Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ah jakie sliczne te wasze dzieciaczki :-) mozna by je schrupac 🙂
AgnieszkoW moja Emilka tez ma takiego misia jak Twoja Lenka a zdjecie z mamusia sliczne 🙂
Akompf Basia taka sliczniutka kolorowa :-)

A ja leze sobie we wannie i taki nalog ze musiałam do Was napisac :P Emilka chyba spi bo jej nie słysze no chyba ze tatus buja na kolankach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

jaka jestem zmeczona juz ... zmienilam malemu peluszke, dalam mu jesc, odbilo mu sie kilka razy, pomasowalam brzuszek i znow zmienilam pieluche a on nadal placze - zaraz mi rece odpadna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, wczoraj przenieśli mnie na noworodki i miałam małego cały dzień przy sobie, ale na noc oddałam go "ciociom" pielęgniarka bo rana mnie strasznie ogranicza i nie daje rady podnosić się z łóżka, nie wstałabym z łóżka gdyby płakał... Czuje się jak wyrodna matka...
Wczoraj uczyliśmy się pić z cycusia, było ciężko ale chyba załapał 🙂 ale jest kochany, jak mi go wczoraj dali to spał i spał, a inne dzieci tu wariowały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Zostałam sama z Majką 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 moja mamusia właśnie czeka na samolot 😞 😞 😞 😞 😞

Majeczka oczywiście nie chciała ciagnąć cyca więc musiałam ściągnąć żeby jej dać a że płakała to musiałam ją nosić i tak jak się uspokoiła na 2 min. tak ściągałam, trwało to chyba 45min. zanim udało mi się ściągnąć 100ml i jej dać. Wiem, że się nie najadła tylko sobie podjadła ale teraz śpi więc jak się obudzi to spróbuję dać jej cyca a jak znowu nic z tego nie będzie to dam jej tą resztkę z rana i znowu ściąganie na raty. Boże jak ja sobie mam dać radę??? Żeby chociaż chciała tego cyca 😞

Kajtucha Szymek przesłodki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Kajtucha Szymon jest śliczy 🙂 pewnie się napatrzec na niego nie możesz 🙂 chyba każda matka tak ma, ja mogłam godzinami w szpitalu patrzeć na Lenkę , zresztą teraz też 🙂

Wiolka dasz radę , będzie dobrze 🙂 najwyżej nie zjesz obiadu, nie posprzątasz... ja tak mam , non stop jestem sama...

Akompf pewnie Basia potrzebowała Twojej bliskości. Moja Lenka też tak ma, już potrafię rozróżnić kiedy je bo jest głodna a kiedy sobie robi z mojego cycka smoczek 🙂
Śliczne zdjęcie 🙂


A dziś moje szczęscie ma 4 tyg 🙂

Persy jak Ty szłaś po tych zaspach??
Ja wczoraj na spacerku nie byłam, wyglądałam przez okno i żadnego wózka nie widziałam...cięzko pchać w tych zaspach nawet mojego X landera na wielkich kołach 😞
A dziś chyba zrobię Małej werandowanie ...

Picasso każda z nas na pewno jest zmęczona, takie uroki macierzyństwa. Pamiętam jak dziewczyny które urodziły wcześniej radziły tym co jescze były w ciązy aby spały ile mogą bo potem już nie pośpią...teraz doskonale wiem o czym mówiły 🙂

Chociaż dzisiejsza noc w miare spokojna, pobudka o 2.00 w nocy, potem o 6.00 nad ranem i standardowo po 9.00

A teraz Lenka zasneła po cycu, więc idę sie umyć i ubrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamusie 🙂

Kajtucha Szymonek przesłodki i niepotrzebnie robisz sobie wyrzuty zobaczysz że w domu po stokroć nadrobisz czas ze szpitala 🙂

Wiola trzymaj się kochana,dzielna z Ciebie kobietka to dasz rade 🙂

A u nas sypie i sypie i sypie eh.Przynajmniej jedno moje dziecko się cieszy z takiej pogody bo na sankach może sobie pośmigać 🤪 a malutka uziemiona bo w taką pogode nici ze spaceru 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety muszę wyjść z moim skarbem na przymusowy spacer 😉 Idę po Kamilka do zerówki ale te zaspy śnieżne mnie przerażają 😞 A nie ma kto zostać z Bartkiem 😞
No cóż do odważnych i silnych świat należy :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkoK dasz radę, ja tak chodzę od wczoraj. Majka chodzi na 2,5 godziny do przedszkola, więc w sumie zdążę zjeść śniadanie, nakarmić małą i znowu musimy wychodzić 😉

Wiolu początki będą trudne, ale to tylko kwestia wprawy. A mąż kiedy wraca?

Kajtucha synek śliczny. I proszę nie zadręczaj się.

AgnieszkaW, Anja, Akompf,AgnieszkaK, Persy Śliczne macie dzieci 🙂

A ja dziś wzięłam aplikację. Maja od sierpnia zaczyna pierwszą klasę 🤪 Jeny już przeżywam :P

Marika to anioł. Zaczyna się uśmiechać i już zaciekawiła s:P ie karuzelą, bo juz lepiej widzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny weszlam na wasze forum i akurat widzialam zdjecia

super sliczne dzieciaczki macie 🙂

kajtucha
nie mysl tak - ja jak ostatnio bylam chora i nie moglam sie z lozka podniesc tez tak o sobie myslalam, kazdy tak ma ale nie ma co sie tym przejmowac bo czasami naprawde sa takie momenty ze nie moza byc przy dziecku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aja na kolke polecam krople lefax mojej po iej przeszo jak reka odjal tylko niemekie sa najlepsze pczytaj awet o nim na necie i jak karmisz butla to bebilon comfort na kolki i zaparcia polaczenie tego robi piorunujacy efekt 🙂
polecam moja mala tez miala kolki i j po zmianie mlea z zwyklego bebilna a comfort pomoglo 🙂 i do tego lefax 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂

śliczne te nasze dzieciaczki 🙂

AgaK dasz radę, musisz się jakoś przebić przez zaspy :laugh:

Wiola pierwsze dni na pewno będą ciężkie, ale dasz radę, tak jak napisała AgaW nie zjesz, nie posprzątasz... 😉

Akompf u mnie nie ma mowy o pieluszkach newborn :laugh: Chyba jakoś od 2 tygodni używamy nr 2 bo tamte już cisnęły :laugh:

My standardowo pospaliśmy od 24 do 6 i teraz też Piotruś odpływa przy cycu. Wczoraj byliśmy u okulisty i na szczęście wszystko w porządku z oczkami. Tylko mój miś nie toleruje smoczka ani butelki, a musiał leżeć spokojnie więc musiałam przystawić go do cyca, a pani doktor badała oczka :laugh:
No i też przedzieraliśmy się przez zaspy bo nie było jak auta ruszyć i na piechotkę poginaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki 🙂

Dawno nie wchodziłam na brzuszek z braku czasu 😞
Ale widzę, że nasza kajtucha wkońcu ma Szymusia przy sobie 🙂
Duży chłopczyk 🙂
Przede wszystkim gratuluję kajtucha!!! Wkońcu się doczekałaś 🙂
Wycałuj go ode mnie 😉 Jest ślicznyyyy!!!!

Dziewczynki powiedzcie mi, ile płacicie za prześwietlenie stawu biodrowego? ja jadę dzisiaj z Sandrą i będzie mnie to kosztowało 60 zł. Kiedyś podobno od razu po urodzeniu i bezpłatnie takie prześwietlenie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂

Wiolka dasz sobie rade! Na początku jest ciężko wpaśc w rytm ale potem wszystko już sie robi automatycznie :P

mój mały coś sobie odwidział i nie chce cyca więc musze ściągac a potem jeszcze dodatkowo butla bo on już 150 ml zjada... głodomorek mój kochany

co do pieluszek to tylko w szpitalu używaliśmy new born- teraz w domku mamy new baby 🙂

Kajtucha dziewczyny mają rację! Nie myśl w ten sposób-to jestnormalne, że jakrana boli to nie zostawią Ci małego na noc. Przyznam, że ja po porodzie naturalnym dopiero 3 noc w szpitalu spędziłam z Bartkiem-tak to oddawałam go do pokoju dla noworodków, po pierwsze dlatego, że bałam sie, że nie bede mogła go uspokoic jak bedzie płakał a po drugie dlatego, że tyłek bolał i nie mogłam sie zgramolic szybko z łóżka aby go przewinąc bądz nakarmic. odpoczywaj i nabieraj sił bo w domu już sama sie bedziesz musiała malutkim zając i nie bedzie w nocy "cioci" która sie nim zajmie :P

ide ściągac jedzonko na podwieczorek dla mojego Bąbelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂

U nas pogoda dzisiaj super (pomijając zaspy), nie mogłam sobie odmówić spacerku z Basią, wózek by nie dał rady, więc wzięłam ją na rączki i zrobiłyśmy rundkę po okolicy 🙂

Teraz śpi Królewna, ostatnio ogólnie znów zaczęła dużo spać, ale obowiązkowo ze smoczkiem, pierwszy raz dostała go do buzi gdy miała 7 tyg w chwili desperacji rodziców i niestety była to jej miłość od pierwszego wejrzenia. Staram się jej zabierać jak tylko zaśnie, bo paskudne krostki na brodzie jej się zrobiły.

W pt zostawiam ją na cały dzień i jadę z M do Łodzi(mamy 60km)pozałatwiać sprawy w mojej pracy, nie wiem jak przeżyję bez mojej małej mordki tyle czasu!

Powiedzcie, Wasze dzieci bez problemu przyjmują wit D3? Moja Basia po każdym podaniu wyje pół godziny :/

A to moja paróweczka Kochana

A tak poza tym to Kocham mojego krasnala Gapcia nad życie!!!!!!!Moją Stonóżkę najpiękniejszą w całej galaktyce!!!!! [img size=173]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/IMG_3847.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogłam sie powstrzymać by nie wyjść na spacer. Słoneczko tak pięknie świeci u nas, że grzechem było by kisić dziecko w domku.
Nie powiem ze lekko było mi prowadzic wózek po tych zaspach, ale co tam!! Dobry sport dla figury :laugh:
No i zaszłam sobie do przychodni dzieci zdrowych i zważyłam moją królewnę i jestem zadowolona, bo karmiona tylko i wyłącznie na maminym cysiem przybrała 1 kg 50 gram 🙂

I półtora godziny spacerku za nami 🙂

Co do pieluszek to new born już nie używam od tygodnia bo też wydawały mi sie jakies ,,ciasne"

Ami śliczna Twoja córeczka jest , zresztą jak wszystkie grudniowe bomble 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mausie, kurde teraz brak czasu na wszystko...

moj maly ma cos zly sen i kurde ciezko zasypia, jak usnie to spi 3h ale usypiac go trzeba po kapaniu przynajmniej 3h bo jak go odkladam do lozeczka to jest krzyk... a na rekach chrapie.. cwaniaczek jeden 🙂

troche zemczona jestem, maly budzi sie co max 3h i zasypia gdzies dopiero po godzinie wiec oczy na zapalki ale juz sie przywzyczailam 🙂

sciskam Was wszystkie !! buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂

Jejku co ja się namęczyłam pchając ten wózek ☺️

Jeden wielki koszmar 🤢 No cóż ale trzeba było iść 😉

Ami Basia jest przesłodka 🤪 A jaki fajny z niej golasek :laugh: :laugh: :laugh:

A pampersy to ja też już new baby używam ale kiedyś pisałyście o pieluszkach z Biedronki Dada i powiem szczerze że jak miałam Kamila małego to one kiedyś były takie foliowe i sztywne i ogólnie przeciekały a teraz są super mięciutkie w dotyku jak oryginalne Pampersa tylko jeszcze nie wiem jak w użytkowaniu bo czekam aż te się skończą i spróbuję Dada 🙂
A tak w ogóle któraś z Was używa te z Biedronki??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejak ja uzywam pampersow z biedronki ... sa twarde w dotyku dlatego przed zalozeniem zawsze je mietosze zeby nie obcieraly strasznie nozek mojego ksiecia - co do chlonnosci to roznie - zalezy jaka jest kupka - jak sie zle zapnie nawet kupka potrafi bokiem wyplynac i pobrudzic wszystko
mlody wlasnie zasnol ciekawe na jak dlugo moze zdaze zrobic troszke obiadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale udało mi się fotkę zrobić Bartkowi :laugh:

Nie ma to jak u mamy w łóżeczku :P [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF9334.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...