Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie pisała Agak, że skończyła jej się kroplówka i skurcze zmalały, zaraz podepną ją pod ktg, i że dostała jeść więc pewnie dzisiaj nie urodzi, pozdrawia wszystkie dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Czesc dziewczynki! Widzę, że się rozpakowujecie na potęgę 🙂 Teraz to tylko kwestia czasu dla każdej!!! 🙂 Ale fajnie!

Z tego co wyczytałam to trzy dziewczynki juz szpitalu tak?

Nigdy nie zapomnę dźwięku z KTG... Zasypiałam przy tym dźwięku, w taki błogi stan mnie wprowadzało bijące serduszko mojej Basieńki...

Teraz słodko śpi, a ja się zabiorę za zrobienie obiadu...

Na 18 jedziemy do poradni patologii noworodka - Basia ze względu na wcześniactwo musi byc pod fachową opieką...
Kłopot w tym, ze Basieńka jest tak malutka, że mi tonie w foteliku i muszę podkładac jej koce pod plecki :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Mittce, PannieMamusi i Ewce życze szybkiego powrotu do formy!!!!

Panie Rafale a synek przesłodki jest!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Ale miałam dzisiaj sen...
Śniło mi się że wstałam normalnie rano z łóżka a w drugim pokoju mój brat z moim syneczkiem leżeli.Urodziłam ale w ogóle nic nie pamiętałam z porodu z bycia w szpitalu normalnie nic! Tylko mama mi powiedziała że miałam cesarkę i że Mały ważył 4kg.I że zaraz pisałam do Emmax smsa że już urodziłam. Szok!A taki realistyczny ten sen,że mówię Wam:p

Właśnie miałam pisać do Ewy czy już w domku bo na brzuszku jej nie ma? Troszkę się podłamałam ,że zakaz odwiedzin jest:-(

Ale nasze Grudniowe Bobaski śliczne są 🙂

3mam kciuki za Age i Karolcię.

U mnie na razie cisza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

nocka koszmarna-zasnęłam chyba przed 6 rano, niedawno wstałam i zjadłam śniadanko, obiadek sie gotuje

no to sie sypiemy dziewczynki :laugh:
ja mam termin na 10.12 ale dopiero jak do 20.12 nie urodze to mam skierowanie do szpitala

Aga sen fajowski :laugh:

zmykam na chwilke
bede póżniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

niunia spi,a mama korzysta :P

dzisiaj mielismy zalatany dzien... niunia zostala z babcia a my jechalismy zarejestrowac mala, do urzedu skarbowego,do mnie do pracy,na zakupy i do MOPS-u zlozyc wniosek o becikowe i rodzinne (zalatwilismy wszystko oprocz tego ostatniego bo potrzebne bylo zaswiadczenie z MOPSu w Złotowie ,ze tam Marcin nie ubiega sie o to i od niego z pracy o zarobkach jakie ma brutto i netto ) . i wlasnie mam pytanko. Czy ktoras z was orientuje sie jak to jest? ten 1000zl dodatku to jest to na wniosku o rodzinne?? bo tam jest "wnosze o przyznanie zasilku rodzinnego na nastepujace dzieci" a dalej jest "oraz dodatkow do zasilku rodzinnego z tytulu " i pierwszy punkt " urodzenia dziecka" . to jest TO??

AgaW mam szwy rozpuszczalne, ale rana mi sie rozwarstwila i trzeba sciagnac je . pozatym rozpuszczaja sie 6 tyg i polozna mowila,ze przez ten czas to moze tam sie duza rana zrobic bo ocieraja czy cos.

Aga84 ja caly dzien biegalam po schodach i cos mi sie wydaje,ze to dlatego taki szybki i latwy porod mialam :P

Kajtucha mi dali to zaswidczenie u lekarza.

Malutka zaczyna sie budzic wiec lece :P mam nadzieje,ze da mi pozniej obiad zjesc bo burczy juz w brzuszku, myslalam ,ze do obiadu pospi no ale trudno :P

papa milegod nia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie zjadlam obiadek bo mala znowu... spi! mam nadzieje,ze nie bedzie powtorki z nocki :P bo dzisiaj malo co spalam...

dzisiaj moja kruszynka ma tydzien 🙂 widze po niej,ze urosla ale zobaczymy jutro jak polozna przyjdzie i ja zwazy 🙂


w nocy dwa razy mi na lozko nasikala i kupe zrobila :P a czy ktos wie cos na temat tego dodatku do becikowego o ktorym pisalam wczesniej? czy to jest TO ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Fredeczka poruszyłaś dobry temat!

Jak to jest z tymi rodzinnymi, dodatkami i innymi zasiłkami? Wie któraś?

Fredeczka, kup sobie w aptece podkłady SENI - to są takie chłonne podkłady i sobie kładź pod pupcie dziecka przy przewijaniu, to jak przy zmianie ni stąd ni zowąd poleci kupka lub siu to przescieradło masz uratowane! No i pod prześcieradełkiem ceratka 🙂

Ja ze szpitala przyniosłam te zielone podkłady :] i kilka dni mi słuzyły, ale moja Basia lubi robić niespodziewanki wiec szybko mi zeszły :laugh: :laugh: :laugh:

Uciekam do tej poradni! 🙂

Buziaki dla wszystkich mamusiek, dopiero rodzących oraz tych gotowych do rodzenia ;]

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczkaa, to masz nocną szkołę przetrwania :-) ale czyż to nie jest słodkie? Najlepsze życzenia z okazji skończenia pierwszego tygodnia życia dla Twojej córeczki!
Niestety nie wiem nic o tym dodatku, więc dobrze że znalazłaś :-)
ja właśnie zjadłam obiad, 1,5 ziemniaka i jednego gołąbka i wiecie co, gdybym miała teraz rodzić i przeć, najpierw bym się porządnie wyżygała. Jestem po prostu pełna, nie wiem po czym... Teraz próbuje przemówić do mojego synka żeby zaczął powoli schodzić na dół bo mamusia bardzo chciałaby go już przez święta utulić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ja wiem tylko tyle że rodzinne należy się wtedy kiedy dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 500zł z groszem. Czyli u was musiałaby pracować tylko 1 osoba i zarabiać nie więcej niż 1500zł. Chyba się nie mylę... Przynajmniej tak jeszcze było we wrześniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!!

Nie było mnie kilka dni, a tu widzę nowe dzidziusie, serdeczne gratulacje!!! czy oprócz mittki, panny nikt i wioli mamy jeszcze jakiegoś bobaska?

Fredeczka buziaki dla Wiki z okazji pierwszego tygodnia, moja Basia dziś kończy 3 tygodnie :P Ważyłaś się po porodzie? Ja zrobiłam to wczoraj i zostało mi 1,5kg na plusie w porównaniu do wagi sprzed ciąży, myślałam,że będzie gorzej 🙂

Mój Malutki Pancernik śpi słodko więc uciekam zrobić jakieś małe porządki.

Całuję Was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki! od 3 godzin jesteśmy już w domku 🙂 Oczywiście nie będę w stanie nic nadrobić bo za dużo tego 😉

Na razie musimy nacieszyć się tym, że wyszliśmy ze szpitala!

Jak możecie to wstawcie naszą grudniową tabelkę bo już się pogubiłam kto jest mamusią, a kto jeszcze nie 🙂

Lecę bo mój Skarb się niedługo obudzi i trzeba mu dać amu 🙂 No i czeka nas dzisiaj pierwsza kąpiel 🤪 trzymajcie kciuki :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...