Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie grudnióweczki 🙂

czytam Was cały dzień ale dopiero teraz mam wolne ręce aby cos napisać i... i nie mam sił :laugh:

Witaj Emmax 🙂 jaki my mamy podobny gust , imiona dla córeczek takie same, wózki takie same 🙂 muszę Ci powiedzieć że swietnie sunie po sniegu limuzyna. Koła sa zarąbiste , w ogóle jestem strasznie zadowolona z wózeczka.
No i trzymaj się kochana i dbaj o siebie i Lenkę, napewno niedługo dojdziesz do siebie bo nigdzie nie jest tak dobrze jak w domku. Ja jak wyszłam ze szpitala to od razu poczułam sie lepiej.Wszystko będzie dobrze , zobaczysz. I łap ode mnie oklask na dobry początek.

Nie mam siły nic więcej pisac.
Idę spać.

Całuję was wszystkie i mam nadzieję że Kajtuśka urodzi dzis w nocy lub jutro rano.

Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Dzień dobry porannie.
Nic z tego Aguś, noc spokojna, no gdyby nie to że sąsiadka z łóżka obok chrapie jak smok... Już nas z łóżek wygonili, zaraz ktg, obchod... I czekanie na badanie przez ordynatora przy konsylium lekarskim, czyli samolot przy wszystkich lekarzach, położnych i stażystach... Najgorsze jest to że miałam badane wczoraj wody płodowe i lekarka robiła mi to zaraz po oksy kiedy miałam jeszcze skurcze i krew z szyjki tak mi chlusneła że zalałam pół podłogi i leci nadal jak przy końcówce okresu. A do ordynatora bez majtek...jestem załamana tym wszystkim...nie wiem czy dam radę przejść kolejna próbę oksy...teraz stres do południa w oczekiwaniu na decyzyje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane!!

Anju strasznie się ciesze ze mleko napłynelo i mozesz swojego skarba karmic piersia!Co do ciała po ciazy ja mam mega uda i jeszcze skora na brzuchu mi została 😞 musze zaczac cwiczyc ale lekarz mi powiedzial ze musze poczekac przynajmnie te 6 tygodni zanim zaczne.

Dziewczyny po cc zaczelyscie juz cwiczyc brzuszki?

AgusiaW moja mała tez nie chce cyca ciagnac, czasem mi sie uda w pol snie ja zaskoczyc i wtedy ssie a tak to niestety tez sciagam ale dalej sie nie poddaje i probuje za kazdym razem ja przystawic, a noz widelec jej przejdzie 🤔 🙂Piotrus jest oprzesliczny, wyglada jakby prosto od fryzjera wyszedl :P

Akompf i Gosiag alez wam zazdroszcze tego ze mozecie jesc wszystko, Majka jest taka delikatna ze moje menu sklada sie z chleba z serkiem topionym, rosolu i gotowanego kurczaka 🤢 🤢 🤢 i czekolady!

Persy rozstepy mam okropne na posladkach, udach, pod kolanami a o piersiach nawet nie wspomne, ale zato na brzuchu nie mam ani jednego 🤪

Kajtucha ja pier... oni sa pojebani!!!! Ty wez laska zrob tam raban bo tak nie mozna, przeciez oni cie normalnie torturuja!!Niech Twój mąż coś zrobi jak Ty nie możesz, a wiem że na bank jesteś wyczerpana. Jezu nie moge w to uwierzyć!

Karolcia ja 2 dni temu pofarbowałam sobie włosy bo juz miałam meeega odrosty i nie zauważyłam, żeby to małej przeszkadzało.

Witam Emmax spowrotem, trzymaj się!W domku się najszybciej dochodzi do siebie!

Moje kochanie dzisiaj spało przepięknie, 2 razy na amu pobudka, o 10 zjadła i kima do tej pory.

Ach! Zaczęła gawarzyć, jakie to wspaniałe!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawialiśmy z ordynatorem wczoraj i powiedział że każdy szpital ma swoje procedury i oni mają je takie a nie inne i jak chce np cesarkę na zawołanie to nie w tym szpitalu... Chcieliśmy opłacić położna ale nam powiedziała że ona mi porodu nie przyspieszy bo o wszystkim decyduje lekarz i bez jego zgody ona nic nie pomoże. Co innego gdybym miała jakiś postęp porodu a nie mam więc jest dupa blada... A tam, w ogóle nie chce tego komentować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Ojej Kasiu to ja już nie wie co mam Ci napisać 😞 Ci lekarze to na prawdę mają wszystko gdzieś a Ty się męczysz biedactwo 😞

Dziewczyny ja już nie wiem co mam robić 😞 Mojemu małemu sie poprzestawiało i nie chce spać ani cyca ciągnąć 😞
Płacze co chwile i ja na zmianę z bratem non stop na rękach go nosimy 😞
Teraz śpi ale nie wiem jak długo 😞 i już się przebudza 😞
Lecę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Agnieszko ja mam podobnie tylko mojemu Antosiowi poprzewracało sie w nocy. Bo po kąpieli śpi ok 5-6 godzin a później co godzinę sie budzi. A ja ledwo patrzę na oczy. I w ciągu dnia znowu ładnie śpi.
I jeszcze wprowadziłam trzy dodatkowe butelki z mlekiem bo mojemu głodomorowi cyce już nie wystarczają 🙃

A teraz sobie śpię przy otwartym oknie [img size=365]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3-38cbac285ee309d73a612029dc624210.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Kajtucha strasznie Ci współczuję, normalnie brak słow do polskiej służby zdrowia...

Moja Lenka sobie smacznie śpi teraz 🙂

A dzis w nocy super. Mała tylko 2 razy sie budziła na cysia o 3 rano i o 6 i spałyśmy do 10.40 więc jestem wyspana jak nigdy od czasu porodu 🙂

I powiem Wam ze kupilismy ten aspirator NoseFride i wyczyścilismy Małej nosek i po prostu rewelacja... Mittko pisałas ze Twoja Emilka ma katarek-polecam ten aspirator, naprawde. Lenka wczoraj sie budziła co godzine bo miała zapchany nosek, a dziś spała jak aniołek z czystym noskiem.

Co do figury to została mi skóra na brzuchu. Jak skończy sie okres połogu to zaczynam robić brzuszki.
Rozstępów na szczęcie nie mam w ogóle. Za to cellulit na udach i dupie 😞
Zostało mi do zrzucenia 6 kg , więc nie jest tak źle przy tym ze w ciązy przytyłam 22 kg.

Ide bo Mała sie budzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha musisz to przetrzymać bo większości szpitali tak robią i nic na to nie poradzisz. W tym co ja leżałam jest podobnie. Podają dwie dawki oksy w odstępach pięciodniowych jeżeli to nie pomoże to nha własne żądanie przebijają pęcherz a jeżeli to nie pomoże to od razu na stół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Gosiu to ja mogę Ci pozazdrościć bo mój Bartek to nawet porządnie 2 godzin nie chce przespać nawet po kąpieli 😞

A okna to też nie mogę otworzyć bo akurat w tę stronę śnieg sypie i do pokoju mi naleci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sobotnio. Majka poszła na urodziny kolegi z przedszkola a ja zostałam w domku. Marika właśnie je a ja staram się pisać posta 😉

Dziewczyny jaki macie sposób, by Waszym dzieciakom się odbijało? i już ręce odpadają od noszenia i zero rezultatu, po czym ją odkładam to ulewa :/ Na szczęście z gazami nie ma problemu.

Persy pytałaś o czółko. to przypomina ciemieniuchę i stan skórki poprawia się gdy przecieram wacikiem nasączonym oliwą z oliwek 😉

Wiola ja czekam na magiczny 6 tydzień i będę robić brzuszki. Położna radzi mi zacząć od 5-10 brzuszków dziennie i to na półzgiętych nogach.

Kajtusia w tym szpitalu powariowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny weszłam na styczniówki ale tam się tragedia rozegrała 😞 Tu macie posta jednej z mam :

Witam dziewczyny ,

Termin miałam ustalony na przyjecie do szpitala na 4 stycznia (za późno jak na dziecko z wadą w postaci wytrzewienia jelit)
W nocy nad ranem 2 stycznia pojawiły się skurcze, najpierw nieregularne, ale jak stały się regularne co 10 min to o godz 2:48 zadzwoniłam na pogotowie, gdzie dyspozytorce mówiłam ze mam dziecko z wadą w postaci wytrzewienia jelit i czy mogę liczyć na transport karetką do Ligoty
(Ligota od Tychów jest oddalona ok 17-20 km), lecz takie są procedury że karetka mnie zawozi do najbliższego szpitala w Tychach. I tak sie też stało
na położniczej izbie przyjęć lekarz karetki kłócił sie z lekarką z oddziału przez telefon kto mnie ma zawieźć do ligoty.Godzinę starciłam- 60 cennych minut, w Ligocie nikogo nie było przez ok 15-20 min na izbie przyjęć.tak w skrócie .....od godz 5 szybko postępowała moja akcja skurczowa, a lekarze zbytnio się nie śpieszyli w moim odczuciu, cała ta biurokracja moim zdaniem nie potrzebna, wiedząc że moje dziecko ma wytrzewienie jelit....miałam już skurcze, co 2 min, rozwarcie na 8cm, gdy wkłówano mi znieczulenie zewnątrzoponowe, anestezjolog musiał przerwać ponieważ miałam skurcz- już bóle parte, powiedziano mi że mam nie przeć i usłyszałam od anestezjologa że to mój ostatni skurcz który będę czuła, ponieważ zaraz nie będę miała czucia od pasa w dół, zanim się wkół drugi raz poczułam ostatnie kopnięcie mojego aniołka.szybko się wszystko potoczyło....zaczęto CC...6:31 urodził się Miłosz, czekała już karetka z Zabrza, bo operacja jelitek miała być w Zabrzu.
Potem tylko usłyszałam od Pani doktor neonatolog...."proszę Panią dziecko nie zyje"
Jest mi bardzo ciężko.... Szpital nam dał dokumentację ...na trzech różnych dokumentach jest że dziecko żyło, a na jednym -na tej karcie zgłoszeniowej do USC że urodziło się martwe.Ginekolog, który odbierał poród powiedział że przecinając pępowinę dziecko żyło- przekazywał żywe pediatrom.
Sekcja zwłok wykazała ze nasz aniołek miał wszystkie choroby jakie chyba tylko były możliwe, nie zgodziliśmy się z tą sekcją zwlok, ponieważ była robiona w budynku obok szpitala.Prokuratura przejęła sprawę, dzisiaj przewieziono go do Krakowa na ponowną sekcję zwłok, wyniki i zgodę na pogrzeb otrzymamy w poniedziałek.
Dla ych dziewczyn które jeszcze nie urodziły - życzę dużo siły i trzymam za Was kciuki, by wszystko przebiegało sprawnie i szybko, by żadna z Was nie przechodziła tego co my teraz.

"Miłoszku, zrobimy dla Ciebie wszystko,dojdziemy do prawdy, kto zawinił - mamusia i tatuś"

Pozdrawiam
Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kobietki:*

Ja pierdolę, aż mi ciarki przeszły 😞 Biedny Miłoszek...i biedni rodzice, co muszą czuć... Natomiast rozwaliłabym cały szpital na ich miejscu, że nie potrafią zająć się pacjentką, która jasno mówiła, że Dziecko jest chore...:/ straszny dramat 😞
I oby doszli prawdy, mimo, że nie wróci ona życia tej Małej, nic niewinnej Istotce 😞
Brak słów...


Kajtucha, trzymam wciąż kciuki, w tych szpitalach jest jeden wielki burdel i syf!!! Nikt nie zwraca uwagi na pacjentów... Ważniejsze jakieś pierdolone procedury niż dobro innych 😞

Tracę wiarę w szpitale! Już nie wiem jak wyrazić to słowami!!!
MASAKRA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, jest to dla mnie niepojęte i na prawdę bardzo trudne do wyobrażenia, jak można tak traktować pacjentki!!!
I co ta biedna kobieta teraz czuje po stracie Maleństwa 😞
Strasznie mi smutno... 😞

Mamy 21 wiek, a jak widać z roku na rok jest coraz gorzej...liczy się ilość a nie jakość...

Ile wart jest człowiek....?

Po prostu tragedia!! Myślałam, że życie ludzkie jest dla szpitali głowną ideą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam was wszystkie....Raju ja padam na pyszczek, moja mala sie na mnie obrazila czy co??? Nie chce spac od polnocy...Ja juz 13h sie czolgam zeby zasnela i tylko takie posypianie na max godzinke i do cyca 🤢 🤢 oczy to ja mam czarne a nie sine:laugh: :laugh: Teraz ledwo co lula ale musze ja glaskac i byc blisko bo inaczej sie budzi i prezy do placzu 😞
Maz nocke przespal w pokoju obok bidulek bo sie rozchorowal wiec biegam z lekami i nawet nie moze do malej bo nie chce jej zarazic ale rano przebral jej pieluszke bo ja zasnelam na godzine oj te 24h mam straszne

Co do brzuszkow to ja mam taka karte z cwiczeniami i brzuszki sa dozwolone juz po5dniach od porodu ale takie do polowy, ja je robie jak mam czas i pamietam i jak narazie jest spoko...
A nosicie juz pasy pociazowe?? Ile trzeba czekac zanim sie zacznie je nosic???


Kajtusia ja juz nie mam slow bidulko do sytuacji w jakiej sie znalazlas, wszystko bedzie dobrze...Jeszcze tylko chwilka
Lap buziaka 😘 😘

Miloszku dla Ciebie aniolku [*] jakie te szpitale sa okrutne 😠 😠


Ok mykam bo i do meza musze na chwilke poki mala lula i musze pilnowac zeby miala wystarczajaco buziaczkow bo inaczej sie budzi

Milego dnia kochane 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...