Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zuzannaa35 napisał(a):
a Ja śpie na plecach 🙂 dzisiaj byłam na zakupach w H&M no i troche się rozczarowałam, po pierwsze ubrania ciążowe strasznie drogie a po drugie nic ciekawego 😞 chyba pozostaje mi allego i lumpeks w którym niedawno kupiłam super spodnie ciążowe za 16zł,, lubie sobie pogrzebać w ciuszkach tylko że ubrań ciążowych w lumpeksach jest mało i trzeba mieć naprawde szczęście, żeby coś kupić 😞

ja kupiłam jeden komplet na lato: spodnia i tunika na allegro (35zł), poza tym będę kombinować z tunikami, odkupie jeansy od koleżanki i może coś tam jeszcze 🙂 Na razie stare jeansy jeszcze wciskam na tyłek 🙂 Do pracy też garnitur jakoś leży, chociaż marynara już rozpięta hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widziałam te ceny w H&M.... no niestety trzeba przyznać robią na tym niezły interes.... 😞

Na allegro popatrz... spodenki ciążowe nowe można już kupić od 40 zł.... Widziałam też, że babeczki sprzedają zestawy ubrań na aukcjach (w zestawie około 30 szt).... musisz poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzucholki 🙂

Ja śpiocham często na brzuszku, uwielbiam tak spać. Póki brzuszek jest jeszcze mały to śpię, ale staram się to ograniczać, bo jednak nie chce naciskać na niego. Dobrze mi się też śpi na lewym boku.
W sumie to dobrze, bo po mojej lewej będzie łóżeczko, a w nim nasze dzieciątko 😁 Już nie umiem się doczekać!!!

Zuzannaa35, jak ja byłam w h&m, jeszcze przed ciążą to ceny tych ubrań ciążowych mnie przerosły. ''Ciążowych'' bo niektóre koszulki to zwykłe tuniki - tylko z nazwy h&m mama. A płacić za coś 90zł, gdzie na allegro można kupic za 30 naprawdę się nie opłaca. Nie mówię, bo też ubieram się w firmowych sklepach, ale uwielbiam wyprzedaże. Wolę kupić 3 koszulki np w NY niż w Cubusie jedną. Po szperaczkach też lubię chodzić. Ostatnio znalazłam spodnie ciążowe, rybaczki jeansowe takie rureczki, z wysokim pasem na brzusio. No i prosze rozm 36, h&m mama, kompletnie nie zniszczone, nigdzie nie poplamione ani nie przetarte a cena 15zł. Dzieciątku wynalazłam super welurkowe śpioszki w paseczki i sweterek z lewkiem z frotki cena 4 zł.Jak nowe. Nie szaleje z kupowaniem w sklepach typowo ciążąwych ubran, bo tak naprawde przydadza sie one podczas ciazy tylko. Brzuszek będziemy miały latem , wiec świetnie się zdadza tuniki, leaginsy , jakies sukienki zwiewne. Potem jak się juz zimniej zrobi, to jakieś grubsze sweterki itd.


Myślę, że dzidziusiowi też sporo nakupie w szperaczkach, takie welurkowe spodenki i śpioszki tam są po 4 zł, i to naprawde jak nówki, niektóre nawet z metkami, a wiadomo przecież , że i tak wszystkie ubranka trzeba bedzie wyprac i odpowiednio przygotowac zanim maluszek bedzie je nosic. Byłam w realu, i spodobały się tam mojemu męzulkowi bluza i pajacyk, tez wlasnie z weluru, rozmiar 56, bluza 27zł pajacyk 59. No szok, przeciez malenstwo w tym długo nie obchodzi.


Chodzeniem po szperaczkach zarazilam się w szkole. Zawsze wydawało mi sie ze sa tam takie szmaty tylko. Ale kiedy kumpela przychodzila do szkoly w czyms naprawde extra to zawsze mowila ze to z lumpa ma. I tak mnie kiedys wziela na szperanie. Ahh, tesknie czasem za tymi naszymi wypadami na lumpy 😁

Przeciez, jak mój maluszek bedzie mial na sobie te welurkowe spioszki to nie pisze na nich made in lump. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja natomiast w ciucholandach najczęściej kupuję sweterki - często gęsto firmowe. Ze spodniami gorzej bo rzadko można je znaleźć w rozmiarze 44-46. Najlepszym zaś kompanem na zakupy w ciucholandzie jest mój ukochany Tato. Jak tylko ma dzień wolny to jedziemy tam razem i szukamy fajowski ciuszków 😆

Osobiście też uwielbiam przeceny.... i nie kupuję ubrań z najnowszych kolekcji bo po prostu szkoda mi na to pieniążków. Czasami fajne ciuszki można wyłapać na samie w supermarkecie.... POza tym zróbcie porządki w szafie bo się to opłaca - ja zawsze tak robię.

Otóż ubranka które mi się znudziły, są za małe, za duże wystawiam na allegro i jak sprzedam mam pieniążki na nowe 😆

Idę pać bo łózio mnie wzywaaaaaaaaaaa 🙂

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale z was paskudnice 😉 Wczoraj siedzialam na necie nikt nie pisal, dzis wyjechalam do brata wracam a tu 7 stron do nadrobienia 🙂

mdg87 napisał(a):
Hej. Ja tez jeszcze spie na brzuszku. Mam pytanie do dziewczyn, ktore juz po raz kolejny sa w ciazy- w ktorym tygodniu ciazy poznalyscie plec dziecka? Wizyte mam 26 maja - wypada mi na 16t2d i zastanawiam sie czy juz moznaby bylo rozpoznac plec na usg.


Ja sie dowiedzialam, ze corcia w 14 tyg ale lekarz powiedzial ze jeszcze nic pewnego bo moze tam jeszcze jest gdzies maly fifolek. W 16 juz potwierdzil ze bedzie corcia!! Z chlopcami jest prosciej bo jak sie juz ujrzy siusala to wiadmomo ze dziewuszki nie bedzie... Ale czasem siusial tez sie schowa i jest niepewnosc 😉. Wszystko zalezy od ustawienia bobaska i sprzetu jakim operuje lekarz. W 3D/4D plec widac szybciej i z wieksza dokladnoscia mozna swierdzic czy to babeczka czy chlopalek 🙂.

Ja nie chodze po ciuchlandach bo ich tutaj za wiele nie ma i nie sa popularne jak w PL ale w sklepach ubranka dla dzieci i ciazowe mozna dostac o wiele taniej niz w polskich sklepach a jak jeszcze sie trafi na promocje to za grosze/centy 😉 kupuje piekne rzeczy....
Moja mama czasem wleci do lumpeksu i cos tam wyszpera dla bobala - czesto jest jak znalazl, szczegolnie teraz kiedy mala chodzi, przewraca sie i brudzi - nie mam nic przeciwko. Zwykle sa to malo uzywane rzeczy - wyprane wygladaja jak nowe. A tak poza tym moja Mia ma kuzyneczke mlodsza o 5 miesiecy wiec wynosza ciuszki razem, najpier Mia pozniej Maya. Wiekszosc ciuszkow mam nowki sztuki, bo nie mialam od kogo dostac- jako,ze pierwsza w rodzince mam bobala... Teraz nie kupuje bo mam unisexow duzo i pewnie dostane po malej kuzyneczce...
Polecam jednak kupowac nowe buty dla poczatkojacych "biegaczy" bo kazda stopka w okresie poczakowego chodzenia profiluje sie i uklada w bucikach indywidualnie, wedlug postawy, wagi itp... Daltego to co zaoszczedzicie w lumpeksach na ubrankach przeznaczcie lepiej pozniej na porzadne, nowe buciki, ktore nigdzie nie sa tanie - taka moja, mala rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poniedzialkowo.....
Dziewczyny mialam straszny sen... snilo mi sie, ze poszlam na czwartkowe badanie i... serduszko nie bilo 😞 pozniej szukalam jakiegos ratunku w tej sprawie wszedzie i znalazlam sie w gabinecie medycyny naturalnej i tam ze mna robili dziwne rzeczy miedyz innymi kazali zasnac na oparciach krzesel i razili pradem 😮... w rezultacie czego serduszko znow zaczelo bic - masakra!!
Czy tylko ja mam takie "poryte" schizujace sny?? Tak bardzo przezywam to czwartkowe badanie i jestem pelna obaw, ze mam takie chore sny. ehhhhhhhhhhhh oby do czwartku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam

Tez mam podobne sny tylko juz nawet o tym nie opowiadam bo można by pomyslec, ze zwariowalam. Ponoc to normalne u ciezarnych. Gdzies nawet czytalam o takim zagadnieniu - koszmary u kobiet w ciazy. Wiec sie nie przejmuj i glowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
wtamy "wisienko" 😉
wiekszosc z nas bedzie maiala chyba robione badania genetyczne nieiwazyjne (badajace przeziernosc miedzy innymi) Czesc z nas z tego co mi wiadomo ma tkaie badanie za darmo niektore zas musza slono zaplacic - ja bede placic niestety i to w euro 🤨 Ale jestem juz po 30 i mysle, ze powinnam... Duzo mlodsze kolezanki mysle, ze moga sobie odpuscic 🙂
Ja juz nie moge sie doczekac wlasnie tego badanka - mam w przyszly czwartek....
pozdrawiam
Ile nas tu 😁
1.Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
2.Mdg87 – 05.11
3.Fewka1 – 05.11
4.LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11
6.GosiaQ – 10.11
7.Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
8.Pupi19 – 11.11
9.Bejbi – 12.11 Blanca lub Kacper
10.Magdalenka85 – 13.11
11.14A11 – 14.11
12.Coriana - 14.11
13.Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
14.Martusiap - 15.11
15.Sicha - 18.11
16.Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
17.ManaLoa- 19.11
18.Queen - 21.11 - Jan Jakub
19.Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
20.Cherry - 24.11
21.Kerini – 25.11
22.Mia7 - 25.11
23.Nataszap - 25.11
24.Asyana - 26.11
25.Monica – 28.11
26.Zuzanna35 - 29.11
27.Marinel 29.11



P.S.
Co dzis tu takie pustki - leniuchujecie mamuski??? na slonku zapewne 😉


Pozwolę sobie dopisać się do listy 😉
Ile nas tu
1.Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
2.Mdg87 – 05.11
3.Fewka1 – 05.11
4.LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11
6.GosiaQ – 10.11
7.Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
8.Pupi19 – 11.11
9.Bejbi – 12.11 Blanca lub Kacper
10.Magdalenka85 – 13.11
11.14A11 – 14.11
12.Coriana - 14.11
13.Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
14.Martusiap - 15.11
15.Sicha - 18.11
16.Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
17.ManaLoa- 19.11
18.Queen - 21.11 - Jan Jakub
19. skrzatunio - 22.11. - Julia albo Kacper
20.Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
21.Cherry - 24.11
22.Kerini – 25.11
23.Mia7 - 25.11
24.Nataszap - 25.11
25.Asyana - 26.11
26.Monica – 28.11
27.Zuzanna35 - 29.11
28.Marinel 29.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas sporo 🙂 Część z wymienionych osób rzadko się odzywa. Nie wiemy co u nich?
Ciekawe która z nas urodzi w podanym terminie 🙂 Rzadko się to zdarza chyba tylko 5% kobiet. Tak sobie pomyślałam że skoro większość dzieci rodzi się 2 tyg przed lub po planowanym terminem to mam rozkład od połowy listopada do połowy grudnia 🙂 Ciekawe czy się załapę na listopad czy będzie np. niespodzianka na Mikołaja 🙂

Co do snów to jeszcze nie sniło mi się moje maleństwo ale często mam koszmary. Ostatnio mąz mi się pytał czego się tak bałam, że musiał mnie za rękę trzymać 🙂))

Co dzisiaj u Was brzuchatki? Są jakieś nowe wyniki badań/USG? Zakupy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
Wracam po bardzo dlugiej przerwie i postaram sie juz byc na biezaco.
Mialam 2 USG. Wg ostatniego moj termin porodu przeniosl sie na 23.11. Mialam zrobione badania genetyczne bo w UK wszystkim robia i czekam na wyniki.
Jestem12 tyg i 5 dni w ciazy. Dzidzia 5 dni temu miala 7cm od glowki do pupy, wygladala na 3 dni starsza niz jest w rzeczywistosci, wiec ladnie rosnie.
Pozwolę sobie dopisać się do listy
Ile nas tu
1.Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
2.Mdg87 – 05.11
3.Fewka1 – 05.11
4.LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11
6.GosiaQ – 10.11
7.Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
8.Pupi19 – 11.11
9.Bejbi – 12.11 Blanca lub Kacper
10.Magdalenka85 – 13.11
11.14A11 – 14.11
12.Coriana - 14.11
13.Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
14.Martusiap - 15.11
15.Sicha - 18.11
16.Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
17.ManaLoa- 19.11
18.Queen - 21.11 - Jan Jakub
19. skrzatunio - 22.11. - Julia albo Kacper
20.Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
21.Mia7 - 23.11- Iza lub Marcel
22.Cherry - 24.11
23.Kerini – 25.11
24.Nataszap - 25.11
25.Asyana - 26.11
26.Monica – 28.11
27.Zuzanna35 - 29.11
28.Marinel 29.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyo!

Kukunari, ja też mam czasem głupie sny. A jeszcze jak oglądam jakieś filmy straszne to pozniej dużo trudniej niz przed ciaza zasypiam. Budze sie w nocy i wogóle. Ogólnie to mało śpie teraz.Chyba wyspałam się za wszystkie czasy na początku ciąży 😁
Dziewczyny, mam smaki na słodkie. Staram się to ograniczac, ale czasem to silniejsze ode mnie. Macie jakies propozycje jak to zwalczyc? 🤨..
Jutro mam wizyte na 15.45, i nareszcie zobacze swoje maleństwo. Tak mi się wydaje, że to chłopczyk.. Zawsze chciałam córcie, ale wszystko się zmieniło w momencie kiedy dowiedziałam się o ciąży. Teraz mam pod serduszkiem swoje maleństwo i kompletnie nie interesuje mnie to czy ma sisiolka czy nie 😁 A ta myśl że to chłopczyk, nie wiem skąd się wzięła.
Dzisiaj ogólnie, jakoś dziwnie się czuje. Taka zmęczona jestem, może to przez pogode bo burzysko idzie. Nawet ucięłam sobie drzemke godzinną po 14.00. Co mi się daawno juz nie przytrafiło 🙂 A jak wasze samopczucie i wasze smaczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mia7
Miło przeczytać że Maleństwo rośnie. Coraz więcej nas tutaj spoza Polski. Dobrze wiedzieć jak wyglada opieka nad kobietą w ciązy w innych krajach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Mia7! Masz termin tak jak ja na 23.11 , mój pewnie w dalszych badaniach tez się zmieni , ale poki co to tego się trzymamy z lekarzem. Twój dzidziuś faktycznie jest duży. Ciekawe ile mój już ma. Jutro się dowiem 😁!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 ja czasem jem drożdżówkę albo wczoraj zjadłam ciasto jogurtowe z ramabarbarem bo miałam takie smaki, ale nie jest cukierków, batoników, czekolad i ciast z masami. Wolę zjeść jabłko lub jakiś inny owoc. Bardzo słodzutkie jest też kakao może zaspokoi Twoje chęci? Czy to jets tak że naprawdę nie wolno w ogóle jeść słodkiego? W końcu nawet dzidzia woli słodki smak wód płodowych 🙂

w poradniku dla kobiet w ciązy znalazłam że od 12 tyg możemy mieć zwiększoną ochotę na słodycze jesli nasza waga przed ciązą była niska i teraz organizm chce nadgonić dla dzidzi 🙂

napisz jutro jak duża Twoja dzidzia i czy widać siusiaka 🙂 Trzymam kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to koniecznie musisz wstawić. Bardzo ciekawa jestem jak się mają nasze dzidzie.
U mnie w rodzinie urodził się dzisiaj chłopczyk, może to sezon chłopców ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Jestem już w 15 tc, szybciutko leci ten czas 🙂
Coś czuję że to będzie tym razem córcia 🙂, takie mam przeczucie..he he ...


Pozwolę sobie dopisać się do listy
Ile nas tu
1.Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
2.Mdg87 – 05.11
3.Fewka1 – 05.11
4.LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11
6.GosiaQ – 10.11
7.TyszAnka - 10.11
8.Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
9.Pupi19 – 11.11
10.Bejbi – 12.11 Blanca lub Kacper
11.Magdalenka85 – 13.11
12.14A11 – 14.11
13.Coriana - 14.11
14.Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
15.Martusiap - 15.11
16.Sicha - 18.11
17.Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
18.ManaLoa- 19.11
19.Queen - 21.11 - Jan Jakub
20. skrzatunio - 22.11. - Julia albo Kacper
21.Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
22.Cherry - 24.11
23.Kerini – 25.11
24.Mia7 - 25.11
25.Nataszap - 25.11
26.Asyana - 26.11
27.Monica – 28.11
28.Zuzanna35 - 29.11
29.Marinel 29.11

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam smaki na słodkie. Staram się to ograniczac, ale czasem to silniejsze ode mnie. Macie jakies propozycje jak to zwalczyc? ..

ja w poprzedniej ciazy mialam "smaka" na slodkosci - chodzi opinia, ze to na dziewczynke 🙂 U mnie sie sprawdzilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! teraz kawałek z innej beczki... czy pracodawca może zmusić pracownicę w ciąży do złożenia pisemnego oświadczenia o tym, kiedy wrócą do pracy po porodzie? Bo mnie to dzisiaj ciśnienie skoczyło w pracy! Nie jestem jedyna w ciąży. Do pracy chodzimy tylko we 2, trzy są na zwolnieniach. Na razie takie oświadczenie musiała napisać koleżanka, która jest o 3 miesiące wyżej ode mnie w ciąży. Kiedy moja kolej? Może ktoś się zna lepiej niż ja na prawie pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari, masz córcie i to prześliczną. Oglądałam Twoją galerie. Myśle, że jak to chłopczyk to może już jutro zobaczymy pisiorka na usg, chłopcy wczesniej się pokazują wiec kto wie. A z tym słodkim to naprawde.. masakra. I pomyśleć , że na początku ciąży na słodkie patrzec nie mogłam! Ciekawe ile mi na wadze przybyło 😁, bo brzusiu troszke rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez tak mialam. W I trymestrze słodkiego nie moglam przelknac a teraz wcinam ile sie da. Ostatnio cos kluje mnie w boku, szczegolnie jak sie przewracam z jednego na drugi. Tak przegladam allegro, ktore lozeczko jest wg was lepsze drewniane czy turystyczne?
Mam nadzieje ze mi na usg ginekolog tez stwierdzi plec, juz sie nie moge doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...