Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
emmax ciuszki miałam swoje, rożka bo nie bo zawijają dziecko w taki kocyk, ale możesz mieć swój, zawsze to czysty i pachnący, a ten w szpitalu jak się pobrudzi to nikt Ci nie wymieni. Jeżeli są miejsca na oddziale noworodków to masz dzieciątko cały czas przy sobie, ale przeważnie nie ma i przynajmniej pierwszą dobę trzeba leżeć na patologii, a do dzieciątka możesz sobie chodzić.
Kącik dla Diany przecudowny, super pomysł z tymi motylkami 🙂

Wizyta położnej cuuuuuudnaaaaa!!! Wszystko dokładnie wyjaśniła. Ja pierdziele nie wiedziałam najprostszych spraw bo w szpitalu nie mówili!!! Teraz czuję się o wiele lepiej 🙂 No i mówiła -ŻADNYCH DIET!!!! Wszystkiego po troszkę nawet kostkę czekolady, a na wigilię słaby barszczyk i z 3 uszka 🤪

Anja super pomysł na biznes, przyjemność połączona z pracą 🙂

Kurde która to pisała o frytkach??? Ja nie mogę frytek, a tak mi się chce :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czuję się super!!! Byłam nacinana... ale ładnie się goi 🙂 Wczoraj mnie tak nawalało, że nie mogłam siedzieć, ale dzisiaj jest już ok. W sumie od razu po porodzie mogłabym góry przenosić. Momentami nadal nie mogę uwierzyć, że w łóżeczku leży mój synek. Mogę na niego patrzeć godzinami, jest taki słodziutki 🙂 Zostać mamą to jest po prostu niesamowite uczucie i nie da się tego opisać słowami, trzeba to po prostu przeżyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewka ale masz fajnie, że już jesteś po wszystkim, zazdroszczę Ci 🙂

Właśnie napisała Aga84, że ma skurcze, rozwarcie na 4 cm i ma podłączona jakąś kroplówkę, czyli pewnie wieczorkiem lub w nocy będzie dzidziuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa to super, żetak dobrze poszło i szybko dochodzisz do siebie 🙂
a jeśli moge zapytac jak to jest z wagą? karmienie faktycznie odchudza? i ile sie traci w czasie porodu?

też bym zjadła fryteczek i chyba sobie potem usmaże tymczasem zajadam sie lodami czekoladowymi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja pisałam o frytkach :-) zjadłam ale olej mi się przypalił więc teraz jest mi baaardzo niedobrze...
Gdybym ja mogła wybrać, chciałabym urodzić 11 grudnia, ale późnym wieczorem, tak żeby mąż zdarzył wrócić do domu z Warszawy, i napewno przed północą :-) w swoje urodziny :-) u mnie w domu teraz się licytujemy kiedy mały mógłby się urodzić bo i mama i tata i ja mamy urodziny w grudniu, mama 10, ja 11, tata 21 z tym że rodzice liczą na szczególne względy bo kończą 50 lat a wnuk byłby wymarzonym prezentem :-)

Ewa, a czułas sam moment nacinania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochane!

Jak zwykle tylko na chwile, ale dobre i to 🙂

Ja już kompletnie pogubiona jestem która rodzi, która czeka, która już po itd... więc wybaczcie, ze nie będe imiennie pisała :P jak kiedyś 😁

Emmax - kącik superowy!!!!! Ja swój kącik Basieńki przeniosłam szybko obok swojego łózka, w pokoju mam skupisko mebli ale przynajmniej sie nie denerwuje, ze coś jest nie tak...

Poza tym Basia ostatnio śpi z nami w łóżku... chcemy ją mieć jak najbliżej siebie poki jest taka maleńka 🙂 Jak podrośnie to nie ma zmiłuj... mamine łóżko będzie zarezerwowane :]

Ewa - mnie tez mega napierdziela szycie... 3 dzien jestem na ibupromie bo nie daje już rady ;/ ;/ na zewnatrz się ladnie zagoiło ale nadal boli 😞 A nacięcie czułam ale kompletnie nie bolało...

Co do wagi to moje kilogramy na plusie uważam oficjalnie za zrzucone! 🙂 Zostało mi schudnąć do ładnej sylwetki - lepszej niż przed ciążą - mam nadzieję, ze karmienie piersią faktycznie odchudza 😁

I się dziewczynki nie przejmujcie wielką dupką - moja jest już poprzednich rozmiarów i nogi też... wydaje mi się, ze ciało nabrało masy przez wodę w organizmie...

Ide kończyc obiadek mężulka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha nacinanie naprawdę nie boli przy tych wszystkich innych bólach 😉

Akompf ja mam taki sam plan, doprowadzić się do lepszego stanu niż przed ciążą :laugh:

Nie wiem ile schudłam bo się nie ważyłam jeszcze.

emmax ja miałam skurcze w dole brzucha, ale najabrdziej na plecach tzw. bóle krzyżowe. Zwijałam się z bólu, a na ktg nie było nic widać i to było przekichane. Dlatego w końcu musieli podać mi oksytocynę na wzmocnienie skurczy.

My dziś mamy dzień odwiedzin, była już położna i moi rodzice, a teraz mąż pojechał po teściową. Chcemy mieć z głowy wszystkich w jeden dzień żeby później cieszyć się tylko sobą we trójkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy skurcze w dole brzucha można pomylić z ruchami dziecka tam w dole? W linii takiej jak zaczyna się naturalne owłosienie? Bo jakoś tak dziwnie tam czuje, jakby mi się coś napinało ale bezboleśnie, i nie wiem czy tak czuje się skurcze czy to dzidzia mi się rozpycha. Tylko coś nisko... Generalnie złapały mnie od piątku wielkie 3 bolesne skurcze ale nie wiem co to jest to co czuje na dole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czułam skurcze jak mocniejszy ból miesiączkowy - te regularne przez caly dzień... ale te już mocniejsze to były tak bardzo specyficzne , że nie wiem jak wam to opisać,... tak jakby ból miesiączkowy zamieniał się w ściskanie w dole brzucha... naprawdę trudno opisać a krzyżowych nie miałam na szczęście...

Basieńka śpi, Aniołeczek mój...

A nie napisałam wam, ze z wczorajszej wizyty wyszło tyle, że musze Basię zabrać do neurologa, będzie musiała przechodzić rehabilitację bo ma obniżone napięcie mięśni kończyn górnych. Taką rehabilitację przechodzi wiele wcześniaków...

Jutro neurolog, poźniej fizjoterapeuta, 15-go do przychodni a 17-go na USG bioderek i do okulisty... Sporo tego biegania!

Ale pustki na forum ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf moja kolezanka 2 lata temu urodziła synka w 35 tyg i tez się najeździła po specjalistach, bo ciągle cos wymyślali, a to neurolog, to okulista , że przechodził toksoplazmoze itm. mały we wrzesniu skończył 2 lata i jak miał roczek to został wysłany do logopedy , że niby powinien juz mówić mama, tata itp, haha, ciekawe ile dzieci mówi w tym wieku, od tego czasu przestała jeździć po lekarzach, generalnie jest wszystko ok tylko mówiła, że od rówieśników jest niższy o połowę głowy i drobniejszy, a że mało mówi to wielu 2-latków niewiele mówi, a i w domu robiła mu masaże chyba metoda Wojty bo tez miał cos z mięśniami, ale on był w gorszym stanie niż Baśka chyba z 3tyg z nim była w szpitalu w tym tydzień pod respiratorem lezał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf to się najeździcie trochę z maleńką, ale jakby nie patrzeć, najważniejsze że jesteście pod stała opieką lekarzy i wszystko jest ok.
Karola mi właśnie napisała że nic u niej się nie dzieje, że jeszcze ma czekać, bo jak lekarz stwierdził, jeszcze ma czas. Ale ma nie jeść śniadan w razie gdyby ja wzięło... Kosmos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się godzinkę przespałam, więc nocka nie zapowiada się ciekawie 😠

to ja mam od czasu do czasu takie pobolewania jak na miesiączkę, czyżby to się skurcze przepowiadające zaczynały 🤪
i małą tak nisko czują, jak mnie na pęcherz naciska, masakra, jakby zaraz miała wyjśc:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziweczynki 🙂

Jestem znowu 🙂 jejku, to straszne nie mieć dwa dni neta i nie móc do Was zajrzeć:laugh:

Wszystko u mnie OK, dziękuję za zainteresowanie wszystkim i buziak dla Kajtuchy za smski 😘

Wczoraj miałam wizytę u gin. Niestety nic się nie dzieje w kierunku porodu. Szyjka nadal długa, nie skraca się, rozwarcia nie mam...a juz mi tak niesamowicie cięzko chodzić...jejku...

Teraz ponadrabiam co naskrobałyście gaduły moje 🙂

Stęskniłam się za Wami moje kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Aguś w sieci!
Kurcze szkoda mi tej Karoli... Termin ma na 21-go i leży w tym szpitalu i czeka... Lekarze sami nie wiedzą co z nią zrobić... Czekanie jest najgorszą rzeczą dla mającej rodzić...
Kurcze a mi mały tak naciska na dole że mam wrażenie że się zaraz przebije... Krzyż mnie boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...