Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Wiola to zazdroszczę energii bo ja chodzę nieprzytomna. Mąż mnie totalnie we wszystkim wyręcza, od tygodnia nawet kanapki czy herbaty sama nie zrobiłam. Jak wróci do pracy to nie wiem jak się tutaj sama ogarnę.

Fredeczko to fajnie, że spacerek za Wami, nie wiem czemu tak się stresuję wyjściem :laugh: A już wizyta u lekarza to mi spędza sen z powiek, jak ja tam go będe rozbierać i ubierać... ło jeny! :laugh:

Macie jakieś znajomości w nasa czy gdzieś? Ja chętnie wyślę moją mamusię i teściową w kosmos... na jakieś... hmmm 18 lat 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pije zbozowke Anatol 🙂 mniam! a teraz jest jeszcze nowa - waniliowa 🙂

Ogladam miss world i powiem wam,ze bardzo ladna Polke mamy w tym roku 🙂 na tle reszty wyroznia sie 🙂

Ewa cale szczescie ja nie musze isc do lekarza z niunia bo lekarz do nas przychodzi . Jakos nie chcialabym jej targac w okresie grypy do przychodni .

No i mielismy chrzcic niunie w swieta ale jakos przeraza mnie wizja kaszlacych babć na caly Kosciol a moja niunia miedzy tymi wszystkimi zarazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jesli chodzi o energie to ja odrazu po porodzie wstalam i normlanie szlam do wc. A jak bralam prysznic, to wydelniczka mi spadla i odrazu polozna sie wpakowala mi do lazienki czy wszystko dobrze, czy sie dobrze czuje, czy nie jest mi slabo hehe 🙂 a ja poprostu bylam troche zmeczona ale pozatym wszystko bylo dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jem prawie wszystko.
Unikam kapusty,grochu i takich tam co wzdecia powoduja.

Wczoraj i dzisiaj wszamalam mandarynki,dzisiaj czekolade mleczna, laysa sobie nawet zjadlam :P a na sniadanko najbardziej wchodzi mi chlebek razowy z twarozkiem albo wedlina albo serem.

Kurczaczka smazonego ostatnio jadlam, jajecznice kilka razy, rosolek, pomidorowa,platki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na początku też miałam tyle energii, w szpitalu po porodzie nie mogłam w łóżku wyleżeć. Teraz w domu jakoś osłabłam :laugh: Do tego mamuśka mnie wykańcza, nie chce zrozumieć, że chcemy być w wigilię sami w trójkę bo nie chcemy jeździć z małym do jednej i drugiej babci. Przecież to za bardzo męczące dla takiego dzieciątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z energią to mam tak. Wstaję pełna energii, ale w okolicach 17 trochę chce mi się spać i mam spadek sił witalnych przez jakąś godzinkę. Potem znowu się rozkręcam.
My dzisiaj trzeci raz byliśmy na dworze. Byliśmy w sklepie kupić dziewczynkom rajstopki, Majce kozaki a Marice jakąś kieckę, bo w środę Majka ma przedstawienie w przedszkolu i kruszynka jakoś musi wyglądać 😉
Była dziś położna. Od niedzieli mała przybrała 100 gram 🙂

Na skórkę kazała stosować oliwę z oliwek, bo niuńka ma strasznie suchą skórę. Część pępowiny - ta wystająca odpadła jej dwa dni temu.

Ewo84 a do mnie przyjeżdżają rodzice, na dwa tygodnie, będą zajmować Majki pokój, więc ona musi spać z nami. Czuję, że czasem będzie nieźle iskrzyć między mną a mamą ☺️

Co do jedzenia. To unikam czekolady, smażonych potraw i wzdymających. Jak na razie jem nabiał (całe szczęście), ze słodyczy wcinam herbatniki, z owoców: banany, jabłka i kiwi, kiwi działa dobrze na problemy z wypróżnieniem się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anju, jestem ciągle 2 w 1... byłam z mężem po fotelik dla małego, pieluchy, chusteczki itp.. ogólnie dzień biegania dzisiaj... No i nic mnie nie bierze... od tego łażenia tylko nogi mnie bolą i krzyż, no i mały się dziś tak rusza, że zwijam się z bólu, i to na złość w samym dole brzucha... ale nic się nie zapowiada... Byłam u cioci po moją kartę ciąży to jak mnie zobaczyła to stwierdziła "łe jeny ale ci brzuch opadł" i jeszcze stwierdziła że z policzków mi zeszło trochę i taka cała opadnięta się zrobiłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was sobotnio 🙂
Widzialam ze Asiula urodzi:laugh: :laugh: :laugh:
GRATULACJE kochana i duzo zdrowka dlaCIebie i KAmilka 😘 😘 😘 😘
WIolka MAJECZKA jest przeurocza 😘 😘

A u mnie to pewnie jeszcze duzo zanim urodze 😠 :laugh: kurcze jak ja juz zazroszcze tym ktore maja juz swoje kruszynki przy sobie tez juz chcialabym byc "po"

A jak wy sie czujecie???
Ile jeszcze brzuchatek zostalo bo sie pogubilam... ale wie ze nie duzo a to jeszcze nie polowa grudnia...no pawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikasso tak, jem praktycznie wszystko 🙂 ostatnio pizze upieklam, ale zjadlam z sama szynka i serem , bez pieczarek itd. No i marchewki duzo wcinam 🙂 jutro golabki bede jesc ale bez kapusty.

Ewa tak to meczace i stresujace dla takiego maluszka. My wigilie spedzamy u mnie w domku z rodzicami i moim rodzenstwem 🙂

PannaNikt ja na sucha skore kupilam oilatum. Lekarz mi polecil,zebym kupila bo niunia tez miala sucha a od poniedzialku juz jest duuuuza poprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko, tu oilatum sugerują używać od 6tego tygodnia, ale w razie czego mam już w domu, bo Maja używa 😉

A i pępuszka w ogóle nie przemywałam spirytusem 🙂 Tutaj tego nie praktykują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pepuszek przemywalam .

Przy kazdym przewijaniu tymi gazikami leko i raz dziennie, po kapieli spirytusem 95% rozrobi0onym z woda . Zamaczalam patyczek do uszu i tam w srodku czyscilam, bo polozna mi pokazala ile tam brudu sie zbiera itd i ze od tego zapalenie pepuszka moze sie zrobic to zaczelam przemywac. a teraz od wczoraj jak zaczal odpadac pepuszek to taki brzydki zapach sie wydobywal :/ i wtedy przy prawie kazdym przewijaniu tym spirytusem czyscialm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko, ja Mai też przemywałam spirytusem i jak odpadał, to też czułam taki nieprzyjemny zapach, że narobiłam paniki.
W Polsce trzymałam się zaleceń polskich położnych, a tu stosuję się zaleceń szkockich 😉
W każdym bądź razie. Majce pęppuch odpadł na 16 dnia, Marice 6go 😉

A moje dziewczyny śpią. Maja padła oglądając bajkę a Marika tylko cycuje i śpi, śpi, śpi... ciekawe jaka noc przed nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, Ty też mamuśka, tyle, że na razie brzuszkowa 🙂

A za chwilę zacznie się... kupki, pieluszki, karmienia 😁 I lekka tęsknota za kopniakami ze środka brzuszka też 😉

Ała jak mnie boli pęcherz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie w domu mąż i tata zastanawiają się który z nich może wypić piwko bo przecież w razie czego ktoś musi mnie zawieźć do szpitala. Tylko problem w tym że to "w razie czego" jakoś nie spieszy się by się wydarzyć.
Jestem mega wykończona po tych zakupach... Ale przynajmniej jestem już w pełni przygotowana na godzinę ZERO. Kupiłam sobie herbatę z liści malin, bo niby ułatwia poród uelastyczniajac szyjke macicy tylko że na opakowaniu było napisane że...działa oczyszczająco:-) no i kupiłam następne 10kg mandarynek. Mam nadzieję że już ostatnich :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi tam pęk szew po cesarce delikatnie ale juz sie zrosł :P niepotrzebnie tylko zamieszania narobiłam 🤢

Malutka wykompana, nakarmiona i śpi 🙂 🙂 🙂 mamusia idzie sobie paznokietki zrobić :laugh:

Aga jeszcze troszkę i będziesz nam opowiadała o kolorze kupek :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...