Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ewa wybierz się do factory, tam czasem potrafią być ekstra ciuchy w niskiej cenie, jest taki duży sklep na rogu, ja często kupuje tam dla mojego chrześniaka, np. super sztruksy i bluzę po 9,90, tylko trzeba trafić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

A no faktycznie czerwone te body... skarpeteczki tez cudne, ale wydaje mi sie ze 5 par wystarczy, do tego może jeszcze dokup takie buciki z weluru czy coś i juz 🙂
Ewa spioszki sliczne, ja jeszcze nie wiem ile będę kupowac, w sumie to jeszcze nic nowego nie mam, musze się wybrac na konkretne zakupy bo jak na razie to tylko kilka ciuszków z lumpeksu, ale jak juz pójde po nowe rzeczy, to całą wyprawkę zrobię haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnieszkaw to sa czerwone body tylko na zdj wygladaja na rozowe 😜
w pepco je kupilam a jest troche tych sklepow w calej polsce wiec moze jeszcze trafisz 🙂

no ja do tej pory kupilam najdrozsze body za 5 zl wiec 8zl to wedlug mnie bylo duzo :P u nas tanio jest dosyc.

jeszcze o rozku zapomnialam 😉 usztywniany - liczylam na usztywniany 50zl a zaplacilam 24 jeszcze jak sie dowiem jaka plec to ide po nieusztywniany za 13zl 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewo to zależy - ja po zastanowieniu na pewno nie będę dużo kupować koszulek zapinanych, tylko kilka do szpitala bo potem w domu to lepsze jest body. Tylko nie sugeruj się tym że maluch się nie brudzi i nie potrzebuje tak dużo ubranek, bo to nie prawda. Wiem to z doświdczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TO JUŻ NIE WAŻNE JAKI KOLOR DZIECI WE WSZYSTKIM SŁODKO WYGLĄDAJĄ :laugh: :laugh:
U NAS TEŻ JEST PEPCO ALE RAZ BYŁAM I NIC CIEKAWEGO NIE BYŁO 😞 😞 ALE JESZCZE BĘDĘ POLOWAĆ 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie usztywnianych rożków, moja sister go nie cierpiała, i mogę dostać prawie nie używany, ona twierdzi, że najlepsze są te najzwyklejsze, bo dziecko bez problemów do piersi dostawisz, a ten usztywniany to tylko ładnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, ten rożek ma śliczny wzór.
Ja mam po córci niebieski i mama go mi wyśle, też jest właśnie z wyjmowanym wkładem.

Ewa. Myślę, że 6-8 komplecików wystarczy, bo i tak pewnie jak dzidzia się urodzi to jeszcze dostaniesz w prezentach.
I trzeba wziąć pod uwagę, że dzidzia może często się brudzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rożek rzeczywiście fajowy ja dzieciątka wogóle nie trzymałam w rożku tylko jak goście na początku przychodzili to wkładałam co by jej krzywdy nie zrobili a potem nie wiem do czego służył :P chyba jako podkład jak chciałam małą gdzieś położyć 😆

Agnieszka ja też głodna i zawalczyłam dzisiaj z kotletami bo na nic innego siły nie miałam ziemniaczki się gotują i zaraz beziemy jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie rozpisałam i mi sie skasowało ;(

Do nowej mamusi:

Jeśli chodzi o staż to nie orientuję się na 100 % jak to jest, ale wiem, że prawo do zasiłku zdrowotnego na stażu przysługuje wtedy, gdy staż trwa więcej niż 30 dni. Wtedy dostaje sie 100% wynagrodzeia w tym przypadku 100% stypendium z UP. Ale jeśli staz kończy się sporo przed rozwiązaniem to warto go dokończyć, darując sobie odpoczywanie na L4 oczywiście jeśli dobrze się czujesz. Tym bardziej, że UP to jest takie ustrojstwo, które raczej woli zabierać niż dawać to możesz spodziewac się na L4 kontroli i bedzie kłopt, jesli wykażą, że Twoja ciąża nie przeszkdza w pracy na stażu. Jeśli jednak takie zwolnienie jest konieczne to nie powinni kazać Ci zwracac żadnych pieniędzy. UP może przedłużyć staż lecz nie musi i prawdopodobnie tego nie zrobi, jeśli poinformujesz go o swojej ciąży. Także nici z macierzyńskiego ;/ Poza tym, ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do Urzędu Pracy i ewentualnie poprosiła o podanie miejsca w KP, gdzie przepisy mówią o Twojej sytuacji. Bo to nie jest tak, że sobie ktoś coś ustalił i nie ma tego do wiadomości powszechnej. Pilnuj przepisów i czytaj fora prawne. Tam sa podobne pytania i czasami można sięwielu rzeczy dowiedziec ciekawych, tez takich o których UP Cie nie poinforumje.

Do reszty:
Ale macie śliczne te ubranka!!!!!!!!! Ja pierdziu! Musze też coś kupic mojej dzidzi!

A dziś sniło mi się, że mi wody odeszły i na piechotę do szpitala szłam 😉 Ciekawe co mój mężunio robił jak ja zaczynałam rodzić :P 🙂 🙂 🙂 🙂 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe akompf no to niezle sen mialas :P kurcze,ja nie bede w plazie w weekend jednak 😞 a szkoda... a Ty idz sie wczesnie ustaw w kolejke do zapisow bo tylko do 10mozna sie zapisywac z tego co czytalam a pewnie wiele mamusiek bedzie chcialo skorzystac 🙂

lec na zakupki i wstawiaj zdjecie 🙂

mnie tez czeka remont pokoju,nowe meble i telewizor, ale nie martwie sie o koszty - to Marcina zmartwienie w kazdym badz razie zarzyczylam sobie remont DO listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka84 - jaki wniosek? trzeba uwaznie czytac WSZYSTKIE umowy ;/ i najlepiej brac ze soba lupe na maly druczek.

cale szczescie w plusie pracuje moja kolezanka i ostatnio do niej poszlam i sie doradzalam a ona powiedziala mi ,ze jak dla mnie to najlepiej bedzie nie brac zadnego mixa i ogolnie poprostu kupic sobie jakis telefon i miec ta taryfe ktora mam, tylko,ze w tej taryfie ktora mam nie ma juz rozmow z jedna osoba za darmo przez caly miesiac wycofali to nie wiem dlaczego ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...