Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj Wiola no to lipa. Mittka ma rację, że już pewnie te wszystkie słowa Cię drażnią, ale trzymaj się! Widocznie my z czołówki listy urodzimy na końcu bo u żadnej nic się nie zapowiada 😠

Moja lodóweczka lśni więc mogę odpocząć 😉 Tylko serio nie wiem jak te 2 półki tam wejdą bo żadnym sposobem nie mogę ich wepchnąć. To odwrotnie niż z porodem, łatwo wyszło tylko trudno włożyć :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
oj Wiolka Wiolka... na to wychodzi, że trzeba czekac

a ja sie przespałam, byłam w sklepie i przytargałam mandarynki oraz jabłka i teraz zajadam na zmiane z orzeszkami ziemnymi :laugh: no i zarobiłam ciasto na ciasteczka i sie chłodzi-za pół godz bede wycinac, piec i na "Brzydule" bedzie w sam raz do herbatki :P

tutaj w Austrii też jest w cholere załatwiania jeśli chodzi o jakiekolwiek pieniądze, a najgorsze jest to, że oboje rodzice muszą byc przy meldowaniu dziecka i jest na to 2 tyg po porodzie. No ale jak sie już wyjezdzimy i wszystko pozałatwiamy to niezła kaska jest :P , kobieta zatrudniona legalnie pracuje do kończ 7 m-ca a potem przez 4 m-ce pobiera 100% pensji, w 2 m-cu życia dziecka przechodzi na wychowawczy i ma do wyboru wariant 12 m-cy i dostaje ok 800 euro co miesiąc, albo 18 m-cy i 650 euro albo 30 m-cy i 430 euro, do tego dolicza sie rodzinne 130 euro co miesiąc i wyprawka sponsorowana przez urząd miasta o wartości ok 80 euro (ubranka, butelka, smoczek, plecak dla mamy oraz próbki kosmetyków itp)

ale sie rozpisałam-ide wykrawac ciasteczka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam troszkę:

Fredeczka w końcu sie pokazałaś kobito, bravo! Dobrze, że Twoje maleństwo jeszcze w brzusiu siedzi 🙂

AgaK fajnie, że wstawiłaś nasze brzuszkowe skarby, cudowne dzieciaczki 🤪 🤪

No Mittka w końcu masz to swoje łóżeczko, teraz tylko składaj, strzelaj fotę i pochwal się nam 🤪

Ja tez dostane w szpitalu coś w stylu waszych niebieskich pudełek + zestaw HIPPO i kupon na pieluchy i kosmetyki w sieci drogerii więc całkiem sporo ale wiadomo, że to tylko próbki i na długo to nie starczy , za to można stwierdzic czy dzidzia jest na dany produkt uczulona bez wydawnia na niego kasy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz wam powiem, że ja jako ja mogłabym sobie jeszcze z porodem poczekać gdyby wszystko było ok, ja jestem po prostu masakrycznie przerażona i boję się, że mała wypuści tą smółkę wcześniej i będzie niedotleniona bo ja nie mam ani rozwarcia ani skórczy 😞 😞 😞 Jedynie tego się boję. Gdyby nie miała tej smółki tak zaawansowanej to mogłabym sobie czekać.

Ide sie położyc bo ze zmęczenia aż mi się kręci w głowie.

Bti mam nadzieję, że dasz znać jakie masz rozwarcie.

Buziaki kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioluś nie martw się na zapas, wszystko będzie w porządku, zobaczysz.

A ja sie najadłam czosnku bo już nie wiem co z tym moim przeziębieniem... rutinoscorbin tez wziełam, a teraz mam wyrzuty sumienia i już więcej nie wezmę....

A Maleńka tak mi słodko wbija stópki w żebra .... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obiadku juz jestem ... teraz trzeba pomylec cos o kolacji.
tez bym zjadla cos kwasnego jakas mandarynke lub cos podobnego ale do sklepu daleko bo mieszkam na uboczu miasta ...
Wiolu wszystko bedzie dobrze - nie martw sie na zapas
moze odezwe sie jeszcze przed doktorem Hausem a jesli nie to juz wam zycze slodkich snow i przespanych calych nocek bez zadnych boli
buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pikasso ledwo zjadłaś obiad i już o kolacji myślisz? :laugh: mam tak samo hehe

kajtucha no tak się niestety czasami kończą napady na bomby kaloryczne, ale to musiało być pyszne... nigdy nie jadłam budyniu z bitą śmietaną mmmmm 😉

A ja czekam na męża jak wróci z pracy i zamówimy sobie pizzę bo mam mega ochotę i popiję ją lodowatą colą!!!!!!!!!!
I niech mi nikt nie mówi, że to nie zdrowo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prawie nic dzis nie robiłam oprócz prania tak że wypoczeta jestem, poza tym noc miałam w miarę dobrą, tylko 2 razy siusiu i spałam do 9.30 🙂

A teraz obejrze Brzydulę, bo maz zaczął oglądać i mnie się jakoś udzieliło hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej Dziewczynki, jakoś nie mam chwili, żeby sobie z Wami pogadać. Basia grzeczniutko na przemian cyc - spanie ale do ogarnięcia tyle rzeczy.

Co do ubezpieczenia to ja opłacałam grupowe w pracy bo księgowa mnie poinformowała, że nie ma karencji - dzis mi powiedziała, ze nie obejmie mnie ubezpieczenie bo karencja jednk jest ;/;/;/;/;/ Niesamowicie mnie wkurzyła!!! Ryczałam jak bóbr ;/;/;/

Wogóle jkoś dziwnie udziela mi sie baby blues 😞 Jak mężunio w pracy to mnie takie czarne myśli ogarniają czasami.. ale wystarczy, że spojrzę na moją niunię i jakoś radośniej mi!

Wiolka - mam nadzieję, ze wszystko w porządku?!

Dziewczynki całujemy Was mocno i uciekamy!!!!

Spróbuję do Was zaglądać dość regularnie ale o nadrabianiu forum nie ma mowy 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Za duzo piszecie...

PS. Jak tam moja tabelka? Kto kontynuuje? Gosiag?

W razie czego napiszcie mi na NK to wyslę ją w excelu :P

Buziak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf super, że do nas zaglądnęłaś! Tak sobie właśnie dzisiaj myślałam jak Ci idzie opieka nad Basieńką. Jak będziesz miała chwilę to wstaw jakieś nowe fotki 🙂
Księgowa ładnie Cię załatwiła z tym ubezpieczeniem, ale nie martw się, dasz jakoś radę 😉
Trzymaj się dzielnie i nie dopuszczaj do siebie czarnych myśli!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf super że zaglądnęłaś 🙂 Fajnie że już szczęśliwe w domu jesteście 🙂 Nie dziwie się że nie masz czasu zaglądać,ale jak tylko znajdziesz chwilke to wpadaj.Tabelke zrobiła Gosia i uzupełnia ją na bierząco 🙂 Trzymajcie się kochane i nieh Basia zdrowo rośnie a ty nabieraj sił i myśl pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂
Ja już wróciłam od teściów 🙂

Wiolu nie wiem co Ci kochana napisać 😞 Ja już myślałam że jednak zdecydują co dalej z Tobą robić a tu dupa i wcale się nie dziwię że szlak Cie trafia 😞 Łap całuska na pocieszenie choć pewnie masz ich już dosyć 😘 😘 😘 😘

Akompf fajnie że znalazłaś chwilkę aby do nas zajrzeć 🙂
Pewnie Basia obróciła Ci cały świat o 360 stopni 🙂
Dużo zdrówka i całusków dla Was 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf ale masz fajnie, że masz już Basie przy sobie. Jejku, mi to sie już co noc maleństwo śni. Ostatnio mi się śniło, że karmię piersią. Ten ostatni miesiąc do terminu to sie ciągnie jak falki z olejem, wszystko już na Maleńką czeka...
Trzymaj się Akompf i zaglądaj do nas jak tylko masz czas no i wstaw jakies nowe fotki swojej modelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf babolu ale fajnie, że zaglądasz!!!! Boże jak ja Ci zazdroszczę tego, że masz już Basieńkę przy sobie!!Nie smutaj się 🙂

A ja się zdrzemnęłam, pogadałam z mężem i już mi lepiej bo najważniejsze, że wszystko jest pod kontrolą a do piątku nic się nie powinno stać i tego się trzymam.

Ja chyba od tygodnia dzień w dzień wcinam budynie z dżemem jagodowym :laugh: :laugh: bo mam taką chętkę, że hoho! O mandarynkach nie wspomnę, jem na tony bo teraz już mi w ogródku dojrzały i mogę z dzewka zbierać!!!!Dziewczynki, które mają zatwardzenie, polecam mandarynki :laugh: :laugh: :laugh:

Idę sopbie fasolkę ugotować na kolacyję.

Agnieszko84 czemu Ci smutno?Ciesz się kobito, Ty przynajmniej nie będziesz miałą problemu z porodem, zazdrość mnie zjada od środka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...