Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
Gosiaq, super wieści! Ja jutro zobacze moją myszke!


Lala, podobnie jak u Ciebie, lekarz za każdym razem mówi: chłopiec, widać? ale na pewno widać?
hahah, powiedziałam kiedyś, że jak się pomylił, to naślę na niego mojego sześciolatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj w Auchan widziałam mieli trochę ciuchów ciązowych: spodnie, bluzki, rajstopy - ceny w granicach 30-50zł (no rajstopy wydają mi się drogie bo 15 zł za cienkie). A i koszule tego typu co Gosiaq wrzuciła linka tylko z długim rękawem też była- tyle, że drożej bo (chyba) 25 zł.
A mnie kuszą te z krótkim bo z długim nie lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry u mnie też była dzisiaj rybka, ale dorsz...generalnie jem tylko dorsza lub łososia i zazwyczaj przyrządzam w piekarniku z masełkiem i koperkirm lub pietruszką, a czasem z porą+ wiadomo troszkę przypraw i soku z cytryny...miruna, takiej rybki nigdy nie jadłam, zresztą prawie w ogóle nie jadłam ryb jak mieszkałam w Polsce, dopiero tutaj tak naprawdę zaczęłam i teraz wręcz uwielbiam 😉

Gosiaq super, że miałaś dziś usg i że maluszek zdrowo rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martka! ja teraz śpię w długim rękawku i z długimi nogawkami, ale za to jest cały czas okno w kuchni otwarte, więc jest tak rześko, ale nie zimno 🙂 Zimą za to mamy bardzo ciepło w domu, mimo że nie ogrzewamy na maxa, ale jakoś takie ciepłe mieszkanie się trafiło 🙂 Ja zamówiłam dwie takie koszule, jak dojdą, to Wam opiszę czy było warto 🙂 Zależało mi na guziczkach ukośnych z boku,a nie na środku; było mi znacznie wygodniej z Maćkiem z takimi właśnie skosami, bo zapinałam na noc tylko górny guziczek, a odpiąć jeden to już pestka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem po wizycie u ginekologa i nawet ktg zaliczyłam. Szyjkę mam długą, ale miękka. Jednak moja macica bardzo napięta i występują lekkie skurcze przy jakimś dziwnym uciskaniu brzucha przez Panią doktor.
Recepta nospa trzy razy dziennie i asmag forte (przez tydzień), przede wszystkim wypoczynek,żadnych ćwiczeń w szkole rodzenia, spacerów w domu, zamiast tego leżeć.

Do 36 tygodnia muszę dać radę. Potem mogę chodzić sobie na spacery, skakać na piłce w domku itp. Zostały cztery tygodnie jakoś dam radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojejku to madziu wypoczywaj tam! kubusiu nie wychodz jeszcze, posiedz w brzuszku mamusi

cherry mam takie pytanie, skad wiesz ile mozesz jesc ? ostatnio caly czas mysle o tobie i o tych leniwych gosi, co jest w nich takiego ze nie wolno ? moze nie powinnam pytac ale ta moja ciekawosc jest straszna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez byłam dzis u lekarza.mam czeste bóle brzucha, takie jak przed miesiaczką.no i pleców.dodatkowo miałam takie delikatne różowe plamienia, ale lekarz mówi, że jest ok.Zapisał mi tez nospe 3Xdziennie, ale niewiem czy jest sens brac. skoro wszystko jest ok, to po co.. ból jest znośny, więc chyba dam sobie spokoj.
6 pazdz mam usg, nie moge sie doczekac.mowil Wam lekarz ile orientacyjnie waży Wasze Maleństwo? 🙂
Madzia odpoczywaj, dużo nie zostało.dasz rade.wiem ze to ciezko usiedziec w miejscu, zwlaszcza teraz kiedy zbliza sie coraz bardziej ten dzien i tyyyle chcialoby sie zrobic.Spokojnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiolika mowi 🙂 moj maluszek wazy prawie dwa kilo usg mialam tydz temu.

i znalazlam kocyk wydaje sie cieplutki i naprawde nie drogi, patrzylam u mnie w sklepach i trzeba dac conajmniej 35 zl a tutaj z przesylka jest juz za 25 🙂
http://allegro.pl/koc-kocyk-mikrofibra-100-70mieciutki-milutki-i1826534670.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnez141 napisał(a):
Dziewczyny co sądzicie o szczepieniach przeciwko pneumokokom i rotawirusom? macie zamiar zaszczepić ?


Kochana j a rozmawiałam z teściową wczoraj która wykonuje takie szczepienia dzieciaczkom i ogólnie opinie nawet wśród lekarzy nie są zbyt przychylne.... Wielu z nich nawet na szkoleniach poświęconych temu traktuje te szczepionki jako bombę zegarową która kiedyś wybuchnie powodując inne schorzenia.... Sama nie wiem. Jednak moja teściowa która dziennie robi bardzo wile wszystkich szczepień mówi NIE. Ja się zastanawiam - zasięgnę opinii jeszcze u sprawdzonego pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry mam takie pytanie, skad wiesz ile mozesz jesc ? ostatnio caly czas mysle o tobie i o tych leniwych gosi, co jest w nich takiego ze nie wolno ? moze nie powinnam pytac ale ta moja ciekawosc jest straszna!


Kochana nie wiem ile mogę jeść robię to na czuja....co do leniwych mam straszną na nie ochotę ale tam jest mąka pszenna której lekarz mi zabronił, ser biały a z nabiałami mam uważać... itd.

Mam jakieś wytyczne od lekarza. Resztę próbowałam (testowałam) na sobie zaraz po diagnozie i się trzymam. Ja juz zjem coś co może podwyższyć poziom cukru to się ruszam. Jak nie wiem co mogę zjeść to sprawdzam w produktach dozwolonych diabetykom itd.

Dużo na początku pomogła mi Martka która podpowiedziała co nieco.


Yenefer tez uwielbiam dorsza i łososia. Mirunę serwowali zawsze moi teściowie i ta mi bardzo zasmakowała. Z resztę po rewelacjach związanych z pangą wole zapłacić troszkę więcej i wiedzieć co jem/.

Rybkę przyrządzam w piekarniku najchętniej. Przyprawiam zawijam w folię aluminiową i tak piekę. Mężuniowi robię smażoną bo on taką lubi.... Co do łososia to strasznie upodobałam sobie połączenie saków łososia wędzonego i wina białego wytrawnego.... 🤪 🤪 🤪 hehehe muszę jeszcze poczekać z tym winem 😁 😁 😁

aaaaaaaaa i jutro robię zapiekankę według Twojego przepisu 🤪 🤪 🤪

Pół dla mojego Krzyśka wersja full a drugie pół dla mnie - wersja oszczędna 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry a moze zamiast leniwych zrob kopytka z serem ? rowniez daje sie make ale duzo mniej i dodaje rowniez make ziemniaczna... no kurcze chciala bym ci jakos pomoc 🤨


madziu a czemuz to ?? moze pogoda cie dobija ?
ja sie poryczalam dzisiaj przez pogode i plakalam dobre pol godziny.. ale cale szczescie przeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
wiolika mowi 🙂 moj maluszek wazy prawie dwa kilo usg mialam tydz temu.

i znalazlam kocyk wydaje sie cieplutki i naprawde nie drogi, patrzylam u mnie w sklepach i trzeba dac conajmniej 35 zl a tutaj z przesylka jest juz za 25 🙂
http://allegro.pl/koc-kocyk-mikrofibra-100-70mieciutki-milutki-i1826534670.html


hejka,
podsyłąm ci kocyki z mikrofibry - rozmiar taki jak ten w twoim linku tylko ze z przesyłką wychodzi prawie tak samo a ma fajna aplikacje:
http://allegro.pl/mieciutki-kocyk-mikrofibra-bobas-wyprzedaz-i1813115888.html
http://allegro.pl/bobas-kocyk-niemowlecy-mikrofibra-8-wzorow-i1778738248.html
albo taki zwykły jak w twoim linku tylko ze z przesyłką 21zł
http://allegro.pl/kocyk-kocyki-mikrofibra-75x100-milutki-promocja-i1823507807.html

ja mam taki mały z mikrofibry, z aplikacja i poduszką do tego.. taki zestaw do wózka z psiakiem. Ogólnie fajny.. ale mogłyby te kocyki byc wieksze. Dlatego reszte kocy kupiłam w wiekszym rozmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziu, odpoczywaj.. ta sobie teraz myśle o tym co napisałaś, i dociera do mnie że niebawem zostaniemy rodzicami.. tzn że wcale nie zostało nam tak dużo czasu jak się może wydawać. Także najlepiej leżakuj przez te 4 tygodnie, bo szybciutko zleci :* a potem jeszcze troche i bedziemy wszystkie sobie przsyłać zdjęcia naszych skarbeńków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu odpoczywaj!
Ja się boję ze mi lekarz w środę też zaleci nospę i leżenie a ja jeszcze muszę badać przedszkolaki przez 2 tygodnie, a potem wracam na zajęcia na uczelni więc z leżenia nici.Mam nadzieję że tak strasznie nei będzie, chociaż naprawdę nie mogę juz chodzić bo mnie brzuch dołem pobolewa i strasznie się napina.
Jutro idę na spotkanie z panią promotor. Ciekawa jestem co powie na temat pierwszej części mojej pracy.
Zrobiłam sałatkę jarzynową, bo miałam straszną ochotę na majonez. Chyba ze 4 miesiące go nie jadłam.
Gosiaq rewelacyjne wieści. Jaki duży juz Twój Filipek!! No i elegacnko się odwrócił. A powiem Ci że chyba wiem skąd taka dobra pamięć u Twojego lekarza odnośnie nacinania krocza 🙂 Dziś na szkole rodzenia lekarz mówił, że nacina się po lewej stronie, dlatego nie wymagają od nas golenia całego krocza, jeśli ktoś nie chce.
Co do szczepień na rotawirusy i pneumokoki to bardziej się boję rotawirusów. Synek mojej koleżanki złapał od razu jak wyjechał nad morze i biedaczek spędził tydzień w szpitalu pod kroplówką, dlatego się zastanawiam nad tymi szczepionkami, ale poczekam co powie pediatra.
Lala89 kolejny trafiony zakup. Zapomniałam o tych ręczniczkach. Myślałam że takie duże ręczniki wystarczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 napisał(a):
madziu, odpoczywaj.. ta sobie teraz myśle o tym co napisałaś, i dociera do mnie że niebawem zostaniemy rodzicami.. tzn że wcale nie zostało nam tak dużo czasu jak się może wydawać. Także najlepiej leżakuj przez te 4 tygodnie, bo szybciutko zleci :* a potem jeszcze troche i bedziemy wszystkie sobie przsyłać zdjęcia naszych skarbeńków 🙂


lala89 ja tam wolę żeby moja Emilka posiedziała w brzuszku jeszcze 8 tygodni bo ja jeszcze prawie nic dla niej nie mam i dla siebie do porodu. Muszę zdązyć wszystko kupić, a Zus zwleka z wypłatą pieniążków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry! a Ty dostałaś kaskę z ZUS-u?
A co do krocza, to mnie się nikt nie pytał czy chcę nacięcie, ale wolę myśleć, że widocznie było to potrzebne. Ja golę się na łyso, więc z tym akurat nie będzie problemu 🙂 no może prawie nie będzie problemu 🙂 I chyba wolę, żeby mnie kawałek nacięli niż popękać jak rozgwiazda 🥴 Moja kuzynka tak popękała i się biedna potem męczyła z infekcjami, ciągnięciem tych blizn i w ogóle dłuuuga historia i mało przyjemna.
Madziu, popraw sobie czymś humorek... no chyba, że się źle czujesz fizycznie, to przesyłam buziaki-pocieszaki 😘 😘 😘
A dzisiaj sobie przypomniałam, że w lutym moja koleżanka urodziła 6 tygodni przed terminem, bo jej się odkleiło łożysko 🤢... i jak sobie pomyślę, że u mnie byłoby to za 1,5 tygodnia, to skóra mi cierpnie. Czy ja w ogóle będę gotowa urodzić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...