Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Gosiaq piękny brzusio, mój jest ciut większy, ale i tak mam wrażenie, że niektóre osoby nie zauważają, że jestem w ciąży. Nie chodzi mi oczywiście o rodzinę czy znajomych. Pewnie sobie myślą, że mam taki tłuszczyk na brzuchu 😁
Już dwie osoby powiedziały mi że mogłabym być w ciąży cały czas bo korzystniej wyglądam i ciąża mi służy... 😜
Gosiaq co do dokładnego przypatrywania się zdjęciom- czy ty masz tatuaż na łopatce? 😎

A ja zostałam zaproszona do szkoły rodzenia mojej ginekolog- 6 spotkań 200 zł.
Mój mąż stwierdził to samo co Kukunari, że nasze mamy rodziły bez takich rewelacji i jakoś dawały radę, że to jest zbyteczne i lepiej te pieniążki wydać na dziecko. Choć czytając plan tych zajęć niektóre rzeczy wydały mi się ciekawe, to stwierdziłam, że chyba ma rację i jak już coś to sama poszperam w necie i poszukam sobie wskazówek jak przygotować się do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):
Cześć dziewczynki 🙂
Gosiaq co do dokładnego przypatrywania się zdjęciom- czy ty masz tatuaż na łopatce? 😎

Spostrzegawcza jesteś 😉 Mam.
Co do szkoły rodzenia: u nas nie ma, trochę szkoda. Ale pierwszym razem poszło szybciorem, więc nastawiam się na powtórkę 🙂 Trochę się gimnastykuję i ćwiczę mięśnie Kegla (tak się pisze?), rozciąganie i wzmacniam plecki. Resztę zrzucam na naturę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, ja zeszłe dwa lata byłam non stop w podróży, trochę siedziałam w Polsce, a trochę za granicą ze względu na swoją pracę naukową. Efekt była taki, że mój mąż był zawsze bardzo stęskniony. Niby zawsze na początku taki zadowolony, że wyjeżdżam, te nocne seanse filmowe, spędzone chwile na grach ( jak dziecko), szybko mu to mijało.

Ja się cieszę, że teraz już jestem stale w Gdańsku.

My jesteśmy małżeństwem ponad 3 lata, parą z 9 😉 i nadal mamy mnóstwo tematów, zresztą ze mną trudno usiedzieć w ciszy bo mi się buzia nie zamyka. Wszyscy moi znajomi się śmieją, że ja za radio nadaję. 😉
Jedyne co jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq, śliczny mały brzusio 🙂 Nie powiedziałabym, że to już 6 miesiąc, szczególnie porównując z moim... 😉

Cygnee, Twój brzuszek też super. Wielkością zbliżony do mojego właśnie 🙂 I zdjęcie maleństwa boskie 🙂

Rośnie mi ciasto drożdżowe, a razem ze mną robił je... mój brzuch 😜 Cała bluzka zakrywająca brzuszek upaćkana... Ja nie wiem, jak to się stało... 😮 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie umówiłam sobie wizyte na jutro o 18.30 mam nadzieje ze poznam płeć
ale zaczyma byc podekscytowana 🤪

mam nadzieje ze moja dzidzia jest zdrowiutka !! No i jak tu wytrzymac do jutra do 18.30??

w czwartek wybieram sie do ReKidsa i H&M zobaczyc czy sa jeszcze jakies sliczne ciuszki na promocji dla mojego Maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wytrzymasz spokojnie 🙂

ale ja Wam wszystkim zazdrocze, ja widzialam swoja dzidzie 2 razy na usg - w 11 tyg i teraz w 20 tyg
a nastepnym razem zobacze ja dopiero po urodzeniu... chyba, ze jeszcze sie wybiore na jakies prywatne usg... tyle tylko, ze tu jest drogie.... ale zobaczymy 🙂

spadam teraz do kolezanki, wroce to nadrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel dasz radę 😉. Przynajmniej już w tym tygodniu ciąży będziesz wiedziała na 90 % i nie będzie niespodzianek tak jak u pozostałych koleżanek.

U mnie się wszyscy śmieli, że ja od początku mówiłam o swoim maleństwie w rodzaju męskim i było wiadomo, że chłopak 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Marinel dasz radę 😉. Przynajmniej już w tym tygodniu ciąży będziesz wiedziała na 90 % i nie będzie niespodzianek tak jak u pozostałych koleżanek.

U mnie się wszyscy śmieli, że ja od początku mówiłam o swoim maleństwie w rodzaju męskim i było wiadomo, że chłopak 😉.

ja też raczej mówię: on 🙂 w czwartek mam usg, więc coś pewnie podejrzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
teraz jak juz wiem jak wkleic zdjecie
chcialabym sie pochwalic jednym mojego malenstwa 🙂 to bylo robione w 11 tygodniu, ale ja je uwielbiam 🙂 napatrzec sie na nie nie moge...



I wcale się nie dziwię, jest wyjątkowe 🙂 Sama też czekam na zdjęcie swojego bobo. Liczę, że jutro da się sfotografować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ja się nie lubię chwalić B.

Chodzi o moją pracę doktorską, pisałam w Austrii a pracowałam w Polsce. Jeśli zajmujecie się np. ekonomią to wiecie, że niektóre modele ekonomiczne ( na przykład wyceny optymalnej ceny kupna akcji na giełdzie) zapisuje się za pomocą równań różniczkowych cząstkowych. Często rozwiązania analityczne są niemożliwe, dlatego ja zajmuje się rozwiązaniem numerycznym za pomocą odpowiednich metod. Badam te metody, ich stabilność zbieżność, efektywność oprócz suchych dowodów, 3/4 pracy mojej to programowanie tych metod. Staramy się dobrać taką metodę aby błąd był bardzo malutki ( np 10^-8) . Ale to nie tylko ekonomia, też budownictwo problemy związane z wytrzymałością materiałów lub dla biologów model rozprzestrzeniania się chorób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 ja tez od poczatku mowilam Maluszek i kazdy mi mowil ze bedzie chlopak. Potem zaczelam sie kontrolowac i poprawiac na Malenstwo 🙂
wow madzia chylę czoła jakie Ty mądrości piszesz. To musi byc mega trudne.
Kukunari nie wiem, od poczatku nastawialam sie na chłopca, pewnie przez męża, ale później zaczęłam sie pilnować zebym sie nie rozczarowala jak będzie dziewczynka, bo dla mnei plec nie jest taka wazna jak dla niego, wiec wolalam się nie ukierunkowywać. Jeśli plec zalezy od tego jak ukladają sie narodziny kolejnych dzieci to będzie corka. Moja babcia miala pierwsze dwie corki potem syna i potem znowu corke, u mojej mamy jest tak samo, moja siostra ma dwie pierwsze corki, moze trzeci bylby syn, wiec jesli to sie sprawdza to dwie pierwsze bede miala dziewczynki 🙂
Mój mąż ma tylko brata wiec moze jest jakis 1% ze plemniki meskie dotarły szybciej. No i poczecie było dokładnie w owulacje lub tuż przed nią wiedług wszelkich obliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ale ja się nie lubię chwalić B.

Chodzi o moją pracę doktorską, pisałam w Austrii a pracowałam w Polsce. Jeśli zajmujecie się np. ekonomią to wiecie, że niektóre modele ekonomiczne ( na przykład wyceny optymalnej ceny kupna akcji na giełdzie) zapisuje się za pomocą równań różniczkowych cząstkowych. Często rozwiązania analityczne są niemożliwe, dlatego ja zajmuje się rozwiązaniem numerycznym za pomocą odpowiednich metod. Badam te metody, ich stabilność zbieżność, efektywność oprócz suchych dowodów, 3/4 pracy mojej to programowanie tych metod. Staramy się dobrać taką metodę aby błąd był bardzo malutki ( np 10^-8) . Ale to nie tylko ekonomia, też budownictwo problemy związane z wytrzymałością materiałów lub dla biologów model rozprzestrzeniania się chorób.

Madziu! chwalić się to nic złego! ja jestem pod wrażeniem! Podoba mi się ujęcie matematyczne/liczbowe różnych zjawisk/zachowań/prawidłowości 🙂 Dla Ciebie łebska Madziu brawko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja lubię swoją pracę. Teraz naukowo głownie pracuję wieczorami w domku, a w tygodniu nękam studentów. Ta praca z pewnością jest idealna do opieki nad Małym. Bo zajęcia można ustawić sobie na wieczór. Wiem, że jak Kubuś się pojawi z pracą naukową będzie ciężko, ale jakoś dam radę. Jak nie dam trudno.

Teraz mam dwa miesiące luzu, ale dobrze by było żebym we wrześniu jeszcze dotoczyła się do pracy, na obrony studentów i egzaminy. Chciałabym dopiero wolne od października. Jednak czy dam radę, nie mam pojęcia. Mój ginekolog cały czas mi o zwolnieniu gada, ale po co teraz jak w pracy muszę być tylko kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia - widac glowe masz nie od parady 🙂 Super!!!
Marinel - z tymi plemnikami nigdy nic nie wiadomo 😉 Ja mam dwoch braci, moj ma brata a juz mamy jedna dziewuszke i wcale mnie nie zdziwi jak bedziemy miec druga 🙂 Tak to czesme jest, ze dwa minusy (-) , (-) daja plus (+) 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...