Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kochane co robicie na obiadek ??
ja po tym szpitalnym jedzeniu mam ochote na rybke ziemniaczki i surowke z kiszonej kapustki 🙂
i tak tez chyba zrobie!

gosiu ogolnie duzo dziewczyn milczy... jak jedna sie odezwie co dawno jej nie bylo to znika jakas inna 🤨
i badz tu czlowieku spokojny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Info dla noworodek - swiezynek... 😉
Wiecie, ze zaraz po urodzeniu dziecka w dwie - trzy doby po porodzie waga urodzeniowa noworodka spada nawet do 300g?! Przykladowo jesli dziecko wazy 3600g po wyjsciu ze szpitala moze nawet wazyc 3300g! I jest to zupelna norma - Jest to jednyny normalny spadek wagi u noworodka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiaj wczorajsza pieczarkowa, a potem mamine pierogi... mniam! Dzisiaj ruskie 🙂
A rybka... o fuj! nie uwierzycie chyba, ale ja nie lubię ryby! Tomek jak kiedyś pływał w rybołówstwie, to niemal co drugi dzień była ryba (a krucho z kasą, że o Jezu!), więc mi obrzydła.... Od czasu do czasu skuszę się na flądrę, torbuta smażonego albo na mielone w dorsza 🙂 Makrela przejdzie tylko wędzona w paście do kanapek 🙂
A ze znikaniem to masz cholerną rację!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari, to mnie wyręczyłaś i już nie muszę szukać powodu Twojej nieobecności. Ja powinnam też się teraz częściej niż raz na tydzień odzywać, bo po tych 3 tygodniach od powrotu narzeczonego mamy już siebie troszkę dość. Więc teraz ja sobie siedzę w domku, a on gdzieś lata m.in. w poszukiwaniu pracy.

Ja ostatnio miałam wymaz pobrany, więc za 2 tygodnie się okaże jaki wynik. Dziwne, że ciągle mam wizyty co 3 tygodni. Chyba pani doktor uważa, że częściej nie ma potrzeby, skoro wszystko jest w porządku, ale... ja tam bym wolała co 2 tygodnie moją maleńką oglądać 😉 A o badanie na HIV nie byłam nawet zapytana (bo chyba można się nie zgodzić), ale badanie bezpłatne.

Niby te twardnienie brzuszka normalne, ale dziś i tak mam zamiar cały dzień przesiedzieć w domu i odpocząć trochę, to może przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
Info dla noworodek - swiezynek... 😉
Wiecie, ze zaraz po urodzeniu dziecka w dwie - trzy doby po porodzie waga urodzeniowa noworodka spada nawet do 300g?! Przykladowo jesli dziecko wazy 3600g po wyjsciu ze szpitala moze nawet wazyc 3300g! I jest to zupelna norma - Jest to jednyny normalny spadek wagi u noworodka....

Mój spadł ze 3100 g do 2870 g, ale do wypisu kawałek mu się przytyło (40 g) 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq - jak patrzę czasem na tabelkę i pomyślę, ile tak naprawdę z niej się osób odzywa...

a co do ryby, no to nic dziwnego, że masz dość 😁 u mnie dziś ziemniaki, marchewka z kukurydzą i mielone gotowane - sama robię, bo mama na emigracji, a ja mam dwóch chłopów do wykarmienia i kto wie, czy nie trzeciego w środku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
gosiaq - jak patrzę czasem na tabelkę i pomyślę, ile tak naprawdę z niej się osób odzywa...

a co do ryby, no to nic dziwnego, że masz dość 😁

I ja zaglądam w tabelkę... ledwie kilkanaście jest na bieżąco ...
(i 3mam kciuki za rozmowę kwalifikacyjną)

I spadam do szkoły z Maćkiem, a potem kleić z mamą pierogi, a jeszcze potem na angielski z Maćkiem, więc będę ok. 20 w domu.! Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam. Zajęcia trwały 20 minut ale droga na zajęcia była mega wyczerpująca. Autobus na każdym przystanku i światłach tak strasznie wibrował że myślałam że urodzę. W końcu wstałam bo zaczęłam się martwić jak to działa na mój organizm i dzidzie skoro zaczęła się strasznie wiercić.
Po zajęciach pojechałam do apteki po Octenisept i Witaminki D i K żeby nie szukać po wyjściu ze szpitala skoro trzeba podawac D od 1 dnia a K od 8 dnia. Chciałam kupic gazki do przemywania oczu i buzi ale nie wiem czy mogą być niejałowe czy muszą być jałowe tak jak do pępuszka. Te niejałowe sa w paczkach po 100 sztuk za pare złotych, więc wychodzi dużo taniej.
Wróciłam tak strasznie zmęczona że obiecałam sobie KONIEC Z ZAKUPAMI ! Nie będę już jeżdzić na zakupy tylko resztę zamówię przez Allegro albo kupię w najbliższym sklepie.

Kupiłam bajki dla mojej dzidzi. Śliczna gtuba książka z mnóstwem bajek z dzieciństwa więc będziemy czytać już teraz, bo ostatnio się zaniedbałam z kołyskankami.

Zaraz nadrobię co pisałyście od rana idziecie jak burza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
Cherry - to może warto posadzić 4 literki i resztę zresztą też do łóżeczka?

a Ty masz dziś 50tkę! 🙂 🤪gratki!


Dziękujemy 🙂 🙂 🙂

no właśnie będę prasować na siedząco 😮 🙂 😮 🙂

Kurde jakiś potwór zamieszkał w moim żołądku bo dziwnie się tam przelewa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
poczytalam sobie o poradach pazdziernikowek i teraz siedze i rycze jak glupia!
przypomnialo mi sie jak czekalam na usg w szpitalu i wywozili takie malutkie kruszynki z oddzialu porodowego...


Dobrze, że mnie tam nie było bo bym już ryczała....

Zapewne jak zobaczę małego to też sie popłaczę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...