Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

A moja Lenka też śpi wykąpana, najedzona 🙂 mam nadzieję, że nie wychwalę jej jak AgaK synka i nie obudzi się zaraz :laugh:

Anju jak to pierwszy raz wykapaliście Bartusia? A wcześniej ktos inny go kąpał czy w ogóle go nie kąpaliście??

Moja Lenka odkąd owijam ja w pieluszkę do kąpanka jest bardzo grzeczna, jak ją wycieram i oliwkuję też spokojna, dopiero jak ją ubieram to zaczyna marudzić i płakac ... musze jeszcze na to znaleść jakiś pomysł :laugh:

Zmykam do wanny :*

Kajtucha trzymaj się kochana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

moj malusiu tez juz po kapieli ale nie chce spac ...
a powiedzcie czy jak kldziecie skarby na brzuszku to podnosza glowke bo moj to glowke caly czas ma polozona ale za to bardzo nozkami przebiera jak by chcial raczkowac ... moze jak ma 3 tygodnie to jeszcze za wczesnie aby glowke podnosil ... przy odbiciu to normalnie odchyla glowke do tylu a jak lezy to nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychwaliłam :laugh: Lenka zaczeła miauczeć i musiałam ją znowu uspać , cycusia dać 🙂
No i śpi, ale nie wiem jak długo, oczywiście wciąz jestem niewykompana:laugh:

Fajny film na TVN leci,

Picasso moja Lenka podnosi główkę jak leży na brzuszku ale nie lubi długo lezeć, żreszta ja jej nie chcę męczyć i kaldę ją na 2 minutki narazie.

Ewo ale Ci zazdroszczę tych 7 godz snu w nocy, chociaż na noce ja tez narzekać nie moge bo czasem Lenka 5 godz przesypia a tak ogólnie to 4 godz śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wreszcie się doczekałam i wszystkie grudniówki się wysypały... uff długo to trwało, bo aż 2 miesiące 😁

Dziękuję Aguś, właśnie moja Nati dzisiaj już ma 2 miesiące, taka była malutka, a teraz to już się taka dziunia robi 🤪

Czytuję Was codziennie, ale przy karmieniu piersią, więc nie piszę praktycznie wcale.
Moja Nati jak miała niecałe 2 tyg. to już głowę odchylała, a moja mama sie za głowę łapała, że za wcześniej, ale Nati silna była i jest. Wcale jej nie zabraniałam, tylko podtrzymywałam na wypadek dalszego odchylenia. A dzisiaj już na leżąco podnosi głowę do góry i trzyma bardzo długo i bardzo lubi sypiać na brzuchu, właściwie to inaczej nie potrafi zasnąć tylko na brzuchu. Myślę, że to wynika z jej brzuszkowych problemów, na które już wypróbowalam X leków, m.in. Sab Simplex, który jakoś nie przynosi efektów do dzisiaj, przynajmniej w jej przypadku. Czekam do 3 miesiąca, może wreszcie dojrzeje układ pokarmowy i przestanie się męczyć.

Dla Kasi jeszcze raz gratulacje i witamy w gronie wiecznie niewyspanych mamusiek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga dziś pierwszy raz kąpaliśmy w ogóle bo położna kazała dopiero jak pępek odpadnie, a tak to tylko wacikami na mokro twarzyczke, pupcie itp

a ja coś nie oge uspokoic małego dzisiaj... tak marudzi i budzi sie co chwile ale jak M go na ręce wezmie to od razu zasypia...
co ja jutro zrobie jak M w pracy od rana do 20? 😞 😞

tez oglądam ten film na tvn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja mój mąż jak lula Lenkę to tez szybko zasypia 🙂 kochaja te nasze dzieciaczki swoich tatusiów 🙂

A męzuś łazi za mną i mnie szczuje , co za łotr !! haha
Mi się już chce tego mojego meżczyzny strasznie, ale podświadomie jakoś się boje ... poza tym wiem że jest jeszcze na o za wześnie. Dopiero niecałe 4 tyg po porodzie...

No juz zmykam spać.

Całuję Was wszystki mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto jeszcze raz dużo buziaków dla Natki 😘 😘

Faktycznie równe 2 miesiące grudniówki się rozpakowywały bo Ty Marto byłaś pierwsza z tymże 10 listopada, ja, Aga84 i Karolcia na półmetku 10 grudnia i 10 stycznia Kajtusia na samym końcu 🙂
Ale już mamy swoje maluszki i życzę wszystkim maluszkom i ich rodzicom dużo, dużo zdrówka 😘 😘 😘

A ja borykałam się z pierwszą kolką Bartka 😞
Ale ufff już po kolce bo zadziałały kropelki 🙂 Na szczęście miałam je już kupione więc nie było problemu i uporałam się z nią:P A napłakał się biedaczek zanim mamusia skapła się o co chodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem czy z moja dzidza jest wszystko ok ... moze przez to ze zostala przenoszona i zakonczyla sie cc i jest jakos slaby ...
zapytam sie jeszcze poloznej jak zawita do mnie ale nie wiem kiedy to bedzie bo nie mowla...
ide lulu - spokojnych i przespanych noceka dla kazdej
buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 kurcze jak boli ta rana... Masakra!!! Dziś o 5 wstałam i godzinę "chodziłam".
Najgorsze jest to że nie mam małego przy sobie, jest na noworodkach, tylko go przywożą na chwilę i zabierają. Wczoraj przywieźli mi go po 22, jeny ile szczęścia i miłości mieści się w tej małej istotce. Jak tylko go widzę to płacze ze szczęścia. Tak kocham to maleństwo... Te rączki malutkie, stopki, usteczka... Moja mała miłości. Boli że nie mogę się nim zająć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Witajcie 🙂 kurcze jak boli ta rana... Masakra!!! Najgorsze jest to że nie mam małego przy sobie, jest na noworodkach, tylko go przywożą na chwilę i zabierają. Wczoraj przywieźli mi go po 22, jeny ile szczęścia i miłości mieści się w tej małej istotce. Jak tylko go widzę to płacze ze szczęścia. Tak kocham to maleństwo... Te rączki malutkie, stopki, usteczka... Moja mała miłości. Boli że nie mogę się nim zająć...


Kajtucha!! kurcze ale ci dobrze 😁 hehe ja bede przezywac to za 3dni!!!!!! mówisz bardzo boli 😞?? tylee wytrzymałas to teraz tez dasz rade buziiolee 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kajtusia!

Oj będzie bolało i to jeszcze długo ale ty jesteś silna to napewno dasz radę.
A karmisz małego piersią? Staraj się go jak najczęściej przystawiać i nie zrażaj się że możeszmieć teraz mało pokarmu ale po cc tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zimowo wszystkie mamusie 🙂

Kajtucha zgadzam się z SyLa205 tyle wytrzymałaś to i teraz dasz radę 🙂 Co się nie robi dla takich małych istotek :laugh:
Kasiu łap buziaka na te Twoje boleści 😘 😘 😘 😘

Zobaczcie gdzie mojemu szkrabowi dobrze się śpi :laugh: :laugh: I za nic w świecie nie chce gdzie indziej spać :P [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0078.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam zimowo 🙂

To niesamowite, ale Piotruś śpi i mogę spokojnie zjeść śniadanie :laugh:

AgaK fajne miejsce sobie wybrał Twój Bartuś 🙂

Kajtusia dasz radę!!!

Gosiu u mnie takie zaspy, że nie ma mowy o spacerku :laugh:

Mój Piotrek śpi z nami w łóżku i nawet nie próbuję go odkładać do jego łóżeczka. Szczerze mówiąc to uwielbiam z nim spać i chyba ja bardziej się do tego przyzwyczaiłam niż mój synek 😉 Wiem, wiem źle robię bo później będzie ciężko, ale póki co mam to w nosie hehe. Uwielbiam z nim spać i już 🙂

A tak poza tym to dzisiaj na 16 idziemy do okulisty, mam nadzieję że Piotruś dzielnie to zniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha wiem jak boli... ale bardo dobrze, że już wstałaś, im szybciej tym lepiej dla Ciebie.

A ja dziś miałam zadanie bojowe... Zebrać dziewczyny i zaprowadzić Majkę do przedszkola. Okropnie pcha się wózek po śniegu 🤨

Lecę karmić głodomorka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Tatuś buja córeczke na kolanach a mama objada się ciastem :P

Kajtucha teraz to już dasz rade ze wszystkimi bolączkami bo ssynek cały i zdrowy już na świecie jest 🙂

AgnieszkoK to Bartuś ssobie miejsce znalazł na spanie i jaki on duży jak moją kruszynke włoże do fotelika to taką małą główeczke w nim ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki!

Kajtucha trzymaj się dzielnie, boli jak cholipcia ale dasz radę, mi ból dosyc szybko minął więc trzymam kciuki żeby u Ciebie tez szybko poszło. Tak samo z mlekiem, na drugi dzień miałam juz pełne piersi gotowe do karmienia 🙂 Super, że już wstałaś, może nawet dzisiaj dadzą Ci małego 🙂 🙂 🙂

Właśnie kiedy w Polsce dają dziecko do pokoju? Tu też się stosuje tak zwany rooming in?

Hahaha widzisz AgnieszkoK Twoje maleństwo zasypia w foteliku a moje bez rożka się nie obejdzie. Nie ma szans, żeby bez niego zanęła. Prawie non stop w nim jest :laugh: Jak zasnie na rękach to ja kładę i rozpakowuje delikatnie ale spi na nim całą noc :laugh:

Ewa Majka też ze mną śpi w łóżku, tak że w nocy tylko wyciągam cyca i dalej kimam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Bartek to już w rożku się nie mieści i używam rożka tylko przykrycia 🙂

Jak Tomek pojechał do pracy to Bartosz też ze mną śpi :P I tak jak Wiola dostanie cyca i dalej kima i ja też:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...