Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Oj dziewczyny, damy radę, nie my pierwsze i nie ostatnie będziemy rodziły. Warto się przemęczyć te kilka a nawet kilkanaście godzin dla naszych dzieciątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bardziej bałabym cesarki chyba... sama już sie nie mogę doczekac porodu, a jak dam rade to i główkę bym chciała dotknąć 🙂 🙂 🙂 🙂 hehehe takie przemyślenia na koniec pracy 🙂

Do zobaczenia póxniej Brzucholki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂
Daaaawno mnie nie było na forum, własciwie nie odzywałam sie bo szczerze mówiąc to bardzo nieśmiała jestem 🙂 I tak sobie wyśle że i tak nic mądrego nie powiem... A Wy jesteście super 🙂 🙂
Jednak muszę się Wam troche wyżalić.
Niestety mam problemy zdrowotne. Odkąd pamiętam miałam problemy z układem moczowym tzn kilka razy w roku miałam zapalenie. Jednak zawsze po lekach mi przechodziło.

A teraz dziewczyny... ja z bólu sie zwijam i łzy same mi ciekną i to co wieczór od miesiąca. Wyobraźcie sobie ze macie pełen pęcherz i przy ogromnym wysiłku jedynie kropelka uleci
i jest tak potworny ból ze można zemdleć. Mój lekarz przepisał mi tabletki które nic nie dają.
Kilka razy bywam na pogotowiu położniczym to lekarze są porostu okropni krzyczą na mnie i wogole pierwszy tekst skierowany do mnie “a co pani tu robi? a wogole pani jest w ciąży bo po oczach nie widać???” W końcu stwierdzono zakażenie dróg rodnych i moczowych.
W każdym razie nawet nie dostałam nawet skierowania na zrobienie jakichkolwiek badań nawet posiewu moczu 😞 niech chociaż stwierdzą co mam za bakterie czy coo... przecież to jest chore!! co chwile tylko inne lekarstwa na które wydałam pół mojej wypłaty i dalej sie męcze. I pewnie tym samym moje maleństwo tak się martwie o nie!!! 😞 Jestem w 20 tyg i nawet ruchów nie czuje 😞
W środe idę znowu do mojego ginekologa bo jak to powiedział nie “moze mnie wcześniej przyjąć” (bo nie mam kasy zeby mu zapłacic ) chodze do niego na NFZ ahh...

Pocieszcie mnie słoneczka 😞

Pozdrawiam wszystkie bardzo bardzo cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria no to rzeczywiście masz problem , kurcze jak zdrowia nie ma to naprawdę nie ma się czym cieszyć ehhh.... szkoda też że nie stać Cię na prywatnych lekarzy - oni inaczej traktują pacjentów (ja też chodze na kase chorych)
Kurcze nie wiem co Ci poradzić, szkoda mi Cie ze względu na ten bolący pęcherz. Wiesz co, nie wiem czy mogło by Ci to pomóc, ale jak ja mam problemy z pęcherzem to ratuje mnie zawsze furagin...tylko nie wiem czy można go brac w ciąży.
I nie martw się że nie czujesz jeszcze ruchów dzidzi bo nawet do 22 tygodnia czasem trzeba czekać aby je poczuć.
Trzymaj się cieplutko, mam nadzieję że Twoje problemy szybko sie skończą. Trzymam kciuki za Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂 właśnie wróciłam od lekarza, nie robiła mi usg co bardzo mnie zdziwiło bo ostatni raz usg miałam 13 tygodniu. Posłuchałyśmy za to ruchów maleństwa i wszystko jest ok. Od ostatniej wizyty przytyłam 1,2 kg czyli jeszcze 2 kg i wrócę do wagi sprzed ciąży. Myślałam że w 5 miesiącu to będę już miała conajmniej +5 a mam -2 🙂 Bardzo mnie to dziwi przy moich skłonnościach :laugh:

maria_go może znajdź innego lekarza, ja też chodzę na nfz, ale jak jest potrzeba to nawet bez rejestracji mnie przyjmie... Nie możesz tak cierpieć 🥴 Trzymaj się 😘

Co do porodu to przecież twarde jesteśmy i damy radę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria ty masz się nas nie krepować, bo wszystkie jesteśmy tutaj na takich samych prawach i pisz co się gryzie, zawsze można się tu wyżalić i podzielić radościami, im nas więcej tym weselej 🙂

Co do tych dolegliwości to nie wiem co ci doradzić, ale nie wygląda to ciekawie zwłaszcza teraz, ja też często mam takie problemy, ale zazwyczaj samo przechodzi, ale w ciąży jeszcze mi się nie zdarzyło, chociaż od kilku dni zauważyłam wzmożoną aktywność mojego pęcherza i w nocy wstaję 3 razy 🤪

Co do lekarzy na których trafiasz, jeśli nie będą ci chcieli udzielić pomocy, to niech ci wystawią zaświadczenie z czytelnym podpisem i pieczątką, że nie widzą powodu do leczenia, jak ich o to poprosisz to pewnie ci nie odmówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria strasznie współczuję. Ja mam paciorkowca wykrytego właśnie w moczu :/ Tyle, że leczenia żadnego tutaj się nie podejmuję. Dopiero w trakcie porodu zostaną podane mi antybiotyki a jeśli mimo to u maleństwa zostanie wykryta ta bakteria, to też będzie na antybiotykach 😞
Ta bakteria jest niestety niebezpieczna dla noworodków.

A do czego zmierzam... Ja czuję ból, jeśli pęcherz chociaż trochę zacznie się napełniać, więc biegam do kibelka bardzo często. Ale za to nie czuję bólu przy oddawaniu moczu.
W każdym bądź razie upierdliwa sprawa.


A co do cesarki...
Miałam jedną, teraz chciałabym rodzić naturalnie. Ból bólem, ale natura stworzyła nas do naturalnych porodów 🙂
Także trzymajcie kciuki, bym tym razem nie trafiła na stół 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mario jak przeczytałam Twój problem to przeszły mi ciarki. Nie wiem co to za lekarze, dla mnie to konowały :X. W ciąży możesz brać furagin, ja go brałam bo mi go przepisał mój ginekolog. Miała jakieś zapalenie. Teraz jest wszysto w porządku. Możesz też kupić sobie żurawinę suszoną i ja jeść- ponoć działa moczopędnie. Kochana 🙂 trzymaj się i nie daj się tak traktować.

A co do porodu to mojego pierworodnego rodziałam siłani natury i teraz też będę rodzić tak jak pierwsze. Nie boję się bólu choć Mateusza rodziłam trzy dni i to mnie nie przeraża. Najcudowniejsze jest uczucie gdy maleństwo jest juz na świecie i można go przytulić 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesarki nie polecam, bo mam kilka koleżanek po cc i po tym co one mówiły i to co ja przeszłam, to po cc dłużej dochodzi się do siebie. A nacięcie krocza nic nie boli bo jest to robione podczas skurczu więc nic się nie czuje. A potem to kilka dni i po kłopocie, a po cesarce to rana po cięciu potrafi boleć bardzo długo i jest problem z podnoszeniem maleństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co tu tak pusto??? Ja wróciłam z nad wody i mam dość nic nie robiłam a zmęczona taka jestem jak bym tone węgla przeżuciła :P

Maria przykro mi że trafiłaś na takich lekarzy,ja też chodze na nfz ale nie narzekam jest tam dwóch lekarzy i obydwaj są świetni,każdy na swój sposób.Ja też brałam w ciąży furagin,teraz na razie mam spokój,ale boję się że jak przyjdzie zima żebym czegoś nie załapała 🤔 W każdym razie trzymaj się i nie daj się,Walcz o swoje!!!

Ok dziewczynki ja zmykam się umyć i spać bo już mocno zmęczona jestem.Miłej nocki i słodkich snów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzucholki!!!!1
Mario jestes kolejnym przykładem jacy lekarze sa świnie żeby tak traktować kobiete w ciąży to wogóle brak słów
ja wczesniej miałam często zapalenie dróg rodnych i tak szczerze to sama prywatnie zrobiłam sobie wymaz z pochwy i dopiero po tym dostałam antybiotyk i teraz mam troche spokoju ale tez dostawałam globulki na oko czasami lepiej zrobić sobie badanie prywatnie bo na leki które nie pomogą tez kupe kasy idzie ale z drugiej strony to po jakiego grzyba zabieraja nam składkę na ubezpieczenie jak i tak za wszystko trzeba sie prosić i tylko kasa sie liczy
wczoraj byłam u gin i uwaga....................................
bedzie najprawdopodobniej facet czyli jednak moje przeczucia sa potwierdzone dzidzia ma już pół kg rozwija sie dobrze nawet jest roche wieksza i gin powiedziała ze może być kawał chłopa z czego mój mąż oczywiście bardzo ucieszony tylko że to ja bede rodzić 🤔 :P acha mam już 9 kg na plusie
pytałam sie o ta kolke a gin mówi ze najwyższa pora zwolnić tepo i ze dzidzia może już uciskać na różne nażady i jak by była bardzo silna to nospe moąna wziąść pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Bti7, gratuluję w takim razie synka:-) Fajnie,że wszystko z maleństwem oki , to przecież najważniejsze:-)

Mario, naprawdę szkoda,że trafiłaś na takich lekarzy i musisz tak cierpieć z bólu.Rzeczywiście może tak jak Bti pisze,zrób sobie prywatnie badania i będziesz przynajmniej wiedziała na czym stoisz.Powodzenia!

Co do porodu... to też się bardzo boję ale jak na razie staram się o tym w ogóle nie myśleć.

Wczoraj byłam u znajomej w szpitalu,już jej malutką wyciągnęli z inkubatora(urodziła się 7 tygodi wcześniej) i była koło niej takie maleństwo,że szok.Jak się napatrzyłam na te noworodki to zaraz bym chciała żeby już grudzień był:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej,

Bti gratuluję zdrowego synka 🙂
Czyli w naszych grudniówkach też się chyba więcej chłopców szykuje 🙂 to teraz by się przydała jakaś dziewczynka, bo chyba tylko u Wiolki jak na razie ma być 🙂 To ja mogę mieć dziewczyneczkę:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WAS GRUDNIOWE GRUBASKI 🙂
KURCZE DZIEWCZYNY ALE NAJADŁAM SIĘ STRACHU WCZORAJ 😮
PRZESZŁA U NAS TAKA NAWAŁNICA, ŻE ZE STRACHU AŻ MNIE BRZUCH ROZBOLAŁ I TRAFIŁAM NA POGOTOWIE 🤢 ZROBILI MI BADANIA POTRZYMALI JAKIEŚ 4 GODZINY NA POGOTOWIU I PO WYNIKACH WYPUŚCILI, BO BYŁY DOBRE :P LEKARZ POWIEDZIAŁ ŻE TO ZE STRESU, BO TA POGODA WSZYSTKIM DAŁA SIĘ WE ZNAKI 🤨

BTI GRATULUJE SYNKA :laugh: :laugh: :laugh:
WIDZĘ ŻE JUŻ PORUSZACIE TEMAT PORODU 🤔 JA JESZCZE NIC NIE CZUJĘ POMIMO WIEM CO MNIE BĘDZIE CZEKAĆ BO JUŻ JEDEN PORÓD PRZEŻYŁAM ALE TAK NAPRAWDĘ TO JEST DUŻY ZNAK ZAPYTANIA BO NIE ZAWSZE MUSI BYĆ TAK SAMO 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziewczynki!

Maria_Go - faktycznie najpierw poproś o zaświadczenie, że takie a takie leczenie wystarczy, może się przestraszą bo środowisko lekarskie bardzo się boi odpowiedzialności, a jak to nie pomoże to bym poszła do innego lekarza. Może w Gdyni znajdziesz jakiegoś. Nawet gdybys poszła do szpitala i powiedziała o Twoich problemach, o bólu to powinni Cię zbadac na miejscu tym bardziej ze względu na ciążę -zawze trzeba mówić, że boli w tej chwili... żeby Cię nie odesłali do rodzinnego, i miej książeczkę ubezpieczeniową, bo bez tego mogłabyś im się z bólu zwijać a oni nic nie zrobią!

Ja przy zapaleniu nerek ( a ból to był jak cholera, zimny pot i te sprawy) miałam przepisany furagin i był rewelacyjny! Nie wiem czy w ciąży można go brać, ale skoro Mittka brała to chyba tak. Z tego co wyczytałam w naszym wszechwiedzącym Internecie to zaleca się go branie dopiero po ukończeniu I trymestru, więc nie powinno byc problemu.
Radziłabym też zrobić sobie posiew moczu - bez zskierowania jest płatny ale nie powinno to kosztować fortuny. A jak już będziesz miała konkretne wyniki to łatwiej o rozmowę z kimś kompetentnym.

Bti! Gratuluję!!!! Ja jutro idę do gin, może się dowiem co u mnie rośnie!!!!!!! 🙂 Już się nie mogę doczekać!!!!

Podsumowując, to które z Was już mają pierwsze podejrzenia albo pewność do do płci malucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka, witam Was wszystkie
Beti7 też gratuluję synka, a z tą waga to uważaj, bo ja podczas pierwszej ciąży przytyłam 22 kg i miałam problemy z pozbyciem się tych zbędnych kilogramów ☺️

A co do płci mojego dziecka to może 14 sierpnia wreszcie dowiem się co tam w moim brzuszku się wierci:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 czesc grudniówki 🙂 widze ze przewaga chłopców sie szykuje 🙂 🙂jestem bardzo dumna jako internetowa mamusia chrzestna 🙂 I u Wiolci dziewczynka rodzynek hi hi ale poczekajmy do rozwiazania bo niedokonca zawsze jest to na 100% juz rózne przypadki słyszałam kumpela robiła z 7razy usg i miał byc chłopiec wiec wszystko kupowała dla małego a urodziła sie dziewczynka hi hi 🙂 🙂no ale najwazniejsze zebyscie juz do rozwiazania miały sie dobrze i bez komplikacji 🙂tego zycze z całego serduszka wszystkim mamusia 🙂 🙂i nietylko grudniuweczka 🙂 🙂u mnie wakacje na całego dzieci szaleja sa zdrowe a i Słoneczko sie odezwało do mnie i wiem ze jest silna kobieta i podniesie sie z tego bulu i ciezaru jaki los ja obarczył potrzeba na to czasu,bedzie si 🙂 słonko pozdrawiam 🙂 🙂ja niestety musiałam zrezygnowac z pracy bo tesciowa nie chce siedziec z dziecmi 😞 😞ja sie prosic niebede i wogóle mam dymy ze swoim znowu kryzys w zwiazku ach ale sie rozpisałam....miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki! 🙂
9stron mam do przeczytania 😉 a ja wlasnie wstalam i to znowu z bolem glowy... ;/

Bti ja mialam i to mocne zmiany i pierwszy lekarz powiedzial ,ze to infekcja i organizm musi sobie z nia sam poradzic a tej nowej pani doktor zapomnialam o tym powiedziec bo jak zobaczylam dzidziusia na ekranie to juz o niczym nie myslalam :P chcialabym tez jakies globulki ale na wlasna reke nic nie biore ale czuje sie przez to niekomfortowo ;/

Znalazlam wkoncu wasze brzuszki! 🙂 akompf Ty to chyba masz najwiekszy 😁 zrob jeszcze zdj z boku 🙂 ale ja wam zazdroszcze... 😞

Anja25 mozna zrobic cesarke na wlasne zyczenie w wielu szpitalach ale za to sie "dodatkowo" placi w kopercie. Ogolnie jestem zdania i rozmawialam z kolezanka ktora rodzila ostatnio naturalnie klocka ktory wazyl 4.300 i powiedziala,ze gdyby wiedzieli,ze bedzie taki duzy to by miala cesarke ale ,ze sie cieeszy ,ze rodzila naturalnie bo wlasciwie to szybko poszlo i niepotrzebnie by byla nacinana a teraz to nawet nie pamieta jak boli :P tylko pamieta ,ze naciecie ja bolalo bardziej niz cala reszta.


Mariago ja tez chodze na kase chorych do drugiego lekarza juz bo z pierwszego nie bylam zadowolona ale co jak co, raz nawet czekal na mnie po pracy bo zadzwonilam,ze mi sie slabo zrobilo. a ta kobietka do ktorej chodze teraz to rewelacja poprostu, zupelnie jakbym prywatnie chodzila,teamten doktor poswiecal 5-10minut na wizyte a u tej siedzialam ostatnio 40minut ponad! Ja wiem jak to jest miec pelen pecherz i tylko pare kropelek poleci ;/ i ten bol... ehh wspolczuje ogolnie. Nie wstydz sie nas, nie ma czego 🙂

Gosiaq rodzilas 3dni?! ojejku... to teraz ja zaczelam sie bac, bo przeciez ani sobie nie pospalas,ale moze chociaz jadlas cos? tyle sil przeciez jest potrzebnych... no wlasnie kobietki jak to jest? mozna jesc podczas porodu? bo ja pewnie bede glodna :P :P :P

Bti gratuluje chlopaka!! 🙂 🙂 🙂

Mi ginekolog 9 lipca powiedziala,ze na chwile dziesiejsza powiedzialaby ,ze to dziewczynka,ale ze za miesiac moze pojawic sie ogonek wiec proponuje poczekac do nastepnej wizyty 🙂

ostatnio cos malo sie odzywam... ;/ wiem... ale moze nadrobie w przyszlosci 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...