Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Widzisz Wiola Maja miała jednorazowy wybryk z zieloną kupką super że u Was już lepiej 🙂

No u mnie też kończy się laba 😞 mąż w niedziele wyjeżdża do niemiec 😞 normalnie jak sobie pomyśle co to będzie.Ani zakupów zrobić ani nic wszędzie będę musiała małą ciągać.Normalnie masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki,

to chyba wszystkie grudniówki już rozpakowane, cieszę się 🙂

Akpmpf my mamy jutro wizytę na patologii noworodka, już się denerwuję co znów mi wymyślą.
A moja Lenka super przesypia noc dzisiaj spała 6,5 godz później cyc i dalej spała i o 8 znów cyc i spała do 10 a teraz trochę sie porozglądała zjadła i znów śpi. Ona generalnie jest bardziej aktywna po południu ale noce przesypia bardzo ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lasencje 🙂

Akompf dzięki 😘 😘 😘

A my nockę nie za bardzo przespaną mamy bo mój bąbelek obudził się 3 i do 6 rano wojował 😉 A o 6.30 trzeba było wstać starszego do zerówki wyszykować i jestem troszkę niewyspana 🙂

A widzisz Wiolu Majeczka już wie że babcia do domku pojechała i musi mamusi dać odpocząć więc dała się wyspać i życzę aby takich nocek było jak najwięcej :laugh: :laugh: :laugh:

Mittka też dasz radę 😉 Po prostu będziesz musiała nauczyć Dominikę robić zakupy choćby takie drobne 🙂 🙂

Mój Bartek też miał raz zieloną kupkę i też się tym za bardzo nie przejęłam choć nic nowego nie wprowadziłam w swoje menu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Znalazłam sposób na moją Lenke, dziś odkurzałam trzymając ją na ręku i zasnęła :laugh: przy odkurzaczu 🙂

Emmax to sobie pośpisz 🙂a jak się czujesz??

Biedna Mittka, ja tez całe dnie sama, ale chociaż wieczorem mam męza w domku, ale AgaK dobrze pisze, masz jeszcze Dominikę i ona coś tam zawsze może kupić 🙂


Ja też jestem niewyspana. Moja córeczka chce mnie owinąć wokół palca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem dziewczynki musze dać rade,myślałam jednak że mąż tu w pobliżu popracuje troszke a to się okazuje że nie ma pracy w polsce i dltego go wysyłają.A Dominika pewnie że zrobi zakupy przynajmniej takie podstawowe gorzej z mięskiem bo tego już nie kupi.No ale są jeszcze koleżanki,więc będą one biegały albo posiedzą chwilke przy małej 🙂

AgnieszkoW dobre z tym odkurzaczem,ja pewnie też niedługo będę takie eksperymenty robić 🤪
Na razie zostawiłam ją na łóżku a ona sobie marudziła marudziła w końcu wcisnęłam jej smoczek a ona w momencie zasnęła :laugh:

Gosiu dużo zdrówka dla Ciebie słoneczka na każdy dzień i pociechy z synków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurka wodna Mittka 🤢 dobrxe, że masz Dominikę, mi tu w kwestii zakupów pomagają teściowie, od czasu do czasu kupią chleb czy masło a ja raz na jakiś czas jadę na wielkie zakupy i zaopatruje sie na kolejny miesiąc i wkładam do magazynku więc mam zgłowy. W razie W to sobie też sama chlebek upiekę :laugh: :laugh: :laugh:

Majka nie zapeszając to dzisiaj aniołek 🤪 🤪 🤪 śpi, je, troche się z mamą pobawi i znowu śpi 🤪 nawet obiad zrobiłam :laugh:

Gosiu wszystkiego najlepszego!!!! Dużo zdrowia, miłości i ciepła rodzinnego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja mam dziś zalamkę...okazało się że mały dostał żółtaczkę więc jutro nie wyjdziemy do domu... Pobrali mu krew do badania, wieczorem będą wyniki. Wczoraj zauważyłam że ma żółte białka ale wydaje mi się że dziś już mniej... No ale pewnie jutro nie wyjdziemy...
Mały coraz ładniej pije z cyca, kończy się buntować 🙂 jest kochany, zasnął przy cycu a jak go chce odłożyć to piszczy bo u mamusi najlepiej 🙂 ach kocham mojego synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka kochana, dasz radę! Nie taki diabeł straszny!
Moja koleżankę mąż zostawił kiedy wyszła z noworodkiem ze szpitala, a w ogóle to mają jeszcze syna 11letniego i sobie radzi! Sama z dwójka dzieci, najgorzej z tą malutka ale daje radę i jest szczęśliwa więc wierzę że Ty sobie też dasz radę, a mąż niedługo wróci do Was z Niemiec! 3mam kciuki!
Buziak na pocieszenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

u nas kolejny dzień marudy 🤢

Wiola, Mittka poradzicie sobie na pewno!

pikasso trzymaj się i się nie załamuj 😘

emmax kobito odezwij się częściej!

kajtucha wiem co czujesz bo też musieliśmy zostać w szpitalu przez żółtaczkę. szybko minie i będziecie już w domku!

Gosiu najlepsze życzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój urwisek tez nie zapeszając jest dziś bardzo grzeczny 🤪

Jeszcze troszkę cierpliwości mamusie, skończy się zima, na spacery dłuższe będzie można wychodzić i nasze maleństwa będą spokojniejsze 🙂 🙂 🙂

Kajtucha najważniejsza jest determinacja i cierpliwość 🙂
Super że mały co raz lepiej je z cycusia :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej lasencje 🙂
nocka super poszlam spac przed 2 a wstalam o 7 taki to dzis maly spioszek jak tata bo on tez jeszcze spi :P
Gosiu wszystkiego najlepszego :*
Kajtucha mnie wypisali dopiero w 5 dobie do domu ... maly tez dostal zoltaczke i go naswietlalam po 2 godziny na sali potem cyc i znow naswietlanie ... jak bylam z nim w osrodku pani doktor powiedziala ze nadal ma zoltaczke ale ja tam juz nic nie widze - oczka ma biale i skorke rozowa aleprzeciez nie bede sie z nia klucic ...
spokojnego popoludnia kazdej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamulki tak sobie czytam i widze ze tylko mój synus ma kolke i mi dokucza dostalismy jakies leki ale same wiecie ze to raczej łagodzi a nie leczy mąż mi dużo pomaga bo maja akurat przestuj w pracy wiec byle do 3 miesiaca 😉
a co do odkurzacza to my uzywamy suszarki do włosow rewelacyjnie uspokaja ale ostatnio nie mielismy 2 dni swiatła przez ta zime i to był koszmar 🤪 pozdrawiammy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittko i Wiolu, dacie radę, musicie, w końcu matka Polka znaczy matka Polka 😁
Mój mąż przychodzi o 19 do domu, więc sama jestem z Natalią caly dzień, dlatego też na pierwszy spacer wyszłam w 2 tygodniu. Nie mam tu nikogo co bym mogła prosic o pomoc, zostanie z Nati czy zakupy, jedyna koleżanka Polka mieszka na drugim końcu miasta i jest w ciąży, więc jej nie będę zawracać tyłka. Sama jeżdzę wózkiem po zakupy, a te cięższe kupuje na raty. Dodam, że wózek taszczę do góry na wysoki parter do windy, więc jest co nosić.
Spokojnie co nas nie zabije to wzmocni, przynajmniej dzięki temu w 3,5 tyg po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży 😁

Dla Gosi nalepsze życzenia, zdrówka, szczęścia i kasiory :*

A Ty Kajtusiu, nie załamuj sie, może nie potrzymają Was długo, a i tak jest już bliżej wyjścia, więc głowa do góry :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak a propos suszarek i odkurzaczy, których nie próbowałam, to na moją Nati czasem działa
http://www.youtube.com/watch?v=6BCob2kmHAA
http://www.youtube.com/watch?v=PqQ1kQrFXyw&feature=related

+ oczywiście cała masa kołysanek 😁

Może i Wam się czasem przyda i anóż podziała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Moje dziecię wreszcie zaczęło się częściej uśmiechać, na razie częściej do Tatusia niż mamusi, ale i tak się cieszę 🙂

Nocka bardzo ładna pobudki tylko o 2.40 i 6.30, potem spanko do 11 🙂 Teraz też sobie śpi moja Pyzulinka 🙂

U nas od miesiąca po kilka godz dziennie chodzi suszarka do włosów, bez niej mielibyśmy z Basią przerąbane. Przy usypianiu sprawdza się też okap kuchenny-polecam. Choć rachunek za prąd 210 zł jak dla nas jest dość bolesny :P

Dziś dostałam miesiączkę, po pracy M popędzi do apteki i zaczynam łykać pigułki- miłości bez ograniczeń: witaj ponownie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki że wierzycie we mnie 😘
Mam nadzieję że jakoś to będzie 🙂

Marta na moją Emilke też działa szum morza mamy taką melodyjke w karuzeli,ale Twój link się przyda bo baterie już padły 🤪 i jak ktoś wychodzi do sklepu to zapomina dokupić :P

Kajtucha nie przejmuj się żółtaczka szybko minie n tyle że będziecie mogli wyjść do domu,chociaż wiem co przeżywasz bo ja też przez nią jeden dzień dłużej leżałam przez co płakałam wszystkim jak bóbr do telefonu 😉 ale szybko zleciało.

Ok zmykam na jakieś przedstawienie do szkoły bo mój mąż nie chce iść tylko mnie wygania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂
Odkąd zaprowadzamy Majkę do przedszkola, to pół dnia zlatuje niewiadomo kiedy i nie mam czasu siąść na kompa.
Marika właśnie zasnęła mi na kolanach a Majka chyba też 😉 Więc mam luzik 😜

Wiola i Mittka wierzę w Was, dacie radę!!!

Kajtucha dłuższy pobyt w szpitalu przyjmij jako dodatkowy urlop 😉 Jak wrócisz do domu wszystko się zmieni a tam masz kogoś do pomocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam zaspy nie straszne, nie wyobrażam sobie dnia bez spacerku no i własnie niedawno wróciłyśmy z Lenką 🙂
Teraz mała smacznie śpi na moich kolankach po obiadku (cycu) 🙂

Gosiu ja równiez przyłączam się do życzeń urodzinowych, dużo zdrówka, miłości, pociechy z dzieci i aby otaczali Cię sami życzliwi ludzie 😘

MartoEr ja mieszkam na 1 pietrze i też codzien sama tacham wózek na góre, nie mam windy...najpierw zanosze Małą do domu a potem pedem szybko po wózek :laugh: jakoś daje rade i tez zakupy zrobię, wchodze tylko do takich sklepów gdzie mały ruch i można wjechać wózkiem.... już się przyzwyczaiłam , ale na poczatku było mi cięzko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie, w końcu Madzia usnęła, więc pozwoliłam sobie na wejście do Was 😉 :P
Dziś miałam gorący dzień. Musiałam jechać do stomatologa (wrrrrrrrr...dla mnie to najgorsza katorga) bo ząb od dwóch dni mi mocno dokuczał. Doktor założyła mi opatrunek na 6 tygodni. no i zobaczymy co dalej...
W każdym razie po ciąży poszły mi zęby. muszę zaliczyć kilka wizyt...

Byłam dziś z Madzią na spacerku..tylko te zaspy są masakryczne...ale nie ma jak spacer. chwila oddechu i spokoju..hehehe

W piątek idę z małą na szczepienia...już się boję co będzie po..jak ona zniesie szczepionkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...