do powtórki za 2tyg. Następna wizyta 11.10.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala superandzko 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Maja rośnie , mamusia czuje sie dobrze wiec czego tu wiecej chciec 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.
Leniwe wyszły extra 🤪 🤪 🤪 🤪. Zrobilam wg przepisu i tak sie najedlismy z synkiem ze teraz LB na sofie 😁!!!!!! Pychotka 😜 😜 😜 Dodoam ze tej porcji prawie nic nie zostalo ☺️ ☺️ ☺️ ☺️- kilka zostawilam dla meza jak wroci z pracy zeby sprobował 😉

dziewczyny a teraz tak troche z innej beczki- wiecie co ostatnio czuje sie tak ciezko i nieatrakcyjnie 🤔 🤔 🤔 nie wiem czemu w pierwszej ciazy tak nie bylo???!!! Tez macie takie chwile???!!!!
Gosiu super ze dobrze sie czujesz???!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No muszą wytrzymać jeszcze troszku, mi lekarka nakazała do 36. Gdyby to tak łatwo było nad tym kontrolować.

Mam straszny problem natury intymnej od 4 dni się nie wypróżniłam 😞. Moje wcześniejsze sposoby nic nie pomagają, ani jogurt z siemieniem, ani śliwki. Podejmuję teraz próbę kefirem.
Nie chcę myśleć co będzie z tym po porodzie, bo obowiązkowo do toalety inaczej nie puszczają,a już od kilku osób słyszałam, że ta czynność po potrafi być bardziej bolesna niż cały poród, a mi sie kurka hemoroidy zrobiły 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala! Maja jest cudna! ale ma po kim, co? dobrze jest się zobaczyć, no nie?
Ella! cieszę się, że leniwe wyszły cudnie : szybko i smacznie, co? Ja też ostatnio czułam się fatalnie, niezgrabnie, niezdarnie i wrednie 😞 Na szczęście przeszło po paru dniach. Chociaż dalej czuję się grubawo i jakby opuchnięta, ale walczę o dobre samopoczucie 🙂 ubrałam się dzisiaj ładnie, podmalowałam, było słońce... jest dobrze 🙂
Madziu! wypij szklankę przegotowanej wody na czczo lub/i zjedz banana. Mnie pomogło jak już kefir nie dawał rady... Albo słaba kawka przed śniadaniem też działa dobrze. 3mam kciuki, żeby sie udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze! mnie też codziennie pytali w szpitalu czy stolec był, ale naprawdę strach się załatwić i nie ma atmosfery w szpitalu. Przed wypisem dali czopek, ale nie brałam go, tylko w domu usiadłam na "tronie" i się udało 🙂 Ale nie stanowiło to problemu, że nie robiłam qpy i dali wypis do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazlam taka odpowiedz lekarza co do takiego problemu:

Wiele kobiet ma podobne problemy. Podstawą jest zmiana diety. Jedz dużo warzyw, owoców, które zawierają błonnik- włókno pochodzenia roślinnego, które nie jest rozkładane i wchłaniane w przewodzie pokarmowym. Pochłania ono wodę i dzięki temu zwiększa objętość masy kałowej i ułatwia defekację. Twoje problemy mogą wynikać także ze stresów lub niezdrowego stylu życia. Stres i pośpiech na co dzień hamują naturalną pracę jelit. Polecam wypróbować kilka domowych sposobów:
łyżkę miodu zalać gorącą wodą wieczorem i wypić na czczo z rana
namoczyć w ciepłej wodzie około 5 śliwek suszonych i zjeść na czczo z ranacodziennie jeść jogurty, kefiry lub mleko acydofilne
kilka łyżek siemienia lnianego gotować 15 minut w litrze wody i odstawić do wystygnięcia. wypić jak zgęstnieje.
codziennie jeść 3 jabłka, najlepiej z rana lub zamiast kolacji

Jeżeli potrzebujesz doraźnej pomocy zamiast herbatek na przeczyszczenie polecam syrop Lactulozum (bez recepty, około 9 zł), zawierający syntetyczny cukier laktulozę, która skutecznie poprawia perystaltykę jelit, a przy okazji zmniejsza wchłanianie amoniaku co sprzyja obniżeniu Jego poziomu we krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Wody przegotowanej nad czczo próbowałam, bez skutku, siemię lniane, śliwki, jogurty też.

Mdg87 ten artykuł znam.

Jeśli nie dam rady do piątku, to pójdę do internisty. Myślę, że od tego mogę mieć też bóle głowy.


Madzia jeju ale się naszukałam..... jakiś czas temu byłam z ta sprawą u internisty i zapisał mi na karteczce lek na zaparcia który można stosować w ciąży. Ja nie stosowałam ponieważ przeszło mi po siemieniu lnianym, ale karteczkę schowałam i może teraz Tobie się przyda....
Lekarka sprawdzała ten lek na liście leków dozwolonych w ciąży.
Ten lek to DUPHALAC http://www.duphalac.pl/

Oczywiście jeśli chcesz to skonsultuj tą informację ze swoim lekarzem. 🙂 🙂 🙂

mam nadzieję że przyda CI sie ta informacja 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...