Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja zaliczyłam masaż ciążowy zrobiony przez męża i poćwiczyłam na piłce.

Gosiu czy skakanie na piłce też wzmaga u Ciebie bóle brzucha ?

wiesz, co? ja tak aż mocno nie skaczę, bo boję się, że spadnę i wpadnę w meble 🙂 ale czasem pobolewa mnie potem podbrzusze tak okresowo i czuję jakby Filip się tak wiercił baaardzo nisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
judzia napisał(a):
Moje dni sa policzone 🙂 ciesze sie, bo juz strasznie sie mecze... mimo ze w ciagu dnia radze sobie super, jestem jak na swoj stan sprawna, ale noce sa dla mnie najgorsze 🤢 🤢 boli mnie wtedy wszystko!! dosłownie wszystko 🤨

Judzia! już tak niedługo, że z uśmiechem będziesz wspominać te chwile, zobaczysz 🙂
I damy radę! bo kto ma dać, jak nie my? takie fajne babki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wreszcie mam komputer (mąż mi go dzisiaj wywiózł do firmy). trafiłam wczoraj do szpitala z powodu "lenistwa" mojego syna, wpierw miałam zostać tylko do wieczora - wykonanie USG, i 2x KTG, ale lekarz stwierdził. że po dwóch cięciach, chce mnie zatrzymać na obserwacji przynajmniej do rana.
Dzisiaj kolejne ktg i przepływy - WSZYSTKO OK, chociaz na każdym ktg (zapis ok 1 godz kazdy) było po jednym solidnym skurczu. Piotruś waży ok 2500g.
Aha mały zaczął się ruszać po ok 30 min. pobytu w szpitalu.
Także z Anią robiłyśmy wymnianę, ona wyszła a ja przyszłam do tego samego szpitala 🙂
To zabieram się za czytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo wieczorem! ja zaraz idę do mojego depilatora rodzinnego :P musi mnie przygotować na jutrzejszą wizytę :P

wiecie co, obiad jadłam dziś na raty - pierwsze danie na obiad, a drugie na kolację! masakra 😁

ja to mam opory przed lekarzem ginekologiem płci męskiej, raz w szpitalu byłam, badał mnie facet, taki stary - nie wspominam tego miło...

życzę Wam spokojnego, nocnego wypoczynku, nocnym "markom", żeby dziś ich bezsenność nie tykała, a tym, co borykają się z boleściami, żeby dziś nic nie bolało, trzymajcie się brzusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
co do lekarza - ja tez wole facetow, a wszystko za sprawa pani gin u ktorej bylam na mojej pierwszej wizycie ginekologicznej - ledwo wyszlam z gabinetu, bo kobieta miala tak dlugie tipsy, ze mnie cala w srodku podrapala - od tamtej pory powiedzialam - tylko facet 🙂 mialam swietnego gina w polsce, starszy dziadek, ale bardzo delikatny i sympatyczny, niestety teraz juz nie przyjmuje i musze znalezc kogos innego 😞

martka - super, ze wszystko juz dobrze

yenefer, a co tam u poloznej? bo chyba nie doczytalam, ale jeszcze poszukam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka brzuszki, ale nasrobałyście! wow.

Ja też mam lekarza gin. Ale jest ''cudowny'' serio, to taka pierdoła nad pierdołami, lubi żartować, normalnie pogadać, i co mnie zaskoczyło ZAWSZE podaje mi ręke kiedy wstaje z fotela po badaniu czy kozetki po usg. Jeszcze nie było tak , żeby mi nie podał. Taki gest, ale bardzo mnie cieszy. Rozmawia ze mną czasem o swoim życiu prywatnym.. bardzo go lubię. Zawsze moge do niego dzwonić, nawet nocą - na jego kom. Takich lekarzy powinno być więcej!

Ja właśnie zjadłam sobie hamburgera 🙂 potem batona i teraz wcinam draże kakaowe. Do tego szklanka coli 😮 poszalałam. Ale hamburger wyszedł mi pysznyy!

Wiecie , boli mnie brzuch tam na dole i to dość mocno.. no ale przeżyje.

Wczoraj nie wytrzymałam i poszłąm przytulić się do męża. Jejku, chciałam go dłużej trzymać w swojej złości no ale.. Ale , ale rano wstałam i burkałam strasznie. A wiecie czym mnie wkurzył : że on jest chory i dzisiaj nie pojedzie z cv, tylko przez neta wysle. No to go wysmiałam, że skoro katar miał już w piątek i umiał jechac na wyjazd to dzisiaj pojedzieMY z cv. I tak oto spędziłam pół dnia w aucie, pilnowałam go jak dziecka normalnie żeby pojechał złożyć tu i tam.. jakoś spokojniejsza byłam jadąc z nim niz myśleć w domu gdzie on sam pojedzie poskładać te papiery.. Także, odzywam się do niego, ale strasznie mu docinam i dogryzam. Sam sobie winny..

I dzisiaj jak byliśmy w tesco udało mi się kupić 3 pachi chusteeczek nawil. z bambino - były po 1,97 😮 bo znów był błąd w systemie! Także mam już 19 paczek chusteczek nawilżających 🤪 jak myślicie na ile mi to wystarczy? dobrze , że nie skusiłam się na te huggies z biedronki 😁

p.s Cygnee dziś postaram się dokończyć reszte zdjęć :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):

Widze ze wam szyjki miękną i sie skracaja a ja zamknięta jak butelka wina a już by mogło sie cos zacząc


nie martw sie moja tez twarda, dluga ale dzidzia juz odpowiednio duza i przy moich gabarytach lepiej, zeby juz nie rosla, wiec trzeba jej jakos pomoc sie wydostac 😉 Moj ma od piatku wolne caly tydzien, 🤪 wiec bedziemy dzidzie intensywnie "wyganiac" z jej obecnego mieszkanka 😉 Choc musze sie przyznac, ze boje sie znow tych boli...i z mysla o nich wstrzymalabym sie jeszcze ale jak to sie mowi co sie odwlecze to nie uciecze 😉 i predzej czy pozniej urodzic bede musiala....

Yenefer - moja dzidzia duza, bo zwykle drugie, kolejne dziecko jest wieksze niz pierwsze a Mia miala 3180g (choc w 38tyg w badaniu USG wyszlo, ze wazy 3300g) Dlatego nie sugerujcie sie zbytnio tymi odczytami z USG...to sa dane przyblizone ale nie idealne!

To ktora nastepna????????? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do lekarzy to mi jest obojetnie czy kobieta czy mezczyzna... mam swojego ulubionego, delikatnego, konkretnego a do tego gadule znajaca sie na rzeczy niestety w miescie moich rodzicow...
Generalnie w pierwszej ciazy badalo mnie 8 roznych ginekoloogow, roznej plci, narodowosci i koloru skory 😜 w tej do tej pory 4 ( najgorsze - najbolesniejsze badanie wykonal mi Dr czarnoskory, ktory zrobil mi masaz szyjki - moj do tej pory sie smieje, ze wsrod znajomych, ze "jakis czarny mi wywolal porod" 😜 - absolutnie nie jest rasista jesli o to chodzi ale wsrod bialych znajomych to taka atrakcja i smiech po pachy 😉

Zdecydwoalismy wreszczie i wybralismy imionka 🙂 choc plci nadal nie znamy to na druga babeczke sie nastawiamy...
Dziewczynka: Tia-Coral
a
Chlopczyk: Colin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już jestem i nadrobiłam.... Kurde takie wycieczki nie są już dla mnie.... ledwo funkcjonujemy ! Masakra !

Co do lekarzy to uważam, że płeć nie ma znaczenia. Liczy się podejście do pacjentki i nastawienie. W dzień swoich 18 urodzin musiałam iść pierwszy raz do gina z ostrym zapaleniem jajników.... trafiłam na faceta a ten na mnie tak nakrzyczał przez mój strach przed fotelem że w ogóle miałam już dość..... I wielokrotnie trafiałam na totalnych gburów którzy tylko sprawiali ból zamiast pomóc. Miała tez podobną przygodę do Kukunari - tu we Wrocławiu. Poszłam do lekarza którym okazał się człowiek czarnoskóry - absolutnie nie jestem rasistką ale doznałam szoku. Chociaż mogłam wcześniej się skapnąć że dr Omanwa Kireki nie jest polakiem.... 😜

I tak w swoim życiu byłam chyba u większej ilości mężczyzn niż Pań a moja aktualna droktorka jest pierwszą kobieta do której chodzę i jest okej.... Chociaż po ciąży zmienim lekarza na oławskiego dr Madanowskiego zdecydowanie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Niestety nie dam rady wrzucić zdjęć:| za długo mi zeszło z układaniem wszystkiego 🙂
Dziś byłam na morfologi i pomimo brania żelaza wyniki nadal są słabe. Już sama nie wiem,
w środę mam wizytę. Mam nadzieję, że już ostatnią. I że będzie USG 🙂

może coś podpytaj z dietą? więcej "żelaznych" dodatków? typu wątróbka, zielona pietruszka. Kiedyś była tu wrzuta listy 🙂
No i Ci powiem, że cholernie się cieszę z wygranej 🙂 się przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari skąd pomysł na imię dla dziewczynki, bo przyznam, że Mia też nie jest polskiego pochodzenia ,a i w UK o takim nie słyszałam...mi się tez podobają typowe zagraniczne imiona, ale ze względu na to, że wracamy do Polski, wybrałam takie , żeby nie brzmiało obcojęzycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inspiracja na dziewczece imionka zakwitla w Hiszpanii na Fuerte- co prawda zarowno Mia jak i Tia sa pochodzenia wloskiego ale jakos tak mi wpadly w ucho i podobaja mi sie, bo sa krotkie... oznaczja:
Mia-moja, Tia-twoja (ktora tez bedzie moja) 😉 W polaczeniu z drugimi imionkami oznaczja
Mia-Carmen = moj ogrod owocowy 🙂
Tia-Coral = twoj morski koral 🙂 - na poczatku koralik 😉
jak bylam w ciazy z Mia to myslalam juz o imieniu dla nastepnego dziecka i wtedy wpadlam na Tia... poczatkowo chcialm to polaczyc z Amber - bursztyn ale jak dotad stanelo jednak na Coral :p Czemu nie pytajcie moze mam cos z glowa 🙃

Z meskimi Colin - zwyciezca albo Diego- nauczyciel :P - te mi sie podpobaja z meskich ale i tak mysle, ze bedzie dziewczynka...
Chcialam imionka niepolskie moze dlatego, ze sama mam na imie Sandra i braci o imionach Sergiusz i Sambor 🙂 poza tym ojciec dziecka ( ten moj) sie nacierpial za swoje polskie imie bedac za granicami PL - Przemek - nikt z irlandczykow nie potrafi tego wymowic chociaz tak, aby brzmialo podobnie 🤨 Stad nasza obopolna zgoda na zagraniczne imionka... chcielismy jendak takie, ktore sie czyta i pisze wszedzie tak samo... Wiem, ze w PL moga miec jeszcze z tym problemy ludzie starszego pokolenia (C czytajac jako K) ale za chwile juz wiekszosc mlodszych bedzie na tyle swiatowa, ze nie bedzie problemu...a na ten czas sie do PL nie wybieramy na dluzej wiec sie tym nie martwie... Mam tlyko nadzije, zem nie dzieci kiedys przez to nie znienawidza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari musze przyznać, ze ciekawa i bardzo oryginalna kombinacja!!!!!!!!! 🙂

Ja lece juz spac- no i co wlasnie 39 tydzien mi wybil i niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic.... 🤔 🤔 🤔

Jutro na 10:00 mam wizyte u położnej- zobaczymy jak to bedzie (ale i tak pewnie bez badania ginekologicznego) wiec pewnie nic sie nie dowiem...... 😞

dobranoc brzuszki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry, od rana nadrobiłam już zaległości. Trochę zawiedziona, bo liczyłam na Gosię albo Ellę 😉), ale kto wie, może Ella po dzisiejszej wizycie od razu na porodówke?? 🙂
Kukunari u Was podobno straszne ulewy? Miasto stoi? Dajecie radę? Rzeczywiście jest tak źle? Imiona dla dzieci fajne, szczególnie te Mia = Tia. Z tego powodu chciałam dać swojej kruszynie Pola, tak mi dobrze brzmiało z Leną, ale miłość do rosyjskich chyba zwcięży. Zdrówka dla Mii.
Bulhakova Ty chyba i przed ciążą na brak komplementów nie narzekałaś, co? Śliczna ta nowa fotka. A co do probibicji, to rzeczywiście tutaj wyłącznie w swoim mieszkaniu można coś wypić. Na cały Katar jest jeden sklep z alkoholami, wstęp do niego za specjalnym pozwoleniem i poświadczeniem dochodów z pracy mają wyłącznie obcokrajowcy 🙂)
Ale elaborat 🙂 a to chyba jeszcze nie wszystko, dokończę później. Miłego dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Jak tam spałyście?

Ja niestety wczorajszy wieczór miałam ciężki, dość nieprzyjemne bóle i to już takie nieokresowe. Jednak jakoś zasnęłam i już teraz nic nie boli. W sumie sama się o to prosiłam po spacerze i ćwiczeniach na piłce.

No i dołączam się do tych co mają nieładne wyniki moczu, ale też pobiorę urosept i mam nadzieję, że będzie ok. W sumie aż przesadnie dbam o higienę, piję sok żurawinowy, dlatego mnie to trochę dziwi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w najnowszej ulotce tesco, która będzie obowiązywać od 27.10 (apropos promocji, o której pisała lala89) są chusteczki nawilżone huggies 2 w cenie 1, przy czym paczka ma 4 paczki po 64 sztuki, a więc kupujemy 8 paczek po 64 sztuki za 23,99zł, co daje nam mniej więcej ok. 3 złotych za paczkę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...