Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej hej
dawno mnie u was nie było, ale ja od rana do wieczora w pracy wiec nawet nie mam kiedy zaglądnąć. Napisałyście 300 stron ponad więc nie do przerobienia 🙂
U nas ok. Będzie dziewczynka 🙂
A z tym liczeniem miesięcy to trzeba pamiętać że ciąża 40 tygodni. Więc 20 tydzień to chyba 4.5 miesiaca. Natomiast jak policzycie w tygodniach to wyjdzie wam że ciąża trwa 10 miesięcy księżycowych czyli tych po 4 tygodnie (28 dni) a kalendarzowo to wychodzi 9 miesięcy
🙂
A teraz postaram się choć kilka stron przeczytac w stecz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basienka84
w ciąży mogą się pojawić szczawiany wapnia, czasem się tak zdarza, na dłuższą metę jeśli wytrącają się z moczu to mogłoby to doprowadzić do kamicy jednak same szczawiany wapnia w moczu nie świadczą wcale o niej

proponuję tak jak zaleciła lekarka dużo pić i te preparaty ziołowe, duże ilości płynów czyszczą drogi moczowe a żurawina zmienia pH i przeciwdziała wytrącaniu się kryształków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia ja też miałam liczne bakterie lekarz powiedział że to normalne w ciąży zobaczymy co teraz będzie bi w poniedziałek będę robić badania.
wejdźcie na tą stronkę tam wszystko będziecie mieć fajnie obliczone
http://dziecko.haczewski.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi jak juz zmierzysz cukier to zjedz sobie jogurcik ale eneralnie przekąski typu owoce, jogurt, itd nie wliczamy do głównych posiłków, ja normalnie jadłam jak byłam głodna i cukier zawsze po 2h trzymał się w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości i żeby łatwiej sie zasypiało po liczeniu :


Wg książki \"W oczekiwaniu na dziecko\"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.


3. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
oj dziewczyny a ja nie mam ostatnio nastroju na nic, masakra. wyjechał mąż a mi jakby ktoś radość z życia odebrał...

mam nadzieję, że powoli zacznie mi się to zmieniać


Ja sie podpisuje....

Slodkich snow brzuchole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
wiesz Guga moim zdaniem skonczone 20 tyg to 5 mies skonczone
ty liczysz miesiacami po 4 tygodnie i wg takiego liczenia ciaza by trwala 10 miesiecy:P poczytaj sobie o liczeniu księzycowym i normalnym kalendarzowym :P dopiero od 23 tygodnia jest 6 miesiac... 🙂 bo na miesiac wchodzi jakos 4,5 tygodnia a nie 4 słonce 🙂))
basienka ja pytalam lekarza o to ... te fosforany, szczawiany itd bo tez mi sie pokazaly nieliczne... jak sa nieliczne to ok:P one wystepuja przy spozywaniu niekorych rodzajow pokarmow... pisalam juz chyba o tym... np kalafior kiedys zjadalm caly dzien przed oddaniem do badania moczu i to lekko sfałszowało wyniki 🙂 i od picia zbyt malej ilosci wody a ja z piciem wody mam problem:P wiec czesto mi pol tablicy Mendelejewa wyskakuje w wynikach hehehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe ale macie zagwozdkę z tymi miesiącami 😜
A ja tam nie liczę bo mi się do zimy nie spieszy hihih 🙂
Kajtek dzisiaj ma dzień bez spania bo chyba ze 3 godziny na cały dzień dzisiaj tylko spokoju miałam... Tak mi daje dzisiaj popalić, że nawet Ola bez problemu poczuła i widziała jego ruchy i fikanie 😉

Dobrej nocki brzuszki i do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
no przeciez ja juz jestem w 22 tyg prawie i zaczal sie 6 miesiac

kolejny miesiac zaczyna sie kazdemu dokladnie w dzien terminu porodu kazdego miesiaca czyli u ciebie to 4 dzien miesiaca, bo masz termin na 4 grudnia, wiec jeszcze tydzien i zaczniesz 6 miesiac 🙂
I tak chyba jest liczyc najlatwiej, a to mniej wiecej pokrywa sie z tygodniami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogole to witam, a ja caly dzionek spedzilam na wsi u tesciow i teraz mam troche do nadrobienia, ale to tylko jakies 15 stron wiec nie jest zle 🙂

Co do wagi to ja jestem 1kg na minusie, ale ogolnie czuje sie dobrze wiec chyba wszystko ok.
Moje malenstwo tez juz mialo raz czkawke, hehe dziwne uczucie takie rownomierne podskoki 😆
Dobranoc brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś pół dnia poświęciłam na dopieszczanie siebie i Lusi. Wiadomo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 😉. Pomijając czas spędzony z depilatorem było całkiem przyjemnie. Małe coś dzisiaj jest spokojne bo prawie wcale nie daje znaku. Idę jeszcze zaliczyć kąpiel i seniuniątko. Dobrych snów dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM WAS!!!
JA TYLKO NA CHWILKE TYLKO POCHWALE SIE ZE W MOIM BRZUSZKU MIESZKA SOBIE MALUTKI MĘSZCZYZNA" 🙂 WSZYSTKO OKI,ROZWIJA SIE PRAWIDŁOWO I WSZYSTKO NA MIEJSCU.SZALAŁ OKROPNIE NA BADANIU AZ PANI DOKTOR SIE SMIAŁA ZE "ZAJĘTY MAŁY CZŁOWIECZEK"Z NIEGO.ALE NAJWAŻNIEJSZE ŻE ZDROWY I ORGANY WSZYTKIE NA MIEJSCU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY "BRZUSZKI"!!!
JA TO DZIS OD 4 RANO JUZ NIE SPIE ...I TAK SOBIE KUKAM TO TU TO TAM.
A TAK NAPRAWDE TO OBUDZIŁ MNIE OKROPNY BÓL UCHA 😞 I LEWY MIGDAŁ DAJE W KOŚĆ OD KILKU DNI-PEWNIE ZNOWU JAKAS INFEKCJA 😞 BOLI I KŁUJE NIEMIŁOSIERNIE.TAK ŻE OD RANA NIE SPIE TYLKO PŁUKAM GARDŁO SOLA,UCHO NASMAROWAŁAM WAZELINA I NA WATKE CIUT SPIRYTUSU I ZOBACZYMY.ZRESZTA IDE DZIS DO MOJEO DOKTORKA TO GO WYPYTAM O JAKIES DORAŹNE USKRAMIACZE TEGO BÓLU I EWENT.MOŻE COS MI PRZEPISZE NA UCHO.
TAK CZY INACZEJ ZAWSZE COŚ!!!
TO ŻYCZE WAM SMACZNEGO SNIADANKA,I DO USŁYSZENIA POTEM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka CANDYNS super że w naszym gronie następny chłopczyk heheh!!!! OJ współczuje bolącego gardełka biedna i jeszcze te kłucia w brzuszek!!! Oby przeszło jak najszybciej
GUGA dziękuję za pokazanie mi jak się liczy nie wiedziałam że tak jest heheheh!!!\
Dorianna to prawda ty też masz dobry sposób dzięki
KATIJA wczoraj po zmierzeniu cukru po kolacji a miałam dobry zjadłam sobie garść borówki amerykańskiej eheheh dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...