Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry,

My już po śniadaniu (dwie parówki i dwie kromki chlebka z masełkiem) mam nadzieje że na trochę to starczy 🙂 Mam sporo do zrobienia więc może tak szybko nie będę myslała o jedzonku hhihihi 🙂

Ja miałam przez powłoki brzuszne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i się zaczęło... Wstałam dosyć wcześnie już trochę głodna, ale jeszcze się powstrzymałam chwilę przed jedzeniem. Pomyślałam, że nie jest tak źle skoro aż tak się na jedzenie nie rzucam, ale... zjadłam śniadanie i teraz co chwilę zaglądam do lodówki. Na razie ćwiczę silną wolę i zapycham się chrupkami 😉 Ale zaraz lecę do sklepu po coś pysznego... jeszcze nie wiem, co 🙂

Co do ćwiczeń, to ja się staram... od czasu do czasu... tak raz na 1-2 tygodnie jak mi się przypomni. Na razie położna zaleciła mi ćwiczenia oddechów przeponowych, więc codziennie sobie kilka razy pooddycham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
cygnee jak Ty to wszystko zmieściłaś wow 🙂 !

Ja w nocy jedynie odwiedzam toaletę nie mam napadów głodu.



widzisz... nie mam pojecia 🙂
ale ja za to nie musze wstawac do toalety w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja pójdę na porodówkę całkiem nie przygotowana.... 😲 do żadnej szkoły rodzenia nie idę... Gdyby mało kosztowała poszła bym ale nie będę płacić 500 Zł.... Z całej szkoły rodzenia najbardziej zależałoby mi jednak na tych poradach? ćwiczeniach odnośnie kompania dziecka czy też przewijania itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obudzilam sie... 🙂 jednak zrobilam blad zamiast wstac i isc do sklepu bo w lodowce jedynie swiatelko sie swieci po nocy 😁 😁 to ja weszlam na brzuszek zobaczyc co tutaj naskrobalyscie... i znow czytam o jedzonku i kurde zrobilam sie bardzo glodna, wiec trzeba sie szybciutko ubrac i isc do sklepu po zakupy

ja mialam polowkowe przez brzuszek

i mam takie pytanie w nocy wsumie wstaje co poltorej godziny, a ze nieglugo bede miec badania to zastanawiam sie ktory mocz mam "lapac" 🤔 🤔?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwiga-roza mnie o 3 w nocy złapała chęć na siku ale musiałam trzymac do rana bo podobno musi to być mocz po minimum 5h no i dotrzymałam do 6,30. 🙂
cygnee jak czytam ile zjadłaś to az mi lżej. Ogromne woooow! Choc jak rano zajadalam sie drozdzowką i popijalam kakao to mąz patrzył na mnie z podziwem i mówil "mój Ty obżarciuszku" bo widac bylo jak mi to smakuje 🙂
Lanymama ja też mam jutro połówkowe. Lekarz mi powiedział ze bedzie przez brzuszek wiec biore męża :0 Pokazywałam mu filmiki z usg i mowi ze on nic nie rozpoznaje i chcialby isc na 3d ale to 270zł . Nie wiem czy się nie skusic za miesiąc.
Cherry ja płace 100zł (wplata dobrowolna) plus 30zl za cwiczenia.
Oddychanie przeponowe ćwiczylam na emisji głosu i az mi sie słabo robiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ja się pytałam o te szkoły rodzenia.... co i jak lekarza który przyjmuje porodu w Oławie - byłam u niego na połówkowym. Powiedział że w Oławie nie na takiej szkoły a w Jelczu-Laskowicach jest ale prywatna. Muszę się rozejrzeć za tym we Wrocławiu. Po za tym muszę się zapisac do tego programu poród ze znieczuleniem - który jest w prezencie od marszałka i wojewody dolnośląskiego. Warunkiem uczestniczenia w tym jest chyba obecność w szkole rodzenia. Poszperam w necie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej to we Wrocławiu jest taki program? U nas w Ujastku znieczulenie jest zupełnie bezpłatne na życzenie pacjentki.

Odebrałam wyniki badania krwi:
Hemoglobina nadal za niska, hematokryt i Erytrocyty też, czyli anemia isę utrzymuje mimo łykania żelaza. Czy powinnam sprawdzić poziom żelaza? Czytałam gdzieś że anemia to nie tylko od żelaza.
Neutrofile nieco za duże 74 a norma od 40 do 70, a Eonyzofile 0.09 przy normie od 0,10 do 0,50. Pewnie to sa normy dla kobiet "nie w ciązy".
Mocz w normie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c3be84edbd3bb9f5][IMG]http://images35.fotosik.pl/798/c3be84edbd3bb9f5m.jpg[/IMG][/URL]
Tradycyjnie na "golasa". Mój poranny Bąbel - po lekkim śniadanku 🙂 Normalnie zgrabniutki jest hehehe Ale tylko rano, potem jakoś rośnie i rośnie. Ciekawe czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq - ale malenki ten Twoj brzusio... masakra, to ja przy Tobie wygladam jak wieloryb 🙂
moja kuzynka ostatnio mi powiedziala, ze ona tuz przed porodem (a ma blizniaki) nie miala takiego brzuch jak ja teraz, w polowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu jaka ty szczuplutka jesteś mimo 6 miesiąca 😆 wow 🙂. Brzusio też zgrabniutki.

Wczoraj była przy mnie Pani, która miała ktg w 37 miesiącu i stwierdziłyśmy, że takiej dużej różnicy pomiędzy naszymi brzuchami nie ma mimo, że 14 tygodni różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 napisał(a):
Marinel a jaki masz poziom ?


Erytrocyty 3,6 miesiac temu tak samo
Hemoglobina 10.9 miesiac temu 10,8
Hematokryt 32,50 miesiac temu 31,6
Poziom żelaza miałam 15 na poczatku ciązy, wtedy wyniki powyższe były nieco lepsze. Ale na samym początku chyba w 4 tyg czy 5 miałam takie jak teraz.
Przestałam jeść mięso i to może dlatego ale zaraz idę po amarantus i bede się nim objadać skoro żelazo w tabletkach nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
gosiaq - ale malenki ten Twoj brzusio... masakra, to ja przy Tobie wygladam jak wieloryb 🙂
moja kuzynka ostatnio mi powiedziala, ze ona tuz przed porodem (a ma blizniaki) nie miala takiego brzuch jak ja teraz, w polowie...

to tylko poranna wersja 🙂 już teraz jest większy 🙂 zrobię dla Ciebie wersję wieczorną, to zmienisz zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq jaki masz szczupły i jeszcze zgrabny brzuch! Fakt, że rano wiązadła jeszcze nie są naciągnięte i brzuchy są mniejsze, ale Twój wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie jak na 5 miesiąc 🙂 Muszę pstryknąć swój, zaraz lecę do lustra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
gosiaq jaki masz szczupły i jeszcze zgrabny brzuch! Fakt, że rano wiązadła jeszcze nie są naciągnięte i brzuchy są mniejsze, ale Twój wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie jak na 5 miesiąc 🙂 Muszę pstryknąć swój, zaraz lecę do lustra.

Mamo Leny! To już połowa szóstego miesiąca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do znieczulenia to ja sama nie wiem póki co się wystrzegam ale w razie "w" chciałabym mieć tą możliwość ponieważ mam niski próg odczuwania bólu. Jestem odważna ale nie wiem czy ta odwaga nie zostanie na korytarzu przed salą porodową więc wolę mieć wybór 🙂

Gosiaq do jasnej ciasnej - fajny ten Twój brzuszek 😆 Faktycznie zgrabniutki hehehe mój taki nie jest jest taki bamboch wielki i do tego Kacper stale okupuje jedną stronę 😁 dokładnie prawą... Sądzę tak po krzywym brzuszku i gulce z prawej strony to połówkowym wiem że to plecki hihihihi 😁

Gosiaq ładną masz tą piżamkę z Tchibo.... Mięciutka i satynowa 😁 Mam taką samą 😁 Do jasnej ciasnej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...