Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamuśki 🙂
Natrafiłam na to forum kilka dni temu i od tego czasu śledzę Wasze wypowiedzi i w końcu postanowiłam się do Was przyłączyć 🙂
Ale, że Wy wszystkie już dobrze się znacie (świadczą o tym wpisy) to parę słów o mnie.....
1. mamy termin na 13 listopada
2. w moim brzuszki fika Dominik 😉 ooo nawet teraz daje o sobie znać
3. niestety od lipca jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ mam problemy z twardniejącym brzuchem, więc lekarz wysłał mnie na odpoczynek
4. jeśli chodzi o wyprawkę to czytając Wasze posty jestem w szoku i jednocześnie przerażeniu, iż macie już tyle rzeczy.....my w zasadzie nie mamy jeszcze nic.....tzn. na początku września dostaniemy sporą paczkę ciuszków w rozm. 56-62 od znajomych......plan mamy taki, że przejrzymy co tam jest i wtedy dokupimy cieplejsze ubranka, bo te, które dostaniemy są po dzieciach urodzonych wiosną i latem,
5. łóżeczko także dostaniemy od znajomych (zamierzamy je odebrać pod koniec września)- musimy dokupić tylko materacyk
6. wózek upatrzony ale nie kupiony- chcemy maxi cosi MURA 4 (no właśnie mam dylemat 3 czy 4),
7. pościel upatrzona na allegro ale jeszcze nie zakupiona
8. jedyne co kupiłam to paczkę pieluszek bella happy + chusteczki oraz nożyczki do obcinania paznokci......to już coś !!! 🙂
9. aha no mamy jeszcze 2 butelki Avent 125 ml
no to tyle na wstępie o mnie.....mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona 🙂 ja niestety mam dostęp do komp wieczorami jak mój mężuś wraca z pracy (ku mojej rozpaczy od pewnego czasu zabiera laptopa do pracy i niestety całymi dniami jestem odcięta od sieci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien doberek brzuszki 🙂

Jeeeeeeeejku co ja dzisiaj za sny miałam snilo mi sie ze urodzilam córeczke teraz w 29 tygodniu byla taka śliczna ale dostała 4 punkty tylko i lekarka pwoeidziala ze trzeba czekac do jutra bo w pierwszej dobie zycia dochodzi do zniekształceń................. 😲 😲 😲 😲 😲 😲.po przebudzeniu zerwalam sie na rowne nogi!!!!!!!!!!!!!!! dziewczyny czy wy tez miewacie takie sny 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨?

Witamy nową mamuskę 🙂 Agisal- piekne imie dla synka- Dominik 😆 😆.

Lala brzusio extra -i jak urósł od ostatniej foty 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Lenymamo- fotki urocze. Pokazalam mezowi i tez sie zachwycał a tez przekreslony wielbłąd to czad 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪.
A jak mu powiedzialam ze jak jest 25 stopni to chodza w kurrtkach to za głowe sie złapal i mowi " Kurde to jak by u nich bylo plus 10-( tak jak to czesto u nas w NO bywa) to oni by chyba pozamarzali bauhahahah 😁 😁 😁 😁" Brzuszek tez masz śliczny 🙂
Oj ja to bym chciala doznac kapieli w wodzie ktora ma 36 stopni- oczywiscie nie teraz!!!!
Ale wyobrazam sobie jak musi ci byc ciezko w te upaly ale oby do pazdziernika wtedy bedzie czym odetchnac co???!!!
A ja dzisiaj na obiadek barszczyk czerwony gotuje- chałupka wczoraj posprzatana wiec tylko prasowanie mnie czeka 🙂 A wy co porabiacie???
Martka trzymam kciuki za ciebie i oby wyniki sie polepszyły. U mnie lekka anemia tez wystepuje- niestety!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agisal wśród nas!!
Gratulujemy synka! Wyprawką się nie martw! Jeszcze niejedną z nas przegonisz jak zaczniesz kupować i dostawać.
Przyszła koszulka do spania więc jak zajadę do domu to Wam napiszę jak oceniam. Mama mi dzwoniła że jest 🙂
Powoli się organizujemy na wyjazd, ale póki co tylko mentalnie, może jutro spakuję torbę, bo jak myślę o tym to wszystkiego mi się odechciewa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lanymamo zazdroszczę ci miejsca zamieszkania (rozumiem, że mieszkasz tam na stałe?), te widoki....ohhhh......., choć temperatura nie rozpieszcza...... w innej sytuacji byłabym wniebowzięta ale w ciąży jak jest 27 st.C. to mam dość.
Witam Cię „Martko3” no faktycznie jesteśmy sąsiadkami 🙂 (a zdradzisz mi do jakiego gina chodzisz- bo rozumiem, że w P-niu ) Ja jestem już po próbie glukozowej.....zrobiłam w 24 t.c. przed obciążeniem 68 po obciążeniu 50g 98 więc u mnie wszystko ok 🙂- nie zazdroszczę Ci......jak odbierałam wyniki to miałam stresa, choć z drugiej strony nie można panikować.....zostały mniej niż 3 miesiące nawet na diecie dasz radę 🙂
Marinel bardzo podoba mi się koszula, którą zamówiłaś- też się zastanawiam nad tym modelem.....zastanawiam się tylko czy jest sens ją kupować.....tam gdzie chciałabym rodzić dostaje się szpitalne i praktycznie tylko w nich się biega- nie wiem jak jest w innych szpitalach w P-niu- no i u Was mamuśki?
„Martko3” a jakie ty masz doświadczenia z poprzednich porodów? Gdzie rodziłaś wcześniej? potrzebne były własne koszule?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal napisał(a):
...Witam Cię „Martko3” no faktycznie jesteśmy sąsiadkami 🙂 (a zdradzisz mi do jakiego gina chodzisz- bo rozumiem, że w P-niu ) ....
„Martko3” a jakie ty masz doświadczenia z poprzednich porodów? Gdzie rodziłaś wcześniej? potrzebne były własne koszule?


Chodzę do Kucharczaka, który pracuje w Św. Rodzinie i tam też planuję rodzić tym razem.
Poprzednie porody też w tym samym szpitalu, odpowiada mi, że tam nie masz dziecka cały czas przy sobie, przynoszą na karmienie i zostawiają na jakiś czas, nie trzeba mieć nic do dziecka, wszystko zapewnia szpital - tylko ubranka "na wyjście". A i koszule - można uzywać własnych ale ja wolałam szpitalne, w każdej chwili można dostać świeżą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wlasnie tak sobie pomyslalam o kołderce do wózka- czy bedziecie kupowały specjalny komplet czy tylko bedziecie kupowaly spiworki do wózka???!!!! Wlasnie szukam czegos takiego na allegro ale nie moge znaleźć??!!! Wiecie gdzie mozna tego poszukac. Znalazlam fajne na cenneo ale z tego co tu widze to tylko sa poszewki:
http://www.hindianka.pl/posciel-do-wozka-z-falbanka-serduszka-w-paseczkach-fioletowych-p-3071.html

Czekam na wasze opinie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):

Chodzę do Kucharczaka, który pracuje w Św. Rodzinie i tam też planuję rodzić tym razem.
Poprzednie porody też w tym samym szpitalu, odpowiada mi, że tam nie masz dziecka cały czas przy sobie, przynoszą na karmienie i zostawiają na jakiś czas, nie trzeba mieć nic do dziecka, wszystko zapewnia szpital - tylko ubranka "na wyjście".


Ja chodzę do Bruszewskiego i planuję rodzić na polnej.... tam z tego co wiem to trzeba mieć tylko własne chusteczki do pupy dla dziecka no i ciuszki na wyjście.... dobrze wiedzieć, że w Świętej Rodzinie jest podobnie.....wolę wypytać na wypadek gdyby na Polnej mnie nie przyjęli i musiałabym jechać do innego szpitala... dzięki na info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny znalazlam 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪.

http://www.hindianka.pl/komplet-4cz-poscieli-do-wozka-z-flaneli-paseczki-fioletowe-p-3633.html

kolor mi sie bardzo podoba i posciel jest flanelkowa-a ja sama uwielbiam spac pod taka 🙂 🙂
Co mysliscie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Dziewczyny wlasnie tak sobie pomyslalam o kołderce do wózka- czy bedziecie kupowały specjalny komplet czy tylko bedziecie kupowaly spiworki do wózka???!!!! Wlasnie szukam czegos takiego na allegro ale nie moge znaleźć??!!! Wiecie gdzie mozna tego poszukac. Znalazlam fajne na cenneo ale z tego co tu widze to tylko sa poszewki:
http://www.hindianka.pl/posciel-do-wozka-z-falbanka-serduszka-w-paseczkach-fioletowych-p-3071.html

Czekam na wasze opinie 😁



Ja mam trzy opcje do wózka:
- śpiworek, mam taki z futerkiem w środku a na wierzchu materiał (chyba bawełna),
- ciepły kocyk
- rożek rozłozony jako kołderkę
Wszystkie wersje testowałam przy dziewczynkach i było OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Dziewczyny wlasnie tak sobie pomyslalam o kołderce do wózka- czy bedziecie kupowały specjalny komplet czy tylko bedziecie kupowaly spiworki do wózka???!!!! Wlasnie szukam czegos takiego na allegro ale nie moge znaleźć??!!! Wiecie gdzie mozna tego poszukac.


Przyznaje, że nie zastanawiałam się nad tym.....ale w wózku który chcemy kupić jest kocyk polarowy no i ta cała osłonka do gondoli więc jak ubiorę małego w kombinezon zimowy to powinno wystarczyć....w razie czego dołożę jeszcze jeden kocyk, który i tak kupimy.....Śpiworki do wózka (przynajmniej w tym naszym modelu) są dla większych dzieci i raczej do spacerówek więc przyda się dopiero za rok- one mają specjalne wycięcia na pasy w spacerówce.....na temat innych się nie wypowiadam bo nie wiem.....
a to co wybrałaś jest bardzo ładne i w przystępnej cenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Witamy nową listopadówkę! 🙂
Do wózka będę "pakować" Filipa w kombinezonie i przykrywać grubym kocem. Na spód położę cieńszy kocyk lub mam taki zapinany śpiworek kocowaty, żeby było cieplej. Koc ten gruby jest grubaśny i duży, więc wystarczy na spód i jako przykrycie za jednym zamachem 🙂
Ja ostatnio mam schizę, że urodzę znacznie wcześniej (wrzesień?), a jeszcze inna schiza to taka, że 22 października, bo wtedy umarł mój tata i może tak się ułoży?
A poza tym fajowo jest 🙂 od ostatniej wizyty 2 tygodnie temu przytyłam 300 gram 🙂 🙂 🙂 To pewnie efekt lżejszego jedzenia na parze i braku słodyczy (chociaż princesska była i garść żelków hihihi). A w lodówce to mam chyba same warzywa i owoce 🙂
Dla Filipka muszę kupić jedynie wózek (hihihi, babcia sponsoruje), leżaczek, pozytywkę do wózka, rękawiczki niedrapki, ceratki do pieluch i nowy zestaw do szpitala 🙂 🤪
U nas w szpitalu swoje trzeba mieć tylko pampersy i chusteczki, no i na wyjście. Koszule leżą na korytarzu i można zmienić w każdej chwili (prześcieradła też).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny Kochane,

Ja mam gości, więc nadrobię zaległe posty kiedy indziej. Ktoś pisał, że słabo czuje ruchy. Ja też tak niestety mam, okazało się u lekarza że mały kopie , a ja nie czuje, ułożony jest głową do dołu i to też z tego wynika.

Głowa do góry, ja niepotrzebnie się martwiłam przez trzy dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal witaj 🙂 czuj się jak u siebie w domu 🙂
Ella masz rację, w ciąży to nie przyjemność, ale i w stanie "normalnym" kąpiele w morzu są tu rzadkością, bo gdy powietrze ma około 50 stopni, a woda 36, to średnia przyjemność. Byle do października. W sklepach pojawiała się już kolekcja jesienna, patrzymy i nie wierzymy, bo można kupić zimowe buty, ciepłe kurtki i swetry... czekam na tę ich "zimnicę" z wielką niecierpliwością 🙂
Gosiaq co za piękny i uśmiechnięty Filipowy brzuś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, byłam dzisiaj dowiedzieć się o swoje wyniki glukozy. Doktor przywitała mnie słowami, że mam bardzo wysoki wynik 😞 Co się okazało, po 50 glukozy, wynik był 160. Teraz kazali powtórzyć trzykrotnie ale z glukozą 100, a nie 75 jak w Polsce, czyli pobiorą krew po godz., dwóch i trzech. Fuj, nie wiem jak to wypiję, ale muszę. Pokazałam lekarz swoje pomiary "domowe", które robiłam po każdym posiłku godzinę i dwie po - wyniki nazwała doskonałymi. Powiedziała, że pewnie na restrykcjach żywieniowych się skończy, ale tego nie będę wiedziała dopóki nie powtórzę próby. Martka3 jak to mówią jak nie urok to... Ale j ja wierzę, ze wszystko będzie dobrze! Trzeba słuchać lekarzy i jakoś te trzy miesiące wytrzymać. Damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agisal - witamy w naszych skromnych progach 🙂
lenymamo - wspolczuje 100 glukozy... ale i zazdroszcze 😞 tutaj nie robia badan, zadnych 😞 moze mam cukrzyce a nie wiem... kurde zaczynam sie martwic 😞
martko - nie przejmuj sie - to tylko 3 miesiace, dasz rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Wiecie co, byłam dzisiaj dowiedzieć się o swoje wyniki glukozy. Doktor przywitała mnie słowami, że mam bardzo wysoki wynik 😞 Co się okazało, po 50 glukozy, wynik był 160. Teraz kazali powtórzyć trzykrotnie ale z glukozą 100, a nie 75 jak w Polsce, czyli pobiorą krew po godz., dwóch i trzech. Fuj, nie wiem jak to wypiję, ale muszę. Pokazałam lekarz swoje pomiary "domowe", które robiłam po każdym posiłku godzinę i dwie po - wyniki nazwała doskonałymi. Powiedziała, że pewnie na restrykcjach żywieniowych się skończy, ale tego nie będę wiedziała dopóki nie powtórzę próby. Martka3 jak to mówią jak nie urok to... Ale j ja wierzę, ze wszystko będzie dobrze! Trzeba słuchać lekarzy i jakoś te trzy miesiące wytrzymać. Damy radę 🙂




No ba ! Pewnie, że damy rade ! Musimy ! Kochaną ja idę w poniedziałek na powtórkę i zobaczymy co mi tam wyskoczy! Powiedziano Ci że cukrzyca czy stan podcukrzycowy? Ja miałam po 75g po 2h 177. Ciekawe jak później będzie .... Co tam zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihihi - dziewczyny teraz tak patrze na Wasze zdjecia profilowe w ktorych pokazujecie siebie i brzuszki....... i w 90% sa to ciala z ogromnymi brzolami ale bez glowy 🙃 Nie wiem czemu ale strasznie mnie to rozbawilo 😉 bo wyglada jakby ktos glowy przyszlym mamuskom poobcinal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie Cherry, ja po godzinie miałam 160, a po niespełna dwóch około 130, lekarz nie nazwała tego ani cukrzycą ani stanem przedcukrzycowym. Dopóki nie zrobią badań pewnie sami nie wiedzą jak to sklasyfikować. Cieszy mnie tylko fakt, że jak lekarz zobaczyła moje wyniki mierzone w domu systematycznie, uznała za bardzo dobre. Po prostu muszę czekać na test tolerancji 100 glukozy 😞
Cygnee wiesz jakby nie było UK to nie Ukraina nie obrażając nikogo i wydaje mi się, ze skoro nie robią to nie widzą potrzeby. Może patrzą na młody wiek i inne czynniki, oceniając przy tym prawdopodobieństwo. Chociaż to mnie nie przekonuje. Hmmm a nie chcesz poprosić swojego lekarza o skierowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...