Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Shelby napisał(a):
jeśli lubi samochody, to powinno go to nawet zainteresować 😉


czy lubi? Auta to jego zywioł 🙂 NAJCHETNIEJ kupiłby fotelik BMW 🙂 Na pewno go to zainteresuje tylko uwaza że na to wszystko jeszcze za wcześnie. Poczekamy do środy. Jak się w środę dowie że chłopiec to kupi w czwartek, a jak się okaże, że dziewczynka to kupi pewnie w piątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Dziękuję dziewczyny za opinię. Właśnie się zastanawiam czemu ta cena taka niska. Zapytam jeszcze o opinię męża. Mam obawy z używanym dlatego zapytalam. Dziękuję za opinię.


A ja dziewczyny wam odradzam foteliki firmy Chicco jakos 1,5 roku temy zdaje sie byl emitowany odcinek w ktorym testowali foteliki roznych firm i ten wypadl najgorzej!! Malo tego ze nie byl bezpieczny dla dziecka - byl bardzo niebezpieczny!!! Radze posznupac w necie i poczytac lub znalezc owy film z testami - ten filmik emitowano w PL i za granicami!! Z tego co wiem niebezpieczne foteliki wycofano z produkcji ale jakas ich czesc sprzedano i pewnie wielu chce sie ich pozbyc.... Dlatego radze posznupac w necie na ten temat!!! Uwazam ze na bezpieczenstwie nie warto oszczedzac!!! Juz lepiej kupic uzywane zabawki, ubranka itp - ale to tylko moje zdanie 🙂
Niebezpieczne foteliki!!!
http://fotelik.info/pl/news/niebezpieczne_foteliki_lista_2001-2009,85.html
tu jest o fotelikach Chicco:
http://uwaga.tvn.pl/32657,news,niebezpieczne_foteliki_samochodowe_dla_dzieci,reportaz.html
http://moto.wp.pl/kat,1023309,title,Niebezpieczne-foteliki,wid,12215743,wiadomosc.html?ticaid=1caef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wróciłam od lekarza. Efekt taki, że mam grzybicę (nie wiadomo skąd). Muszę brać lekarstwa.
Mam też pilną wizytę u endokrynologa.

Tak wszystko dobrze. Moja szyjka nadal miękka ale taka widocznie moja uroda.

Prawie zapomniałam proszę:

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/malejaco/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamuśki 🙂
kurcze 4 dni nie miałam kompa i nie mogę nadrobić zaległości 😁
z tego co zdążyłam nadrobić...
Martka 3 śliczny brzunio 🙂 i duży 🙂
Paula_jot u nas do tabeleczki- dziewczynka, ale z imieniem jest jak narazie problem 🙂
Kukunari śliczny brzunio i fotka z usg taka wyraźna...a mnie na zwykłym usg ja niczego nie mogę się dopatrzeć :/ strasznie nie wyraźne te zdjątka mamy :/ tak samo u Zani takie śliczne zdjątka z usg...

Kurcze dziewczyny ale mam dziś spust... fakt faktem nic konkretnego od śniadanka nie zjadłam ale właśnie wróciłam ze sklepu i wciągnełam malutką paczkę chipsów a zaraz po niej na słodko rurki nadziewane... :/ o ludzie mam nadzieje, że to dziś taki wybryk 😁 ale na obiadek nie mam ochoty...
ja dziewczynki przytyłam 5 kg ale śmiesznie bo raz po 3 tyg miałam + 2,5 a teraz po 2,5 tyg nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem strasznie leniwa ostatnio... Nawet mi się nie chciało poczytać i popisać tutaj i najczęściej szukałam zajęcia jak już z dala od komputera... Ale dziś cały dzień siedziałam i czytałam wszystko od ostatniego razu 🙂

Po wizycie potwierdziła się płeć- dziewczynka 🙂 Waży już 400g 🙂 Pani doktor nigdy nie użyła terminu "USG połówkowe", ale ostatnio coraz więcej mierzy i ogląda. Mam wrażenie, że jest bardzo ostrożna i sama lubi wiedzieć, że wszystko jest w porządku, bo za każdym razem coś mierzy, tylko nie za wiele o tym mówi. Czasami udaje mi się zauważyć, co akurat sobie przybliża, ale często tak śmiga, że już sama nie wiem, co jest widoczne na ekranie. Ale jak nic nie mówi albo pokazuje mi buźkę malutkiej, to wiem, że jest wszystko w porządku. Bo zawsze zwraca uwagę na to, co niekoniecznie musi, ale nawet może być nie tak. Np. powiedziała mi, że dzidzia ciągle jest główką do góry i że ma jeszcze spoooro czasu, żeby się zacząć odwracać, ale jak nie zacznie, to będzie cesarka. Od tamtej pory rozmawiam z moją córeczką i od czasu do czasu czuję kopniaczka koło pępka, a nie w pęcherz 😉

Wyniki badań chyba moją panią doktor nie do końca ucieszyły, bo mam powtórzyć morfologię. Może być, że to z powodu ciąży, bo podobno często podwyższone są leukocyty, ale ona zwróciła jeszcze uwagę na podwyższone neutrofile. Na skierowaniu na badania dopisała coś, czego nie mogę do końca rozczytać i mam nadzieję, że to nie jest to, co udało mi się rozszyfrować (test shc i coś jeszcze dopisane).

Mi przybyło od początku ciąży 1,5kg, ale za to od jednej do drugiej wizyty 2,5kg i została mi zwrócona uwaga na to, że to troszkę za dużo... Mam nadzieję, że to po prostu takie odbicie po tych mdłościach i spadku wagi 🙂

Moja mała kopie codziennie i to całkiem sporo. Biorąc pod uwagę to jakimi byliśmy dziećmi z narzeczonym, to wcale się nie dziwię, ale... trochę się obawiam jak nad takim diabełkiem zapanować się uda 😉

Mam pytanie: czy któraś z Was słyszała jakieś opinie na temat sterylizatora z podgrzewaczem? http://www.tufi.pl/index.php/pl/produkty/sterylizatory/item/19-sterylizator-i-podgrzewacz-duo.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
odebrałam wyniki z rana: morfologia very good 🙂, test obciążenia glukozą: very good 🙂
Anemii brak - znaczy chłop ze mnie jak dąb! To się nazywa mieć szczęście 🙂 Oczywiście mam kilka wartości podwyższonych, ale moja mama (pielęgniarka- jak dobrze) mówi, że akurat przy ciąży to się mieszczę w normach,a podwyższone granulocyty mogą świadczyć o przebytej drobnej infekcji np. psujący się ząb albo katar 🙂 Ząbki wyleczone w zeszłym tygodniu, więc to pewnie stąd. Reszta super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari dzięki za informacje. Pogubiłam się w tych fotelikach, ale dobrze że mówisz. Ni emam zamiaru oszczędzac na bezpieczeństwie mojego Maleństwa. Sprawdzałam w crasch-testach foteliki chicco i widziałam że niektóre dostają ocenę 4 przy możliwie najwyższej 5. Wsród nich: model Autofix fast, Synthesis XPlus, Key Fix, Synthesis X-plus i Autofix Plus.
http://fotelik.info/pl/testy/chicco/grupa/rosnaco/index.html

musze poszperać i poszukac ktore sa najbezpieczniejsze i taki wybrać nawet innej firmy. Najwyżej będzie bez stelaża - trudno.

o znalazłam dla wagi 0-13 http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/malejaco/index.html

a właśnie kupujecie takie 0-13 kg czy 0-18 kg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny muszę się wam przyznać, że jeszcze wcale nie myślę o takich rzeczach jak wózek, fotelik, łóżeczko... nie wiem ciągle mam wrażenie, że jeszcze kupę czasu mamy na to!! mój Mąż mówi mi, że jeszcze za wcześnie jak kupię Maleństwu śpioszki czy bodziaki... nie wiem kiedy my będziemy się za tym wszystkim rozglądać...

w Lublinie po upalnym dniu deszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 miałaś jakieś objawy grzybicy czy dopiero lekarz rozpoznał?
Gosiaq super wieści, Ja jutro mam morfologie i mocz. Zobaczymy czy anemia ustapiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
foteliki 0-13kg sluza dziecia do okolo 8 miesiaca- pozniej nawet jesli dziecko mniej wazy to ma mniejsza mozliwosc ogladania otoczenia, bo zwykle sa ona ustawione tylem do kierunku jazdy, dwa maja w nich mala swobode ruchow i pozycje, ktora juz im sie znudzila dawno (polezaca) - mowie z doswiadczenia... A niestety nie wszystkie dzieci lubia podrozowac samochodem...
Dlatego kiedy decydujesz sie na taki fotelik musisz sie liczyc z tym, ze niecaly rok od urodzin bedziesz musiala kupic drugi, wygodniejszy, obszerniejszy....

Jesli wiec nie myslisz o foteliku wczepianym w stelaz wozka to polecam foteliki od 0-18kg - sluza od urodzenia (dzieki specjalniej wkladce) do okolo 4 roku zycia. Maja regulacje pozycji siedzenia od polezacej do siedzacej co jest idealne w przypadku strszych dzieci, ktore chca zaliczyc drzemke w podrozy lub poprostu ogladac co sie dzieje za oknem....
Osobiscie polecam foteliki firmy Britax sa drogie ale sprawdzone, bezpieczne i polecane na calym swiecie. Do tego wygodne jak sadze ogladajac jak spokojnie podrozuje moja corcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel: ja kupuję fotelik 0-13 kg, bo uważam, że jest lepiej dostosowany do mniejszego dziecka. Potem mamy fotelik po Maćku-jeszcze w nim jeździ, ale za 1-1,5 roku to pewnie na samej podkładce, więc mu taką kupimy, a poMaćkowy będzie dla drugiego bąbla, za widokiem którego juz tak strasznie tęsknię.......byle szybciej do czwartku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
madzia_m3 miałaś jakieś objawy grzybicy czy dopiero lekarz rozpoznał?
Gosiaq super wieści, Ja jutro mam morfologie i mocz. Zobaczymy czy anemia ustapiła.


stany grzybiczne zwykle objawiaja sie zwiekszeniem wydzieliny z pochwy, ktora moze byc zabarwiona na zolto lub/i nieprzyjemnie pachniec. W ostrzejszych przypadkach swedzeniem i pieczeniem tamtych okolic. Niestety wiele ciezarnych ma z tym problemy jestesmy bardziej wrazliwe na takie infekcje niz poza ciaza. Lekarz zazwyczaj wklada palce w rekawiczce i obseruje wydzieline, ktora pozostaje na nich - przepraszam za doslownosc. wydzielina sie osadza, troche przypominajac skwasniale mleko to swiadczy o infekcji - odpowiadam na twoje pytanie choc nie bylo do mnie zadane- wybacz. Sama sie nad tym zastanawialam i nie omieszkalam spytac mojego lekarza, kiedy to przechodzilam infekcje zaraz po wakacjach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari dzięki Tobie zycie staje się łatwiejsze. Pomyślę jeszcze nad tym fotelikiem bo myślałam że jak kupimy taki na stelaż to do wiosny nie będę musiała wózka przywozić do bloku bo szczerze mówiąc nie mam go gdzie trzymać. Stelaz mogłabym złożyć a fotelik gdzies schować. No ale jeszcze pomyślimy, bo znajomy obiecał nam fotelik od 9kg więc wtedy mogłabym kupić mniejszy na początek a ten od 9 kg póżniej. Tylko nie wiem od jakiego wieku sa te od 9kg więc muszę to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel - te od 9kg sa dla dzieci od okolo 9 miesiaca...
Wybacz, ze tak sie wymadrzam w tej kwestii ale spedzilam kupe godzin poszukujac wlasciwego fotelika dla mojej Mii stad tez sie nieco orientuje....
Ja poczatkowo tez mialam fotelik w zestawie z wozkiem (0-13kg) i kupilam Mii ten 9-18kg Britax Eclipse... okolo 8 miesiaca Teraz nie wiem jaki bedziemy mieli teraz wozek 2czy 3w1 W sumie zostal mi jeszcze 0-13kg po Mii a drugi tego typu byl na mieszkaniu jak sie wprowadzilismy wiec mamy dwa 🙂 Z doswiadczenia tez wiem, ze wygodnie miec fotelik wpinany w stelaz wozka, bo latwo dziecko przenosic z samochodu np. do lekarza na szczepienia, zakupy, do znajomych w odwiedziny bez potrzeby wyciagania go, odpinania pasow itp co w okresach zimowych jest na pewno uciazliwe! a tak odpina sie tylko fotelik w ktorym siedzi brzdac - czesto spiacy i wpina w stelaz wozka. Dlatego ten "najmniejszy" fotelik do wozka jest super sprawa w okresie, kiedy my rodzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Długo mnie nie było Troche nadrobiłam trochę mam nadzieję, że nadrobie. Dobrze, że jest to forum w ogóle zapomniałam o foteliku jakoś kompletnie wyleciało mi z głowy a teraz dzięki wam dziewczynki wleciało. Teraz już będę na bieżąco Pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari ja się bardzo ciesze że dzielisz się swoją wiedzą bo ja tego wszystkiego nie ogarniam. Powoli zaczyna mnie to wszystko przerażać, więc tym bardziej dziękuję za wsparcie.
No właśnie o tyle byłoby wygodniej że nie trzeba odpinac Maleństwa i na stelażu latwiej wozić, bo nie wiem czy sama bym dala rade dzwigac dzidzie z nosidelkiem. Z drugiej strony byłby pretekst żeby mąż z nami wszedzie jezdzil 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cherry ja to się boję nawet wymienić co dzisiaj zjadłam ale usprawiedliwiam się że to wszystko dla dzidzi za co mi ciągle dziękuje i kopie bezlitośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
cherry ja to się boję nawet wymienić co dzisiaj zjadłam ale usprawiedliwiam się że to wszystko dla dzidzi za co mi ciągle dziękuje i kopie bezlitośnie 🙂


ja dziś przeginam i to stanowczo .... nie będę wymieniała tego co zjadłam do południa 😁

a to wszystko przez to że mam tyleeeeee do załatwienia przez internet

p.s. psiapsióła zadzwoniła i powiedziała że kupi tą koszulkę na ebay-u .... Oby się udało 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a macie moze jakis link do takiego wozka tzn do stelaza gdzie mozna doczepic fotelik, kurcze wlasnie ostatnio mi sie cos takiego spodobalo jednak nie widzialm takiego na allegro czy gdzies... no a pozniej mozna go przerobic na spacerowke dla takiego wiekszego maluszka ?

kurde ja to zielona jestem w tym wszystkim 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwiga-roza ja mam wózek chicco i po ściągnięciu zakłada się fotelik. Chyba wszystkie foteliki mają taką funkcję jeśli kupujesz tej samej firmy. Np. znalazłam info na stronie Recaro że ich fotelik dla dziecko od 0do 13 kg jest kompatybilny z wieloma stelażami innych firm np X-lander, Jedo, Tfk, Baby Jogger. Musisz zwrócic uwagę czy fotelik pasuje do Twojego wózka. Zawsze możesz kupić wózek 3w1 i wtedy masz już fotelik w komplecie pasujacy do stelaza gdy ściągniesz gondole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
a macie moze jakis link do takiego wozka tzn do stelaza gdzie mozna doczepic fotelik, kurcze wlasnie ostatnio mi sie cos takiego spodobalo jednak nie widzialm takiego na allegro czy gdzies... no a pozniej mozna go przerobic na spacerowke dla takiego wiekszego maluszka ?

kurde ja to zielona jestem w tym wszystkim 🤨 🤨


Wpisz w wyszukiwarce wozek 3w1 - to jest stelaz z kolkami do tego gondola, spacerowka i fotelik samochodowy - bardzo duzo firm wozkow ma takie zestawy
dla przykladu na takiej stronie jest ich wiele:
http://www.bobowozki.com.pl/index.php?cPath=184

Dziewczyny ja sie opycham slodyczami choc wiem, ze nie powinnam to mam taka ochote na slodkosci, ze szok... Juz sien ie moge doczekac wyjazdu do PL 😁 tam pojem sobie przepysznych polskich owockow i warzyw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...