Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc mamusie!

Czytam was regularnie ale nie mam jak napisac bo moja Kropka mi nie daje. Zresztą nie mam nic ciekawego do napisania oprócz marudów. Masakra.... Znowu było zielono w pieluszce a ja juz nie mam pomyslow od czego, chyba od sałaty, która ostatnio zjadłam, ch... wie. Do tego jakies wstretne krosty jej wyskocztyly na buźce i na główce i strasznie musi ja swędzieć bo się przez noc tak zadrapała, że krew się polała 🤔 🤢 🤨 🥴 zaraz bede zaparzac rumianek i bede przecierac, moze pomoże. Zresztą dla siebie tez musze zapazyć bo na oku mi wyskoczyło jakieś gówno i wyglądam jakby mi ktos przypierdzielił hehheh,całe jest spuchnięte i czerwono/zielono/fioletowe, ogólnie jest bosko :laugh:

Do tego, jakby było mało, nie pisałam wam, że moje wyjątkowe dziecie nie chce jeść, wogóle! Daje jej jeść przez sen bo inaczej wogóle by nic nie jadła. Więc najpierw muszę ją uśpić i dopiero jej dać, czasem się przebudzi i jest krzyk, więc a piać znowu uśpij i daj jeść, czasem jedno karmienie trwa godzinę, półtorej, więc teraz wiecie czemu nie mam czasu na brzuszek.

No i jeszcze jedno, Majka wogóle nie chce leżeć na brzuszku, nie mówiąc o podnoszeniu główki, nie wiem co jej się stało bo przecież jeszcze w grudniu pięknie ją podnosiła a teraz nawet minutki nie wytrzyma 🤢 nie pozostaje mi nic innego jak ją męczyć codziennie na tym brzuszku, żeby ćwiczyła.

To by było chyba na tyle 🤢

Trzymam kciuki za Martusie!

Ja prasuję Majce wszystkie rzeczy, nie lubie jak jest pognieciona.

Ewa ja też mam górę do prasowania w dodatku cały zlew obsranych ciuszków bo mała wyrosła z pamperów a nie miał kto pójść bo rozmiar większe :laugh: dzisiaj już mam więc koniec kupków na ciuszkach :laugh: :laugh:

Nie wierze, że udało mi się napisać posta :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Miłego dnia mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witajcie

kurcze ciekawe jak tam Martusia... 3mam kciuki!

Mittka ach zazdroszczę Ci prasujacego męża... Mój jak kiedyś sam chciał koszule sobie wyprasowac to tyje razy ja przekładał na desce że się zakręcił i pogubil w tym co już wysparował a co nie...

Ja prasuje wszystkie rzeczy i swoje i Szymka bo jakoś tak nie wiem... Wolę mieć wszystko od razu zrobione, gładkie, pchnące...

A u nas śniegu znowu spadło i nie wiem jak ze spacerem będzie...

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze jak tak czytam o "osiągnięciach" Waszych dzieci to z niecierpliwością wypatruje tego u mojego Szymka bo on się wydaje jeszcze taką gapą 🙂 jedyne co to trzyma główkę w górze leżąc na brzuszku no i miał dwa tyg jak trzymał sam główkę w pozycji pionowej na ramieniu ale tak to jest w tyle...


Właśnie, macie może tabelkę? Jestem ciekawa ile tygodni jest różnicy między moim Szymkiem a ostatnim grudniowym maleństwem. Chyba Anja urodziła jako ostatnia, co?

To mój gapciuś kochany przy porannym uśmiechu do mamusi 🙂 [img size=166]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0263.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

Kamil jak zasną o 22:30 to obudził się dopiero o 4:30 🤪 ale później budził się co godzinę, coś za coś 😁

AgnieszkaK1801 mój Kamil też "zjada" swoje piąchy nawet jak najedzony jest, aż tak śmiesznie cmoka czasami 😁

mittka zgłupiałam zupełnie teraz 🤪 Mi dwaj różni pediatrzy powiedzieli że sapka pojawia się w zimie w czasie okresu grzewczego kiedy w mieszkaniu jest bardzo suche powietrze, nic nie wspominali o alergii 🤨 U mnie w rodzinie też nie ma alergii ale syn siostry ma astmę 🤨 ona ma ten sprzęt do inhalacji ale mieszka w Piotrkowie i jest jej potrzebny. A kazała mi jeszcze babka mokrą pieluchę wieszać na łóżeczko jak mały śpi, muszę spróbować. Kamil śpi na poduszce (cały na niej leży nie tylko głowa) i podkładam coś pod nią żeby była głowa wyżej i mniej trochę charczy przez to 🙂 Dziękuję mittko za odpowiedź trzymaj oklaska i buziaka 😘

fredeczko to dla zdrowia dzieciny te kłucia, trzymam kciuki żeby tak nie bolało córcie Twoją 😘

A ja się jakoś tak nauczyłam małemu prasować rzeczy i prasuję do tej pory, no właśnie na fotelu leży niezła kupa prasowania 😁

TRZYMAM MOCNO KCIUKI ZA MARTUSIĘ, OBY WSZYSTKO BYŁO OK 😘

Agnieszka84 Kamil też już wyrasta z 62 🙂 i też jest wielki płacz przy zakładaniu czapeczki 🥴 Biedaczyska te dzieci tak je mamy męczą czapami 😁

Oj Wiola współczuje ale muszę napisać że podziwiam Cię że dajesz sobie rade z tym wszystkim i to sama, trzymaj całusy kobieto 😘 😘 😘

Kajtucha Szymon ma śliczniutki uśmieszek 🙂

Kamil leży sobie i wielce zadowolony rżnie kupola 🤪

Biorę się za prasowanie 🥴 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kajtusiu Twój Szymuś jest chyba najmłodszy a najstarsza jest Natalka Marty. I chyba właśnie równo 2 miesiące....

Trzymam kciuki za córeczkę Doruni.

Wiola daję Ci oklaska,bo mimo wszystko silna z Ciebie dziewczyna. Możesz być z siebie dumna, że dajesz sobie radę sama!

U nas nieciekawie 😞 Wczoraj jak odebrałam Majkę z przedszkola to zjadła pół tosta i tyle... Wieczorem dostała gorączki. Po 4 rano przyszła do nas do łóżka i po 8.00 zwymiotowała 😞 Dwie godziny później to samo...Nic nie chce jeść.
Marika ma katar...Choć to trudno katarem nazwać... Siedzi jej coś głęboko w nosie i charczy jak nie wiem... Najgorzej w nocy się męczy.

Prasować to ja uwielbiam 🙂 Prasuję ciuchy dziewczyn i swoje. Mąż pierze i prasuje swoje 😉

Ami, AgnieszkoK i Kajtusiusłofkie dzieciaczki!

My wczoraj polowaliśmy (z aparatem i telefonem) na uśmiech Mariki,ale ona widząc, że chcemy zrobić jej zdjęcie robi poważną minę 🙂

Dwa tygodnie temu wywołaliśmy 600 zdjęć... Odkąd Majka skończyła 1.5 roku nie wywołaliśmy ani jednego,więc się nazbierało...I trudno było ograniczyć się tylko do 600...
Zdjęcia do ramek drukujemy w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczynki 🙂
mnie takze sie skonczyly pieluchy i nie ma kto mi pojsc po nie ... skarbeczka ubieram w pieluchy tetrowe ... ale powoli nie wyrabiam ... moze juz wieczorem bede miec pampersiaki ...

Wiolu juz dawno mialam napisac ale zapomnialam a potem niemialam zbytnio czasu... jesli twoja coreczka nie chce pic mleka sztucznego to jak masz mozliwosc to zaopatrz sie w mleko kozie ...
moj tez nie chcial tego sztucznego a ze mam koze przy domu to sprubowalam - na poczatku robil zielone kupki ale potem juz pieknie zolte ... tak samo na poczatku mieszalam mleko z woda bo jest tluste a teraz juz tego nie robie bo mlody sie bardzo czesto budzi w nocy na jedzenie wiec przestalam mieszac ...
jesli masz mozliwosc to sprubuj...
trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze z toba i dziecina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula to ja w takim razie też już zgłupiałam 🤨 Fakt faktem u nas i ja i mąż i Majka jesteśmy alergikami... Ja mam również astmę a u Majki podejrzewają, więc ma inhalator ☺️

Co do pampersów... Majkę przez 11 miesięcy trzymałam w tetrach. O zgrozo! Nigdy więcej... Pranie, prasowanie całymi dniami 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY PO SPACERKU ALE MAŁY JESZCZE ŚPI W WÓZECZKU NA DWORZE CHOĆ TROSZKĘ KROPI DESZCZYK ALE MA FOLIĘ ZAŁOŻONĄ 🙂

DZIŚ BYŁAM W LUMPKU I KUPIŁAM MOJEMU MOJEMU BZIBZIOŁKOWI 2 PAJACE I KAMIZELKĘ A SOBIE BLUZKĘ NA GUZIKI I 2 PARY SPODNI TYLKO JEDNE SĄ CIUT ZA SZEROKIE :laugh: :laugh: :laugh:

FOTKI PÓŹNIEJ WSTAWIĘ BO DO PRANIA WRZUCIŁAM :P

JA STARAM SIĘ KUPIĆ PAMPERSY WCZEŚNIEJ ZA NIM MI SIĘ SKOCZY PACZKA ALE OSTATNIO ZAMÓWIŁAM NA ALLEGRO 5 PACZEK TO DOPIERO Z PIERWSZEJ POSZŁO MI PÓŁ 🙂

KAJTUSIU TY BYŁAŚ OSTATNIĄ GRUDNIUWECZKĄ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUŹWA JAKIE TO ŻYCIE JEST NIESPRAWIEDLIWE 😠

WŁAŚNIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE ZMARŁA MOJEJ KOLEŻANKI ZNAJOMEJ CÓRECZKA 😞 MIAŁA BIAŁACZKĘ O POŻYŁA TYLKO 7 LAT 😞
MIAŁA NA IMIĘ WIKTORIA 😞

SPIJ ANIOŁKU (*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Wiki byla kłota 3 razy a ja dzisiaj jednak nie bylam szczepiona. Musze przyznac,ze bardzo dobrze zniosla to moja kruszynka bo plakala tylko w momencie zastrzyku i jak bralam ja na rece to odrazu byl spokoj.
Mierzy juz 58cm i wazy 2950g 🙂 a dla przypomnienia 13.01 mierzyla 51cm i wazyla 3500g ! rosnie ojjj rosnie 🙂

MartaEr ale Wiki nie nosi gnieciuchow 🙂 ubranka sa ladnie poskladane i rowne tylko posciele i pieluszki sa pogniecione wiec prasuje.

AgaK trzymam kciuki za ta coreczke Doruni, ojj zeby wszystko bylo ok i bez powiklan!

Aga84 moja Wiki wrasta w 62 :P niektore jeszcze sa troszke za duze ale pozatym jest ok 🙂

Wiuolka jejku Ty to masz przeprawe z tymi kupkami! A ile Maja je przez sen? Dobrze,ze chociaz przez sen cos zje bo wyobrazcie sobie rozmawialm dzisiaj ze znajoma ktorej coreczka ma 1,5 roczku i wazy 8 kg (ale byla wczesniaczkiem 1400g ) i kupuje jej kozie mleko (70zl co 4 dni) bo tylko to toleruje a nie przelknie np nic w kawalkach... jedynie papki ale to 2-3lyzeczki. Mowi ze czasami juz placze nad ta swoja corcia bo ma 83cm wzrostu a wazy 8kg bidulka...

A Pan doktor powiedzial,ze w rozwoju Wiki jest 1-2mies do przodu :P i byl zachwycony jak pieknie moja niunia gluzy i ze do siadania sie podnosi i wogole.

AgaK dla Wiktusi (*) życie jest faktycznie niesprawiedliwe... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu u Ciebie i Majki ciągle coś... Biedne jesteście dziewczyny. Podziwiam Cię, że ze wszystkim dajesz radę sama. Twardzielka z Ciebie i tyle!

PannoNikt biedna Majeczka 😞 Jakieś choróbsko się jej uczepiło. Daj znać jak już będziesz wiedziała co to. Póki co buziaki dla Majeczki na szybkie wyzdrowienie 😘

AgaK życie jest niesprawiedliwe, dzieci nie powinny dotykać takie okrutne choroby 😞
Fotkami wstaw koniecznie bo dawno nie oglądałyśmy swoich nabytków 😉

Piter też już wyrasta z 62, zakupiłam ciuszki 68, są wyprane tylko czekają na prasowanie więc jeszcze upycham małego w mniejsze rzeczy :laugh: Ale w śpiochach nie może już wyprostować do końca nóżek.

My mamy dzisiaj wizytę u okulisty. No i urodziny mojej mamy, ale chyba nie pojedziemy bo bratanek jest przeziębiony i nie chcę żeby Piterson się zaraził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po spacerku...

kolezanka juz pojechala...

dziekuje bogu ze nasz maly babel jest zdrowy..

jest cira ma wodoglowie i mziany w mozgu i jak polozyla obok mojego to moj tak wierzga ajej tylko lezy... wspolczuje...

maly wlasnie zasypia wiec chwila oddechu... pozniej obiad i d wroci z pracy...

Wiola 3maj sie !!!

PannaNikt duzo zdrowka dla malutkiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po pacerku,ale beznadziejnie się łazi po takiej wodzie,jeszcze debile jeżdżą i chlapią 😠 😠

AgnieszkoK masz racje los jest niesprawiedliwy [*]

Asiula ja też mam taką nadzieję że może sapka minie z wiosną i kiedy przestaną grzać zobaczymy.

Fredeczkoo waga to ci się napewno pomyliła 🙂

A my też już tylko 62 nosimy i niektóre 68 i ponad połowe paczki pampersów 3 zużyłyśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EWO DAWNO NIE WSTAWIALIŚMY FOTEK NASZYCH ZDOBYCZY BO TERAZ TO WSTAWIAMY FOTKI Z NASZYMI BOBASKAMI :laugh: :laugh: :laugh: TUTAJ WSTAWIAM ZDJĘCIA DWÓCH PAJACÓW 🙂
NR 1 [img size=470]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF0153.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO NA TYM PIERWSZYM W LEWYM GÓRNYM ROGU SĄ STUPKI MOJEGO ŁOBUZA :laugh: :laugh: :laugh:

A TO NR 2 [img size=470]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF0155.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
no dawno się nie odzywałam, ale jestem na bieżąco! podczytuję Was codziennie, bo tylko tyle uda mi się! jak chce coś skrobnąć to mój panicz mnie wzywa:laugh:
u nas wszystko dobrze, maluszek rośnie, zdrowy jest i rządzi nami jak chce:laugh:
Mateusz też bardzo kocha swoje paluszki, ssał by je na okrągło:laugh: cyca ciąga ale krótkie te ciąganka i się nie najada, a matka jak na smyczy całą dobę 🙂
głuży ale sam ze sobą to zaraz piszczy żeby starzy z nim gadali:laugh:

a my używamy pampersów 3 bo 2 nam już przemakały 🙂 a Aniołek waży dopiero 5kg i ciut!
Kajtucha ja też urodziłam 29 grudnia tak jak Anja a twój Szymuś na pewno najmłodszy i chyba 2 tyg różnicy pomiędzy moim i Anji synkiem!
no i znowu drze się Matka chodź do mnie rusz tą dupsko z przed kompa!!!!!!!!!
pozdrawiam i buziaczki dla Waszych Aniołków




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamy!

Jakiś mam dziś humor nieszczególny, piję kawę może mi się polepszy. Bączek mój spał od 21 do 7.30, teraz też odpoczywa w łóżeczku po trudach leżenia na brzuszku 😁 nadal licho trzyma główkę a skończyła już 3 miesiące. Za to położona na plecach rwie się do siadania. Zresztą nie toleruje innej pozycji niż na pleckach, aż jej się główka przypłaszczyła z tyłu ☺️ Czy któreś z Waszych dzieciaczków ma podobny problem?

PannoNikt zdrówka dla Majeczki, niech dadzą choróbska dziewczynie spokój!

Fredeczko jak czytałąm,że Wiki obróciła Ci się jak miała 6 tyg byłam w szoku, Basia do tej pory tego nie zrobiła. Za to gada jak najęta,śmieje się głośno i podobnie jak Wasze Bąble pożera piąstki. Czasem aż się krztusi.

Moja Gwiazda nosi ciuszki rozmiar 68, nieliczne 62, a bluzeczek to całą masę z metką 6-9miesięcy, nie wiem jak oni te rozmiarówki robią. Pampersy 3 mamy już grubo ponad miesiąc, przymierzamy się do 4 po 3 robią się trochę ciasne

Pozdrawiam Was serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję kochane za odpowiedź 🙂
A my wchodzimy cały czas w spiochy 56 🙂 i pieluchy Dada mini 3-6. Mam pampersy 3 i dupka Szymka w nich tonie!
Mittka jak byłam w piątek na spacerze to jakiś ch... tak nas ochlapał że szok... I ja i wózek caaały! Od góry do dołu!
Fredeczko faktycznie Ci się cyferki pomyliły 🙂
jutro mamy szczepienie... Brrr...
Ciekawe co u Martusi...
A dla Wikuni [*] biedactwo... Wyrazy współczucia dla rodzicow
PannoNikt życzę zdrówka Twoim dziewczynom!
coś jeszcze miałam napisać ale zapomniałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny...
Majka już trochę lepiej, nawet rosołek zjadła... Marika za to coś nie chce spać, ale to pewnie przez ten nosek...
Właśnie ją nakarmiłam i leży w bujaczku 😉

Ja zakładam jej pampersy te od 4 do 7 kg, ale są jakieś za duże. Za to 3-6kg uciskały jej nóżki. Rozmiar ubranek 62 a niektóre nawet 68. Jestem w szoku, bo miała zaledwie 49 cm przy narodzinach.
I zdziwiłam się jaka mała jest silna i pięknie podnosi główkę leżąć na brzuchu. Mimo, że nie przepada za tą pozycją 🙂

Ami ja też mam jakiś nieszczególny humor. Piję herbatkę 😉

Fredeczko rzeczywiście coś nie tak z tą wagą 😉

AgnieszkoK to fakt,teraz już nikt nie wkleja zdjęć z ubrankami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...