Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
qrczę, nie kuśćcie dziewczyny! bo mam postanowienie zdecydowanie ograniczyć słodycze 🙂
Ella! a myslałam, że w Skandynawii też idą wcześniej do szkoły? bo chyba Twój Kubuś ma 4 lata? jeśli całkiem mi się wszystko pomieszało, to przepraszam, w tej ciąży jakoś jestem strasznie roztargniona 🙂
a za kciuki dziękuję z góry-przydadzą się 🙂


Tak Gosiu moj maly ma 4 latka i szkołe zaczyna jako szesciolatek w 2013 roku!!!!!!a w Pl to chyba od przyszlego roku 6-latki zaczynaja pierwsza klase??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak, w przyszlym wrzesniu pojda do szkoly 6 i 7 latki.i miedzy innymi dlatego posylamy wczesniej Macka, zeby uniknac tlumow w szkole! teraz bedzie 5 klas pierwszych, a na przyszly rok jest tyle dzieciakow z obu rocznikow i bedzie 11 klas!!!! i ciekawa jestem, jak i gdzie ludziska je pomieszcza?! i tak pierwszaki w naszej szkole chodza na 11-12, wiec popoludnia, a jak bedzie potem? i to nie bedzie tylko problem podstawowki, bo potem gimnazjum, liceum, studia i praca! Nasza klasa liczy na razie 19 osob i uwazam, ze to optymalna wielkosc. W naszej jest piecioro szesciolatków, więc 1/4. Mam nadzieje, ze nie bedzie źle i sie martwie, ale to akurat norma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki!!!
Ale mi smaka narobilyscie czekolada - zaraz pewnie wciagne pol tabliczki o ile nie cala, bo jak juz sprobuje to sie odkleic nie moge :P
A tak poza tym to apetyt mi sie zmniejszyl ostatnio - slodycze owszem podjem ale jedzonko w niewielkich ilosciach -chyba mniejszych niz przed ciaza... Az mnie moj opieprza, ze mam jesc dla dzidziusia... Tymczasem ostatnimi czasy zdarza mi sie odpuscic sobie kolacje... hmmm moze to nie dobrze?? Ale jestem na plusie juz 9kg to i tak duzo jak na ten etap ciazy.... choc w poprzedniej przytylo mi sie 16kg - ciekawe jak bedzie teraz....
ktos kiedys wstawil kalkulator wagi ciazowej - macie go??
znalazlam 😁 http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
na szczescie mieszcze sie w normie - ale tej gornej :P a jak wy??
milego dzionka zycze kobitki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

Ktoś się pytał o tą szkołę, jeśli masz skierowanie to płaci tylko partner.

Superancka ta internetowa szkoła rodzenia, już mężusiowi pokazałam, że tu nie ma obijania 😉.

My byliśmy w hurtowni i kupiliśmy dla Małego artykuły pielęgnacyjne tupu szczoteczka, nożyczki, ręczniczki, pieluchy itp. Od razu mam lepszy humor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wg kalkulatora ktoey podala kukunari ja przewyzszam maxymalna norme- pokazuje on mi, ze waga powinna wynosic max 69 w 28 tyg a u mnie juz jest 70.8 kg!!!!! a w 40 tygodniu moja waga nie powinna przekroczyc 75,2!!!!!! no ciekawe czy sie zmieszcze, choc szczerze watpie przeciez dzidzius jeszcz ile musi urosnac 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁. Ale waga mnie nie przeraza jak narazie 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cześć,


My byliśmy w hurtowni i kupiliśmy dla Małego artykuły pielęgnacyjne tupu szczoteczka, nożyczki, ręczniczki, pieluchy itp. Od razu mam lepszy humor.


no madzia nie ma to jak zakupy dla naszych bąbelków 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 - lekko nadwaga nie ma sie co martwic do porodu ,zamarwiac sie bedziemy jak to zrzucic po porodzie 😉 Poza tym z tego co mi wiadomo w ostatnim okresie ciazy juz sie tak nie tyje mocno wiec jest szansa,ze utrzymasz sie w normie 🙂 A jak cie to martwi to zrezygnuj z obtluszczaczy typu czekolada i inne na rzecz owockow i warzyw- choc jak dla mnie to ciezka sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mnie jakies zmeczenie dopadło i pospałam godzinke!!!!!!

a chyba wszystkie brzuszki korzystaja z pogody- u mnie deszczowo wiec siedzimy w domku!!
ide chyba zaraz zrobic sałatkę jarzynową- mam taka ochote mniaaaaaaaaaam 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam 🙂 🙂

ja własnie "zważyłam" sie przez ten kalkulator i mi wyszło tyle ile waże 😁 😁 przed ciąza 63, a teraz73, czyli jest ok 😉 nie przejmuje sie wagą jak narazie, siostra mnie pociesza, ze jak była w ciąży to do porodu szła 25kg cieższa 😲 ale to było 14lat temu 😉
narazie chce mi sie jesc i wcinam co popadnie (nawet jak nie musze 😉)
a i właśnie sie zastanawiałam nad tą szkoła rodzenia... i chyba jednak zrezygnuje, bo mi sie nie chce chodzic 😜 jakos urodze i bez szkolenia sie 🙂 bo i tak nie da sie nauczyc jak sie prawidłowo rodzi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heyo, my wróciliśmy z castoramy 🙂 wreszcie kupiliśmy klamke do drzwi z sypialni! udało nam się jeszcze kupić nową wycieraczke 😉 numerek na drzwi wejściowe iii bardzo chciałam kupić dekoracje piankowe nad łóżeczko. Bo w tym miejscu gdzie stoi toaletka wisi lustro, a zamiast toaletki ma stać łóżeczko, więc lustro nad łóżeczkiem mi się nie widziało. Żeby zakryć dziurki z lustra chce tam powiesić coś ładnego dziecięcego. I właśnie udało mi się kupić takie piankowe stworki, ale są naprawde świetne. Początkowo myślałam że będzie tam kubuś puchatek, ale o dziwo udało mi sie kupić coś lepszego bo kubuś już mi się opatrzył 😁 noo i cena, u nas w sklepie takie piankowe dekoracje po 15zł szt. a tu na promocji jeszcze były bo -23% i płaciłam za jeden komplet 8,50 a w nim dwa zwierzaczki. Wiec kupiłam takie dwa kom.. Kubusie były po 6zł jakby któraś chciała też się wybrac po coś takiego.

Kukunari, wedłg tego kalkulatora mam 2kg niedowagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to mam dopiero niedowage według tego kalkulatora, powinnam wazyc conajmniej z 67 kg, a ja ważę tylko 64,5! Przed ciążą wazyłam tak z 60,5 kg, potem schudłam do 58,5 przez moje wymioty...więc za duzo na razie nie przytyłam, własciwie to jestem chuda, tylko mam brzuszek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas pobudził ten kalkulator. Ja też sprawdziłam. Póki co ważę tyle co powinnam w 16 tyg więc nie jest źle, ale teraz apetyt mam dużo większy więc nie wiem czy się utrzymam do końca z mniejszą niedowagąm niż za dużą nadwagą 🙂 Według tego kalkulatora mogłabym mieć nawet 4kg więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, i tak każda z nas jest inna. I nawet jeśli jedna z nas przytyje 5 kg, a druga 15 to czasem ta co 15kg to moze szybciej zrzucicić niż ta co 5. I tak samo z wyglądem, u jednej pięć kilo będzie widać a u drugiej 15 nie 🙂 więc czym my się przejmujemy? 😁

Jedna moja kumpela przytyła 10 kg podczas całej ciązy w szpitalu zostawiła to na dzien dobry. Druga zaś z pierwszym dzieckiem przytyła prawie 20kg, urodziła synka i jej zostało - potem zaszła z bliżniakami przytyła 30kg i zostawila to w szpitalu, cos jej chyba z 3kg zostalo (ale powiedziala że ma porównanie bo w ciązy z synkiem wpierdzielała słodkie ile wlezie, z blizniakami zastąpiła słodycze owocami)

i tak urodzimy zimą, więc bedzie czas na zrzucenie do lata 😉 a czy nam zostanie 5kg czy 8kg to pod golfem, kurtką itd nie bedzie widać ;p

p.s tak na przyszłość jeśli któraś bedzie chciała stosować diety i inne cuda.. Ja schudłam w 3 miesiące 10kg. Nie dlatego że się odchudzałam , tylko dlatego że chleb i ziemniaki mi się przejadły więc ich nie jadłam bo nie miałam na nie ochoty.. a wcześniej to kanapeczka z dzemem a to z czyms innym.. przejadło się ii spadło 🙂 Dodam że wsyzstko inne jadłam normalnie, i słodkie itd.. to były początki liceum, ale waga utrzymywała mi się aż do ciąży.. bo teraz +4


a tu wklejam te piankowe ozdoby które dziś zakupiłam w casto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala, to prawda, że u każdej inaczej widać/czuć przyrost wagi. tylko po 30-stce metabolizm już nie ten sam, oj nieeee.... A wysilek fizyczny pochłania kawałek czasu, a mnie zawsze serce boli jak mam zostawiać maluszka. Po Maćku zdecydowałam się na treningi jak miał chyba 2 lata, bo miałam wrażenie, że za mało czasu mu poświęcam (praca niby do 16, ale często taty brak i trzeba było odciążyć babcię, która się nim zajmowała). Potem zaczął się żłobek i przedszkole, więc poszedł "między ludzi" i wtedy ja też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no witam was wszystkie.... o mnie to juz zapomnialyscie?? 😁 😁
a wiec przeprowadzka odbyla sie prawidlowo szybko i dosyc sprawnie juz wszystko w nowym domku ma swoje miejsce tak wiec teraz by sie nalezal odpoczynek... wlasnie nadrobilamcale 180 pare stron ktore naskrobalyscie ipamietam tylko tyle macie naprawde spore te wyprawki a jakie sliczne!!
w czwartek mialam ta glukoze i w przychodni pani mi powiedziala ze teraz sa nowe przepisy dla kobiet w ciazy i podaja tylko 75 gram glukozy juz nie ma mniejszych dawek i trzeba odczekac dwie godziny... jak to wypilam to zaczelo mi sie krecic w glowie slabo robic i wogole totalna masakra po godzinie niestety to zwymiotowalam ale objawy wszystkie ustapily, wie kazano mi przyjsc w piatek na druga probe i moglam zjesc lekkie sniadanie, wiec w piatek zjadlam snidanie poszlam tam wzielamlyk tego i juz mnie ciagnelo na wymioty jednak dalam rade wypilam, i znow powtorka z rozrywki... znow slabo niedobrze krecilo mi sie w glowie i po godzinie czasu oddalam z nawiazka wszystko.. wiec w poniedzialek mam sie zglosic do laboratorium i maja mi tam podac ta mniejsza dawke i po godzinie pobrac krew... echh a myslalam ze to pojdzie sprawnie i szybko tak jak u was 😞 mysle ze w poniedzialek to pojdzie sprawnie i wkoncu bede miec to za soba 😎

jeszcze mi sie przypomnialo... w nocy mialam skurcz lydki cieprialam cale 15 min, nie wiedzialam ze to az tak bardzo boli!! naprawde wspolczuje brzuszkom ktore maja skurcze... i tu mam pytanie znacie jakis sposob na te skurcze ? co robic gdy zlapie? ja w nocy po prostu gryzlam poduszke z bolu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! nie zapomniały, nie zapomniały.... 🙂
A z glukozą to miałaś prawdziwe przeboje! nawet nie wiedziałam, że mogą wystąpić takie objawy 🥴 Oby następnym razem poszło sprawnie 🙂 ja popijałam wodę po wypiciu glukozy, poszłam do domu i zasnęłam na godzinkę, więc po prostu ją przespałam 🙂
A mój Maluszek właśnie skończył akcję pt. kopiemy mamę 🙂 Trwała 4 godziny! Rekord świata! Jeszcze tak długo nie był aktywny, a ja ... taka szczęśliwa, bo ostatnio martwiłam się, podobnie jak Madzia, że coś cichutko we mnie siedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):

jeszcze mi sie przypomnialo... w nocy mialam skurcz lydki cieprialam cale 15 min, nie wiedzialam ze to az tak bardzo boli!! naprawde wspolczuje brzuszkom ktore maja skurcze... i tu mam pytanie znacie jakis sposob na te skurcze ? co robic gdy zlapie? ja w nocy po prostu gryzlam poduszke z bolu 🤢


kochana - skurcz warto szybciutko pomasować - to pomaga, po co cierpieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
no witam was wszystkie.... o mnie to juz zapomnialyscie?? 😁 😁
a wiec przeprowadzka odbyla sie prawidlowo szybko i dosyc sprawnie juz wszystko w nowym domku ma swoje miejsce tak wiec teraz by sie nalezal odpoczynek... wlasnie nadrobilamcale 180 pare stron ktore naskrobalyscie ipamietam tylko tyle macie naprawde spore te wyprawki a jakie sliczne!!
w czwartek mialam ta glukoze i w przychodni pani mi powiedziala ze teraz sa nowe przepisy dla kobiet w ciazy i podaja tylko 75 gram glukozy juz nie ma mniejszych dawek i trzeba odczekac dwie godziny... jak to wypilam to zaczelo mi sie krecic w glowie slabo robic i wogole totalna masakra po godzinie niestety to zwymiotowalam ale objawy wszystkie ustapily, wie kazano mi przyjsc w piatek na druga probe i moglam zjesc lekkie sniadanie, wiec w piatek zjadlam snidanie poszlam tam wzielamlyk tego i juz mnie ciagnelo na wymioty jednak dalam rade wypilam, i znow powtorka z rozrywki... znow slabo niedobrze krecilo mi sie w glowie i po godzinie czasu oddalam z nawiazka wszystko.. wiec w poniedzialek mam sie zglosic do laboratorium i maja mi tam podac ta mniejsza dawke i po godzinie pobrac krew... echh a myslalam ze to pojdzie sprawnie i szybko tak jak u was 😞 mysle ze w poniedzialek to pojdzie sprawnie i wkoncu bede miec to za soba 😎

jeszcze mi sie przypomnialo... w nocy mialam skurcz lydki cieprialam cale 15 min, nie wiedzialam ze to az tak bardzo boli!! naprawde wspolczuje brzuszkom ktore maja skurcze... i tu mam pytanie znacie jakis sposob na te skurcze ? co robic gdy zlapie? ja w nocy po prostu gryzlam poduszke z bolu 🤢


Miałam podobnie po glukozie tez było mi słano kręciło w głowie i do tego zrobiło mi się strasznie gorąco nie zwymiotowałam ale jak się od tego powstrzymałam to sama nie wiem. Drugi raz bym tego cholerstwa nie przeżyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
no witam was wszystkie.... o mnie to juz zapomnialyscie?? 😁 😁
a wiec przeprowadzka odbyla sie prawidlowo szybko i dosyc sprawnie juz wszystko w nowym domku ma swoje miejsce tak wiec teraz by sie nalezal odpoczynek... wlasnie nadrobilamcale 180 pare stron ktore naskrobalyscie ipamietam tylko tyle macie naprawde spore te wyprawki a jakie sliczne!!
w czwartek mialam ta glukoze i w przychodni pani mi powiedziala ze teraz sa nowe przepisy dla kobiet w ciazy i podaja tylko 75 gram glukozy juz nie ma mniejszych dawek i trzeba odczekac dwie godziny... jak to wypilam to zaczelo mi sie krecic w glowie slabo robic i wogole totalna masakra po godzinie niestety to zwymiotowalam ale objawy wszystkie ustapily, wie kazano mi przyjsc w piatek na druga probe i moglam zjesc lekkie sniadanie, wiec w piatek zjadlam snidanie poszlam tam wzielamlyk tego i juz mnie ciagnelo na wymioty jednak dalam rade wypilam, i znow powtorka z rozrywki... znow slabo niedobrze krecilo mi sie w glowie i po godzinie czasu oddalam z nawiazka wszystko.. wiec w poniedzialek mam sie zglosic do laboratorium i maja mi tam podac ta mniejsza dawke i po godzinie pobrac krew... echh a myslalam ze to pojdzie sprawnie i szybko tak jak u was 😞 mysle ze w poniedzialek to pojdzie sprawnie i wkoncu bede miec to za soba 😎

jeszcze mi sie przypomnialo... w nocy mialam skurcz lydki cieprialam cale 15 min, nie wiedzialam ze to az tak bardzo boli!! naprawde wspolczuje brzuszkom ktore maja skurcze... i tu mam pytanie znacie jakis sposob na te skurcze ? co robic gdy zlapie? ja w nocy po prostu gryzlam poduszke z bolu 🤢


Miałam podobnie po glukozie tez było mi słano kręciło w głowie i do tego zrobiło mi się strasznie gorąco nie zwymiotowałam ale jak się od tego powstrzymałam to sama nie wiem. Drugi raz bym tego cholerstwa nie przeżyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde jeszcze nie spie 🙂 🙂
Nie dawno goście pojechali wszystko juz ogarnelam i jeszcze zajrzałam do Was 🙂
kurcze ja nie pilam tej glukozy ale z tego co piszecie to to musi byc straszne 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨

Dobranoc brzuszki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...