Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paula, zobaczysz po tym sprzątaniu.. jak siądziesz na kanapie i sobie powiesz ''noo warto było'' a remonty mają to do siebie, że lubią się przeciągać 🙂

u mnie nocka średnia.. budziłam się co godzine ;/ na 11.15 jestem umówiona z moim lekarzem po skierowanie.. Więc jutro pewnie będą mi pobierać krew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ja juz po śniadanku. Noc przespana. Miękka kołderka pomogła na bolące biodra albo dzisiaj miało nie boleć 🙂
Mąz miał straszną zachciankę na czekoladę i marudził cały wieczór. Muszę mu dzisiaj kupic zestaw czekolad 🙂

Jak wrócę z przedszkola, będę piec ciabatty 🙂 Mam nadzieję że wyjdą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć moje drogie 🙂 🙂 🙂

my już wstaliśmy .... śniadanko zjedliśmy - cukier 1h po śnaidanku na poziomie 104 🙂 🙂 🙂
Nocka średnia 3 razy wstawałam za potrzebą.... Biodro troszkę mniej boli - po prostu nie promieniuje już na kolano ale czuję je nadal.

LALA GRATULUJĘ 30-TKI 🙂 🙂 🙂

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry biodro promieniujące na kolano i pod kolanem, to nic innego jak rwa kulszowa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rwa_kulszowa

Mi to uczucie towarzyszy co kilka dni. Niestety u mnie na początku ból jest pod kolanem potem przenosi się do łydki i stopy. Wiele Pań w ciąży ma z tym problem. Nie ma na to lekarstwa w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cherry biodro promieniujące na kolano i pod kolanem, to nic innego jak rwa kulszowa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rwa_kulszowa

Mi to uczucie towarzyszy co kilka dni. Niestety u mnie na początku ból jest pod kolanem potem przenosi się do łydki i stopy. Wiele Pań w ciąży ma z tym problem. Nie ma na to lekarstwa w ciąży.


To jest dokładnie to 😞
Madzia_m3 masz jakieś juz wypróbowane sposoby na radzenie sobie z tym bólem?

Najgorsze jest to, że praktycznie żadna pozycja nie uśmierza bólu... no jedynie leżenie na obolałej stronie... ale to tylko czasowo.

Po wstaniu np. z łóżka najgorsze są 4-5 pierwszych kroków - nim noga sie jakoś ułoży 😞 😞 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzuszki, my juz po pobraniu krwi wlasnie zjedlismy sniadanko i nadrobilismy wszystkie posty.. kurcze pamietam tylko tyle by napisac do zani ze naprawde slicznie wyglada! oraz do lali by pogratulowac kolejnego super zakupu! 🙂
echh mialam wczoraj napisac ale najpierw wizyta u nowego gina lekki stres 😁 zbadal mnie powiedzial ze ok wypytal troszke i zrobil usg, zaniepokoilo pana doktora serduszko mojego malenstwa i zaproponowal mi usg prywatnie w jego innym gabinecie bo mial tam lepszy sprzet, tak wiec zgodzilam sie i bylam umowiona na 19, tak wiec przez caly dzien mialam stresa, jednak na wizycie okazalo sie ze wszystko ok i na 95 procent maluszek nie ma zadnej wady serduszka odrazu pomierzyl wszystko.
tak wiec moj maluch wazy 1920g
i teraz jestem pewna ze na 100 procent bedzie Wiktorek
bo moja byla pani gin na ostatnim usg(tydz temu) powiedziala ze nadal jejsie wydaje ze chlopczyk ale to sie wszystko okaze przy porodzie 😮
tak wiec teraz zostaje z wami odpoczywam i staram sie nie stresowac niczym
poza tym pozdrawiam wszystkie brzuszki
oraz co sie dzieje z kunkunari oraz z cygnee??
a oto jego twarzyczka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/43/78700969.jpg/][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/7956/78700969.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki, my już też po śniadanku, ale dalej leżę w łóżeczku 🙂 Noc minęła wyjątkowo dobrze, a Oskarek już szaleje od rana 🙂 Jak wspaniale jest nie chodzić do pracy, wiadomo, że nie cały czas...ale póki co to ciągłe mam coś w domku do roboty i mi się wcale nie nudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry mi położna poleciła, żeby bolesne miejsca ( bo zaczyna się w okolicach bioder) masować olejkiem migdałowym, on powinien spowodować uczucie ciepła. Z tyłu nad Pupą są tak zwane talerze biodrowe i są tam takie dwa zagłębienia ( poproś męża) trzeba dobrze wymasować te miejsca.
Powinno się też w nocy spać w pozycji gdzie nogi są zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod katem prawie 90 stopni. Powodzenia ja sobie tego nie wyobrażam.
Nie ma na to żadnego lekarstwa w ciąży, wszystko to są świństwa strasznie szkodliwe.
Moi zdaniem wkładanie poduszek pomiędzy nogi też niewiele pomaga.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jadwiga-roza super zdiątko i fajnie, że doktor potwierdził płeć oraz , że z serduszkiem wszytko dobrze, to najważniejsze! ja wagę mojego dzidziusia poznam tak w połowie października na ostatnim usg, jestem ciekawa ile już waży, bo ostatnio wieczorami już czuje się jak foczka 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):

Po wstaniu np. z łóżka najgorsze są 4-5 pierwszych kroków - nim noga sie jakoś ułoży 😞 😞 😞


to ja tak mam z kręgosłupem 😞 jakby mi coś przeskoczyło 😞 tak boli, że aż nie mogę nogi na ziemi postawić 😞 jak zmieniam pozycje - z leżącej na siedzącą lub odwrotnie oraz jak wstaję 😞 to jest okropne, także współczuję bardzo i łączę się w bólu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moim obowiązkiem rannym jest odwiedzenie zawsze swoich ulubionych blogów. Pisałam Wam o plackach drożdżowych. Dziś zauważyłam przepis na placuszki z mascarpone, place lizać

http://mojewypieki.blox.pl/2011/09/Delikatne-cytrynowe-placuszki-z-mascarpone.html

Jak zrobię podzielę się swoją opinią.

Jadwiga-róża teraz widzisz jaki to stres 😞 Bardzo się cieszę, ze u Ciebie to były strachy na lachy. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli jednym słowem moje Kochane doświadczamy w pełni uroków ciąży 🙂 🙂 🙂

Jadzia bardzo się cieszę z dobrych wiadomości. Buziunia jaka słodka 🙂 🙂 🙂 🙂

Tez mnie zastanawia ile moje Małe waży ostatnia wagę znam z sierpnia (sprzed miesiąca - wtedy było około 1 kg). Pocieszam się tym, iż za 1,5 tygodnia następne usg. Potem myślę pójść jeszcze na prywatne.

Też czuję się już bardzo ociężale.... Smutno mi trochę bo mąż zrezygnował wczoraj z wyjazdu na 30 -lecie swojej firmy bo chce zostać ze mną... A tak bardzon chciałam go namówić by jechał się bawić 😞

Znów będę się chwalić ( za co bardzo przepraszam ), ale wczorajszy zakup mnie tak cieszy że muszę się tą radością z Wami podzielić 🙂 🙂 🙂



Kupiłam cały ten komplecik wczoraj (ogrodniczki + bluza) - nie mogłam się oprzeć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze naprawde macie nie fajnie z tymi bolami
yenefer mnie rowniez nic nie bolalo i sie tym cieszylam ale od odstatnich paru dni odczuwam coraz bardziej kregoslup... 🤢

sama sie nie moge napatrzec na zdjecia mojego synkaj... synek jak to brzmi!! teraz musze sie przyzwyczaic ze to bedzie on.. bo przez moja byla pania doktor nie chcialam sobie wkrecac ze to chlopiec bo niewiem jakbym zareagowala gdyby sie urodzila jednak dziewczynka,

przez ostatni czas tylko lezalam wiec jestem w tyle z zakupami oraz z cala wyprawka, po ogladnieciu zdjec dziewczyn zaczynam sie stresowac ze wsumie nic nie mam oprocz ubranek.. ktore w wiekszosci nie sa poprane, oraz lozeczka ktore jest zamowione, i wsumie tyle mam dla mojego maluszka ojojoj, trzeba ostro przetrzepac allegro i robic zakupy, a maz oczywiscie uwaza ze jeszcze duzo czasu zostalo i abym sie bardzo nie nakrecala bez potrzeby. tylko jak ja mam sie nie martwic? znajac jego gdyby mial zostac sam z lista zakupowa to pewnie 3/4 z listy by nie kupil bo nie wiedzial by jaka rzecz z polki wziasc 🤨
oraz zazdroszcze tym dziewczynom ktore maja juz kupiony wozek badz maja swoj typ wozka wybrany ☺️ ☺️ gdyz ja wogole nie moge sie zdecydowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Jeszcze dodam, ze lada chwilą dostanę przesyłkę z pościelami przebijakiem materacem itp. Zrobiłam solidne zakupy w jednym sklepie intranetowym. Oczekuję wielkiej paki!


Madzia mam nadzieję, że pochwalisz się nam swoimi zakupami 🙂 🙂 🙂

p.s. jaki materac kupiłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziu oj tak to na prawde duzy stres! i trzymam kciuki za was, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze!
i czy mogla bym cie prosic o link do tego sklepu internetowego? (niestety nadal mam nakaz lezenia, tak wiec moje szalenstwo zakupowe jest ograniczone tylko do internetu)

i jeszcze chcialam napisac do gosi.. kurde dziewczyno dbaj o siebie!! koniecznie jutro na wizyte do lekarza i zdaj nam tu relacje... bardzo martwie sie o ciebie i myslami caly czas jestem z toba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...