Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marinel jedziemy na 1 dzień a gdzie byliśmy hmm można powiedzieć, że nigdzie bo ostatnio byliśmy w podstawówce :/ stąd pomysł na wycieczkę 🙂
Jadwiga- Róża piękne miejsce zaraz poszukam jakiegoś połączenia z centrum tam bo uwielbiam takie miejsca 🙂

Dziewczynki a ja nie biorę żadnych leków tzn. wspomagaczy moja pani dr twierdzi, że nie ma sensu się szpikować chemią... biorę tylko urosept bo coś w moczu mam tzn. zaniosłam dziś do analizy mam nadzieję, że już wszystko będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aaagata napisał(a):
Marinel jedziemy na 1 dzień a gdzie byliśmy hmm można powiedzieć, że nigdzie bo ostatnio byliśmy w podstawówce :/ stąd pomysł na wycieczkę 🙂
Jadwiga- Róża piękne miejsce zaraz poszukam jakiegoś połączenia z centrum tam bo uwielbiam takie miejsca 🙂

Dziewczynki a ja nie biorę żadnych leków tzn. wspomagaczy moja pani dr twierdzi, że nie ma sensu się szpikować chemią... biorę tylko urosept bo coś w moczu mam tzn. zaniosłam dziś do analizy mam nadzieję, że już wszystko będzie ok 🙂



Kochan ja też tak miałam. odstawiłam na chwilkę witaminy dodatkowe - ten wspomagacz bo przecież jemmmmmmm tyle owoców i warzyw to samo było z kwasem i co? I ANEMII SIĘ DOROBIŁAM !

ale padam dzis.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wisienko! Ty sie tak nie denerwuj na lekarzy! u nas tak okroili limity, ze nawet na morfologie nie dostalam skierowania-zrobie sama i tyle. Dzisiaj tez mialam wizyte i polowkowe mam doppiero 21 lipca, bo ide prywatnie, a tam juz milion pacjentek zapisanych! trudno, musze tyle poczekac i tyle. Dostalam za to zwolnienie do konca ciazy 🙂 🙂 🙂
Co do braku witamin i mineralow: kobitki, zachecam do jedzenia malin i agrestu (chyba)! tam mnostwo kwasu foliowego w naturalnym wydaniu 🙂 w pierwszej ciazy tez pojadalam zelazo, straszne mialam zaparcia i stolec czarny! ale dalo sie przezyc (na sliwkach i kefirze). poczytajcie gdzie jest duzo kwasu foliowego i zelaza i to pojadajcie-zawsze to troche zdrowiej. A anemia na tym etapie ciazy jest normalna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Aaagata napisał(a):
Marinel jedziemy na 1 dzień a gdzie byliśmy hmm można powiedzieć, że nigdzie bo ostatnio byliśmy w podstawówce :/ stąd pomysł na wycieczkę 🙂
Jadwiga- Róża piękne miejsce zaraz poszukam jakiegoś połączenia z centrum tam bo uwielbiam takie miejsca 🙂

Dziewczynki a ja nie biorę żadnych leków tzn. wspomagaczy moja pani dr twierdzi, że nie ma sensu się szpikować chemią... biorę tylko urosept bo coś w moczu mam tzn. zaniosłam dziś do analizy mam nadzieję, że już wszystko będzie ok 🙂



Kochan ja też tak miałam. odstawiłam na chwilkę witaminy dodatkowe - ten wspomagacz bo przecież jemmmmmmm tyle owoców i warzyw to samo było z kwasem i co? I ANEMII SIĘ DOROBIŁAM !

ale padam dzis.... 🥴


kurcze a moja pani dr jest taka wyluzowana... morfologię miałam na samym początku w 8 tyg. i tylko kazała mi do końca 3go miesiąc a kwas foliowy i więcej nic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam Aaagata morfologię w 12 tygodniu, a mocz w 6 tygodniu i co ty na to ?

Zwarzając na to, że pierwszej ciąży nie donosiłam i w 7 tygodniu niestety się skończyła, dla mnie to dziwne. Jednak Pani doktór na spokojnie mówi, że wiele kobiet jest w ciąży i o tym nie wie. Jeśli jets wszystko dobrze, to po co kłuć. Ja jestem informatykiem, więc się z lekarzem nie będę kłócić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm spoko ja tam za morfologią nie tęsknię, ale wydawało mi się, że takie rzecze w ciąży trzeba badać ale wygląda na to, że nie 🙂 w takim razie musimy być dobrej myśli i już 🙂

a ja już w poniedziałek zobaczę swoją Dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja morfologię robię właściwie co 4-5 tygodni i mocz też.
Aaagato napisałam wszystko co polecam w Krakowie i niechcący nacisnęłam Backspace i mi uciekło więc pisze jeszcze raz co uda mi się odtworzyć.
Więc polecam tradycyjnie Rynek i nowe podziemne muzeum pod Sukiennicami. Wawel to już tradycja ale był remont więc moze sie coś zmieniło na lepsze i mamy grób Kaczyńskich, wiec moze się skusicie? Poza tym romantyczny spacer nad Wisłą, chociaz jak bedzie upalnie to wały wiślane będą oblegane przez opalających się mieszkańców. Może skusicie się na rejs statkiem do Tyńca. Podaję link http://www.ster.net.pl/
Jesli lubisz takei klimaty jak żydowski Kazimierz to z rynku tramwajem nr 13 5 min a spacerkiem 15-20 i koniecznie trzeba zjeść zapiekanki w okrąglaku. Niedaleko na Starowiślnej zjecie prawdziwe lody na gałki po które w upalne dni są kilkumetrowe kolejki. Pochodzcie koniecznie po malutkich uliczkach wokół rynku, na placu szczepańskim można zobaczyć kolorową fontannę. Jesli byliście ostatni raz w podstawówce to wiele się zmieniło. Nawet Sukiennice są po remoncie. Warto też zobaczyć czy są jakies wydarzenia specjalne w weekend w Krakowie i się załapać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mój mąż jest prawdziwym Krakusem więc mogę jeszcze jego zapytać co poleca ale pewnie powie że stadion Wisły i Cracovi 😁 🙃 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaagata napisał(a):
Marinel dziękuję bardzo 🙂 łatwiej tak zaplanować wycieczkę 🙂 a stadion cracovi też zaliczyłam do programu 🙂

czyżby mąż był kibicem?

jak jeszcze sobie coś skojarzę to napiszę, Świetny widok jest z wieży Mariackiej ale nie polecam wchodzenie w ciąży bo jest tam chyba z 1 tys schodów stromych i niebezpiecznych.
Poza tym kościólki na kazdej ulicy. Może Piotra i Pawła na Grodzkiej Wam sie spodoba?Dla mnie kościól wyjątkowy bo bralismy w nim ślub i w nim ochrzcimy naszego Maluszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak będzieic się poruszac wokól rynku to zawsze Was coś zaciekawi. Jak bedzie ładna pogoda to będzie sporo turystów. Może pojedziecie do Wieliczki zobaczyć kopalnie soli? Zależy co Was interesuje. Wpisz w google Co warto zobaczyć w Krakowie i na pewno będą jakieś propozycje bo wiadomo że kazdy może mieć inne upodobania.

jeśli chcecie się poruszac tramwajami to warto kupić bilet dobowy jeśli macie legitymacje studenckie to przysługuje Wam zniżka ponad 50%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq lekarz sam dał Ci zwolnienie do końca ciązy? Mi wypisuje na 3-4 tyg,. Wydawało mi się ze zwolnienie powyzej 30 dni wiąże się z kontrolami i dlatego lekarze nie dają na dłuższy czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
myślę że jak będzieic się poruszac wokól rynku to zawsze Was coś zaciekawi. Jak bedzie ładna pogoda to będzie sporo turystów. Może pojedziecie do Wieliczki zobaczyć kopalnie soli? Zależy co Was interesuje. Wpisz w google Co warto zobaczyć w Krakowie i na pewno będą jakieś propozycje bo wiadomo że kazdy może mieć inne upodobania.

jeśli chcecie się poruszac tramwajami to warto kupić bilet dobowy jeśli macie legitymacje studenckie to przysługuje Wam zniżka ponad 50%.


Dziękuję bardzo Marinel jutto prześledzę jeszcze wszystko i dopracuję plan wycieczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja też mam taką nadzieję, bo wycieczka już byłą przekładana chyba ze 4 razy :/ mam nadzieję, że w końcu dojdzie do skutku i będzie fajnie 🙂
na razie spadam... Mężol z pracy nadjeżdża 🙂 trzeba jedzonko szykować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
gosiaq lekarz sam dał Ci zwolnienie do końca ciązy? Mi wypisuje na 3-4 tyg,. Wydawało mi się ze zwolnienie powyzej 30 dni wiąże się z kontrolami i dlatego lekarze nie dają na dłuższy czas.

najwidoczniej można. mnie tak złapał ból w pośladku, że ledwo do przychodni doszłam, więc może dlatego 🙂 zresztą, moja mama (jak dobrze, że pielęgniarka!) pracowała na zastępstwie w tej poradni K i mowi, ze takie zwolnienia sa czeste u nas. wpisal mi w karte pacjenta (ale nie w karte ciazy) symbol W11 na czerwono. I faktycznie sam tyle zaproponowal, bo ja bylam przygotowana, ze co miesiac bedzie mi wystawial nowe. Generalnie jest mi to na reke, bo prace mam stresujaca (a teraz jestem jakas przejmujaca i placzliwie wrazliwa) i bite 8 godzin na kompie. Szef sam zaproponowal, jak mu powiedzialam o ciazy, zebym przemyslala zwolnienie, bo to oszczednosci dla firmy, a ja i tak teraz mam wiecej kasy i to o sporo, bo w styczniu mnie zdegradowano (bylam dyrektorem Oddzialu), a teraz jestem na srednim szczeblu kierowniczym z duzo nizsza pensja. A ze bierze sie srednia z ostatnich 12 miesiecy, wiec i tak z kaską mam do przodu! tylko na zwolnieniu siedziec 🙂 na zwolnieniu mam, ze moge chodzic, wiec jak w wyniku kontroli ZUS nie bedzie mnie w domu, to nie jest problem (dowiadywalam sie w Zusie, bo mam tam kolezanke).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagata napisał(a):
oj ja też mam taką nadzieję, bo wycieczka już byłą przekładana chyba ze 4 razy :/ mam nadzieję, że w końcu dojdzie do skutku i będzie fajnie 🙂
na razie spadam... Mężol z pracy nadjeżdża 🙂 trzeba jedzonko szykować 😉


Polecam jeszcze ogród botaniczny ja osobiscie bardzo lubie to miejsce kolo rada mogilskiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mysle, ze z tymi badaniami to wy i tak zlen ie macie...
ja w 14 tyg mialam robione pierwszy raz krew, mocz a wyniki dostane dopiero przy kolejnej wizycie 3 sierpnia 😮 a z tydzien mam pierwsze przyslugujace USG.... Nie wiem czy mam dobre wyniki czy zle na szczescie z dzidzia ok bo sprawdzalam to prywtnie na USG ale gdybym miala czekac rzeczywiscie na to pierwsze tylko w 22 tyg to chyba bym ocwirkla do tego czasu...
A za dwa tyg lece do PL wiec porobie wszelkie mozliwe badania 🙂

pociesza mnie, ze infekcja ustapila juz po zaaplikowaniu pierwszej- jedynej globulki 🙂 i corcia juz calkowicie wrocila do zdrowka ...

kurde dziewczyny jak bylam na wakacjach laptop byl w naprawie i potracilam wszelki fajne linki dot. ciazy i nie tlyko... jesli ktoras z was zapisala stronke z w ktorym dniu -ktory tydzien to prosze o podnie mi jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...