Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Aga odpisała:
Cześć dziewczynki, wszystko u mnie ok. Nadal jestem w dwupaku, tylko internet mi nie działa od wczoraj i nie mam jak do was zajrzeć. Jak urodzę to na pewno dam znać no i odezwę się chyba wieczorkiem na brzuszku bo mają mi dziś sprawdzić neta. Całuję mocno."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was dziewczynki!
Kajtucha ja z takim pytaniem do Ciebie: jak wyglądał ten czop? Mi od jakiegoś czasu (ale nie codziennie taka galareta biało- przeźroczysta wychodzi) Miałam termin na 29 grudnia, ale byłam w ubiegłym tygodniu u lekarza i powiedział mi, że szyjka zaczeła mi się skracać i jeszcze tydzień i mamy być w gotowości. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂 ja nadal 2w1 ... widze ze bardzo malo nas sie tu zrobilo ... juz jestem po sniadanku ale nie czuje sie najlepiej - cos zaczelo mnie czyscic tak z dnia na dzien a nic zbytnio nie jadlam ... no i chyba mi czop zaczol odchodzic ale nie jestem pewna - uplawy zrobily sie takie intensywniejsze i z niby jakimis grudkami ale sa zolte nie krwiste - wiec nie wiem czy to to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Grudnioweczki,

przepraszam ze sie wtrące, ale ja jutro zaczynam 37 tc a widze ze to juz czas kiedy to sie moze wydarzyc 🤪 i widze ze gadacie o tych czopach 🙂 i mam pytanie- w jakich okolicznosciach on odchodzi? czy mozna to przeoczyc np. podczas sikania...? 🙂
pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda, ja jeszce nie miałam tego czopa, ale z tego co czytałam to w trakcie siusiania np, albo na bieliźnie czy podpasce, to moze byc cały czop lub tylko krwawe ślady, smużki na bieliźnie, myślę ze tego nie da się przeoczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama np. w ogóle nie miała pojęcia o jakimś czopie a jest po 2 porodach, niektóre moje koleżanki też nie miały o tym pojęcia.
Z tym że czop może odejść podczas siusiania jako zbita kulka i nie pozostawi po sobie śladu bo wpadnie do muszli, albo wyleci z wodami płodowymi i wtedy też go nie zauważysz, no albo zauważysz go na bieliźnie czy papierze- jak ja 🙂ale powiem szczerze, że gdyby nie to że czytałam o tym czopie dużo wcześniej, nie zauważyłabym go pewnie, bo za każdym razie przy pocieraniu się, wypatrywałam go z utęsknieniem i dlatego go widziałam, a tak to bym się podtarła, papier wyrzuciła i o niczym bym nie wiedziała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ale okrojony skład został 🙂
My po pierwszej nocy w domku, teraz czekamy na położną, trochę się stresuję bo nie wiem jak ta wizyta będzie wyglądała.

Nasz misio ma już tydzień 🙂

Dziewczynki z Wrocławia cóż mam Wam napisać... porodówka pierwsza klasa!!! Naprawdę jestem zachwycona opieką i przebiegiem porodu. Gorzej po porodzie na oddziale, miejcie wszystko własne i nie liczcie na to, że ktoś Wam w czymkolwiek pomoże. Mi w łaską położna przyszła pomóc przy pierwszym przewijaniu.

Co do samego porodu to też nie będę opowiadała :P W każdym bądź razie powtórzę to co wszystkie młode mamusie -o bólu bardzo szybko się zapomina. Śmiesznie, że w poniedziałek tydzień temu pisałam na brzuszku, że kiepsko się czuję i że idę się wykąpać i ogolić w razie czego i że mojego męża prosili w pracy żeby żona nie rodziła 1 grudnia bo będą mieli straszne zamieszanie, a wieczorem zaczęły się skurcze :laugh: No i zrobiliśmy wszystkim psikusa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...