Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agnez141 napisał(a):
Mamusie ile planujecie zabrac kaftaników i spioszków do szpitala? Słyszałam ze niektore szpitale ubieraja noworodki w swoje ubranka. Sama nie wiem ile czego zabrac??? Wiem ze jest jeszcze troche czasu ale on szybko mija. 😉


Witam,

w szpitalu w którym mam zamiar rodzic wymagane jest tylko ubranko na wyjście. Więcej szczegółów powinnam dowiedzieć się dziś bo chcę tam podjechać.... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!

madziu - gratuluję dużego synka 🙂 i mocno trzymam kciuki, żeby problemy się rozwiązały pomyślnie!
ella - gratuluję sukcesu pływackiego synkowi 🙂 taki mały a już wypływa na szerokie wody! no no!
gosiaq - ale fajna mamusia z Ciebie 🙂 i faktycznie, figura ho ho! 🙂
martka - dobrze, że już jesteś! dużo sił Ci życzę!

ja dziś miałam okropny sen, z naszym dzieckiem w roli głównej... echh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze co do tej wagi to jest taka na oko. Słyszałam, że potrafi być inna przy porodzie.
Ale jak widać ta nasza wielkość to genetyczna u mnie wszyscy w rodzinie rodzili dzieci z waga powyżej > 4 kg i koło ( mniej lub bardziej) 60 cm.

9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g

Trochę martwią mnie te jelita, ale w przyszłym tygodniu jak pisałam w środę idę na dobrej jakości usg 3d do profesora, jak już pisałam rodzice karzą i mąż. Taka prawda jest, że na tym naszym aparacie w przychodni to nic nie widać, to zdanie mojego męża, ja tam coś widzę. Przynajmniej teraz ta wizyta uzasadniona. Bo wczoraj pan doktór kazał przyjść na kontrolę za 2 tygodnie, bo tak miał termin. A tak pójdę w przyszłym tygodniu i chyba nie będę męczyć Kubusia, bo wczoraj za wszelką cenę chciał trafić w końcówkę od usg, raz mu się to udało 😉, aż Pan Doktór się przestraszył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny - wczoraj byłam w h&m szukać dla siebie jakiś rajstop (coraz zimniej, no nie?) i podeszliśmy na dział dziecięcy, a tam, przeceniony o 50% taki zestaw: body+ czapeczka - nie mogłam nie kupić! 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/pict8926.jpg/][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/8275/pict8926.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wspaniała wiadomość! 15 przyjadą mebelki ! Będzie skręcanie 🙂. Co najważniejsze wreszcie wszystko będę mogła wyjąć z szaf i siatek, poprać i wyprasować jupi !

Ja kupiłam sobie też rajstopy ciążowe w h&m 40tki, tylko uwaga z rozmiarami bo są strasznie wielkie 😉. Ja jestem maniaczką rajstop takich grubszych 😉, uwielbiam jesień i wiosnę jak można w nich chodzić. Teraz włożenie dla mnie takich rajstop to wcale nie taka prosta sprawa przez brzuch 😉. No i na dzisiaj miałam przełożone ćwiczenia ze szkoły rodzenia więc na 17 lecę się poruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski 😉

Shelby- piękny komplecik, naprawdę! Ja tez jak chodzę po sklepach to nie mogę się oprzeć zeby kupić te ciuszki dziecięce. To wszystko jest takie słodkie!
Jeżeli chodzi o H&M to naprawdę czasem warto tam kupować, i z cenami można nawet fajnie trafić 🙂

Madzia_m3- to czeka Cię dużo przyjemnej roboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby komplecik naprawdę śliczny!
Dziś mój ostatni dzień pracy i nadal nie mogę w to uwierzyć 🙂
No i wróciłam przed chwilką od lekarza, ale z wymazu nici...miałam na swojej karcie ciążowej imię i nazwisko lekarza ogólnego i wydawało mi się , że to lekarka, która przyjmowała mnie ostatnio...co się okazało to zupełnie inny doktor i na dodatek mężczyzna. Musiałybyście widzieć jego zawstydzenie jak mu powiedziałam , że przyszłam na wymaz z pochwy...był wręcz przerażony...to lekarz ogólny , więc raczej nie często robi takie rzeczy 🙂 Zaproponował mi , że może mnie umówić do pielęgniarki z tym wymazem...a że wszystko na razie jest ok to powiedziałam mu , że się zgłoszę do pielęgniarki na wymaz jak upławy wrócą...chyba mu ulżyło...a mi się strasznie chciało śmiać...dla mnie lekarz to lekarz...ale on nie wiedział jak sie zachować hi hi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby komplecik naprawdę śliczny!
Dziś mój ostatni dzień pracy i nadal nie mogę w to uwierzyć 🙂
No i wróciłam przed chwilką od lekarza, ale z wymazu nici...miałam na swojej karcie ciążowej imię i nazwisko lekarza ogólnego i wydawało mi się , że to lekarka, która przyjmowała mnie ostatnio...co się okazało to zupełnie inny doktor i na dodatek mężczyzna. Musiałybyście widzieć jego zawstydzenie jak mu powiedziałam , że przyszłam na wymaz z pochwy...był wręcz przerażony...to lekarz ogólny , więc raczej nie często robi takie rzeczy 🙂 Zaproponował mi , że może mnie umówić do pielęgniarki z tym wymazem...a że wszystko na razie jest ok to powiedziałam mu , że się zgłoszę do pielęgniarki na wymaz jak upławy wrócą...chyba mu ulżyło...a mi się strasznie chciało śmiać...dla mnie lekarz to lekarz...ale on nie wiedział jak sie zachować hi hi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo, dzień dobry Mamunie,

martka3 fajnie, że już wróciłaś, jestem pewna, że poradzisz sobie świetnie z tymi wstrętnymi cukrami, bo po pierwsze - wielka motywacja, a po drugie stoi za Tobą doświadczenie! I fajnie, że udało się bez insuliny, bo to już przestaje być zależne tylko od nas. Kochana, ja mam do Ciebie pytanie, szukam wszędzie i nie mogę znaleźć, jakie węglowodany ma kasza couscous. Niskie, wysokie? Nigdzie nie ma przeliczników, może Ty masz?
Shelby fajne zdjęcie, te skarpetulki to mi wyglądają na jakąś gigantyczną nóżkę. Rozmiar 56? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Shelby cuuuudo kupiłaś normalnie CUDO 🤪 🤪 🤪 🤪.
A ja czekałam odkładałam i teraz u nas w H&M juz nie ma 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 Żałuje ze nie kupiłam wcześniej 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Shelby piękny brzusio w końcu nowa fotka ja zaraz tez wrzucę 😆 😆.
U mnie nocka spokojnie chyba po tym basenie tak dobrze sie spało 🙂 🙂 🙂 🙂

A dzisiaj na obiad robie te Wasze ziemniaczki z piekarnika i do tego płat z kurczaka 🙂
Dziewczyny dzisiaj PIĄTEK JUUUUUUUUUUUUUUUUUPI 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha yenefer, znam z autopsji podobną sytuację. Tutaj poszłam na pierwsze usg i pytam czy będzie dopochwowe, myślałam, że pielęgniarka padnie rażona moimi słowami. Nie dość, że użyłam słowa pochwa, to jeszcze PAN DOKTOR miałby mi "tam" zaglądać 🙂))) Tu standardowo nie robi się wcale "takich" badań w ciąży, lecz wyłącznie przez powłoki brzuszne.
A Twój lekarz jako facet pewnie nie chciał się za tą robotę brać, ale gdyby musiał, pewnie by się podjął 🙂) Czasami takie śmieszne sytuacje wychodzą w gabinecie, chociaż.... kto by pomyślał, że lekarzowi obce, albo wstydliwe jest ludzkie ciało. Dobrze w takim razie, ze dolegliwości minęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, dziękuję ☺️ 🙂

lenymamo - to malutkie skarpetuśki 🙂 takie tyci tyci 😁 chyba 0-3 miesiąca czy coś 🙂

a ten kuskus, to nie wiem, czy o to chodzi, ale jeśli pytasz o zawartość węglowodanów w 100 g kaszy to wynosi ona 72 (wzięłam stąd http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/h-k.htm)

no Ella - czekam z niecierpliwością 😉 aż się tu pokażesz na nowo 🙂 na świeżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...