Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

No i GosiaG stworzyła tabelkę z naszymi danymi, na kiedy termin i kiedy dokładnie urodziłyśmy i ile waży i mierzy dzidzia oraz w jaki sposób odbył się poród czy SN czy CC no i jak ma na imię nasza dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
Nocka jakoś minęła -> 6 razy w toalecie 😞 Już nie mogę się doczekać kiedy prześpię noc bez wstawania na siusiu:P

Ja miałam robiony wymaz na paciorkowca i wyszedł mi negatywny:-)

Fredeczka a co Ty juz latasz z tym becikowym?To po urodzeniu dziecka chyba się dopiero załatwia, nie? Chyba że ja czegoś nie wiem ?

Wiolka, 3mam kciuki za Was:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie rozumiem dlaczego oni robią takie problemy z becikowym w innych krajach rodzice dostaja pieniądze na dziecko co miesiąc, a u nas jest jednorazowo becikowe i jeszcze maja problem żeby je dac. bezsensu. 😞 Te zmiany są tylko po to, żeby niektórzy nie mogli otrzymac pieniędzy bo przecież czasami kobieta ma normalnie okres przez 3 miesiące i to nie jej wina że nie wiedziała że jest w ciąży do 10 tygodnia tak miała moja koleżanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie dzwonilam do osrodka pomocy spolecznej.
AgusiaW tak to po porodzie sie zalatwia ale mozna tez wczesniej,zeby pozniej tyle latania nie bylo. Np teraz juz wiem,ze musze do urzedu skarbowego isc i wyciagnac moje dochody z tamtego roku, i zaswidczenie ,ze Marcin nie byl rozliczony co jest dla nich rozwnoznaczne z 0zl dochodow i przyznaja mi to rodzinne i na wniosku o rodzinne jest do zaznaczenia,ze ubiegasz sie tez o dodatek 1000zl z tytulu urodzenia sie dziecka. Potrzebny jest dowod osobisty, akt urodzenia sie dziecka, zaswidczenie od lekarza lub lekarzy ze bylo sie opod ich opieka od minimum 10tygodnia ciazy i jesli o rodzinne chodzi , to jeszcze zaswiadczenie o zarobkach z 2008roku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja kuzynka jest w Angli z dwójka dzieci i dostaje benifity na nasze to ychodzi prawie 2koła a synek chodzi do szkoły do której nic nie musiała kupowac wzystko maja w szkołach....to ja w tym roku wydałam 2tys prawie na wszystko zwiazane ze szkoła i przedszkolem ksiazki wyprawki dla 3ki dzieci 😞!!!!!a co do becikowego to tym którym sie nie przelewa to dostaja od panstwa1000zł i drugie tyle od gminy tylko musisz przedstawic swoja sytuacje jezeli korzystasz tez z pomocy społecznej....ja korzystam i wcale sie tego niewstydze ....gdy straciłam Nataniela dzwoniłam do urzedu i sie pytałam czy za urodzenie martwego dziecka cos musze wypisac a on na to ze daja tylko dla dzieci zywych i wtedy dostałam pomoc zadoscuczynienia z opieki,przeciez nie z mojej winy straciłam malenstwo...a pochówek to wszystko koztuje tylko kogo to obchodzi 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niestety Dorunia tak juz jest w tym panstwie. Ja wykupilam polise ostatnio ale wazna od 1 grudnia 😠 i jak urodze dziecko to jeszcze 800zl dostane . Natomiast za urodzenie martwego dziecka jest przyznawane z tej polisy 800zl za urodzenie dziecka i 800zl zadoscuczynienia za urodzenie martwego dzidziusia. Skladka 56zl miesiecznie ale zawsze jak trafie do szpitala, cos mi sie stanie, zachoruje, ktos bliski mi umrze czy cokolwiek to chociaz jakies pieniadze zawsze wpadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Fredeczka. Fajnie, że w końcu wpadłaś 🙂

A ile mniej więcej waży teraz Twoja maleńka? Albo na który tydzień wskazują pomiary? Niestety, ale moja dzidzia też jest do tyłu z wagą. Tylko u mnie nie znaleziono przyczyny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka, tonie chodzi o wycofanie się , bo to możesz w każdej chwili tylko o wypłacenie świadczenia, i tak np. z tytułu urodzenia się dziecka karencja w PZU wynosi 9 miesięcy, oznacza to że od momentu rozpoczęcia polisy jeśli dziecko urodzi się wcześniej niż te 9 miesięcy to takiego świadczenia Ci nie wypłacą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...