Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

jejku kajtucha biedna Ty ... :/

a ja pon, wtor, sroda bylam w szkole do godziny 16 a pozatym moja niunia miala zaparcia no i dopiero dzisiaj kolo 14 zrobila kupke bo jej dalam czopek glicerynowy.

A tak wogole to wiecie ,ze nie mozna malenstwom myc glowki szamponem bambino? moja kruszynke wysypalo i wczoraj polozna byla i sie pytala co ja tak wysypalo a ja mowie,ze chyba od ogorkow a ona,ze to jest od chemi i sie pytala w czym ja myje itd a pozniej ja mowie,ze moze od szamponu a ona sie spytala jakim myje i jak powiedziala,ze bambino to mi powiedziala,ze nie wolno myc bo podraznia bambino jeszcze.

odezwe sie pozneij jesli bedzie czas.

Na nk wstawilam zdj Wikusi ale tutaj nie mam czasu wstawic,przepraszam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedna kajtuszka:/ wiesz co powiem ci tak to wszytko opiera sie chyba w twoim przypadku również na łapówce. u mnie odeszły mi wody o 20 miałam coraz mocniejsze skurcze cała noc sie meczyłam a rozwarcie sie nie robiło. rano badał mnie o 10 lekarz a ja po całej nocy mocnych skuczów miałam 3 cm. moj maz sie zdenerwował dał w łape podali mi kroplówke o 15 a o 16:30 urodziła sie Zosia. a tak to bym sie jeszcze meczyła i męczyła.... tez nie chcieli mi nic podac... a pozniej wszystko sie znalazło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha - aż wierzyć się nie chce, ze Cię tak męczą! Trzymam kciuki żebyś urodziła jak najszybciej! :*

A ja mam rozstępy i na biodrach i na brzuchu i pod kolanami ;/ troche spuchłam w tej ciąży 😞 Ale mam nadzieję, ze staną się bardziej niewidoczne...

Ewa - jem i smażone i zapiekane, tylko staram się nie jest zbyt tłustego i zbyt przysmazonego.
Oszczędnie za to z przyprawami i czekoladą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha trzymaj sie tam dzielnie
bylismy dzis w osrodku i maluszek przez dwa tygodnie przybral na wadze pol kilo ... chyba dobrze jak myslicie ... bo byla tak niefajna facetka nic mi nie chciala powiedziec nawet nie zmiezyla ile urosnol ... musze isc do innej
ja tez chodze caly czas w dresach i bardzo czesto mam glowe nie uczesana a o rostepach juz nie mowie ... bardzo duzo mam na biodrach i glupio to wyglada bo mam tylo na jednej piersi - chyba nigdy nie zaloze dwu czesciowego kostiumu kapielowego jak bedzie lato 😞 bede ciagle chodzic w koszulkach z krutkim rekawem i spodenkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Kasiu biedactwo męczą Cię i męczą 😞 Też nie mam słów pocieszenia bo cokolwiek bym napisała to i tak za bardzo Cię nie pocieszy 😞
3maj się i nie poddawaj 😉

Ale u mnie też sypie śnieg 🤔
Jeżeli tak będzie sypać całą noc to jutro nie ma możliwości wyjścia na spacer bo ciężko będzie się pchać wózek 😞

Agusia Twój Piotruś jest prześliczny 🤪
Dużo zdrówka dla Ciebie i synka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów mam odwrotny problem co do wagi, no może nie co do wagi bo ważę 65kg ale co do ciuchów wszystko ze mnie leci szczególnie spodnie a o rozstępach to ja się nie wypowiadam bo mam ich mnóstwo ale nie przejmuję się tym :P :P :P :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha, Biedactwo, ale Cię tam wymęczą w tym zasranym szpitalu... 😞 Ładnie zwlekają, i wogóle nie zważają na Twoje odczucia 😞

Jeśli chodzi o rozstępy, to mnie na szczęście żaden nie dopadł 🤪 z czego się cieszę baaaardzo 🙂 A dziwię się, bo przez całą ciąże jadłam baaardzo dużo i do tego tony słodyczy!!! Ale co prawda nie mieszczę się jeszcze w spodnie, jedynie w biodrówki, bo brzuszek mam jeszcze troszkę i w inne się nie dopnę 🙂 Ale nad tym się popracuje 🙂
A jak narazie to mała ze mnie wszystko wysysa 🙂


Zastanawiam się czy można włosy farbować...nie chodzi o mnie, tylko o Sandrę, bo zawsze po farbowaniu włosy są jeszcze przesiąknięte tym "zapachem" i czy jej to nie będzie drażnić...? Jak myślicie?


A powiedzcie mi dziewczyny, jakie jecie owoce? A jakich unikacie? Bo juz sama nie wiem co wcinać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za wsparcie każdej z osobna! Jesteście kochane!
Miałam badane wody płodowe jeszcze podczas skurczy i tak mi krew poszła że szok... Na szczęście teraz trochę mniej leci ale nadal...
Jestem załamana, po prostu mam tego dosyć. Dziś to cały czas rycze bo już sobie nie radzę... Całe szczęście że mam telefon, internet i was bo to jedyne pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK to tylko się cieszyć 🙂 Ja bym chciała żeby ciuchy ze mnie spadały :P

Karolcia ja wcinam jabłka i banany. W sumie więcej owoców nie jem.

Kajtucha ja już nie wiem co Ci napisać... musisz być dzielna i jeszcze trochę wytrzymać 😘

Wybujałam mojego Miśka i na chwilę zasnął, może uda mi się ugotować rosołek bo głodna jestem. Mężul poszedł dzisiaj na AVATAR z moim bratem i tatusiem -męskie wyjście heh 😉

Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, ale jak mi piszecie, że jecie smażone to od razu mi lepiej i mniej się boję spróbować hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi szkoda tej kajtuchy.

A wogole to jak bylam w szkole we wotrek to kumpela z klasy ktora miala na 14 lutego termin sie zwolnila, poszla do gin i ta jej pow ,ze nie bedzie rodzic a jak wrocila do domu to na porodowke jechala 🙂

Ja jem szczerze mowiac WSZYSTKO oprocz grochu i kapusty. Ale zjadlam mandarynke dosyc spora i wysypalo moja niunke. Wiec moge jesc ale tylko po trochu a calej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha, wiem, że łatwo mówić, ale musisz być dzielna...
Ja też płakałam każdego dnia w szpitalu, mimo, że nie przechodziłam tego co Ty 😞 Jednak podziwiam Cię bardzo! Przeżyłaś tyle, więc jeszcze trochę wytrzymasz! Pomyśl jaka to będzie upragniona chwila wkońcu trzymać w ramionach Swojego Skarbka! I wielka Nagroda dla Ciebie! Dasz radę Kochana 😘

Fredeczka, własnie zastanawiałam się nad mandarynkami, bo mam smaka, a boję się...no cóż, chyba będę musiała sobie odpuścić jak na razie...

Ewa84 możesz spróbować, tylko po troszku tego smażonego 😉
Mojej Córci na szczęście nic nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - u mnie smażone ok, ale nie za tłuste, kotleciki zjadłam bez problemu ale naleśników już moja niunia nie przyjęła - biedactwo brzuszek bolało, tak samo po dość tłustym rosole...
Zakaz mam selera, pory, kapustnych w tym brokułów, ale jem też pomidory, ketchup i koncentrat pomidorowy, sosy serowe i innej maści 🙂, zakaz mam też cytrusów, choć na sok z cytryny w dawkach jak do herbaty czy galartu zamiast octu to mała nie reaguje wcale. Omijam tez jeszcze paprykę ale zamierzam sprawdzić w najbliższym czasie jak mala przyjmie bo ją uwielbiam!
Z owoców to banany i jabłka, powidla ze śliwek, soki jabłkowe, bananowe, z czarnej porzeczki bez problemu.
ciastka bez czekolady - ostatnio z warstwy czekolady obierałam ptasie mleczko 😁 😁 😁 😁

Basia się budzi, uciekam jej kapiel naszykować 🙂

Do jutra! I mm nadzieję, że Kajtucha już rozpakowana będziesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my już po kąpieli 🙂
Bartosz najedzony i śpi 🙂
Teraz zmykam kapać starszego łobuza ale najpierw idę coś wsunąć na ruszt bo głodna jestem :P
A co do dietki to ja coś mam stracha aby nawet spróbować cokolwiek nowego wprowadzić w moje menu 🤢
Tez jem tylko jabłka i banany i chleba z szynką parowaną albo z serkiem 😉 Powoli oczywiście mam już dość tej dietki ale cóż może w końcu się przemogę i wprowadzę coś nowego 😉
A i jeszcze płatki z mlekiem jadam ale też już mam dość :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannaNikt, moja mała też ma dość chropowatą skórę na czole/ Czy to świadczy o jakiejś nietolerancji?

mnie dziś boli dół brzucha...i mam zawroty głowy. No i plamienie się nasiliło...chyba jednak to miesiączka. A myslałam że jeszcze będę miała przez jakis czas spokój. Chociaż z drugiej strony wole zeby to była miesiaczka a nie jakaś patologia poporodowa.

Moze za wczesnie zaczelam wspolzyc...ale nie miałam zadnego krwawienia po upojnej nocy wiec chyba raczej nie jest to nastepstwo seksu...ehhhhh

Jak zwykle cos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 4 tygodnie po porodzie i mam jeszcze plamienia a ochotę na sex przeogromną 😉 :P :laugh:
Teraz to i tak nic z tego bo Tomka nie ma ale jak już przyjedzie to chyba się skuszę ale oczywiście jak nie będę plamić :P
Dobra mamusie ja teraz spadam się kąpać i lulku :laugh:
Kajtusiu jeszcze troszkę wytrzymaj 😘 😘 😘

Dobranoc 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny 🙂

witam po 2-tygodniowej przerwie, ja z Lenką od wczoraj w domu, jestem wykończona psychicznie i fizycznie, o szpitalu, lekarzach i ich kompetencji nawet nie chcę myśleć i pisać, ale niestety jeszcze kilku z nich muszę odwiedzić przez najbliższe miesiące, a wczoraj jak już po wielkich negocjacjach wypisali mi dziecko to ja dostałam temperatury bo mam zapalenie węzła w piersi to mnie nie chcieli wypuścić i wyszłam na własne żądanie.
Pozdrawiam was wszystkie i wasze dzieciaczki, cieszcie się ich zdrówkiem bo to jest najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmax witamy spowrotem 🙂
masz racje nie pisz o tych lekarzach bo to ludzkie pojecie przechodzi - najwazniejsze ze jestescie juz w domku ... trzymaj sie tam dzielnie - napewno sie wszystko ulozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...