Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Cherry jak ladnie to wygląda! A te buciki pumy przecudne!!
Idę spać dziewczynki! Jutro znowu do przedszkola. Dobranoc


Marinel dziekuję 🙂 🙂 🙂

Te buciki musiałam kupić.... ehhhhhh.... zawsze marzyłam że je kupie dla swojej dzidzi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Cherry ile ty masz już rzeczy na maleństwa !!!! i nawet kilka par jeansów widzę 🙂 ja dziś wyprałam pierwszą partię rzeczy, które dostałam od znajomych (są to same śpioszki, body, kaftaniki w rozm. 56 i 62) w zasadzie chyba za dużo nie dokupię bo jest tego sporo ale tylko do rozm 62. Mam w planach dokupić tylko kilka nowych cieplejszych kompletów „na wyjście”.
dziewczyny doradźcie mi jaki kupić materac do łóżeczka......ten zwykły kokos-pianka-kokos, kokos-pianka-gryka czy może lateksowy? ostatnio się dowiedziałam, że najlepsze są lateksowe tylko cena jest zdecydowanie wyższa......ja myślałam nad kupnem tego tańszego kokos-pianka-kokos (bez gryki bo pani w sklepie mówiła, iż nie każde dziecko po 6 miesiącu chce spać na gryce)......co o tym sądzicie? proszę o rady 🙂
My dziś z mężusiem obchodzimy 2 rocznicę ślubu- kurcze jak ten czas zleciał......pamiętam przygotowania do ślubu a tu już 2 lata minęły......i jeszcze niedługo będziemy mieć Dominika....już nie mogę doczekać się aby go zobaczyć...zastanawiam się jak będzie wyglądał, do kogo będzie podobny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal wszystkiego dobrego z okazji rocznicy i długich długich lat razem no i całej gromadki dzieci 🙂 🙂 🙂

My mamy ten materac gryka-pianka- kokos ale to głównie z powodu iz był on dodawany do łóżeczka. Więc w tej kwestii nie doradzę. Co do rzeczy to większość dostaliśmy od tego holendra o którym pisałam wcześniej. Rzeczy sa w stanie idealnym więc aż grzechem było by nie wziąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
wiecie co, odkryłam właśnie, że wózeczki teutonia są produkowane we włocławku 😉
a nawet nie wiedziałam! 🙂


z tego co się dowiedziałam w sklepie podczas zamawiania wózka to, że stelaż produkowany jest w Niemczech a we Włocławku tylko składany......na 100% we włocławku szyją tapicerki i składają wózek w całość.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja też życze wszystkiego NAJ i duuużo miłości 🙂

Ja właśnie się wkurzyłam na mojego.. mam dość robienia wszystkiego sama w domu. Eh, ci faceci. :/

Cherry kochanie, kolekcja cudaśna! Bardzo podoba mi się wanienka! To też od tego holendra bo juz nie pamiętam? A tak swoją drogą to zawsze z tymi duperelami się \\\'\\\'sramy\\\'\\\' ile wlezie 😁 To tak jak np, przy remoncie.. Moje drzwi w sypialni doczekały się klamki po pół roku dopiero 😁 zawsze się odładało bo a to dziś nie, a jutro .. tak teraz mam z tymi właśnie kosmetykami do dzidzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diw wanienki dostałam ta na stojaku i wiadro takie = ktoś kiedyś pokazywał. Bardzo sie cieszyłam z tych prezentów od niego i na koniec dodał, ze wszystko z czego JD wyrośnie będzie odkładał dla nas 🙂 🙂 🙂 Więc jak szwagierka przyjedzie na jesień lub na święta to może znów coś przywiezie. JD ma teraz 10,5 miesiąca. i fryzurę niczym od stylisty 😉 😉 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry piekne rzeczy- pokaźna ta twoja kolekcja ( tzn. WASZA:lol 🙂
Pumki cudowne- ja marze o takich tylko różowych albo czerwonych 🙂 🙂

Agisal wszystkiego najlepszego 🙂 🙂 Sto lat w szczęściu :*

Dziewczyny ja mykam spać cos mnie krzyż boli ahhhhh czuje sie emerytka rencistka 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Dobranoc:*
Jak nie usne to jeszcze zajrzę pa 😘
Wlasnie co z tą Kukunari!!!!!!!!!!! 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Diw wanienki dostałam ta na stojaku i wiadro takie = ktoś kiedyś pokazywał. Bardzo sie cieszyłam z tych prezentów od niego i na koniec dodał, ze wszystko z czego JD wyrośnie będzie odkładał dla nas 🙂 🙂 🙂 Więc jak szwagierka przyjedzie na jesień lub na święta to może znów coś przywiezie. JD ma teraz 10,5 miesiąca. i fryzurę niczym od stylisty 😉 😉 😉



Cudny bąbel 🙂 Tylko schrupac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ja mam zlecone HIV w ramach nfz na następną wizytę


Wanilia będziesz we Wrocku robić czy w Brzegu? Bo ja mam bezpłatne we Wrocku w tej poradni rodzinnej na podwalu. Wiem wiem pamiętam i chyba mnie zatrzelisz.... 😉 zaniedbałam temat ze szpitalem. Matko jedyna ten tydzień mam luźniejszy i muszę się tym zająć.Z reszta jade jutro do oławskiego zusu - zarejestrować zwolnienie to i do szpitala podjadę....

U siebie w Brzegu będę robić, krew pobiera położna bezpośrednio w przychodni więc wygodnie mam 🙂 A ze szpitalem się nie spieszy więc strzelać do sąsiadki nie będę 😜. Poza tym tak czy siak kiedyś się będę musiała przejechać do tego szpitala, zobaczyć gdzie on wogóle jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już wyspana, ale jeszcze pójdę dospać bo dopiero po 6.00 jest.
Wczoraj wieczorem moje maleństwo dostało czkawki.. i bardzo długo ją męczyła 😞 aż się zastanawiam czy to normalne żeby dzieciątko tak długo miało czkawke.. Wystraszyłam się. Ale rano jak wstałam to już buszowała, więc wszystko chyba jest ok.

Kukunari faktycznie długo milczy. Teraz pewnie jest w PL, ale to i tak nie tłumaczy tego że od sierpnia się nie logowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie z rana mamuśki!

lala, Cherry - ale jesteście już super przygotowane! piękne te Wasze dziecięce kąciki 🙂

Cherry, ella - dobre wieści od lekarza - całe szczęście!

Marinel - ze sznurowadłami mam to samo, jak mąż mi nie zawiąże, to nigdzie nie idę 😉 ostatnio chodziłam w butach u teściów w mieszkaniu, a teściowa zwróciła mi uwagę, ale jak jej powiedziałam, że za chwilę wychodzę, a zakładanie butów to bardzo trudna czynność, to przyznała, że jestem usprawiedliwiona :P

przed 6tą obudziła mnie zgaga 😞 więc chrupałam w łóżku migdały, po pewnym czasie pomogły i jeszcze przysnęłam, całe szczęście, ale i tak jestem jakaś taka przemęczona 😞 ale w piątek nie idę do pracy, to się wyśpię 😉

Agisal - gratuluję z okazji rocznicy 🙂 dużo miłości!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana!

Marinel jeśli chodzi o pracę magisterskie, których jestem promotorem, postaram się pójść na obrony mimo zwolnienia lekarskiego. Na resztę egzaminów i zaliczeń znalazłam zastępstwo. Musiałam sama to zorganizować nikt nie pomógł.
W piątek powinnam iść na rozmowę przed komisją o 16, jednak nie wiem czy powinnam obciążać się takim stresem i to nie zaszkodzi Kubusiowi. Komisja jest w celu przepytania mnie z mojego dorobku i jakiejś rozmowy ze mną. Teraz mam emocjonalną huśtawkę i sama wiem, że moja zachowanie może być tam skrajnie różne. Decyzję podejmę w środę po usg. Jeśli niedoborze tzn. maluszek będzie miał potwierdzone te torbielki, to nigdzie nie idę. Stres, który odczuwa matka odczuwa dziecko.

Cherry właśnie taką wanienkę chcę, tej firmy dokładnie i dlatego, że jest ona bardzo stabilna, byłam w hurtowni potrząsałam wszystkimi 😉 i ta była super, reszta się chwiała jak nie wiem co. Niestety ona jest dość droga ze stelażem i trochę odkładam zakup. Z finansami kiepsko...

U mnie dziś ładna pogoda. Dzisiaj idziemy do szkoły rodzenia mamy albo ćwiczenia w parach, albo zwiedzanie szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz się melduję!
Agisal wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy!
Madzia masz rację najważniejszy Kubuś. Może ta komisja ma podjąc decyzję czy zostanie Ci przedlużona umowa?
Wczoraj sie martwiłam o moja Kruszynkę, bo czasem ma takie gwałtowne ruchy, zwłąszcza wieczorem. No i czułam ja nisko w podbrzuszu po lewej stronie, tak ze jak miałam przyłozone udo bo miałam nogi ugiete, to czułam ją na udzie. No i czasem takie długie równomierne pukanie w brzuszku, czyżby to ta czkawka?

Miłego dnia dziewczyny, ja po śniadaniu zmykam do przedszkola! Oby mnie tak nie wykończyło jak wczoraj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel zazdroszczę Ci pracy z dziećmi. Uwielbiam takie przedszkolaki, wiem, że broją, ale to ich własne zdanie na każdy temat potrafi być rozbrajające
Ja mimo swoich stopni naukowych, nie mam uprawnień pedagogicznych. Nie mogę pracować z dziećmi poniżej 18 roku. Próbowałam już w zeszłym roku zapisać na kurs pedagogiczny, ale wyszły obostrzenia nowe i jedyną u mnie opcją są studia pedagogiczne dwu letnie na uniwersytecie, zaoczne, kończące się magistrem. Trzeba tylko znaleźć na to czas, o naukę się nie martwię, bo mi przedmioty humanistycznie nie sprawiają problemów, uwielbiam czytać i pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby napisał(a):
Marinel, a jak dzieci na Ciebie reagują? 😉


powiem szczerze ze nic nie mówią o brzuszku 😉 zobaczę jak będzie dzisiaj!

Madziu u nas w Krakowie Uniwersytet Jagiellonski ma studium pedagogiczne i kazdy w ramach studiów na UJ moze tam zrobic uprawnienia, kazdy historyk, matematyk,.biolog itp. jesli chce uczyc musi to studium ukonczyc. Ja zrobiłam w tym roku całkiem za darmo przy okazji dziennych studiów psychologicznych. Na swoich studiach mam zaliczone kursy z psychologii więc "dorobiłam" tylko 3 pedagogiczne i praktyke, ale na swoich studiach też musiałam ją odrobic, więc zrobiłam jedną wspólną w poradni psych-pedag. i w szkole 🙂
pani promotor odpisała ze zaprasza mnie na duzur dopiero 22 wrzesnia. To już będzie 31 tydzień. Ciekawe czy będzie zaskoczona widokiem mojego brzucholka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam!
Gosia trzymaj się ciepło i duszo odpoczywaj i w czwartek jak najszybciej do lekarza
Lala – słodziarski brzusio, widzę, że masz praktycznie wszystko gotowe,
Lala jak karuzelka sięga tak nisko to może warto, jeśli się da, skrócić sznureczki, bo zabawki powinny być 20-25 cm od buzi dziecka
Cherry, Ella – super, że wszystko OK.
Cherry niezła kolekcja już Ci się nazbierała. Ja się nie dziwię, że lekarka była zdziwiona – mnie w szpitalu „wybadali” na wszystkie strony – USG, ktg (3 razy), badanie, krew, mocz, pomiary cukru (dużo razy).
Agisal – ja dla moich córek miałam materac kokos – pianka – kokos i po używaniu go w sumie 4,5 roku jest w stanie idealnym i mały też będzie na nim spał. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, DUŻO MIŁOŚCI I ZROZUMIENIA.

To chyba wszystko co chciałam napisać. MIŁEGO DNIA ŻYCZĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Shelby napisał(a):
Marinel, a jak dzieci na Ciebie reagują? 😉


powiem szczerze ze nic nie mówią o brzuszku 😉 zobaczę jak będzie dzisiaj!

Madziu u nas w Krakowie Uniwersytet Jagiellonski ma studium pedagogiczne i kazdy w ramach studiów na UJ moze tam zrobic uprawnienia, kazdy historyk, matematyk,.biolog itp. jesli chce uczyc musi to studium ukonczyc. Ja zrobiłam w tym roku całkiem za darmo przy okazji dziennych studiów psychologicznych. Na swoich studiach mam zaliczone kursy z psychologii więc "dorobiłam" tylko 3 pedagogiczne i praktyke, ale na swoich studiach też musiałam ją odrobic, więc zrobiłam jedną wspólną w poradni psych-pedag. i w szkole 🙂
pani promotor odpisała ze zaprasza mnie na duzur dopiero 22 wrzesnia. To już będzie 31 tydzień. Ciekawe czy będzie zaskoczona widokiem mojego brzucholka 🙂


moja Pani promotor pewnie do dziś nie wie, że we dwójkę chodziłam na konsultacje 😁
może się zdziwi na rozdaniu dyplomów ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka, ty to zawsze masz poysły! a to ten kocyk pod materacem a teraz te sznureczki.Dobrze, że mamy cię na forum 😁 Niestety nie moge skrocić sznureczków bo karuzelka straci swój wygląd. Sprawa się wyjaśni jak obniże łóżeczko o jeden poziom, bo mam na najwyższym. Zmykam brzuszki moje na targowisko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...