Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cherry nie bałam się bo wiedziałam że w każdej chwili mogę wrócić do domku. Koncert na wsi a koncert w mieście to ogromna różnica. Z pewnością to nie był taki koncert o jakim ty piszesz, było spokojnie, miejsca miałam dużo choć staliśmy niedaleko sceny. Trwał tylko godzinkę. No i zauważyłam że nie byłam jedyną ciężarną na tym koncercie 🙂 Dobrze się czułam, a jak wróciłam i się położyłam, to moja mała zaczęła brykać choć od wczoraj w brzuszku była cisza. Mała fanka Feela 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Gosia734 w aptekach można kupić testy do sprawdzenia czy to wody czy nie. Nie znam niestety ceny
OK, sprawdziłam - ponad 40 zł 😮
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2935-TEST-Bobo-Safe-do-wykr-plynu-owodniowego-3szt.html


Ania wysłałam Ci wiadomość na skrzynkę brzuszkową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Cherry napisał(a):
Mam pytanie do doświadczonych Mam. Czy potrzebne jest termoopakowanie? Czy z tak malutkim Dzidziusiem się przydaje czy nie.... ? Pytam bo nie wiem czy mam kupować.

Też mam zestaw z TT ciekawe jak się sprawdzi.... dziś domawiam jeszcze antykolkowe butle chociaż jedna mam ale z Tupperware.

Wisienko! chodzi Ci o taką osłonkę izolacyjną na butelkę? żeby mleko się nie wystudziło? ja mam, ale średnio się przydało, bo cycki były na miejscu i zawsze podgrzane w nich mleko 🙂 teraz też pewnie nie przyda się, no.. chyba, że będę karmiła butelką, to wtedy wrzątek się przyda. Ale... kto będzie robił ekstremalne podróże zimą??



Chodzi mi o coś takiego ze styropianem w środku:
http://allegro.pl/tommee-tippee-termoopakowanie-1-sztuka-najtaniej-i1809444749.html
bo nie wiem czy jest to przydatne 😮

Dla tych które zastanawiają się nad termometrem to moja teściowa mówiła że w Media Marktcie są termometry bezdotykowe (na podczerwień) Philipsa za 89 zł.

nooo to mówimy o tym samym 🙂 jakoś może zakręciłam się pisząc 😮 u mnie rzadko używane 🙂 baaaardzo rzadko 🙂 np. jak dokarmiałam Maćka w nocy bebiko, to sobie szykowałam wcześniej wrzątek i trzymał temperaturę do tej 24-1 w nocy. Ale wiesz, jak ze wszystkim i tak trzeba samemu zdecydować 🙂
Ale Ty tu nam koniecznie powiedz, za jakim to zespołem potraficie jeździć??? rozpaliłaś moją ciekawość o 6 rano!!! A jak nie odpowiesz, to wiesz, myszy Ci wszystko zeżrą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się przyłączam do tego, co Gosia napisała. Od razu pojawia się pytanie: jaki to zespół? 😉

Z tego co wyczytałam, to te testy do płynu owodniowego sprawdzają po prostu pH tego, co wycieka... No i 40zł za 3 paski, to trochę dużo, skoro za 10zł można mieć kilkadziesiąt (http://allegro.pl/80szt-papierki-lakmusowe-wskaznikowe-ph-1-14-paski-i1814570288.html lub http://allegro.pl/uniwersalny-papierek-wskaznikowy-lakmusowy-i1822955705.html). Bo można skorzystać ze zwykłych papierków wskaźnikowych, które pokazałyby to samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane,

Gosiu jeśli się coś dzieje, to jedzie się na izbę przyjęć do szpitala położniczego. Tam zbada Cię lekarz, zrobi usg i zadecyduje co dalej. Jeśli coś jest nie tak trafia się na odział nie położniczy a patologi ciąży. Teraz w tym okresie nie ma żartów. Bo każdy dzień ważny dla płuc dziecka. Oczywiście będąc wcześniej w szpitalu, jak lekarze stwierdzą, że poród rozpocznie się w ciągu 48 h zdążą podać steryd i dziecko będzie oddychało same, bez urządzeń wspomagających. Kilka dni w szpitalu i do domu.

Moja położna mówi kilka razy, że każdą obawę teraz trzeba wyjaśnić. Nie warto czekać, bo nerwy Twoje wpływają na dziecko. A co do obaw, że lekarz będzie kręcił w szpitalu nosem im za to płacą, nawet o 2 w nocy.

Ja jak pisałyście też czuję pobolewanie w brzuchu, ale teraz będzie to chyba coraz częstsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Doberek 🙂 🙂 🙂 🙂

Witamy po weekendzie 😘. W weekend meżuś miał wolny wiec prawie w ogole nie bylo nas w domku (juz pogodzeni--aahhhh te hormony 😁 😁 😁 😁 😁:lol 🙂. Ale wszystko nadrobione 😉 😉 😉 tylko co ja komu mialam napisac hmmmmmm( powiem wam ze z moja koncentracja i pamiecia ostatnio kipsko tez tak macie????)))
Cherry- dzieki za sprawozdanie z wiyty na oddziale- czytajac troche mnie strach przeleciał ale damy rade!!!!!!!!!!! 😉

Gosiuq- Wszystkiego najlepszego w dniu rocznicy- duzo szczescia na nastepne wspólne lata 😘 😘
Wymiary wewtetrzne mojej gondoli to: (cm): 35,5x20x78
Wymiary spacerowki: wymiary wewnętrzne siedziska (cm): 86x33
wysokość oparcia w wersji spacerowej: 47 cm
odległość zamontowanego dna siedziska od podłoża: 58 cm

Tak w ogole piekne rzeczy dziewczyny macie- a nasza Lala to normlanie przebija wszystkich z tymi promocjami- gdzie nie pojdzie to z czyms wróci i to jeszcze na pół darmo wszystko kupuje EXTRA 🤪 🤪 🤪 🤪

Teraz do naszej drugiej Gosi- mam nadzieje ze wybierzesz sie dzisiaj sprawdzic ta wydzieline!!!!

Ja ogólnie czuje sie dobrze ale w nocy z soboty na niedziele taki ból mnie złapał w brzuchu po praweej stronie 🤢 🤢- nie wiem co to było ale czułam jakby ktosi zlapal za jajowód scisnal i wykrecal normlanie az przerazenie mnie ogarnelo- trwalo to moze z pol minuty i puscilo!!!! 🤔 🤔 I jak narazie sie nie powtórzyło!!!
Milego dnia brzucholki lece na sniadanko bo w brzuszku pustka heheheheheh 😁 😁 😁 😁 😁
A jak tam u WAS dzisiejsze samopoczucie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek,
niestety i u nas pogoda nie fajna..
gosiuq gratuluje z calego serduszka i zycze kolejnych wspanialych lat
mia sliczne zdjatko i brzuszek ladniusi taki okraglutki 🙂

po ostatnm narzekaniu na meza, zastanowilam sie troszke nad tym... i stwierdzilam ze moze z nim wszystko w porzadku i to ja sie zmienilam? zaczelam na niego najezdzac a nie zastanowilam sie nad swoim zachowaniem... wiec moze jest cos na rzeczy i po prostu juz nie jestem ta sama osoba co kiedys... nie rozumiem tego wszystkiego.. 🤨

w kazdym badz razie trzymajcie sie kochane brzuszki cieplo, bo jesli u was taka pogoda jak i u mnie to naprawde tylko siedziec w domku pod kocykiem z goracym kubkiem herbaty w rekach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie wszystkie mamuśki 🙂 🙂

Gosia!! jak to dobrze ze to nic poważnego!! dobrze, że poszłaś na konsultacje do lekarza 😉 🙂

Mia- zdjecie świetne!! a brzuszek coraz wiekszy 🙂 🙂

gosiaq gratuluję rocznicy, dużo szczescia życze!!! 🙂

własnie rozmawiałam z mamą, powiedziała mi ze najgorszy miesiąc przede mna... najgorszy w sensie, ze wszystko teraz mnie bedzie bolec, juz niewygodnie mi bedzie i ogólne samopoczucie jednym słowem (brzydko się wyraże) do d**y 😜 po czesci juz zaczynam odczuwac ze tu mnie gniecie, a tam mnie sciska ani poleżec, ani posiedziec nie moge... ale jeszcze 1,5 miesiaca 😁 😁 szybko zleci 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...