Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witam ,
Akompf, bardzo się cieszę,że u Ciebie i Basi wszystko oki:-) To najważniejsze:-)

Wiola, Twój mąż przeżywa chyba to co mój? Tylko mój mi powiedział,że boi się że może małemu zrobić krzywdę podczas sexu a że kocha go nad życie jest w stanie sobie troszkę odpuścić. Stąd u mnie trochę rzadsze współżycia niż kiedyś.
Na pewno Twój mąż Wiolu , też się boi a nie dlatego że jesteś dla niego nie atrakcyjna, także wcale się tym nie przejmuj, buziak dla Ciebie:-*

A ja dzisiaj nigdzie na wyżerkę nie jadę:-( Sama muszę przez weekend pichcić:-( a tak mnie się nie chce!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami ja miałam plamienie po stosunku jakis miesiąc temu, ale to były takie raczej brązowe plamy , nie jak krew i szybciutko mi przeszło, po godzinie nie było sladu. Zaraz potem miałam wizyte u gin i wszystko było OK.

DagiM to pewnie teraz juz siedzisz jak na szpilkach... trzymam kciuki , żeby maleństwo urodziło się zdrowe, a że malutkie... hmmm.. dzisiejsza medycyna potrafi zdziałać cuda. Wszystko będzie dobrze, nie może byc inaczej. Oklask ode mnie dla Ciebie dla dodania otuchy 🙂 🙂

Wiolka przestań się dołować. Ja tez mam wielką dupe, grube uda i straszny cellulit. Mam to gdzieś, bo wiem że nosze w sobie moją ukochaną istotke. Obiecuje sobie , że po porodzie wezmę się za siebie i znowu będę szczupła laska 🙂
A faceci sie boją , że zrobia krzywdę maluszkom. My też kiedys to nie schodzilismy z siebie. Zobaczysz że jak urodzimy i troszkę dojdziemy do siebie to wszystko wróci do normy 🙂

Aga84 a mama trafia w Twój gust ubraniowy? Bo moja jak mi czasem coś kupi to masakra 😞 nieraz jej się uda zwalic mnie z nóg ale to rzadkość hahah no cóż liczy się gest 🙂

Mittka ale masz fajnie... ja sobie jednak pieke ciasto , jogurtowe 🙂 i gotuje obiadek - dziś gulasz z mięksiem i kaszą jęczmienną a do tego ogóreczek kiszony mojej roboty mniam mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewuszki!

Ale macie fajnie z tymi wyżerkami :P Ja sie szykuję do zrobienia zapiekanki makaronowej 😁 Mniam 😁
Muszę jeszcze podłogi pomyć, bo jutro goście - przyjaciółka z narzeczonym... Przydałoby się coś upiec na ta okazję 😁

Dzis kompletny leń 😁 Nocka przespana już w nowym miejscu - dziś mężunio spał przy ścianie, coby łatwiej mi było się zczłapać z wyrka rano 😁 hahahahahah

Dośc uporczywie boli mnie krocze. Lekarz mówił, że to normalne bo Basieńka juz taka malutka nie jest i cięgle mi główką na miednicę uwiera, ale za to fika jak oszalała... Ostatnio sobie pomyślałam, że strasznie będę tęsknić za tymi kopniakami w brzusiu, tyle radości mi dają! Ale napewno nie mniej niż Basieńka fikająca w łózeczku !!! 🙂

Uciekam robić obiad ale widzę, że i tak pustki na forum.
Dobrze, że z agnieszkąK wszystko w porządku.
Macie jakieś wiadomości od Ewy?

ami - jaki kupiłas wózeczek? Tez mam czerwony i też dla Basi :P hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wszystko mam porobione, podłogi umyte, posprzątane, obiad ugotowany i zjedzony 🙂
Teraz sobie piję capucinko i zajadam się ciastem jogurtowym. Jest pyszne i strasznie proste w wykonaniu, więc Akompf jeśli chcesz cos szybko i smacznie upiec to polecam, ja dzis robiłam z gruszkami http://zapraszamnaciasto.blox.pl/2007/06/CIASTO-JOGURTOWE-Z-OWOCAMI.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko ale ci dobrze że już masz posprzątane i jeszcze ciasto zrobione. Ja mam za to dzisiaj mega lenia i w dodatku jestem taka ciężka 😲 Najlepiej poszłabym spać ale muszę się trochę poruszać bo niedawno zjadłam obiad. A w moim przypadku to by sie źle skończyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc dziewczyny 😠
Mam dzisiaj zaspany dzien bo poszlam spac dopiero o 7 rano wy pewnie juz sie przebudzalyscie a ja probowalam zasnac wkoncu jak zasnelam to obudzialam sie o 10 czyli mam za soba tylko 3h snu bo moj maluszek nie ze sie wiercil...moj maluszek chyba probowal posc sobie na jakis spacer u mnie w brzuszku bo cala noc do 7 cos tam budowal i moj brzuch wygladal jak piramidy 🤪 ale to nic dalam rade jeszcze max.9tc i moja kruszynka bedzue z nami

Aco tam u Was ???


#Nie wiem czy dam rade dzis siedziec bo oczy mi sie same zamykaja a maluszek jak kreowal domy u mnie w srodku tak do tej pory buszuje :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki, ale pustki dzisiaj 😞

mnie dzisiaj strasznie boli podbrzusze, mimo brania nospy i fenoterolu no i zrobiło mi się słabo w sklepie, aż mi taka kobieta wodę przynosiła ☺️

zapomniałam wam wczoraj napisać, że jest teraz taki nowy trend, że dziecku do 1 msc życia nie powinno się obcinać paznokci, one mają się same łamać, bo do tego 1 msc kształtuje się ich płytka, najważniejsze żeby nie obcinać w szpitalu bo jak skaleczy się dziecko to tam jest pełno zarazków i zbierze się ropa i wtedy nie wypuszczą ze szpitala do czasu pełnego zagojenia:P

magulka dawaj zdjęcia bryki:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde!
Dziewczynki! Chwalić sie szybko wózkami! Ami! Megulka! Jeszcze zdjęć nie wkleiłyście!?

AgnieszkaW - ostatnio upiekłam to jogurtowe ale nie wyszło ;] hehehe ale nawet zakalec smakował gościom 😁 hahahaha

Też skończyłam sprzątać mieszkanko (właściwie mężuś sprzątał), obiad gotować a teraz oglądam Brzydulę :P Strrrrrrrrraaaaaaaaaaaasznie boli mnie krocze! Teraz juz właściwie cały czas 😞 Czy siedzę, leżę, stoję czy chodzę... Chyba mam za słabą miednicę 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 ałłłłłaaaa 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze nie boli ani krocze ani pachwiny, a mała już jest prawidłowo ułożona, ciekawe kiedy zacznie boleć, ale brzuch to mi daje dzisiaj na prawdę popalić, ąż się boję, że to wszystko przez te nerwy wczorajsze i czwartkowe 😠

hehe też oglądam brzydulę:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak położna wczoraj mówiła, dziecka ma takie cieniutkie i kruche paznokcie, że urosną do pewnego momentu i się złamią, tylko koniecznie zakładać na rączki skarpetki albo łapki niedrapki, bo się podrapie 🙂

i jeszcze mówiła, że teraz taka nowa moda, że dziecko można kąpać co 2-3 dzień, ale ona poleca codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie plecy bolą... wyprałam ręcznie pieluszki tetrowe, ręczniczki kąpielowe, wyprawkę do szpitala i pościel (ale tylko poszeweczki na podusię i kołderkę i prześcieradełka) i padam na pysk normalnie...

Akopmf mnie tez krocze boli, ale o dziwo tylko w nocy. Przekręcenie się z boku na bok graniczy z cudem haha

Emmax odpoczywaj dużo, a jak dalej Cię bedzie bolało to podjedz na pogotowie, bo lepiej dmuchac na zimne 🙂

Idę wywiesic to pranko, bo wrzuciłam jeszcze do pralki odwirować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to prałam w płatkach mydlanych i chyba za dużo icha nasypałam, bo takaaaa piana mi się zrobiła, że ciężko mi było wypłukac potem to wszystko hahah

Akompf nie mogę się napatrzeć na ten Twój avatar, jest boski 🙂 no ale jak boska modelka (a raczej dwie modelki) to i avatar zajebiaszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorry ze wam sie wtrace ale widze ze za bardzo sie przejmujecie tymi przesadami

1--co do obcinania paznokci...to glupota maluchom zaczynaja rosnac paznokcie w 31tygodniu ciazy i jak sie rodza to czasem obciecie pazurkow to pierwsze co was czeka... A co do poloznej ktora powiedziala ze powinny sie same lamac bo sie plytka ksztaltuje to powiem ze walnela totalna bzdure... Nasze mamy nie czekaly az nam sie paznokcie zlamia a plytki to nam sie ksztaltowaly w brzuszku u mam. i nie wydaje mi sie ezby ktoras z was miala jakies problemy z plytka...

2---co do glaskania brzuszka to tez glupota. Jak chodzicie na badania to gin czy polozna nie naciska wam na brzuch zeby wyczuc maluszka??? to czemu wy nie mozecie??? Wiele moich kolezanek cala ciaze glaskaly swoje brzuszki i rodzily w terminie..

3---co do nie kapieli maluszka??? Bzdura...Nie powinno sie tylko kapac odrazu po urodzeniu przez 24h a pozniej mozna kapac codziennie tylko ze sama woda...

4---co do naszych kapieli w wannie to tez niezbyt sensowne..Kapiele sa dobre na relax.. To prawda ze moga wywolac skurcze ale tylko jak postanowicie brac godzinna, wrzaca kapiel z mocnymi olejkami aromatycznymi...
Ale kapiel w cieplej (nie goracej) wodzie bez extra dodatkow typu olejki, kadzidelka sa jak najbardziej spoko.

wiec dziewczyny nie sluchajcie tych wszystkich przesadow,,,
nasze mamy, babcie, prababcie nie chodzily do szkol rodzenia, wczesniej nie bylo tez USG i my wszyscy rodzilismy sie bez zadnych problemow 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julia ja nie napisałam zdania położnej, ona przedstawia badania jakie przeprowadzają pediatrzy, a każda z nas zrobi i tak jak jej się podoba, chyba jesteśmy tu po to żeby wymienić się poglądami, a poczułam się tak jakbyś naskoczyła na mnie, masz swoje zdanie ok, jest wiele nowych trendów, które zmieniają się na przełomie lat, ale ty skoro chcesz to wychowuj swoje dziecko jak Twoja prababcia i proszę cię nie używaj słów typu bzdura, bo dla mnie może być bzdurą twoje zdanie ale je szanuję i nigdy tak nie napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emmax to co napisalam nie dotyczy zadnej z was konkternie nie podalam przeciez imion. Sorki jesli odebralas to personalnie, nie mialam takiego zamiaru... Napisalam tylko o doswiadczeniach naszych mam, babek itp.. Nie pisalam tez o mojej prababci tylko ogolnie... Prosze nie mysl ze slowo bzdura zostalo uzyte w Twoim czy innej grudnioweczki stronie...
Moja wypowiedz zostala napisana w ogole nie w osobistym znaczeniu
Wysylam Ci buziaki na przeprosiny jesli poczulas sie obrazona bo nie mialam takiego zamiaru 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkaW - dzieki 😘
Umieram ostanio na ten ból krocza 😞 w nocy to już dawno bolało ale teraz to jest przeginka... learz mówi, ze trzeba przecierpieć...
Ja jeszcze nie wyprałam niczego ani w płatkach ani w proszku specjalnym.. tylko w normalnym... Ale pewnie już niedługo 😁

Właśnie mi się braciaki zamówiły na kawe za pół godzinki, wiec moge sie pojawić poźno albo jutro 😁

W razie czego: DOBRANOC MAMOM i BRZUSZKOM 😘 😘 😘

Aha! Każda z nas ma całą masę porad na głowie i całą masę doradczyń mniej lub bardziej doświadczonych ale sama musi zdecydować co dla jej maleństwa będzie najlepsze 😁 Więc dziewuszki bez nerwów i brzusie do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julia nie obraziła się, ale przyznam, że ton twojej wypowiedzi nie spodobał mi się 🥴 ale nie ma problemu 🙂

Agaw te środki piorące to chyba takie są, ja prałam ręcznie w proszku i nasypałam go tyle ile było podane na opakowani i tez się strasznie pienił, że nie umiałam wypłukać:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...