Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamusie, witam po dłuższej przerwie. Niestety miałam takie urwanie głowy, że nawet nie było kiedy wejść na net.
Poza tym wczoraj byłam z Madzią u lekarza. Musiałam zrobić badanie krwi na hormon tarczycy bo Madzia mało przybiera na wadze. Do tego chyba zaczyna się u niej alergia pokarmowa. Atopowe zapalenie skóry... ehhhh... 😞 😞 😞
I tym samym mam pytanie do mam z dziećmi z alergią i AZS - jak to się u Waszych dzieci objawiało? Czy duże zmiany skórne... i pod jaką postacią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Czesc dziewczynki 🙂 mogłam nadrobić posty od mojego ostatniego wpisu ;]
Z tym karmieniem piersią to dla mnie nic dziwnego, ze jeszcze karmicie ;] Ja sama tez karmię piersią jeszcze ale rzadziej ;] Teraz jak chodze do pracy to mi odpada jedynie jedno karmienie, a w nocy i rano jeszcze daje małej cyca. Później babcia butle da, następnie obiadek dostaje i herbatkę, potem deserek i soczek a po kąpieli kaszka z butli... Tak nam się to wszystkjo ładnie wyregulowało. Jakbym chciała odstawić to pewnie nie miałabym problemu ale niech sobie dzidzia jeszcze trochę pociamka z cyca ;]:P na zdrowie jej to wyjdzie a ja nie musze w nocy wstawac i mieszanki robić 🙂 Ale juz małej nie utrzymam przy piersi na rękach, tylko karmię ją na leżąco ;] Mała wsuwa wszystko co jej podamy - nawet papkę ziemniaczki ze szpinakiem - oblecha, nazywamy to "g... smoka" i jej więcej tego nie podam chyba ;] Wolę dac cos smaczniejszego ;] hehehe albo sama zrobic ;]

A ja w pracy nadgoniłam wsyztko juz, w sumie to niewiele miałam do nadrobienia, nic sie nie zmieniło a ja wiele rzeczy odruchowo i intuicyjnie robię ;] więc mam chwilkę dla Was.

Mittko - Emilka jest przecudna, a jaka podobna do Ciebie!
Kajtucha - cudnie sie śmieje Twój mały mężczyzna,
Gosiag - Antos też mega przystojniak!

Dziewczyny a ile waża Wasze pociechy? Basia wazy 7200 więc jest drobniutka, ale przybiera ładnie ale ma kuzyna z 1 lutego (czyli 3 miesięcznego) i on wazy 8500!!!!! AAAAAAA ;]

Aha! Śliczne macie suwaczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa a karmisz cały czas cycusiem, czy podajesz jakies obiadki? Ja moge nie karmić cały dzień a na noc i tak mam miękkie piersi, mała sie najada wiec mleczko jest, ale karmię tylko w nocy i rano... Tez myślałam, że będę musiała odstawic pierś ale wychodzi na to, że niekoniecznie ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Persy to współczuję! Oby badania wyszły dobrze!

Akompf to fajnie, że wszystko tak ładnie Ci się układa! Ja właśnie próbuję wyregulować posiłki Piotrkowi bo 1 lipca ruszam do pracy. Twój post trochę podniósł mnie na duchu chociaż i tak boję się, że będę płakała w pracy 😞
Może rzeczywiście zacznę karmić rzadziej piersią to później wytrzymam w pracy te 8 godzin i na noc Piotruś dostanie cysia. Akompf ile godzin pracujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daję zupki i deserki od czasu do czasu, ale jeszcze nieregularnie. Może uda mi się utrzymać laktację tak żebym karmiła rano i w nocy 😉

Co do wagi to ładnie Basia rośnie 🙂 Piotrek waży 7700, ale urodził się dużo większy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa gdybyś już teraz mniej piersi dawała małemu to myslę że ilość pokarmu sama się wyreguluje i ustawi do potrzeb Piotrusia więc już teraz postanów sobie ostro że koniec z karmieniem np od rana do popołudnia wtedy kiedy jesteś w pracy. Karm cycem tak jak Akompf, rano i potem o godzinie o której wrócisz z pracy a w tym czasie podaj sztuczne mleko albo obiadek. Jeśli już teraz zaczniesz przyzwyczajać do tego swój organizm unikniesz przepełnienia piersi w pracy. Teraz póki jesteś w domu możesz sobie odciągać. Ale np czytałam że jak chce się zmniejszyć ilość pokarmu to nie ściąga się "wszystkiego" z pełnej piersi tylko np idziesz do łazienki i ręcznie ściągasz tylko ten nadmiar który powoduje np ból lub przepełnienie.
No ale ja tylko czytałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persy rzeczywiście Madzia to drobinka,mam nadzieję, że wkrótce więcej zacznie przybierać 😉
Akompf cieszę się, że u Ciebie tak wszystko ładnie się poukładało, i cieszę się że jesteś tu z nami 🙂
Ewo tak jak piszą dziewczyny, nic w sumie nie muszę dodawać. Zobaczysz uda Ci się. Ja tak karmiłam Majkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha ma rację, zawsze sie odnawia tyle pokarmu ile ściągniesz... Masz miesiąc więc sie przestawiaj na obiadki i deserki w miare regularnie - u nas Basia sama sobie to wyregulowała, a zobaczysz że mnie befdzie tak źle, a nadmiar sciagaj do zlewu ręcznie ale tylko tyle, zebys zastoi nie miała. A reszta sama sie wyreguluje. Między karmieniami ja podaje jeszcze herbatki, soczek albo wodę, bo Baśka pije bardzo duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO JA LASKI JUTRO IDĘ Z MOIM ŁOBUZEM NA SZCZEPIENIE 🙂 OSTATNIE REFUNDOWANE PRZEZ RODZICÓW 😜 😜 POWTÓRKA W 13 MIESIĄCU 😜 OWSZEM BĘDZIE JESZCZE JEDNO ALE TO JUŻ NFZ REFUNDUJE 😉 😁 😁 😁 JUTRO TEŻ SIĘ DOWIEM ILE WAŻY MÓJ SKARBEK 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

Mój Kamilek przechodzi samego siebie jeżeli chodzi o spanie w łóżeczku 😞 Budzi się co godzinę i nawet nie zdążę wyjąć cyca a on śpi wystarczy że znajdzie się poza łóżeczkiem 🤢 Wzięłam go do siebie o 5 i spaliśmy do 9 bez pobudki żadnej 🤨 Ech mam nadzieje ze mu minie niedługo i będzie normalnie spał w łóżeczku jak wcześniej 🥴

Teraz lecę do biedrony a później może Was nadrobię to się jeszcze odezwę 🙂
Miłego dnia Grudniówki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam szczepienie w czwartek i wypróbuję te plastry znieczulające. Swoją drogą się wkopaliśmy bo kumpela mi mówiła że to kosztuje 23 zł a mąż pojechał do apteki i zamówił bo na miejscu nie mieli. Kobieta pytała ile wkłóć, to mąż mówi-3, no i następnego dnia lecimy odebrać a kobieta woła 56zl... okazuje się że w 1 opakowaniu są tylko 2 plastry no a że mały będzie miał 3 wkłócia to 2 opakowania są potrzebne... no i trzeba było juz to kupić bo specjalnie zamówili...


patrzę a mój Szymek gada do tv... lezy na macie i tak się wygiął że widzi tv i chyba myśli że ci ludzie gadają do niego bo się gapi i nawija do nich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i co ja bym bez Was zrobiła???
zobaczymy jak mi to wyjdzie z karmieniem 😉

Ja też idę jutro do lekarza z Piotrkiem bo nasza pediatra odchodzi z przychodni 😞 i chce jeszcze zobaczyć Pitera.

Kajtucha a niech sobie Szymuś pogada z tv, a co 😁
Oby te plastry pomogły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MY PO SPACERKU, SŁONECZKO ŚWIECI ALE WIATRZYSKO TAKIE, ŻE MYŚLALAM ŻE MI GŁOWE URWIE.KUPIŁAM MAŁEJ KILKA ŁASZKÓW W LUMPKU, ZARAZ WAM WSTAWIE ZDJECIA.
KUPIŁAM TEZ MĘŻOWI KOSZULE NA URODZINKI BO MA 28 MAJA 😉

PANNONIKT UDANA TA TWOJA MARIKA. WIE KIEDY NAROBIĆ W PORY 😁

MITTKO SLICZNE DZIECIĄTKO TWOJA EMI 🙂 DOŁECZKI RZECZYWIŚCIE MA SŁODKIE I USMIAŁAM SIĘ Z KAJTUCHY I Z TEGO ,,FAJNEGO 14 LETNIEGO FACIA"

KAJTUCHA JA TEZ LUBIE ŻELKI ALE OD KILKU DNI DAŁAM NA LUZ ZE SŁODYCZAMI BO WESZŁAM NA WAGE A TAK 2 KG NA PLUSIE 😠

PERSY RZECZYWIŚCIE TWOJA MADZIA JEST DROBNIUTKA... 6300 TO MALUTKO WAŻY.

AKOMPF FAJNIE ŻE WRÓCIŁAŚ DO PRACY BO CHOCIAŻ PRZY OKACJI MASZ DLA NAS CHWILKĘ 🙂 NO I CIESZĘ SIĘ, ŻE WSZYSTKO UKŁADA SIĘ PO TWOJEJ MYŚLI.

EWO BĘDZIE DOBRZE, ZOBACZYSZ.. DASZ SOBIE RADE. PODPISUJĘ SIĘ POD POSTAMI DZIEWCZYN 🙂

A MOJE DZIECKO ŚPI JAK SUSEŁ DZIŚ 🙂
JA KORZYSTAM BO OBIAD MAM, POSPRZATANE MAM, WIEC MOGE WAM TERAZ POKAZAĆ FOTKI Z ZAKUPÓW W LUMPKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DWA ŚLINIAKI I SPÓDNICZKA
[URL=http://img268.imageshack.us/i/dsc07470640x480.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/6526/dsc07470640x480.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodniczki krótkie i krótkie spodenki
[URL=http://img191.imageshack.us/i/dsc07467640x480.jpg/][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/9350/dsc07467640x480.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszulka i krótkie spodenki
[URL=http://img688.imageshack.us/i/dsc07468640x480.jpg/][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/954/dsc07468640x480.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...